PDA

Zobacz pełną wersję : piece gazowe kondensacyjne - woda z komina ?



wiarus
13-01-2002, 22:13
Przy zastosowaniu pieca kondensacyjnego z komina jest odprowadzane dużo wody, instalator powiedział mi ze istnieje konieczność zainstalowania małego zbiornika gdzie będzie odprowadzana woda z komina a to z tego względu że woda ta ma odzczyn bardzo kwaśny i nie powinna być odprowadzana bezpośrednio do kanalizacji . Podobno producenci kotłów kondensacyjnych "zapominają" o tym wspomnieć - co wy na to.
Proszę o opinie użytkowników piecy kondensacyjnych co do ich pracy, szczególnie Vismanna- czy piece kondensacyjne są naprawde oszczędniejsze?

mkonos
14-01-2002, 08:24
Oczywiście ze są, ja zachorowałem na punkcie Ulrich'a, wejdź na ich stronę http://www.ulrich.com.pl tam jest dużo o kondensacji i zyskach (o wadach nie ma a oczywiście są ale ja i tak chcę mieć kondensacyjny).
pzdr.

14-01-2002, 08:45
a ja słyszałem od sprzedawcy że piece ulrich były bardzo awaryjne , do tego stopnia że ten mój znajomy sprzedawca zrezygnował z ich sprzedaży .tak więc cena ceną , ale piec musi wystarczyć na kilkanaście lat , a co zrobić gdy się zepsuje akurat w środku zimy jak na dworze jest -12 stC

edi_grzes
17-03-2013, 07:30
piece kondensacyjne sa oszczedniejsze od urzadzen atmosferycznych o ok 15-20% co do kondensatu jest on kwasny i jesli masz oczyszczalnie sciekow to radze uzyc neutralizatora ........a jak masz kanalizacje podłaczona do sieci miejskiej to nie zawracaj sobie glowy zadnymi zbiornikami

gersik
17-03-2013, 08:58
Edi popatrz na daty.

KrzysztofLis2
20-03-2013, 14:42
Chyba rekord odświeżania kotleta na forum. ;)