PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienia Lazar Smartfire 22



cross099
03-11-2018, 11:40
Witam

Mam pytanie sam posiadam w domu kocioł Smartfire 22 i opalam nim dom od września z przerwami ponieważ piec cały czas się wygasza. Temperatura na mieszaczu 45 stopni obniżenie o 10 po osiągnięciu zadanej temperatury przez regulator pokojowy. Na panelu pokojowym 22 stopnie ustawione w dzień i 19.5 stopnia w nocy. Piec pracuje w trybie normalny i aktualnie działa mniej wiecej tak 1h do 2,5h praca 20 minut nadzór następnie wygaszanie i od 10 do 35 minut wyłączony jest i znów to samo. Temperatura na piecu 75 stopni dom ogrzewany grzejnikami. Do instalacji podpięty jest zbiornik CWU 300L. Dzwoniłem do techników z firmy lazar i postanowili skorygować nastawy nadmuchu przy 30% mocy kotła histereze kotła i czas po którym kocioł ma być czyszczony. Nic to nie zmieniło. Co mogę zrobić żeby kocioł się tak nie wygaszał.

Aktualnie wygląda to tak jak w załączniku. Przez te wygaszanie i rozpalanie w cieplejsze dni sam wyłączam kocioł bo bez sensu takie działanie. W popielniku przez te rozpalanie i wygaszanie sa czasami nawet całe kawałki peletu nie spalone...

Barliniak
04-11-2018, 22:17
Z tych objawów które opisałeś to wygląda na brak komunikacji regulatora z piecem.Czy masz odpowiednią ikonę typu regulatora zaznaczoną na panelu?Tam zapewne jest ich kilka.Napisz też jaką masz hister zadaną na piecu teraz.Podnieś też temp. na mieszaczu 48-55 no chyba że masz mega grzejniki przewymiarowane i te 45 wystarcza.Jak odpowiesz to Ci napiszę dlaczego mam więcej a nie 45 chociaż i to by starczyło.No i dlaczego masz taki rozrzut temperatury dzień/noc jak ze śrutownika ? :) A może ten za duży rozrzut jest przyczyną częstego rozpalania się pieca po nocnej obniżce?Starałem się odczytać tą fotę ,ale mimo użycia mikroskopu nie udało mi się :)