PDA

Zobacz pełną wersję : komentarz do- A jednak Słoneczko -dziennik Sylvii



Strony : [1] 2 3 4 5 6

sylvia1
03-05-2005, 11:15
tu prosze o komentarze...
Sylvia

ania67
03-05-2005, 11:55
Hej Sylvia :D
Niedawno rozmawiałyśmy o "zośce". Cieszę się, że znalazłaś już projekt, który Tobie odpowiada :D Podoba mi się Twoja Kropka :D
Będę kibicować Twojej budowie :D Czekam z niecierpliwoscią na zapiski w dzienniku.
Pozdrawiam :D

Aga J.G
03-05-2005, 20:48
Witam nową osobe w dziennikach :)
Pisz pisz czekam na ciąg dalszy :)
A tak ogólnie to gratulki rozpoczecia tak pieknej drogi :lol:

jacooo
06-05-2005, 12:35
hej Sylwia
czy dostałaś już odpowiedz z ZE Pruszków?
my złożyliśmy do energetyki to pismo odnośnie przyśpieszenia ale powiedziano nam że jakąkolwiek odpowiedź dostaniemy najwcześniej za jakiś miesiąc.
Iwona
ps. jak będziesz coś wiedziała to się odezwij

Jacek69
06-05-2005, 15:51
Witaj Silvia!

Świetny dziennik, świetny styl - gratulki!

No, i nici z moim obietnic - dołączam się do śledzących Twoje zapiski!
(a miałem już nie czytać niczego nowego... do diabła z takimi obietnicami)

J

Joanna i Janusz
07-05-2005, 22:07
Dobry początek(poza ZE), ale czekamy na dalej

Jacek69
09-05-2005, 12:19
Działka bardzo ładna, doskonale "zoriętowana" geograficznie i wymiarowa...
Co do wody - geolog, kilka dziurek w ziemi :) + jedna w portfelu :x .... , szybki look :o ... i wszystko będzie wiadomo ....

J

sylvia1
09-05-2005, 18:15
Jacek ano właśnie to że wiem że gliny i na jakiej wysokosci to wiem z badania geotechnicznego :D
tyle ze to i tak nie zmienia faktu że musze przygotować sie na batalię z tą glina bo ona co prawda mało plastyczna wiec dosyć nośna, ale za to wodę powierzchniową (z opadów lub np śniegu) trzyma porządnie :-?
więc będę zbierać ziemię aby podnieść troszkę dom i móc wjechać nie zapadając sie w grunt :wink:

Aga J.G
09-05-2005, 20:55
Glina glina mam jej całą działkę 8)

Jagna
10-05-2005, 22:35
My też z glinowych. Dom mamy podniesiony i będzie obsypany. A może warto pomyśleć o drenach, żeby Wam tę wodę odprowadzały?

Jacek69
11-05-2005, 08:08
No to ja mam lepiej. Właśnie wczoraj odebrałem papierki od geologa, z których wynika, że u mnie na górze super humus (klasa IIIb = 30 cm) a potem to już same piaski, żadnej gliny.
Poziom wód gruntowych 2.4 m

J

sylvia1
11-05-2005, 09:10
jagna niestetydreny odpadają - nie ma dokąd ich wyprowadzic bo z 3 stron sąsiedzi a do lasu to woda i tak by nam spłyneła na działkę (niewielki spadek) a mozę warto przemyśleć ten las jako miejsce drenów?

Jagna
11-05-2005, 09:13
No to ja mam lepiej. Właśnie wczoraj odebrałem papierki od geologa, z których wynika, że u mnie na górze super humus (klasa IIIb = 30 cm) a potem to już same piaski, żadnej gliny.
Poziom wód gruntowych 2.4 m

J
...chwalipięta.... 8)

alfreda
11-05-2005, 21:00
Potwierdzam, chwalipięta- ja tyż z gliniastych!! ale w czasie kryzysu można np. cegły wyrabiać z materiału dostępnego.....Albo ceramikę twożyć!...A Jacek 69 to tylko pietruszkę może sadzić, żadnych twórczych prac...No i co?

Jagna
11-05-2005, 22:16
Albo sobie strzelić seans jak u kosmetyczki: położyć się na wyrku, wysmarowana gliną od stóp do głów. Widziałam coś takiego na zdjęciach :wink: :D A Jacek co? Pietruszkę! :lol:

Jacek69
12-05-2005, 15:17
Ach Wy ....

jeśli ja chwalipięta ..... nie mówię, że nie, bo przecież się cieszę, że tak wyszło ... choć całkiem przypadkowo i bez mojego udziału ....

to Wy .... zazdrośnice ....
Pietruszkę! .... przynajmniej na jakąś cegłę (lub dwie) zarobię ....
by the way - to się trochę boję tego humusu - jeszcze mi tam jakiś gaj oliwny wyrośnie.... :o Rany, kto to będzie kosił????? OK - ja!!! :cry:

:wink:

sylvia1
16-05-2005, 18:32
i żadncyh komentarzy wiecej?
a ja dałam zdj działki...

Aggi
16-05-2005, 18:49
Witaj :D
cudne miejsce! Baaaardzo mi się podoba! I kształt i oblicze leśno-sąsiednie. Masz jakąś koncepcję na ogród? Powodzenia!

sylvia1
16-05-2005, 20:32
na razie absolutnie żadnych... a to z racji mojego nieuctwa pod katem ogrodnictwa... :roll:

alfreda
16-05-2005, 20:33
Działeczka prima sort..Coś piękniuśnigo... Z jakiej, geograficznej strony jest llas?.. Brawo, mieszkać powinno się tutaj rewelacyjnie! :P

sylvia1
16-05-2005, 21:27
las jest od południowej str
wjazd na dizałkę do zachodu...
dziękuje...
:oops:

Jacek69
17-05-2005, 08:40
Sylvia to ty prawie w lesie mieszkasz .... działka wygląda doskonale :lol:

alienka
17-05-2005, 12:15
Sylwia ,
w ubiegły weekend odkryłam, że Radonie to tak bliziutko mnie. Byłam u znajomych za lasem. Rzeczywiście piękna okolica! Gratuluję wyboru działeczki.
Pozdrawiam

nurni
17-05-2005, 19:43
No ale widok na lasek to masz przepięknościowy :D :D
A głeboko ta glina? I co pod nią?
Dom na pewno musisz podnieść, i z drenów możesz "zrzucać" do lasu.
Ja też z "glinowców" ale nie mam gdzie zrzucać tej wody.
Kaczuszkom mój stawik nie przeszkadza :wink: :D :D

Szybko, szybko, bo już czas fundametny wylewać :wink: :D

Pozdrawiam

sylvia1
18-05-2005, 07:19
Nurni
Na razie czekamy an pogode by rolnik mógł zacząc wycinać drzewka...
poza tym postanowilismy że jednak bez prądu nie będizemy budować bo nie mamy od kogo pożyczyć...
tak więc najprawdopodobniej zaczniemy w przyszłym roku dopiero....
A dreny faktycznie zrobimy i będziemy do lasu ciągnąc ... czy ktoś wie ile to może kosztować? i jak to zrobić? musze zaczać doktorat robić z budownictwa bom zielona jak trawka na wiosnę...

Glina zaczyna sie tak mneij wiecej na głebokości ok 60 cm przy brzegu dizałki północnym i ok 2 m od powierzchni przy lesie...
Co do głebokości gliny to nie wiem jak głeboko bo pan wiericł an 3 m i w jendym miejscu na 4 i do końca sie nie dokopał pewnie sie dowiem jak studnie bede robić... Na szczęście glina piaszczysta twardoplastyczna... wiec fundamenty mozna robic bo grunty pod względem nośności sa ok...

alfreda
24-05-2005, 20:32
A pewnieee......Prądem się nie martw! :) "Na agregacie " dom się da wybudować! :D Agregaty posiadają, już niejedna firmy bud. A prądzik budowlany drogi.....oj drogi ( zapodają sąsiedzi) Ale nękać monopolistę( prądownie znaczy się) należy- najlepiej często i pisemnie, aby wątpliwości nie było.. :roll:

sylvia1
12-02-2006, 17:09
w końcu po takiej długiej przerwie cos drgneło - szczegóły w dzienniku

magi
12-02-2006, 18:38
chyba jednak drzemie w nas kompleks 3 świnek :lol: :D
Bardzo ładna działeczka a Słoneczko też mi się bardzo podoba. :D

agamuza
15-02-2006, 09:29
Właśnie przeczytałam twój dziennik. Te terminy podłączenia prądu są okrutne :-? , my mamy prąd na działce, ale zachciało nam się dodatkowych kilowatów (z 3 kw do 7 kw) i mamy termin przyłączenia na 17/01/2008 :o !!!

Śliczna zieleń tam u ciebie na działce - pięknie masz :) Twój słoneczny projekt noszę blisko serca - sama się nad nim zastanawiałam - wydaje mi się, że będzie tam idealnie pasował :) Mnie siła wyższa zmusiła do wybory innego projeku. Pozdrawiam cieplutko i łączę sie w papierologii z tobą :wink:

Żelka
12-03-2006, 10:10
http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/wi/widok_1_109__w450h296.jpg
Czy to o takie sloneczko chodzi? :P sliczne...
A dzialka przepiekna. Co za drzewa, co za zielen...Ale bedzie fajnie w ogrodzie popijac sobie poranna kawe....
My tez mamy tą elektrownie i wiemy jakie sa terminy... :-?
Trzymam dla Was kciuki... :wink: :P

sylvia1
22-03-2006, 15:26
zelijka no własnie nas elektownia zaskoczyła prawdopodobnie nas podłacza wczesniej ... i dziekuje za wklejenie słoneczka nasze bedzie bez garazu.. w pracy jak zeskanuja rzuty to wrzuce do dziennika.. :lol:

ania67
22-03-2006, 17:19
sylvia1, graaaatulkiiii wielkie :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



Pozdrawiam :D

sylvia1
23-03-2006, 17:19
dziękuję

kze
31-03-2006, 15:29
Musze powiedziec, ze działeczkę maszładną... Taka pod lasem..
Prąd na pewno bedzie. Po prostu budowa opóźni sie o jakis rok... :roll: Nie jest to duzo, ale przez ten czas będziesz mogła sie lepiej przygotować do budowy. Przemysleć wszystkie zmiany w projekcie. Podzwonić po hurtowniach. Zebrać więcej kasy itp... 8) Bedzie OK.

sylvia1
31-03-2006, 16:02
kze dzieki
musi byc dobrze... :wink:

Jajcek
01-04-2006, 14:04
A na tej dolnej fotce to tam basen bedzie ? :-?

sylvia1
01-04-2006, 16:05
Jajcek no co ty tam będize wjazd a basenik wyshcnie w zeszłym roku był wiekszy.. pomogło skoszenie traw.. :wink:

Nefer
13-04-2006, 14:39
http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1388.jpg

tabaluga1
13-04-2006, 21:45
http://kartki.elf.com.pl/wielkanoc/images/sniadanie.gif
WESOŁYCH ŚWIĄT

Żelka
14-04-2006, 12:27
http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1450.jpg

15-04-2006, 12:43
Radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze
http://www.uszata.com/eksplorer/rabbit_day/wielkanoc/WielkanocWiki1.jpg

sylvia1
19-04-2006, 18:35
ojej nei zagladałam do komentarzy bardzo dawno .. :oops:
dziękuje za życzenia

gosia100
25-04-2006, 23:08
Mam ogromna prosbe o namiar na tego kosztorysanta za 600pln.
pozdrawiam :)

inż. Mamoń
29-04-2006, 21:10
No i jak - zaczynasz w tym czy w przyszłym roku? Castingi się chyba przedłużają :-? Trzymam kciuki za ten rok. Sezon się dopiero zaczął. Można jeszcze dużo zbudować :D

tabaluga1
30-04-2006, 10:52
Też trzymam kciuki- stan surowy buduje się dość szybko- co widać na zdjęciach i w dziennikach forumowiczów. Tak więc masz jeszcze dużo czasu. Będzie dobrze.

sylvia1
02-05-2006, 13:20
Mam ogromna prosbe o namiar na tego kosztorysanta za 600pln.
pozdrawiam :)

Gosiu chetnie ale to cena dla znajomych musisz sie liczyc z tym ze od ciebie wezmie wiecej.. :-?

casting trwa ciezko znalezc cos sesownego albo pija i sa tani albo nie pija i sa drodzy... :-? :wink: :roll:

Nefer
02-05-2006, 16:35
Sylvunia nie opier....aj się dziwczyno - ekipa raz, raz i zaczynamy :):) Trzyma wciąż kciuki :)

sylvia1
02-05-2006, 18:47
Nefer najpierw musze szybciutko załatwic kredyt w banku a potem moge myk myk bo tak to nie mam z czego placic.. :wink:

tabaluga1
02-05-2006, 19:27
sylvia, sami załatwiacie ten kredyt, czy przez doradztwo? Wydaje mi się, że przez doradztwo jest trochę szybciej i mogą jeszcze coś wynegocjować- tak jak u nas np. 0% prowizji.

sylvia1
05-05-2006, 06:15
a wiesz ze i tak i tak do banków podchodzimy dziś otrzymałam propozycje nie do odrzucenia 2,45 % tylko pani nie napisała jaka prowizja.. hmm dopisze jak otrzymam odpowiedź..

stefanpyra
05-05-2006, 09:26
musisz sprawdzic, czy nie ma jakis haczykow w ofercie...
Np. wczesniejsz splata, przewalutowwanie - czy bezplatnie?
A i jeszcze jedno - chyba bedziesz chciala skorzystac z ulgi odsetkowej - wiec musisz sie dowiedzec - ile bedzie Cie kosztowalo otrzymanie potwierdzenie wyliczonych przez bank odsetek. Slyszalem, ze niektore banki duzo chca za taki dokumencik.

Ja na ziemie wzialem w BPH - ale nie zwrocilem uwagi na mozliwośc wczesniejszej splaty - musze zaplacic chyba 1 %... A poprzedni kredyt mialem w PKO BP - i bylo za darmo...

jaworzyna
05-05-2006, 12:56
Sylvia, trzymam kciuki!!!
Nie dawaj sie!

tabaluga1
05-05-2006, 13:56
To ja też trzymam kciuki za udany i owocny casting. No i za te przekomarzania się z bankami :wink:

sylvia1
05-05-2006, 15:04
Stefan poprzedni tez mam w BPH (na ziemie) ale nie mam nic za wcześniejszą spłate.. teraz bede brała taki by pokryc budowe domu i spłacic ten na zimie bo na jednej hipotece nie mozna miec dwoch banków wpisanych (chyba ze mnie ktos oklamal)

tabaluga1
05-05-2006, 21:37
Stefan poprzedni tez mam w BPH (na ziemie) ale nie mam nic za wcześniejszą spłate.. teraz bede brała taki by pokryc budowe domu i spłacic ten na zimie bo na jednej hipotece nie mozna miec dwoch banków wpisanych (chyba ze mnie ktos oklamal)
nikt Cię nie okłamał sylvia. My też tak robimy- mamy kredyt na działkę w PKO BP, teraz bierzemy w Millenium na budowę i spłatę tamtego kredytu.

andrzejka
06-05-2006, 17:47
dostaliśmy do łapki wycenę materiałów:
bloczki+beton+styropian+siatki+stal+pustak+cegła+ docieplenie scian zewn. + więźba razem ok 50 tys zł...
zamierzam przerzucić do arkusza i objechać kolejne składy
Witaj Sylvia :P :P :P
Obowiązkowo objechać trzeba inne składy 8)
Moze da sie gdzieś taniej 8) :wink:
I jak tam wybór ekipy, myślisz dalej :roll: 8)

sylvia1
06-05-2006, 18:23
dostaliśmy do łapki wycenę materiałów:
bloczki+beton+styropian+siatki+stal+pustak+cegła+ docieplenie scian zewn. + więźba razem ok 50 tys zł...
zamierzam przerzucić do arkusza i objechać kolejne składy
Witaj Sylvia :P :P :P
Obowiązkowo objechać trzeba inne składy 8)
Moze da sie gdzieś taniej 8) :wink:
I jak tam wybór ekipy, myślisz dalej :roll: 8)
Andrzejka twardo ale na polu zostały tylko dwie ekipy:
1) od sasiada
2) od znajomych znajomej z forum
kazda am swoje plusy i minusy np
1) widziałam dom w budowie, stają z przyczepką na placu i tamspia do pon do pt, cena 19 tys, na każde pytanie odpoweidz : nie ma problemu, nei takei bledy poprawialismy po architektach
2) bede widziała dom juz zbudowany, nie potrzeba barakowozu- pan dojezdza z ekipa bo to 9 km, nie podoba mu sie wiezba i fundament z bloczkow
oba majstry wrazenie pozytywne... i ktorego wybrac? :-?

stefanpyra
07-05-2006, 23:23
Stefan poprzedni tez mam w BPH (na ziemie) ale nie mam nic za wcześniejszą spłate.. teraz bede brała taki by pokryc budowe domu i spłacic ten na zimie bo na jednej hipotece nie mozna miec dwoch banków wpisanych (chyba ze mnie ktos oklamal)
nikt Cię nie okłamał sylvia. My też tak robimy- mamy kredyt na działkę w PKO BP, teraz bierzemy w Millenium na budowę i spłatę tamtego kredytu.

Chyba, ze znowu w BPH...

sylvia1
08-05-2006, 07:21
Stefan nie chce BPH nie wiadomo co z nimi będize w ciągu roku a jak ten oddział przejdize pod PKO SA to mnie będa nakłaniac na zmiane kredytu na złotówkowy na złotówkowych warunkach.. (takie opiniie czytałam i głównodowodzący PKOSA je potwierdzają)- nie dziekuję.. :roll:

08-05-2006, 20:07
Cześć Sylvia :D
Wpisałam się :D

sylvia1
08-05-2006, 20:48
verunia to cie zobligowałao do częstszych odwiedziń wiesz o tym? :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:

zaba_gonia
08-05-2006, 21:13
To ja też się wpiszę :D
Mam nadzieję, że buźka Ci się uśmiechnęła :D

Olkalybowa
08-05-2006, 21:31
i ja się przyłączę do tej akcji :D

sylvia1
08-05-2006, 21:48
:lol: :lol: :lol: :lol:
a będziecie cześciej mnie odwiedzać? :roll:

Jajcek
08-05-2006, 21:57
Stefan nie chce BPH nie wiadomo co z nimi będize w ciągu roku a jak ten oddział przejdize pod PKO SA to mnie będa nakłaniac na zmiane kredytu na złotówkowy na złotówkowych warunkach.. (takie opiniie czytałam i głównodowodzący PKOSA je potwierdzają)- nie dziekuję.. :roll:
Jezeli juz to pod PKO BP z tego co mi wiadomo

Jajcek
08-05-2006, 21:58
Dziennik przeczytalem to i ja sie wpisze :wink:

SławekD-żonka
09-05-2006, 07:54
Elo Sylwia, ja też tu jestem 8) :P :P :P

stefanpyra
10-05-2006, 20:44
Stefan nie chce BPH nie wiadomo co z nimi będize w ciągu roku a jak ten oddział przejdize pod PKO SA to mnie będa nakłaniac na zmiane kredytu na złotówkowy na złotówkowych warunkach.. (takie opiniie czytałam i głównodowodzący PKOSA je potwierdzają)- nie dziekuję.. :roll:
Jezeli juz to pod PKO BP z tego co mi wiadomo

Chyba jednak pekao sa - PKO BP jest ciagle niezalezne a PEKAO SA łączy sie (wchlania; sprzedaje) z BPH.

