PDA

Zobacz pełną wersję : jak się mocuje styropian do ściany zaizolowanej dysperbitem?



pawelurb
02-05-2005, 09:01
Przykleja się go czymś czy mocuje na kołki ? zaprawa chyba nie złapie , czy same kołki wystarczą ? a może mozna go przykleić dysperbitem ?

Pawson
02-05-2005, 12:29
U mnie na poczatek przykleili styropian bezposrednio do dysperbitu. Z tym ze od razu wiadomo bylo ze ma byc on dodatkowo kolkowany (to sa takie specjalne kolki do mocowania styropianu). Po jakis trzech dniach od takiego przyklejenia (zanim zalozyli kolki) odpadly ok 4 plyty na jakies 60 przyklejonych. Czyli samo klejenie na dysperbit nie zda egzaminu - chyba ze pod ziemia bo jak mowia moi spece "ziemia przycisnie".

Wydaje mi sie ze dysperbit + kolki wystarczy.

pawelurb
02-05-2005, 12:38
a jak idzie wiercenie otworów na kołki w betonowych bloczkach?

Pawson
02-05-2005, 12:46
nie wiem - mam cegly i jest OK

Piotr Marmurowicz
02-05-2005, 14:26
Styropian na dysperbit, rozumiem że prawie całość schowana jest pod ziemią wiec na co komu kołki. Mało tego przy nawiercaniu bloczków niszczych powłoke która miała np. fundament ( sciany fund) chronić przed wodą. :wink: Zastanów sie co robisz 8) 8)

pozdrowionka

Pawson
02-05-2005, 14:35
Styropian na dysperbit, rozumiem że prawie całość schowana jest pod ziemią wiec na co komu kołki. Mało tego przy nawiercaniu bloczków niszczych powłoke która miała np. fundament ( sciany fund) chronić przed wodą.

z tego co wiem dobrze jest kolkowac styropian przynajmniej na wyskosci opaski bo jak sie do niego przyklei pozniej ciezbie plytki to on moze odpasc.

Co do uszkodzenia hydroizlacji - nie wiem / nie myslalem o tym. pogadam o tym na budowie z majstrem to napisze jego opinie

Piotr Marmurowicz
02-05-2005, 18:33
Standardowa wysokość cokołu ( posadowienia parteru ) to wysokość od 30 do 50 cm. Jak sie nie myle plyta styropianowa ma wymiar 100x50 a nadto przeciez razem jest gruntowana poprzez siatke na celej powierzchni, wiec nie wiem czy te płytki są duże ale jezeli to standardowy klinkierek mysle ze nie jest to problem. Natomiast jezeli sciany z bloczków są powyżej 50 cm tzw. wysoki partet to po co popadać w koszty z dysperbitem skoro mozemy najpierw przekleić styropian. w końcu chodzi tu o dobrą izolację " hydro " która nas zaatakuje tylko i wyłacznie w głównej mierze w ziemi. :lol:

To dopiero fundamenty, szkoda robic sobie problemy na tym poziomie skoro zaczną sie one wraz z wzrostem domku.
pozdrawiam

Pawson
04-05-2005, 07:06
To dopiero fundamenty, szkoda robic sobie problemy na tym poziomie skoro zaczną sie one wraz z wzrostem domku.
pozdrawiam


hihihi swiete slowa.. wlasnie skonczylem stan zero i jestem tak skolowany jakbym zrobił blok mieszkalny

Betka
04-05-2005, 08:52
Ja posamrowałam dysperbitem styropian tzn saitkę przyklejoną na styropian. Na tym położyłam folie kubełkową.

Cypek
04-05-2005, 09:08
Ziemia przycisnie, szkoda niszczyć hydroizolacje kołkami.

zolw
04-05-2005, 09:30
Ziemia przycisnie, szkoda niszczyć hydroizolacje kołkami.

Zamiast kołków można dać Izohan WM lub WL (też nota bene wodoszczelne bitumy - tylko w wersji "wodorozcieńczalnej") do klejenia styropianu, własnie na zaizolowany wczesniej fundament i po problemie. :lol: