PDA

Zobacz pełną wersję : DREWNA na więzbę okol.W-wy poszukuję



Agnes2
02-05-2005, 23:40
Budowa znajduje sie w okolicach Pruszkowa. Poszukuję solidnego i taniego dostawcy więzby dachowej.Będę wdzięczna za kontakt.
Agnieszka

SylwekW
03-05-2005, 05:58
A czy składem z innej strony Warszawy tez jesteś zainteresowana?

Ja najtaniej znalazłem po 580 z impregnacją. Co do jakości impregnacji to nie mogę być pewny tak jak w każdym innym składzie czy tartaku. Postanowiłem zaryzykować.

Co do jakości drewna hmmm - dałem 200 zł zaliczki a zanim odbiorę zamierzam pojechać z "moim" cieślą, żeby on je obejrzał.

Podać namiar?

Agnes2
03-05-2005, 10:29
Pewnie , że jestem zainteresowana.Ludzie kupują w tartakach bardzo odległych.Mój wykonawca chce mi "załatwić" drewno gdzieś z Lubelszczyzny! Ale jeszcze nie podał mi cen. Jestem troche sceptycznie nastawiona, bo to daleko i nie będę mogła tam pojechać, a kupować coś w ciemno to jednak ryzyko.
Jeśli możesz , podaj namiar na ten tartak - jak Tobie wygodnie:albo na priv albo na forum.Dzięki serdeczne!!!!! :lol:

askala
03-05-2005, 17:01
Ja tez poprsze o kontakt i ta cene z Lubelszczyzy
Mariusz

kasiaR
04-05-2005, 09:59
Ja tez poproszę o kontakt :lol:

SylwekW
04-05-2005, 19:42
Hmmm coś chyba się przytrafiło mojej poprzedniej odpowiedzi bo nie dotarła do celu.

Zatem powtarzam info:

Skład Drewna
ul. Płochocińska 93
tel. 814-56-08
0-607-659-116

Cena jaką dostałem to 540 zł / m3 samo drewno a z impregnacją 580.
To jest cena netto ale ... :wink:
Jeżeli się nie spieszycie to ja mam odebrac swoją więxbę około 10-12 maja i wtedy będę mógł sie podzielić opinią "mojego" ciesli an temat jakości drewna.

remx
12-05-2005, 17:15
No i jak z tą jakością wyszło?

SylwekW
12-05-2005, 18:20
Cieśla jak go dowoziłem do składu to rozpoznał, że już na kilka dachów od nich brał i mają dobre drewno (zdrowe).

Obejrzał z grubsza i powiedzał, że jest OK. Oczywiście szczegółowo to obejrzy dopiero jak zacznie robić dach.

Negatywne fakty:
Impregnacja - która miała być przeprowadzona w tartaku jednak była robiona tutaj - robiona na placu to "sztuka" jak chyba w większości składów. Jak mogli mi dobrze zaimpregnować ponad 110 sztuk (krokwie, murłaty) w jeden dzień??
Dowieźli mi drewno na plac budowy w cenie ale rozładunek trzeba mieć swój, a kto miał okazję spróbować, to wie że przerzucanie 12m3 drewna w krokwiach (8x18) i murłatach (14x14) o długościach 7-9 metrów to nielekka sprawa :-).
Dzisiaj przy rozładunku okazało się, że 3 krokwie są skrzywione w kierunku kantowym - czyli nie do naprostowania.
Pięć krokwi było wygiętych ale w kierunku szerszego boku i podobno to nie jest wielki problem.


Pozytywne fakty.
Cena - chyba trudno będzie znaleźć taniej w okolicy.
Według moich wstępnych pomiarów chyba znaczna część krokwi jest o kilkanaście centymetrów dłuższa niż zamówione wymiary (lepiej przycinać niż miałyby być za krótkie).
Jak zgłosiłem do szefa składu, że te trzy są krzywe w nienaprawialnym kierunku to bez żadnego "ale" spytał o długości i wymienią.
Drzewo wygląda faktycznie na zdrowe i nawet nie jest zbyt wilgotne.


Takie są fakty - oceńcie sami czy warto u nich brać więźbę.

P.S. Mają dobre ceny na cement.

krzysztofh
13-05-2005, 08:34
Ja kupowałem więźbę tu:

http://www.impregnacja-drewna.pl/kontakt.htm

Jako nieliczni w Warszawie lub okolicach stosują impregnację ciśnieniową. Sam oglądałem autoklawę.