sylvia1
11-05-2006, 20:58
no tak tez napisłam PKO SA


Stefan i co zdecydowałes się w końcu na projekt?

tabaluga1
14-05-2006, 14:28
sylvia, jeśli chodzi o harmonogram prac, to zerknij tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=16256&start=0
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=41541
Może pomoże Ci to (ale się zrymowało) w układnaniu harmonogramu dla Twoich potrzeb. Jeśli chodzi o kosztorys, to w moim dzienniku zamieściłam kosztorys mojego domku- niektóre etapy mogą być podobne cenowo
powodzenia w walce z bankami

Nefer
19-05-2006, 15:44
więc uwaga na wypis z KW czekałam 15 minut.... ( z zegarkiem w ręku)
na wyciąg z gruntów tyle, że zdążyłam uiścić opłatę w kasie za wyciąg z rejestru gruntów max 10 minut...
na wyciąg z konta 5 minut




Szczyt wszystkiego : daję moje terminy:

Kw - 5 dni
rejestr - 7 dni
wyciąg - no to od ręki

Widzisz, to życie jest okrutne...:)

sylvia1
19-05-2006, 16:20
Nefer to i tak krótko czekałaś jak na Warszawę... :roll: :wink:

tabaluga1
19-05-2006, 16:27
i tu ciekawostka prosze zgadnąć kiedy otrzymam w.w dokumenty?

a jeszcze do załatwienia jest wycena i opinia z BPH gdzie mamy kredyt na działkę (opinia ma być na poniedziałek)

więc uwaga na wypis z KW czekałam 15 minut.... ( z zegarkiem w ręku) :o :lol:
na wyciąg z gruntów tyle, że zdążyłam uiścić opłatę w kasie za wyciąg z rejestru gruntów max 10 minut...
na wyciąg z konta 5 minut
:o :o :o

Nie wierzę.
Ja na wypis z KW czekałam tydzień- musiał dotrzeć drogą pocztową- poleconym. Na wyciąg z konta rzeczywiście tylko 5 minut, ale taki wyciąg im nie wystarczył- dobrze, że przypadkiem nie wyrzuciłam wydruków, które co miesiąc przysyłają do mnie do domu. Są one bardziej szczegółowe- tzn. opisane są dokładnie operacje finansowe- a tego chcieli w Millenium. Wyciąg z rejestru gruntów- też tylko chwilę.

Aggi_2004
23-05-2006, 09:08
Cześć Sylwia :)
Wreszcie jestem nieco bardziej "czasowa", udało mi się poczytać Twój dziennik ( może nawet zacznę swój tworzyć...).
Gratuluję postępów, trzymam kciuki za dalsze.
Ciekawa jestem, który bank finalnie wybierzecie, sama wczoraj spotkałam się wreszcie z panem Rafałem W. z GE, wszystko byłoby o'kay nawet ale ta prowizja...

Przyglądam się właśnie mapie i widzę, że tak rowerkiem, przez las to będziemy do Was mieć ok. 2km ! Więc będziemy prawie sąsiadkami !!

sylvia1
23-05-2006, 21:06
Agnieszka fajnie ja już i tak się czuję zaproszona do was na budowe.. :roll: :wink:
my równolegle składamy dokuemnty w 2 bankach w Ge i w mBanku moge dac ci namiary na konkretną kobietkę która pośredniczy miedzy nami i mBankiem. oprocentowanie ciutke nizsze niz w Ge i prowizja miejsza, jedynei wycene trzeba zrobić..

Boowa
23-05-2006, 23:33
witaj,

dawno mnie nie było na forum i jak właśnie odwiedziłem dział projekty i wątek o Słoneczkach zdziwiłem się niesamowicie że Twoje Słoneczko będzie takie same jak moje (to zdjęcie mojego domu jest tam w wątku i Cie zainspirowało..)
cieszę się, że nie tylko mnie odpowiadają wprowadzone przeze mnie w oryginalnym projekcie zmiany, nie tylko zewnętrzne ale i wenętrzne..

pozdrawiam

sylvia1
24-05-2006, 06:10
Boowa dziekuję bardzo...
a czy mozna liczyć na zdjęcia twojego słoneczka? :lol: :lol: :lol:

Boowa
24-05-2006, 12:35
witaj,

oczywiście że można, ale muszę najpierw zrobić jakieś ładne.. poza tym niewiele się ostatnio zmienia.. praca mnie strasznie ogranicza...

pozdrawiam :)

Aggi_2004
24-05-2006, 20:47
Pewnie, że na naszą budowę jesteś już zaproszona :D
Kończymy biały tydzień naszego "komunisty" i po niedzieli zaczynamy !
Tylko żeby się wypadało w najbliższych dniach bo potem nie życzymy sobie już deszczu do momentu zadaszenia... :wink:

sylvia1
24-05-2006, 21:39
Agnieszka doszły namiary? do niej można dzwonic tak do 22 ...

świercz
31-05-2006, 15:55
Stefan nie chce BPH nie wiadomo co z nimi będize w ciągu roku a jak ten oddział przejdize pod PKO SA to mnie będa nakłaniac na zmiane kredytu na złotówkowy na złotówkowych warunkach.. (takie opiniie czytałam i głównodowodzący PKOSA je potwierdzają)- nie dziekuję.. :roll:
to gdzie masz zamiar uderzyć?

sylvia1
31-05-2006, 20:18
świercz już mówie mBank i GE ale bardziej nastawiam sie na mBank...

a dziś przypadkiem spotkałam się z moim wykonawca (miałam do niego dzwonić jak już kredyt podpiszę)- kupuje betoniarke 220 V cobym ja nie musiała kupowac drogiego agregata trójfazowego... uznał że i tak mu się przyda...
:lol: :lol: może wchodzic już na poczatku lipca ale do połowy lipca max do końca bedize ciągnął dwie budowy oddalone o 2 km

stefanpyra
01-06-2006, 20:08
Kurcze.. ciagle nie mam wybranego prokjektu - choc ostatnio cieplo mysle o M03 Moje miejsce... Zazdroszcze wszytkim, ktorzy juz maja to za soba ;)

Sylvia

Ile Chcesz wydac na budowe - tak mi wychodzi ze lekko 400 tys.
- myle sie??

A ja chce maks do 250 - choc ludze sie, ze bedzie jeszcze mniej... czy ja jestem naiwny?? :-?

sylvia1
02-06-2006, 10:06
stefan a skad ja wezmę 400 tys :o :o :o :o :o
zamierzam nieoficjalnie 250 oficjalnie 300 ( te 50 to tak na wszelki wypadek) i to juz z rekuperatorem i kominkiem...
+20 na ogrodzenie i szambo

Aida77
10-06-2006, 23:13
Stefan nie chce BPH nie wiadomo co z nimi będize w ciągu roku a jak ten oddział przejdize pod PKO SA to mnie będa nakłaniac na zmiane kredytu na złotówkowy na złotówkowych warunkach.. (takie opiniie czytałam i głównodowodzący PKOSA je potwierdzają)- nie dziekuję.. :roll:
to gdzie masz zamiar uderzyć?


Sylvia powaznie? Nam murator i inni wlasnie BPH polecali..A tak wogóle to hej tutaj;) Ja oczywiście 'Ci bardzo mocno kibicuję, ruszajcie i mnejscie szybciutko tez super domeczek!! dzialka cudna:)

Aida77
10-06-2006, 23:15
To mozna sobie tak nieoficjalnie podwyższac? Moze to faktycznie razja...Zrobic kosztorys i go przeskalowac;)

sylvia1
11-06-2006, 13:43
aida zwsze warto przeskalowac bo warto miec zapas na wszelki wypadek w koncu budowa nie trwa rok tylko ceny sie zmieniaja.. :roll:

andrzejka
11-06-2006, 16:23
Trochę moze potrwac zanim bank BPH zezwoli aby ich wypisać z hipoteki na rzecz drugiego :roll: :roll: :-? :-?
Trochę to kłopotliwe :-?
A z wkładem własnym to strasznie mało ci wyliczyli go :o :roll:
Trzymam kciuki 8)

sylvia1
11-06-2006, 16:50
Andrzejk ano własnie a mieli uwzględnić wycenę rzeczoznawcy... musze to wyjasnic... :roll: jak będe wiedziała wiecej to dam znać..

świercz
13-06-2006, 09:08
...ale decyzje juz masz... fakt znów czekanie wrrr.... ale takie to juz sa te procedury :roll:

Aggi_2004
14-06-2006, 22:39
Muszę pogadać z panią Ewą ale póki co to dla nas nie miała dobrych wieści - mbank zdecydowanie odmówił nam kredytu. Tak więc na placu boju pozostaje ge ale ona sugerowała kogoś tam jeszcze. Zobaczymy.

A propos dachu to w końcu zdecydowaliśmy się na mar-bud bo dach serwis skwotował nam duuużo wyżej. No i widzieliśmy kilka dachów przez nich wykonanych, dobrze się te daszki prezentują , oj dobrze.

sylvia1
15-06-2006, 10:44
Aga czyli jednak Mar- Bud? ja na pon lub wt będe miałą wycenę z dach serwisu zobacze co powiedzą...

a co do kredytu to mBank mnie wkurza powoli miałam wczoraj wiedzieć co analiyk przeanalizował i co? i nic! :evil: pani uznała ze wszak sroda po południu to już wolne... :evil: :evil: :evil:

świercz
16-06-2006, 11:45
cześć slyvia my jestesmy w podobnej sytuacji bo także czekamy na dezycje kredytową - trzęse portkami bo nie wiem zupełnie jak oni nas tam potraktują - no i my bierzemy jednak w BPH. dzwoniłem dziś do banku ale nic - święto było - pani tak mi oznajmiła wiec może poniedziałek lub wtorek. nie chce nawet myślec co bedzie jak bedzie odmowa.... :roll:

sylvia1
16-06-2006, 13:31
a to wiesz ja niby wiem ze decyzje to juz mam i to pozytywną ale dopóki nie podpisze umowy to nie uwierze... dodatkowo splata kredytu dizlkowego opoźnia bo jednak dopoki ich nie wpisze na hipoteke to transzy nie dostane.. cos mi sie widzi ze bede czestym i upierdliwym gosciem w BPH.

