PDA

Zobacz pełną wersję : dom jednorodzinny - kostka z lat 70' do kapitalnego remontu



tomasz_s1983
01-11-2018, 22:35
...

Elfir
03-11-2018, 18:00
nierealne.
Stolarka min 20 tyś
Dach min 40 tyś - trzeba zdemontować i wywieźć stare poszycie. Przy okazji sprawdzić belki stropowe (były zalewane!), ułożyć ocieplenie, izolację (papa?), zrobić nowe obróbki blacharskie i nowe rynny (bo elewacje ocieplasz)
20 tyś ogrzewanie podłogowe z kotłem (czyli trzeba nowe wylewki, nowe okładziny podłogowe)

Ścianka działowa nie powinna być gruba. Masz na myśli nośną (skoro potrzeba podciąg)

Sadzę, że jak zmieścisz się w 200 tyś to będzie dobrze.

bt9
28-01-2019, 10:39
Miałem podobną sytuację do ciebie, ale ja remontowałem prawie wszystko sam.
Ty musisz się przygotować na ok 200 000zł

grzesiek17bn
07-02-2019, 13:06
Jestem w trakcie remontu takiej kostki z 1973 roku. Mam jednak trochę mniej roboty niż Ty , pytanie co i jak chcesz remontować.

Ja np. wymieniłem całą kanalizacje z nowymi rurkami + cyrkulacja do łazienki na piętrze(przerabiana z pokoju), może u Ciebie jest wymieniona. Wymieniam instalacje elektryczną + zwiększam moc na 3 fazy, bardzo chciałem podłogówkę na parterze (55m2) ale po wycenach na ok 40k (kocioł gazowy ,materiał robocizna) stwierdziłem że pozostanę przy grzejnikach które są zamontowane (stalowe płytowe) , niestety okazało się że miedź wchodzi tylko do ścian a wewnątrz już jest stal więc wymieniam je na PEX z rozdzielaczami i podłogówka na RTlach do łazienek. Stolarka okienna -wymieniam tylko 4 okna , drzwi zewnętrze + 7 sztuk wew. wylewki, gładzie(tam gdzie trzeba to tynki lub siatka), o panelach , kafelkach, oświetleniu i umeblowaniu nie ma co wspominać:) Moje założenie to zamknąć się w 130k

Poniesione wydatki:
-kanalizacja i woda z robocizną 5k
-okna (tylko material) 5k
- wywóz gruzu 1k

Przyszłe szacowane:
-kocioł gazowy kondensacyjny z zasobnikiem i robocizna 15k
-CO (rozdzielacze,rurki pex ,rtle) tylko material 3k
-elektryka z materiałem 5k
-agd kuchnia 10k
-meble kuchnia 10k
-drzwi all 10k
-robocizna pokoje 10k
-robocizna łazienki 15k
-schody 10k
-wylewki 4k
-styropian pod wylewki 2k

To tak w zaokrągleniu, gdzieś dodałem, gdzieś ująłem , najlepiej weź sobie excella i wpisuj po kolei narazie same materiały bo to jesteś w stanie sam sobie wyliczyć , z robocizną jest b.różnie.
Dochodzi wiele rzeczy w trakcie o których pewnie nie myślałeś, jak wymieniam okna to i wymieniasz parapety, jak robisz tynki/gładzie to warto wymienić to co jest pod nimi.