PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż wolnostojący -jaki i na jakich warunkach.



dmuu
02-05-2005, 11:43
Ponieważ dom mam bez garażu zamierzam zbudować osobny garaż. Ze zdobytych doświadczeń przy budowie rodzą się pytania:
1. Z czego zbudować ? - patrzciena następne punkty.
2. Czy musi być ogrzewany ?
3. Czy gdy bedzie ocieplony styropianem to przy nieogrzewaniu nie zawilgotnieje?
4. Moze zbydować z silki? - chodzi o wilgoć.
5. Moze jakies ciekawe projekty - nietypowe?
6. Jak jest z umiejscowieniem przy granicy działki na dzisiaj ?

Czekam na opinie osób, które już taki etap przeszły i mają doświadczenia - chodzi o problem ogrzewania budynku jesli ciągnięcie gazu raczej odpada.

tczarek
02-05-2005, 13:38
Ja właśnie zakończyłem budowę garażu.
1. Typ szkieletowy - ściana z drewna w środku 15cm wełny i wykończenie zewnątrz deski deski zaimpregnowane w kolorze domu, w środku płyty OSB.
2. Ogrzewanie uważam za niepotrzebne gdyż powoduje więcej skutków ubocznych szczególnie zimą .
3. Należy dać izolację od podłoża folia pod wylewką i w ten sposób wilgoć nie będzie przedostawać się od podłoża.
Ja dogadałem się z sąsiadami i mam minimalną odległość od płotu tj 0.5 m

robert skitek
02-05-2005, 13:46
odleglosc obowiązuje taka jak w wydanych warunkach zabudowy. jesli nie podano to 3m sciana bez okien i drzwi. mozna się zblizyc bardziej jesli i sąsiad jest wybudowany juz blizej albo dostal na to juz pozwolenie na budowę. W innym wypadku dogadanie się z sąsiadem nic nie załatwia

AxLe
02-05-2005, 16:37
A ja kupiłem działkę pierwszy z pięciu wystawionych na sprzedasz. Chciałbym wybudować garaż bliżej niż 3 m. od siatki czy zgoda obecnego właściciela gruntu ma tutaj decydujące znaczenie?

robert skitek
02-05-2005, 16:49
nie ma zadnego znaczenia. nie wolno Ci budować bliżej chyba ze okresli to Plan Zagospodarowania Przestrzennego albo Warunki Zabudowy

kominiarz
02-05-2005, 18:39
Witam, przez rog mojej dzialki przebiego linia 15KW, chciałbym ten kawałek jakoś w przyszlości zagospodarować np. postawić tam garaż wolnostojący, czy muszę zachować odległość min. 5m od lini tak jak przy budynku mieszkalnym, czy też mogę budować bezpośrednio pod linią?

Kominiarz.

kominiarz
03-07-2005, 05:08
Witam, przez rog mojej dzialki przebiego linia 15KW, chciałbym ten kawałek jakoś w przyszlości zagospodarować np. postawić tam garaż wolnostojący, czy muszę zachować odległość min. 5m od lini tak jak przy budynku mieszkalnym, czy też mogę budować bezpośrednio pod linią?

Kominiarz.

Ponawiam pytanie, czy ktoś wie?