Aggi_2004
17-06-2006, 09:59
No wkurzający są bankierzy - lichwiarze, ale cóż zrobić...

Pytałaś o przepusty w fundamencie - mamy zrobione: kanaliza już docelowa rura , gaz przepust na rurę gazową. A woda i tak poniżej fundamentu, właśnie dzisiaj chyba ryją z tą wodą pod fundamentem. A ja biedna nawet nie mam czasu pojechać zobaczyć !!!

imported_kasienka
20-06-2006, 11:37
Ale fajowo - wreszcie coś dla mnie - my czekamy na razie na decyzję o warunkach zabudowy, pozwolenie na budowę i ruszamy do pracy. Słoneczko będziemy budować systemem gospodarczym - jakoś nie jesteśmy zwolennikami zadłużania się na pół życia...
W tym roku w planach mamy fundamenty - reszta w przyszłym.

świercz
20-06-2006, 11:51
sylvia1 no to też jużwiem :) że mam! yuuuuhuuu!!

imported_kasienka
20-06-2006, 12:20
mam pytanko odnośnie stropu - zmienialiście go czy zostawiliście jak w projekcie - bo my planujemy robić drewniany - mam nadzieję, że da radę...

sylvia1
20-06-2006, 17:33
Kasiu a po co? myśmy kiedyś brali pod uwage inny projekt i w nim chcielismy zamienic strop drewaniany na terrive...my tez nie jestesmy zwolennikami zadłużania sie na pół życia ale jakoś budowac przez 10 lat to dziekuje wole już mieszkac.. :roll: gdzie budujecie? jakei zmiany wprowadzacie do projektu?

imported_kasienka
21-06-2006, 07:14
Główna zmiana to właśnie strop - chcemy zrobić drewniany - przede wszytkim dlatego, że tańszy i łatwiejszy do wykonania. Poza tym chcemy zmienić schody - w wylewanych na drewniane, rezygnujemy z okien dachowych za to chcemy powiększyć okna w szczytach, zastanawiamy się nad powiększeniem drzwi balkonowych w salonie, rezygujemy z kominka, kuchnię chcielibyśmy mieć otwartą - przedzieloną od salonu bareczkiem (moje marzenie :-)))) i myślimy nad rezygnacją z jednego komina ale to się jeszcze zobaczy...
Aha: tak jak większość chcemy połączyć łazienkę i wc na dole w jedną całość, zmniejszając nieco kotłowinię zyskamy wielki pokój kąpielowy (to też moje marzenie :-)))

A na razie wściekamy się na opieszałość urzędników :-( - czekamy na decyzję o warunkach zabudowy - już ponad miesiąc - a wczoraj dostaliśmy pismo z gminy, że dopiero wszczynają postępowanie - a chętnie to ja bym im wczęła ale aferę za nieróbstwo........

sylvia1
21-06-2006, 08:31
co do stropu to mi wszyscy znajomi budowlańcy pzyznawlai ze jak podliczysz ocieplenie storpu drewaninego wykonanie sufitów porzadne wyciszenie to wychodzi na to samo

z okien dachowych tez zrezygnowalismy powiekszając szczytowe, drzwi balkonowe powiekszylismy do 180 szer.

a czemu z komina?

my z kolei powiekszylismy wiatrołap kosztem pom. gosp. - widac to ładnie na rzutach

a która wersje słoneczka planujecie? bo my mamy ze scianka kolankowa ale bez garazu...

imported_kasienka
21-06-2006, 09:57
kurczę źle napisałam :oops: - chcemy zrezygnować z kominka a nie z komina :-) - do mnie jakoś urok kominków nie przemawia - nie mówiąc już, że odpala się go raz od wielkiego dzwonu a tak to tylko stoi i się kurzy.
Nasze słoneczko będzie na pewno w odbiciu lustrzanym i bez garażu, zastanawiamy się jeszcze nad ścianką kolankową - poprosiłam w horyzoncie o przesłanie rysunku dla wersji z tą ścianką i czekam co prześlą. Jak dla nas to poddasze wydaje się i tak duże nawet bez tej ścianki kolankowej i dlatego mamy dylemat.
Co do stropu to moi rodzice niedawno wybudowali sobie domek właśnie ze stropem drewnianym - koszt o wiele niższy od stropu teriva czy gęstożebrowego a i z wyciszeniem nie jest źle :-) - chociaż może jeszcze zmienimy zdanie...nie zapieram się :-)


A czy na śnianie na której był garaż dodawaliście jakieś okna czy zostawiacie tak jak jest w projekcie?

imported_kasienka
21-06-2006, 10:04
i jeszcze mam jedno pytanko: jakie ogrzewanie planujecie w waszym domku?

sylvia1
21-06-2006, 15:52
w dzinniku masz dokłądne rzuty razem z oknami -okno w łazience na dole i na górze...
ogrzewanie no cóż: budujemy eni z ytonga tylko ceramika+ styropian (min. 15 cm) a ogrzewanie będize kominek + prąd :roll:

świercz
24-06-2006, 08:49
cześć sylvia
i jak cyrograf podpisany? u nas juz tak :) właśnie łatwimy dokumenty do wypłacenia pierwszej transzy. daj znać co tam u ciebnie pozdro, świercz

zygmor
26-06-2006, 11:47
Brawo, Sylvia1, tak trzymaj.
U nas chwilowo błogie oczekiwanie na pozwolenie, od Bożego Ciała minęło już chyba kilka tygodni, a tu cisza. Choć poprosiliby o dosłanie jakiegoś dokumentu..., a tu nic.
Architekt trzyma rękę na pulsie i w razie potrzeby nas informuje. Najważniejsze, że mieszka niedaleko starostwa i może tam zajrzeć choćby codziennie.

Pozdrawiamy

Ewa i Zygmor

sylvia1
26-06-2006, 20:05
Zygmunt dziekuję bardzo właśnie przyjechalismy od rodzinki i sie okazało,że przyszła pierwsza transza.. :lol: :lol: jutro dzwonie do geodety i wykonawcy..

zygmor
27-06-2006, 10:10
Sylvia1,

POWODZENIA!!!

tabaluga1
29-06-2006, 16:47
Gratuluję kredytu. Nie było mnie na forum parę dni, a tu taaaaakie zmiany. To ruszamy z budową. Czekam na zdjęcia "rozebranej" działeczki :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Wygląda na to, że możesz mnie dogonić :roll:

jaworzyna
29-06-2006, 18:04
Koniecznie zdjątka zamieść...trzymam kciuki....i pozdrawiam :D

e.kala
29-06-2006, 19:04
Gratuluję, że coś się u ciebie ruszyło.

Zaczynam w poniedziałek i z tego wynika, że będziemy na podobnym etapie.

świercz
30-06-2006, 09:08
NO BRAWO brawo. zaczęło się... a u mnie postój :evil:

Agduś
01-07-2006, 22:20
dostaliśmy do łapki wycenę materiałów:
bloczki+beton+styropian+siatki+stal+pustak+cegła+ docieplenie scian zewn. + więźba razem ok 50 tys zł...
zamierzam przerzucić do arkusza i objechać kolejne składy
Witaj Sylvia :P :P :P
Obowiązkowo objechać trzeba inne składy 8)
Moze da sie gdzieś taniej 8) :wink:
I jak tam wybór ekipy, myślisz dalej :roll: 8)
Zanim coś kupicie, warto zapytać wykoanwcę. Myśmy szukali wielu rzeczy, podawaliśmy "nasze" ceny wykonawcy, a on i tak mial taniej w "swoim" składzie. Często tam bierze, to i inaczej jest traktowany, rabaty, upusty itp. Inaczej patrzą na klienta, który raz kupi materiały na ściany, a inaczej, na tego, którzy w sezonie obkupi u nich kilka budów.

sylvia1
02-07-2006, 07:12
tak dlatego kupimy w składzie uzgodnionym z wykonawcą.. :roll:

tabaluga1
04-07-2006, 08:09
Agregacik pierwsza klasa. A stal faktycznie dość tania. Ale to zależy jaką masz powierzchnię ław. U mnie jest 66m i za stal zapłaciłam ok 1100zł 2 miesiące temu.

sylvia1
04-07-2006, 12:30
Agregacik pierwsza klasa. A stal faktycznie dość tania. Ale to zależy jaką masz powierzchnię ław. U mnie jest 66m i za stal zapłaciłam ok 1100zł 2 miesiące temu.
tabluga u nas jest 55 mb ław...więc i stąd cena mniejsza... kupiłam tam gdize najtaniej, a że przy okazji polecał tą hurtownie stali wykonawca :D

własnie wróciłam z działki stal odebrana zbrojenie jest robione... agregacik chodzi ślicznie i cichutko. poza tym odebrałam wpis od geodety w dzienniku budowy

przy okazji przyjechła pan z gminy pooglądac tę felerna drogę- przy okazji sie dowiedziałam po raz kolejny ze nasza działak lezy w obszarze warszawskiego praku krajobrazowego :o a z drogą przynajmniej zetną chaszcze, wyrównaja i wyspypią tłuczniem ale tylko poczatek tym tłuczniem załatwią... zawsze to coś.. pytanie tylko kiedy? :roll: :roll: :roll:

andrzejka
04-07-2006, 12:38
z drogą przynajmniej zetną chaszcze, wyrównaja i wyspypią tłuczniem ale tylko poczatek tym tłuczniem załatwią... zawsze to coś.. pytanie tylko kiedy?
Może szybko :roll: :roll:
Żawsze to coś 8)
Pozdrówka 8)

Aga - Żona Facia
05-07-2006, 08:26
sylvia1 mamy podobny problem z prądem. U nas planują pociągnięcie i podłączenie na wrzesień 2007 :evil: Też piszemy pismo. Jestem ciekawa jaki będzie rezultat u Ciebie i u Mnie. My mamy ENEA Nakło.

e.kala
05-07-2006, 10:38
Faktycznie mało zapłaciłaś za zbrojenie, ja wczoraj zamawiałam i policzyli 1800 :(

sylvia1
05-07-2006, 10:44
sylvia1 mamy podobny problem z prądem. U nas planują pociągnięcie i podłączenie na wrzesień 2007 :evil: Też piszemy pismo. Jestem ciekawa jaki będzie rezultat u Ciebie i u Mnie. My mamy ENEA Nakło.
my mamy ZEWT Pruszków ponoć fatalny..
to ja potrzymam kciuki za was a wy za mnie co?

