PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w ustawieniu pieca



cartel1
23-10-2018, 19:48
Witam,

Posiadam piec gazowy De Dietrich AGC z czujnikiem pogodowym. Instalator ustawił KG na 0,7, natomiast przesunięcie krzywej do góry jest o 4. W domu staram się utrzymywać temp. 22,5 - 23,0 st.C. W zależności od zewnętrznej temp, muszę często kręcić temp. zadaną. Np. przy temp. na zewnątrz. 8 st.C na reg. ustawiam 18,5st.C, przy 4 st. 17,5 st.C, przy mrozach zjeżdżam do 14,5 bo inaczej za mocno grzeje. Pytanie teraz jak ustawić KG oraz jej przesunięcie aby nie trzeba było za bardzo kręcić nastawami ?

Kolejna sprawa to zawór trójdrogowy. Ostatnio miałem go podczas przeglądu rocznego pieca wymieniany bo się blokował. Od tego czasu mam problem z grzaniem CWU. Do tej pory temp. kotła podczas grzania wynosiła 80st i piec modulował moc palnika. Obecnie temp. kotła wolniej rośnie i dobija do 75 st. bez modulacji palnika. Grzanie wody trwa ponad dwukrotnie dłużej na 100% palnika. Nie wiem teraz czy to wina zaworu czy podczas przeglądu instalator coś namieszał. Dodam że po zdjęciu siłownika na czas grzania CWU wszystko odbywa się po staremu, czyli normalnie. Mój instalator pozmieniał mi harmonogram grzania wody aby częściej grzał niż do tej pory i nie widzi żadnego problemu. Jakieś sugestie jak to rozwiązać ?