PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy montowac kolektory sloneczne



mlody90x
26-10-2018, 19:54
witam, mam pytanie kolektory lepije montowac przed tynkami i posadzkami czy po ?

d7d
26-10-2018, 19:58
Na czym ma polegać różnica w tym przypadku ?

mlody90x
27-10-2018, 19:01
Na czym ma polegać różnica w tym przypadku ?

np na maskowanie rur z kolektora w elewacj?
np na przeprowadzeniu rur w tynkach ?
np na maskowaniu przewodów itp w kotłowni?

no nie wiem czekam na odpowiedź kogoś kto ma doświadczeń je bo wiem że ostatnio montowali u nas na osiedlu to co 2 dom to szpetnie to wygląda

CityMatic
27-10-2018, 22:25
Lepiej montować przed, z założeń które wymieniłeś.

henrykp1
19-11-2018, 13:41
Też bym powiedziała, że przed tynkami.

d7d
19-11-2018, 17:44
W elewacji lepiej jest zamaskować a w pozostałych to już zależy od chęci dostępu do instalacji.
W posadzkach lepiej jest nie kłaść instalacji.

niktspecjalny
24-11-2018, 09:47
np na maskowanie rur z kolektora w elewacj?
np na przeprowadzeniu rur w tynkach ?
np na maskowaniu przewodów itp w kotłowni?

no nie wiem czekam na odpowiedź kogoś kto ma doświadczeń je bo wiem że ostatnio montowali u nas na osiedlu to co 2 dom to szpetnie to wygląda

Nie kumam co rozumiesz przez słowo szpetnie wygląda.Mam już ło cho cho albo i dłużej próżniowo rurowe.Montowane w czasie całej budowy - inwestycji.Co to oznacza.Instalacja była kładziona gdy nie było tynków co jest jak najbardziej zrozumiałe.Dziurka w stropie przed laniem z mikso - kreta posadzek.Dziurka w blacho-dachówce z wyprowadzeniem rurki do kolektorów - zasilenie i powrót.Nic nie zmienisz , a i ich specyfikacja działania mówi ,że te części ,które mogą ulec awarii powinny być widoczne . Miałem takowa i sobie chwale ,że było dojście do wszystkiego.Tyczy się to instalacji tej z zaworkami na drugim poddaszu nieużytkowym i nie samej rurki.To powinno mieć łatwy dostęp.Nie ustrzeżesz się błędów jak zakryjesz wszystko tylko dla podniesienia estetyki.To kardynalny błąd przyszłego inwestora.Tak to widzę.