Beata Zygmunt
05-07-2006, 21:30
Witaj. Właśnie przeczytałam Twój dziennik. Ładne masz na tej działce widoczki. Widzę, że prace już rozpoczęte. Byle tak dalej i do przodu. Będę do Ciebie zaglądać. Powodzenia.

Pozdrawiam :lol:

sylvia1
05-07-2006, 22:24
Beatko a dziękuję bardzo... zapraszam... :lol:

tabaluga1
08-07-2006, 06:45
Widzę, że początki masz trudne- ale nie przejmuj się- u mnie było podobnie. Teraz, jak widzisz nabrało tempa. Te początki są chyba najtrudniejsze. Do tego musi być sprzyjająca pogoda. A jeśli kierownik czepialski- to może lepiej go zmienić. Pytanie tylko, czy to jego czepialstwo wynika z chęci zysku, czy z dokładności.
Trzymam kciuki, by wzystko było ok. Ale musicie sie pospieszyć z tym zalewaniem, bo zapowiadają deszcze i burze- w przyszłym tygodniu.
pozdrowionka

sylvia1
08-07-2006, 11:02
Tabaluga kierownik po poszerzeniu dna wykopu wieczorem telefonicznie uznał, że ok może być byle potem panowie dobrze izolację bloczków zrobili
Rano biegalismy po betoniarniach coby znaleźć kogoś kto wieczorem przyjedzie i zaleje... na razie nic nie pisze bo nie chce zapeszyc dam znac wieczorkiem...

tabaluga1
08-07-2006, 11:09
Tablagua kierownik po poszerzeniu dna wykopu wieczorem telefonicznie uznał, że ok może być byle potem panowie dobrze izolację bloczków zrobili
Rano biegalismy po betoniarniach coby znaleźć kogoś kot wieczorem przyjedize i zaleje... na razie nic nie pisze bo nie chce zapeszyc dam znac wieczorkiem...
Masz rację, ja też wolałam wcześniej nie mówić i udało się.
Tobie też się uda. :P

tabaluga1
09-07-2006, 19:47
No i się udało. Gratuluję. Kolejny domek zapuścił korzenie.
To kiedy cdn? Albo może lepiej nie zapeszać. czekam na wieści i zdjęcia.

sylvia1
09-07-2006, 20:49
jutro jade zamówic betonik tzn bloczki...
a kiedy? nie wiem bo nasz wykonawca skoacze równolegle do nas na inną budową...(miał ja skończyć do połowy lipca ale inwestorzy nie mogli zacząc bo zbyt długo snieg lezał i było za duzo wody) więc z przymusu skacze... za jakieś 2 max. 3 tyg mam mieć stan zero skończony...

asz
11-07-2006, 11:21
Hej Sylwia!
Piękne ławy :D
Napisz proszę (może być na PW) jak do Ciebie dokładniej trafić jadąc z Grodziska - ostatnio mam etap codziennych wycieczek rowerowych.
Pozdrawiam

świercz
11-07-2006, 14:12
no ładnie ładnie. tydzień mnie tu nie było a ty śmigasz.... tylko kase ci dać i prosze :) :wink: :lol:
zazdroszcze i grtuluje postępów!!!!

e.kala
11-07-2006, 22:54
Widzę, że wszystko szybko idzie. Ja jeszcze nie zamówiłam bloczków i z ciekawości sie zapytam w jakiej cenie są one u Ciebie?

świercz
12-07-2006, 09:26
sylvia1 możesz mi naposać ile zapłaciliscie tam u siebie za założenie przyłącza wodociągowego??

sylvia1
13-07-2006, 13:11
Widzę, że wszystko szybko idzie. Ja jeszcze nie zamówiłam bloczków i z ciekawości sie zapytam w jakiej cenie są one u Ciebie?
rozpiętośc cenowa róźna od 2,2 brutto po 3,44 ale co ciekawe te same bloczki co po 3,44 można kupic nie bezpośrednio w budkoruszu a przez pośrednika 50 groszy taniej. :o :lol:

sylvia1
13-07-2006, 13:13
sylvia1 możesz mi naposać ile zapłaciliscie tam u siebie za założenie przyłącza wodociągowego??
nie wiem bo ja na razie mam tylko studnie ale orientowałam sie i za przyłącze wodociągowe koszt 650+ 2,5 to najmniej za kanalizację opłata stała 1400 zł (ma być robiona w przyszłym roku)

tabaluga1
13-07-2006, 22:05
No to domek już ma nóżki. Gratulacje. Teraz to juz tylko w górę.
Mam nadzieję, że to opijacie? :wink:

sylvia1
14-07-2006, 05:47
hmm tak o ile napoje niskoalkoholowe wystarczą..? :roll: :wink: :lol: :lol: :lol:

Witos
14-07-2006, 19:53
To nie prawda ze Bush nie lubi HOpCOli

zaba_gonia
14-07-2006, 19:55
To nie prawda ze Bush nie lubi HOpCOli
:lol: :lol: :lol:

sylvia1
14-07-2006, 20:04
To nie prawda ze Bush nie lubi HOpCOli
:o :o :lol: :lol: :lol:

jaworzyna
14-07-2006, 21:27
Hop Cola...w ostateczności może być.... :D właściwie to takie postępy w budowie można ''opijać'' wszystkim co się nawinie pod rękę :lol: !!!
No ale się dzieje u CIEBIE kobietko!!!! Się dzieje!!!! Śledzę postępy z zazdrością i zaangażowaniem...porównywalnym do ''serialowego'' 8)
pozdrówka

Beata Zygmunt
14-07-2006, 23:52
Ładne fundamenciki. Widzę, że robota idzie. Co z tymi bloczkami?
Będę śledzić poczynania.
Pozdrawiam :lol:

zuczek
15-07-2006, 09:36
Witaj Sylwio! :) Zerknelam do Twojego dziennika, a tu prosze, widze, ze tak jak my, bedziesz budowac z leiera :wink: Ceny faktycznie pedza w gore, my nasze pustaki mamy juz na placu od dwoch tygodni, a zamawialismy ponad miesiac temu 8) No a poza tym to jestem strasznie ciekawa jak nam sie bedzie budowalo z tego leiera, ktorego nota bene mamy "przez przypadek" :wink:

Pozdrawiam

sylvia1
15-07-2006, 14:20
no ja sie nastawiałam na plecewcie p+w ale okazało się, że sie przerzucili na zwykłe U-220 więc kicha.. została leier i porotherm na placu boju, a leier zwycieżył cenowo... :lol: :lol:

15-07-2006, 23:09
Być może coś się zmieniło, ale ten Leier tak ze dwa lata temu był strasznie kruchy. Znajomy z niego budował, kilka palet nadawało się do wyrzucenia, pustaki nawet pękały w ścianach :cry: . Budowała z niego forumowa Rena i też bardzo narzekała. Zorientujcie się jak to jest teraz z tą firmą, czy warto. Harasiuki również mają bardzo kruchego maxa. U nas najbardziej chodliwy (najrówniejszy i najtrwalszy) jest max z Kozłowic.

Agduś
16-07-2006, 20:50
Tydzień mnie nie było, a tu u Ciebie ściany rosną aż szumi. Pamiętam te wzruszenia na widok kilku pierwszych rządków bloczków... To tak niedawno było, a dzisiaj już dom pod dachem! Nam pogoda dszczędziła podlewania schnącego betonu, bo sama polewała jak trzeba. To chyba była taka rekompensata za to wiosenne utrudnianie życia. A teraz mamy dach nad głową i jesteśmy prawie uniezależnieni od jej kaprysów (pomijając liczne roboty ziemne, które nas czekają).
Niedługo tez będziesz pod dachem. Sama zobaczysz, jak to szybko pójdzie.

Beata Zygmunt
16-07-2006, 22:50
Ładniutkie tam u Was zwierzątka :roll: . A jeśli idzie o budowę to szybciutko se tam budujecie. Robota aż cieszy oczy. Pozdrawiam :P

zuczek
17-07-2006, 09:45
Być może coś się zmieniło, ale ten Leier tak ze dwa lata temu był strasznie kruchy. Znajomy z niego budował, kilka palet nadawało się do wyrzucenia, pustaki nawet pękały w ścianach :cry: . Budowała z niego forumowa Rena i też bardzo narzekała. Zorientujcie się jak to jest teraz z tą firmą, czy warto. Harasiuki również mają bardzo kruchego maxa. U nas najbardziej chodliwy (najrówniejszy i najtrwalszy) jest max z Kozłowic.

