PDA

Zobacz pełną wersję : Czym myliście okna??



SławekD
02-05-2005, 20:13
Witam po długiej przerwie.
Pytanie może banalne ale dla mnie bardzo ważne.
Czym myliście zabrudzone okna plastikowe ( o ramy mi chodzi) ???
W moim przypadku okna są wstawione ok 3 lat i nigdy jeszcze nie myte a wżarty brud jest niestety nie do zmycia płynami do naczyń czy ajakso podobnymi środkami do mycia okien. Nie chcę myć ich czymś agresywnym czymś typu cilit, bo mogę je zarysować i wtedy będą chłonąć brud jeszcze bardziej. Jak było u was??

zapororzec
02-05-2005, 21:59
dostałem od fabrykanta okien takie cudo w blaszanej butelce COSMOFEN
za 25 zł , śmierdzi spirytem ale myje okna pierwsza klasa.Polecam .Ma to cos wsobie środek antyelektrostayczny czyli plastiki później nie ciągną kurzu.

budulec
03-05-2005, 09:32
A ja myślałem, że tych z PCV nie trzeba konserwować. :D

jareko
03-05-2005, 11:39
budulec - no nidy fakt ale co najmniej raz w roku wypada umyc a tam gdzie syf w powietrzu wiekszy to i 2 razy w roku - wypada co nie oznacza ze sie myje ;) i pozniej takie kwiatki ;)

SławekD
03-05-2005, 11:52
dostałem od fabrykanta okien takie cudo w blaszanej butelce COSMOFEN
za 25 zł , śmierdzi spirytem ale myje okna pierwsza klasa.Polecam .Ma to cos wsobie środek antyelektrostayczny czyli plastiki później nie ciągną kurzu.
A takie cuda jak COSMOFEN są dostępne w marketach typu CASTORAMA lub innych ??

jareko
03-05-2005, 14:14
Slawek - uwazaj - nieodpowiednio stosujac tylko krzywde mozesz okienkom swym zrobic
Watpie - predzej specjalistyczne sklepy np. typu VBH lub dealerzy okienni

SławekD
03-05-2005, 20:17
Dzięki za dotychczasowe uwagi :lol: :) .
Może ktoś jeszcze dołączy swoje spostrzeżenia :lol: ???
Poadrawiam

UKF
04-05-2005, 13:50
Ja do mycia swoich zabrudzonych zaprawą przy tynkowaniu :evil: używałam płynu Ajax windows and frames (albo może "glass and frames" .... taki niebiesko-fioletowy płyn). Kupowałam w supermarkecie.
Maria

karmel
11-05-2005, 15:45
Muszę wypróbowac ten płyn o którym wspominacie. A tak na marginesie-nigdy więcej plastikowych okien, strasznie widac brud, a szczegolnie wtedy, gdy się mieszka przy ruchliwej ulicy. Mycie cotygodniowe zagwarantowane