PDA

Zobacz pełną wersję : Defro Delta Ekopell ustawienia



creat
31-10-2018, 11:31
Witam. Posiadam od tygodnia kocioł Delta Ekopell 10kw. Dom nowy, ocieplony, zawór 3d. Podłogówka 100m,1 grzejnik i bojler 140l. Pompy załączają się od 40 stopni. Temp zadana 60 stopni, histereza 5. Mam problem z ustawieniami. Paląc w PIDzie piec rozpala się do 62 stopni po czym spada do 38 i znowu rośnie. Kocioł cały czas jest w pracy. Po kilku godzinach piec się wygasza i nie może się rozpalić. Przy palniku robią się spieki. Otwierając zawór 3d na 6 przy pompie od podłogówki temp wacha się 40-45 stopni a po kilku godzinach piec się wygasza. Wczoraj przeszedłem na ustawienia ręczne. Podawanie 3s, przerwa 30s, nadmuch 40, went w podtrzymaniu 18, przerwa 2min. Efekt taki, że piec chodzi a temperatura skacze 38-43stopnie. Na ruszcie małe spieki Wykres od wczoraj: http://i66.tinypic.com/2d2hmxg.jpg
Nie potrafię go ustawić tak żeby trzymał w miarę zadaną temp. Może ktoś pali tym piecem i podrzucił by ustawienia?

Kondensat
31-10-2018, 13:06
Jeżeli jest sama podłogówka to dodałbym mały bufor powiedzmy 300l Bez niego kocioł będzie taktował

eliks
31-10-2018, 13:16
A niech se traktuje, ale powinien działać w trybie modulacji, zrobić swoje i się wygasic póki pokojowka nie powie mu żeby się odpalił a nie kisil się w podtrzymaniu.

creat
31-10-2018, 14:08
Tak też słyszałem, że w przypadku mojego kotła, bufor jest zbędny. Pytanie dlaczego działając w PIDzie kocioł zasypuje się pelletem i przez to prawdopodobnie później nie może się rozpalić.

eliks
31-10-2018, 19:48
Masz sterownik pokojowy czy nie?

Barliniak
01-11-2018, 10:50
Jak już zainwestowałeś 10tyś. to odżałuj te 300zł na to aby przeszkolony serwisant Ci ten palnik i piec ustawił.Następnie przeczytaj instrukcję bo widzę ,że nie czytałeś jeśli mu temperaturę 60 zapodajesz.Taki piec na pellet to nie to samo co piec na węgiel,że sypniesz i jakoś się będzie palił.Wstępnie zapodaj minimum 65 zwiększ histerezę pieca między 10-15 ,przełącz na panelu ogrzewanie podłogowe ,podłącz czujnik pogodowy oraz termostat,przełącz na PIDa (to taki odpowiednik tempomatu w aucie) więc mniej spali jak na ustawieniu ręcznym.No chyba ,że Ci nie zależy . Piec ma wstępnie ustawione parametry, ale mimo to jest to do regulacji.Jak to wykonasz obserwuj, ale w końcu zamów serwisanta bo to żadna oszczędność

byry007
17-11-2018, 20:13
Witam. Może kolego mi powiedzieć jakie masz zapotrzebowanie energetyczne swojego domu ? Mam do ogrzania 94 m2 też mam podlogowkę wszędzie tylko że mam bufor ciepła który ładuje piecem stało palnym. Chciałbym się dowiedzieć ile taki dom spala bez bufora?