Aniu my nasze pustaki mamy już na działce. Są w bardzo dobrym stanie (przynajmniej tak wyglądają). Jest trochę obitych, trochę potłuczonych, ale przy takiej ilości (36 palet) to u sumie niewiele. Wyjęliśmy parę, aby obejrzeć i na razie nic niepokojącego nie zaobserwowaliśmy. Może tamci inwestorzy mieli klasę 10? Może tamte pustaki były transportowane i rozładowywane przez osobę, której wszystko jedno co się z nimi stanie? A może leier rzeczywiście poprawił jakość? :roll: Nie wiem, zobaczymy co będzie jak przyjdzie do murowania ścian :wink:

Pozdrawiam

17-07-2006, 21:28
No to pozostaje mieć nadzieję, że firma poprawiła jakość pustaków czego Wam serdecznie życzę :D :D :D . Póki co, wszystko bardzo sprawnie Wam idzie, oby tak dalej.

sylvia1
18-07-2006, 15:08
dziękuję
nie było mnei kilka dni bo synek się czymś zatruł i wylądowalismy na kroplówach w szpitalu i biegałam szpital budowa dom przy czym w domu byłam tylko na posiłki..
na szczęście już jest dobrze :D a wieczorkiem wkleje postępy budowy

Nefer
18-07-2006, 15:10
dziękuję
nie było mnei kilka dni bo synek się czymś zatruł i wylądowalismy na kroplówach w szpitalu i biegałam szpital budowa dom przy czym w domu byłam tylko na posiłki..
na szczęście już jest dobrze :D a wieczorkiem wkleje postępy budowy
ŁoMatkoPolko !!! Ale już dobrze całkiem? NIenawidzę takich akcji z dziećmi ... rowalają gorzej niż walka z papierologią :)
Pocałuj go w nocha.

sylvia1
18-07-2006, 15:35
dziękuję
nie było mnei kilka dni bo synek się czymś zatruł i wylądowalismy na kroplówach w szpitalu i biegałam szpital budowa dom przy czym w domu byłam tylko na posiłki..
na szczęście już jest dobrze :D a wieczorkiem wkleje postępy budowy
ŁoMatkoPolko !!! Ale już dobrze całkiem? NIenawidzę takich akcji z dziećmi ... rowalają gorzej niż walka z papierologią :)
Pocałuj go w nocha.
nochal wycałowany :D
zabralismy go prawie że na żadanie bo chcieli mu dokoptowac dziecko z rotawirusem ( na 99%) a on juz od soboty 14 nie wymiotował wiec po co go trzymac? ech jestem tak zmeczona ze az nie mam sily pisac.. na dodatek jedzenie na chybcika mi tez nie przysluzylo i wczorajsze sledzie jako jedyny posilek dlugo zalegaly mi w zoladku... :-? na szczescie juz wszystko dobrze.. :lol: :lol:

jaworzyna
18-07-2006, 16:32
OJ! !!Bidulek ....pozdrów go i pilnuj..teraz przez te upały..różnie bywa z jedzeniem. niestety :-?
Pozdrowienia od Słonka trzymającego kciuki!!! 8)
Trzymaj się!

sylvia1
25-07-2006, 20:51
jakos omijacie mój dziennik i moje komentarze :(

Aida77
25-07-2006, 21:41
Ode mnie też cmokaski dla Synka i z niecierpliwością czekam na daslsze odcinki :)

imported_kasienka
26-07-2006, 08:30
Sylvia1, nie wiem czy już gdzieś o tym nie pisałaś ale tak patrzę na twój dziennik z zazdrością, że prace tak szybko idą...My sposobem gospodarczym zanim ruszymy z fundamentami minie wieeeeele czasu. Mogłabym zapytać ile płacisz tej firmie za prace? Chciałabym mniej więcej porównać czy może bardziej opłaci nam się zlecić roboty firmie....

sylvia1
26-07-2006, 09:29
Kasieńko wysłałam ci na priva info...

u nas zapowiada sie przestój bo panowie maja isc na druga budowe i tam troszke podciągnąć robote...

jaworzyna
26-07-2006, 10:26
Sylvia czasem przestoje są dobre...można odzipnąć!! :wink:
pzodrawiam

tabaluga1
26-07-2006, 17:57
To gratulacje stanu zero, sylvia
Pustaczki, jak widzę, tez już czekają cierpliwie na swoją kolej.

sylvia1
26-07-2006, 18:06
a czekaja czekają...

przeszkadzajka
27-07-2006, 13:26
Łoj ja właśnie rozważam leier-winerberger na sciany i kurcze decyzje należy podjąć na cito a pomysłu brak. Składy bardzo polecają leiera ale to ja mam w nim mieszkac . Czyli co na razie nie możecie leserowi nic zarzucić si?

kze
27-07-2006, 14:42
Tylko parę tygodni mnie u Ciebie nie było (wstyd, bo zajety byłem :oops:) a tu stan zero :o :o
Ni eno kobieto, Ty już prawie dom masz!!! 8) Leier już na działce to za chwile bedą sciany i już trzeba będzie szykować kasę na strop... :wink:
W każdym wypadku gratulacje. Bo widzę, że ładnie budują, ładna okolica itd. A Ty masz niesamowite tempo.. Gratulacje!! 8)

sylvia1
27-07-2006, 16:32
przeszkadzajka a razie nic zarzucic eni mozemy troszke pusatków ma odłamane pióro-wpust ale wykonawca mówi, ze się je zuzyje na połowki do cięcia... i tak na razie sobie troszke postoja...
:roll:
kze dzieki za gratulacje zobacyzmy co bedzie dalej :roll:

kze
28-07-2006, 07:33
Dalej będzie jeszcze lepiej!!!
Skoro i Ty i mąż angażujecie się w budowę, to nie może byc źle.. 8)

przeszkadzajka
28-07-2006, 08:36
a którego wy macie tego leiera bo nie doczytałam? pw to wszystkie są;) i domniemuje ,że klasy 15 ale co 25?

sylvia1
28-07-2006, 08:43
klasa 15 a 25 to szerokość ścian i pustaków...

przeszkadzajka
28-07-2006, 08:46
czyli ceramika klasy 15 pw 25 rozumiem:) to własnie zamierzam na dniach nabyc jesli tylko nagle nie dostane jakiejs strasznie złej opinii która mnie odwiedzie.

świercz
01-08-2006, 09:15
sylvia chyba raczej to lusto wody opadło....
dzięki za miłe słowa w komentarzach!!
no i też powodzenia - ma padać wiec może bedzie ok :)

sylvia1
01-08-2006, 12:25
świercz dzieki dzwoniłam do pana od studni ma podjechac ok 18 to zobaczy co jest nie tak obstawia zawór zwrotny w pompie lub jakąś nieszczelnośc w pompie... z pewnościa siebie powiedział, że robi studnie od 20 lat i kazda jego studnia działa a ew. błedy sa w pompach.. i że mam się nie martwić...
no to napisze cos więcej po wizycie na działce...

jurand79
01-08-2006, 22:18
Hejka, :wink:
Nie wahaj się w sprawie odkurzacza centralnego! Lepiej pomyśleć o tym za wczasu i położyć rurki - nawet jeśli nie planujesz od razu kupować jednostki centralnej. Koszt rurek to tak średnio 200-400 pln (zależy jak "rozległy" projekcik). Potem, z przypływem jakiejś "niespodziewanej" gotówki dokupisz jednostkę i będziesz miała luxussssss!!! :D My na pewno kłaść będziemy rurki na etapie stanu surowego, nawet jeśli resztę będziemy dokupywać za 2 lata...
O zaletach odkurzacza centralnego pisali już wiele na forum - jeśli jesteś nieprzekonana to poszukaj (możesz też pogooglować :wink: )

POZDRAWIAM!!! :)

sylvia1
02-08-2006, 08:22
Jurand wczoraj czytałam i sie przekonałam niestety mąż sie nie chce przekonac ale mamy czas.... :wink: :roll:

świercz
02-08-2006, 08:31
oby działa ta pompa jak najdłużej !!!
co do odkurzacza to nie powiem fajna rzecz ale czy aż tak bardzo potrzebna??? my nawet się nad tym nie zastanawiamy..... zresztą za dobry mamy odkurzacz żeby go tak porzucić - wkurzyłby się na nas :lol: :lol:

sylvia1
02-08-2006, 09:53
świercz tzn wiesz w sumie mamy podobne podejscie - mamy dobry odkurzacz z filtrem hepa dla alergików i mamy na co wydac 2500 zł ;) ale sama idea mi sie podoba ...

kze
02-08-2006, 09:54
Ale co mężowi nie podoba się w odkurzaczu centralnym??
On odkurza? Jak tak to zasugeruj, że bedzie miał mniej noszenia...

kze
02-08-2006, 10:08
świercz tzn wiesz w sumie mamy podobne podejscie - mamy dobry odkurzacz z filtrem hepa dla alergików i mamy na co wydac 2500 zł ;) ale sama idea mi sie podoba ...
Ja mam odkurzacz rainbowa, ale zakładam centralny... :oops:

sylvia1
02-08-2006, 10:22
kze dzieki w sumie to tak mąz odkurza. i mu nie przeszkadza latanie ze zwykłym ale myśle ze instalcje przepchne a najwyzej potem sie dokupi sam odkurzacz... :roll: :wink:
a co do zaangazownaia w budowe to jest tak 7:3 na moja korzysc... z prostej przyczyny maz w pracy siedzi a ja mam wakacje (zaleta pracy w szkole....) zreszta tak było zakładane od poczatku że to ja abrdizej sie tym zajmuje bo pracuje na miejscu
8)

kze
02-08-2006, 10:32
A skąt te liczby 7:3??

sylvia1
02-08-2006, 10:38
tzn że 70% rzeczy budowlanych zajmuję sie ja a 30% mąz (choc może i mniej) za to decyzje zapadają zawsze wspólne...

kze
02-08-2006, 10:46
tzn że 70% rzeczy budowlanych zajmuję sie ja a 30% mąz (choc może i mniej) za to decyzje zapadają zawsze wspólne...
Nie wiem, jak to liczycie, ale słychałem o zasadzie 80:20.
np. 80% przychodów generuje 20% najlepszych klientów
80% błędów jest zgłaszanych przez 20% użytkowników.
itp.
Zapomniałem jak nazywał się autor tej proporcji. :( 8)

sylvia1
02-08-2006, 10:47
to ja słyszłam o innej zasadzie że 80% rzeczy do zrobienia zajmuje 20% czasu a pozostałe 20% rzeczy zajmuje 80% czasu :D i to sie dotyczy informatyki ale nie tylko...
a 70%-30% to po prostu tak wyszło...

jaworzyna
02-08-2006, 11:07
A to ciekawe..ciekawe... :wink:

kze
02-08-2006, 11:32
Już przypomniałem sobie!!
To reguła Paretto! 8)

Agduś
02-08-2006, 16:20
Jest jeszcze zasada Murphy'ego:
Jeżeli planujesz czas przeznaczony na wykonanie jakiejś czynności, pomnóż przewidywany czas przez dwa i przyjmij jednostkę o rząd większą.

