PDA

Zobacz pełną wersję : Odpływ WC



j4d3n
07-11-2018, 10:24
Witam serdecznie.
Mam w planach przeniesienie WC do całkiem innego pomieszczenia i chciałem się zapytać tutaj czy taka opcja jest możliwa zanim wezwę fachowca. Czytałem o pionach i długościach podejść ale moja sytuacja jest troszkę inna.
Obecnie WC jest na piętrze w samym rogu domu i w tamtym miejscu znajduje się główny pion kanalizacyjny. Ja chciałbym przenieść WC do centralnej części domu, na tym samym piętrze.
Plan jest taki:
Montuję WC do ściany, odpływ idzie centralnie w dół do piwnicy jakieś 220 cm a następnie z jak największym możliwym spadkiem staram się dostać do pionu znajdujące go się jakieś 7 metrów dalej w rogu domu. Czy tak można? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Mareks77
14-11-2018, 09:09
Można. Jedynym problemem jest odpowietrzenie pionu który w ten sposób powstanie. Jeśli WC będzie znajdowało się na piętrze to pomyśl nad przeprowadzeniem chociaż części średnicy pionu i po redukcji z 110 na 50 taką poprowadź do kominka napowietrzającego ponad dach lub przynajmniej zamontowanie odpowiedniego zaworu napowietrzającego na poziomie 15 cm ponad poziomem odpływu z przyszłego WC.

Spadek do pionu powinien być przynajmniej 2% ale skręcając w piwnicy przy samym suficie możesz go uzyskać.