PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięcia stropu pomoc



preder
02-11-2018, 05:02
Witam wszystkich,

Bardzo proszę Was o pomoc/ opinie/ sugestie.
Szeregi budowane przez inwestora, my ze względu na sytuację rodzinną nie możemy 'na bieżąco' (tj. przynajmniej ze 2 razy w tygodniu tak jakbym chciał) weryfikować i kontrolować postępów na placu budowy.
Ze względu na to, że będąc ostatnio w dzień kiedy padał deszcz woda przeciekała przez strop wczoraj wdrapałem się na dach aby obejrzeć strop.
Rynce mi opadły... Powiedzcie/ doradźcie co z tym robić...? Jaka jest Wasza opinia na temat takich rys (chyba skurczowych?)...?
Znając życie za dzień lub kilka zostanie to po prostu przykryte izolacją i ocieplone...
Dziękuję za wszelkie opinie,

Paweł

redbox
02-11-2018, 07:21
kierownik budowy niech zajrzy i oceni. A te pekniecia to sa przez cały beton? Tz czy pękła cała płyta na wylot?
Przyczyna mogo być ugiecie stropu bo na rysy skurczowe to troche za duże.

preder
02-11-2018, 08:18
Od spodu pęknięć nie ma, próbuje właśnie umówić się z kimś na oględziny, tutaj chciałem podpytać pomocniczo, zawsze dobrze mieć trochę więcej opinii lub sugestii na jakiś temat...
Kuźwa, żeby dom budować ttzeba chyba być bezrobotnym żeby non stop siedzieć na budowie i patrzeć na ręce 'fachowcom'...

Kaizen
02-11-2018, 08:24
Masz zdjęcia zbrojenia? Kierbud sprawdził zgodność zbrojenia z projektem?
Czy te pęknięcia są w okolicach ścian nośnych iodciągów?

d7d
02-11-2018, 09:49
Na podstawie zdjęć wybranych fragmentów trudno jest ocenić przyczyny i zagrożenie.
Temat wymaga analizy na miejscu w powiązanie z dokumentacje projektową i wykonanie (zbrojeniem ułożonym na budowie).

preder
03-11-2018, 03:56
Na podstawie zdjęć wybranych fragmentów trudno jest ocenić przyczyny i zagrożenie.
Temat wymaga analizy na miejscu w powiązanie z dokumentacje projektową i wykonanie (zbrojeniem ułożonym na budowie).

Mam nadzieję, że dziś uda się tam podjechać z fachowcem i sprawdzić na miejscu aczkolwiek dziś na pewno bez dostępu do dokumentacji...
Jak tylko dowiem się czegoś więcej wrócę z informacjami.

Paweł