A w naszym budowaniu proporcje chyba zbliżone do Twoich. Andrzej z reguły buduje przez telefon a ja w realu (nie licząc czasu spędzonego w internecie, bo tu proporcje na moją korzyść chyba jak 100:1).

kze
03-08-2006, 07:53
U mnie jest też 100:1 na moją korzyść jesli chodzi o budowę domu, ale jeśli chodzi o opiekę nad dzieckiem to proporcja jest odwrotne... :oops:

monka
04-08-2006, 19:05
Sylwia to może się spotkamy nad morzem, też sie wybieram w przyszłym tygodniu :wink:

Gratuluję postępów, oby nie było opóźnień to mielibyście niezłą niespodziankę zastając domek przygotowany pod wylanie stropu :D

jaworzyna
07-08-2006, 08:26
Pozdrowienia..miłego wypoczynku... 8)

kze
09-08-2006, 13:24
I jak tam wypoczynek nad morzem? Kontrolujesz jakoś postęp prac? Moze kierownik choc pojawia się i później telefonicznie zdaje Ci relację...

sylvia1
13-08-2006, 19:47
kze oczywiscie szczegóły w dzienniku :D

kze
14-08-2006, 08:58
Widzę, że domek rośnie w oczach!! 8) Super, super! :wink: Oby tak dalej. Widzę równe ściany, ładne pustaki .. Oby tak dalej. A deszczem się nie przejmuj. Musi kiedyś popadać.. :( Ale przynajmniej jeszcze Ci troszkę poleje beton.. :wink:
W każdym wyadku dobrze, że wykonawca spokojnie poradził sobie jak Ciebie nie było na budowie. 8)

świercz
14-08-2006, 15:42
ja pierdziele - to najforsze sytuacje jak ludzie nawalają - wiem coś o tym wiec trzymam mocno kciuki coby było dobrze!!!!! :roll:
pozdro!

15-08-2006, 20:57
wersja a, bo ta spiżarnia w b to straszna kiszka i ta lodowka w spiżarni to niezbyt dobry pomysł moim zdaniem, chyba że to dodatkowa lodowka

andre59
15-08-2006, 21:00
W sprawie pytania dnia.
Wybrałbym wersję "a".

sylvia1
15-08-2006, 21:25
dzięki pytanie czy w tym miejscu dla stołu nie bedzie za ciemno?
:roll:

andre59
15-08-2006, 21:43
dzięki pytanie czy w tym miejscu dla stołu nie bedzie za ciemno?
:roll:
jeszcze raz sie zastanowiłem,
czy nie lepiej byłoby zamiast odzielnej spiżarni zrobić murowany ciąg niby-szafek o wysokości 85 cm z drewnianymi drzwiczkami wzdłuż ściany schodowej?
w sumie chodzi o to aby w tym miejscu była nieco niższa temperatura niz w pomieszczeniu.
potrzebna byłaby jeszcze wentylacja grawitacyjna.

sylvia1
15-08-2006, 21:46
Andre dzieki ale akurat u nas bedzie rekuperator i jak mam zapewnic ta wentylacje grawitacyjna?

zastanawialam sie nad zrezygnowaniem ze spizarni ale juz mam dosyc trzymania np soków i wód w kuchni na widoku zwlaszcza ze kuchnia bylaby czesciowo otwarta na salon... mam zagwozdke do rozwiązania :roll: :-?

sylvia1
15-08-2006, 21:52
a w oryginale spizarnia ma wymiar 1,2m x 1,5 m i w srodku komin wentylacyjny gdybym ja wydluzyla na cala szerokosc kucni to mialaby o 10 max 15 cm mniej czyli 1-1,1m x 3,1 m
:roll: to czekam na dalsze propozycje

kze
16-08-2006, 08:46
W temacie schodów to moge powiedzieć jak było u mnie. U mnie były zabiegowe (4 schodki) i zostały ciut wyprostowane tzn. zostały prawie jednobiegowe. Po prostu nie lubię zabiegowych, ale nie dało się zrobić całkowicie jednobiegowych. Nie było wystarczająco miejsca na wyprostowanie schodów. Musisz zobaczyc czy po zrobieniu schodów dwubiegowych nie bedziesz miała przypadkiem wyjscia z jakiegos pokoju blisko schodów, nastepnie, czy żadne pomieszczenie nie zostanie ograniczone np. pod schodami jest jakies pomieszczenie i w wyniku zmiany stanie się niefunkcjonalne. Poza tym przelicz czy schody nie będą za strome (ja mam 17,5cm i wszyscy mówią, że sa wygodne :oops:), nie są za wąskie (ja mam chyba 25cm). Tak więc, jesli masz już wymnierzona koncepcję nowych schodów to albo idziesz do architekta-konstruktora i on Ci pisze jak zazbroic schody (zakładam, że bedziesz mieć betonowe i czymś je później obłozysz), albo robisz drewniane i gadasz ze stolarzem.
Albo ufasz wykonawcy, że on juz robił podobne schody i wie jak zazbroć. (ja wybrałem wersję z konstruktorem). :wink:
Tez uważam, że schody dwubiegowe są lepsze niż zabiegowe. Niemniej nie wiem jaki jest u Ciebie rozkład poddasza i nie zaznaczyłaś którędy wchodzi się na poddasze (tzn. gdzie jest początek wchodzenia).

sylvia1
16-08-2006, 11:34
kze dzieki juz postanowione schody beda zabiegowe co prawda wyjsce ze schodow blisko wejscia do pokoju ale trudno... cos za cos...
a wejscie na schody bedzie od lewej patrzac na rzuty

zuczek
16-08-2006, 12:09
Sylvia, jak tam thermopor? Jesteś zadowolona? U nas 3 pierwsze palety były niezbyt, ale teraz są już bardzo ładne :)
Gratuluję postępów :)

kze
16-08-2006, 12:21
kze dzieki juz postanowione schody beda zabiegowe co prawda wyjsce ze schodow blisko wejscia do pokoju ale trudno... cos za cos...
a wejscie na schody bedzie od lewej patrzac na rzuty
Ale czemu zabiegowe? Jednak nie dwubiegowe?? :o

sylvia1
16-08-2006, 17:24
tfu jasne miałam napisać ze beda dwubiegowe ze spocznikiem zamiast zabiegowych ale sie spieszyłam i wyszło na odwrót.. :oops: :oops: :oops:

a wieczorkiem wrzuce zdjęcia

andrzejka
17-08-2006, 21:03
Sylvia piekne te okienko i masz przez co wyglądać 8) 8) :wink:
Pozdówka

kze
18-08-2006, 08:03
Super nadproża!! Ja miałem betonowe.. Ale toi-toia nie miałem, tylko z desek zbili mi kibelek, a potem jak ekipa odjechała to .. zabrała go ze sobą... :o :lol:

tabaluga1
19-08-2006, 16:56
tfu jasne miałam napisać ze beda dwubiegowe ze spocznikiem zamiast zabiegowych ale sie spieszyłam i wyszło na odwrót.. :oops: :oops: :oops:

a wieczorkiem wrzuce zdjęcia
czyli też masz dwubiegowe? Są naprawdę wygodne- wiem z własnego doświadczenia. Ja już po takich chadzam.
A ścianki z okienkami i nadprożami miodzio. Widzisz, jak to szybciutko teraz idzie?

imported_kasienka
22-08-2006, 11:40
Sylvia, mogłabyś mi proszę podać różnice w wymiarach pomieszczeń na poddaszu w projekcie ze ścianką kolankową? Dziś zmolestowałam kobietę w urzedzie bo coś nie mogliśmy się doczekać decyzji o w.z., okazało się, że decyzja już może być wysłana ale się biednej kobiecinie zapomniało....No więc musimy się w miarę szybko decydować - ścianka kolankowa czy bez......i mamy dylemat - ile tak naprawdę się zyskuje? Z góry dziękuję gorąco za odpowiedź :D

sylvia1
22-08-2006, 16:27
alez oczywisice :
nr pomieszczenia- nazwa-pow. bez kolanka-pow ze scianka kolankowa
5 -----------------łazienka----------5,8 ----------9
2 --------- pokój nad łazienka----13,2 --------16,4
4 ------pokój prawy dolny rog---11,2 ---------13,77
3 ------pokój nad nim ----------- 11,8 ---------15,76
w sumie z48,5 m2 robi sie 61,5 m2
poz tym weź pod uwage jedną rzecz bez ścianki kolankowej dach bedzie az do samego brzegu podłogi - praktycznie nie do wykorzystania....

kze
23-08-2006, 09:23
kasienka - nie rezygnuj ze scianki kolankowej! Jak nie będzie scianki to potem trzeba będzie jakieś gipsoiscianki dawac i troszkę powierzchni ucieknie.. A jak ścianka ma tak 0.9-1.20 to i biurko wejddzie, i można usiąść, i jak ktos niewysoki to nawet blisko może podejść... :wink:

imported_kasienka
24-08-2006, 07:30
Sylvia dziękuję za szczegółową odpowiedź :-)
kze oczywiście masz rację! a więc decyzja podjęta będzie słoneczko ze ścianką kolankową :-))))

kze
24-08-2006, 11:56
A czemu nie chcesz wodociągu??
Kanalizację można pominąć poprzez założenie sobie POS. Jak masz POS to nie musisz podłaczać się do kanalizy...

imported_kasienka
24-08-2006, 12:08
wiem, że ciągle tylko pytam i pytam i pewnie nudne to się już robi....
Ale mam jeszcze jedno pytanko-prośbę napisałabyś mi Sylvio ile wyniesie cię koszt wykonania stropu teriva? Ale tylko koszt materiałów bez robocizny.
My chcemy zrobić strop drewniany bo tańszy i łatwiejszy w wykonaniu ale jeżeli koszt terivy nas nie powali to może jednak nie będziemy nic zmieniać.......

sylvia1
24-08-2006, 12:52
już odpowiadam:
kze POS odpaada bo wysoki poziom wód gruntowych i w PZ jak byk stoi szczelne szambo lub wodociąg...

kasieńkateriva koszt: belki+ pustaki 4900
do tego beton ok. 5 m3 (5x200zł=1000) w sumie ok. 6000 zł... + 2 tys beton na schody (dokładnie będę w stanie napisac jak już wyleja i zapłacę).
nie liczę stali na wieńce bo przy drewnianym storpie też trzeba zrobić...

Jajcek
24-08-2006, 16:22
Moj tesciu tak mial ze wode wlasna i do kanalizzacji sie podlaczyl jak przyszla i placil za to jakis smieszny ryczalt za osobe :wink:

Aga J.G
25-08-2006, 18:27
Nadrobiłam zaległości :)
Trzymam kciuki za strop :)

frosch
26-08-2006, 19:42
brawo,brawo :D trzymam kciuki w przyszlym tygodniu :)

tabaluga1
26-08-2006, 20:11
Oj, już strop. Fajnie tak oglądać świat z innej perspektywy :P :P

kze
28-08-2006, 10:56
co wy na to?
A my gratulujemy Ci postępów! 8)
Jak wylany strop to ważna rzecz!! Juz ma .. dach nad głową! Jest gdzie się schronić np. przed deszczem.. :roll: Bardzo fajna świadomość, nie?
A tak to masz fanje widoczki. Na las, na ładną drogę... A własnie. W zimę bedziesz miała kawałek do odsnieżania... :(

Aga J.G
29-08-2006, 10:46
Trzymam kciukasy za strop :)

Jagna
30-08-2006, 21:20
Ale masz piek-a dzialeczke! (ta kreska jest po-iewaz mi sie cos zepsulo w klawiaturze i -ie mam -iektorych literek :evil: )
I postepy jakie! A tego deszczu to tak moze szy-ko -ie odczy-iac prosze, -o -aszym ogrodom ta woda wielce potrze--a jest. W piatek juz ma -yc ladnie i cieplo :D

sylvia1
30-08-2006, 21:35
Jagna ale ja bym go odczyniała tylko lokalnie chocby nad moją działką tym co potrzebują to niech pada..
a jak juz mi strop zaleją to nie mam nic przeciwko deszczykowi tak z kilka dni (albo lepiej nie - lepiej podlewac jakby znowu miało sie rozpadac) :roll: :wink: :wink:

Aga J.G
31-08-2006, 19:23
Ja też swój deszcz oddam w dobre ręce :wink: :)

geguś
31-08-2006, 19:55
Witam :)

Ja też swój deszcz oddam w dobre ręce :wink: :)

Przeca już nie pada :D.

sylvia1
31-08-2006, 20:09
u mnie rano nie padało ale potem znowu zaczeło kropic... komu deszczyk komu?

Aga J.G
01-09-2006, 10:16
U nas od wczoraj od 13 nie pada :) mam nadzieję że taki stan rzeczy utrzyma się dłużej 8)

zuczek
01-09-2006, 10:44
Sylvia czyli dzisiaj powinniście zalewać ten strop? Mam nadzieję, że pogoda dopisze. My zalewaliśmy między jedną a drugą chmurą :-? Na szczęście rozpadało się dopiero jakiś czas po zalaniu kiedy po betonie można już było chodzić. Życzę bezdeszczowej pogody :wink: :roll:

Pozdrawiam

świercz
01-09-2006, 10:56
o tak życze dobrej pogody! w poznaniu póki co pada :cry:

pieknie rośnie twój dom!

frosch
01-09-2006, 13:14
Sylvia,dobra robota!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
:D :D :D

tabaluga1
01-09-2006, 15:07
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

kze
01-09-2006, 15:15
Super schody i super strop. Dobrego masz kier-buda, że wychwycił bład w mierzeniu schodów 8) Schody to ważna rzecz... :wink:
Oby tak dalej! 8)

Aga J.G
01-09-2006, 16:39
GRATULKI :) :) :)
Bardzo się cieszę że udało się zalać strop :)

sylvia1
01-09-2006, 18:49
dziękuję wszystkim za kciuki...
strop wylany a ja właśnie wróciłam z działki gdize pierwszy raz weszłam po moich wylanych schodach :D:D i stwierdziłam do razu, że są super wygodne

zuczek
01-09-2006, 18:55
Sylvia gratuluję serdecznie, jednak się udało :) :) Kolejny etap z głowy. Oblejcie ten strop solidnie, szkoda że tak daleko od siebie się budujemy - to byłaby piękna okazja do wspólnego oblewania naszych stropów 8) :D

Pozdrawiam

Aga J.G
01-09-2006, 19:17
:lol: :lol: :lol:

kze
04-09-2006, 15:07
Własne schody to fajna sprawa, nie? :wink:

Aida77
07-09-2006, 21:44
Gratuluje stropu, jej nie było mnie trochę a tu takei niesamowite postepy :o W szoku ejstem, brawo :):):

sylvia1
11-09-2006, 12:53
a dziekuje dziekuje

świercz
11-09-2006, 13:01
oj gonie cie i gonie i jak na razie cienko mi to idzie ale u mnie juz ściany rosną :). w środe dam zdjęcia w dzienniku bo narazie mało jest ich jeszcze :) :roll: no ale rozną :lol:

sylvia1
11-09-2006, 15:03
oj gonie cie i gonie i jak na razie cienko mi to idzie ale u mnie juz ściany rosną :). w środe dam zdjęcia w dzienniku bo narazie mało jest ich jeszcze :) :roll: no ale rozną :lol:
pewnie masz szanse mnie dogonic bo u mnie jeszcze działówek nie ma będą robione razem z dachem

kze
13-09-2006, 08:40
Jak tam wieniec?
Musisz znajdować czas na pisanie dziennika budowy. Nie możesz zajmować sie tylko pisaniem dziennika .. szkolnego. :wink:

sylvia1
13-09-2006, 09:15
Jak tam wieniec?
Musisz znajdować czas na pisanie dziennika budowy. Nie możesz zajmować sie tylko pisaniem dziennika .. szkolnego. :wink:
wieniec ma dzis byc wylewany wiec wieczorkiem beda zdjecia 8)

sylvia1
15-09-2006, 07:32
samo podniose skoro nikt napisac nie chce :roll: :cry:

e.kala
17-09-2006, 22:47
sylvia1 jeszcze mi nie napisałaś jakiej szerokości masz schody?

Druga rzecz, czy luksfery robi sie razem ze ścianami, czy tez dopiero potem, jak to jest? Ja będę miała tylko mały kawałek z luksferami w łazience i wykonawca zostawia dziurę i będzie to robione przy wykończeniówce. A może je od razu wmurować?

Aida77
18-09-2006, 06:03
Sylwia ale tam u Was już jest fajnie_ żyje Twoją budowa , bo mojej jeszcze nie ma :oops:


Ja tez mylałam że to się potem robi...

sylvia1
18-09-2006, 08:07
e.kala przepraszam :oops: zapomniałam dzis wieczorkiem zmierze... ale moja nozka rozmiar 36 mieści sie bez problemu :wink:

kze
18-09-2006, 15:10
samo podniose skoro nikt napisac nie chce :roll: :cry:
Jak to nikt nie pisz? A ja? Staram sie prawie każdy post skomentować.. :oops: Niemniej zauwazyłe, że ostatnio jakoś mniej ludzie pisza.. :roll: U mnie w komentarzach tez jakby przycichło.. Ale może wszyscy po prostu budują i tyle... :wink:

kze
18-09-2006, 15:16
A czemu te Twoje stópki nie są wylane? Ja wylałem razem z chudziakiem...
A wieninec i zakotwienia pierwsza klasa!!! 8)
Więźba nie ma szans ślizgać się... :lol:

sylvia1
18-09-2006, 18:03
kze no ty piszesz :D

świercz
19-09-2006, 07:05
oj nie narzekaj sylvia - ja co jestem tez zawsze do ciebie zaglągam - u mnie to dopiero pustki :( - ale przyznam że też dużo ludzi nie odwiedzam tylko tych stałych

sylvia1
19-09-2006, 07:19
jesli was uraziłam przepraszam, ja tylko stwierdziłam, że w danej chwili nikt nie pisze... a nie lubię jak moje komentarze spadają na 2 stronę :oops: :roll:

świercz za chwilkę mnie dogonisz z budową...

kze
19-09-2006, 07:45
Też nie lubię jak moje komentarze spadają, ale ... ja ostatnio piszę raz w tygoniu.. :(

Myśle, że nikogo nie uraziłaś tylko .. dowiedziałaś się kto jest pilnym czytaczem Twojego dziennika!! W każdej sytuacji trzeba znaleźć dobre strony.. :wink:

e.kala
19-09-2006, 19:20
e.kala przepraszam :oops: zapomniałam dzis wieczorkiem zmierze... ale moja nozka rozmiar 36 mieści sie bez problemu :wink:

Jak taka nózka to na pewno wygodne, ale nadal nie wiem jaka szerokość :(

sylvia1
20-09-2006, 05:19
e.kala przepraszam pamietam o tobie ale na działce będę dopiero dziś

e.kala
20-09-2006, 19:21
Szerokość twoich schodów jest idealna. 28 cm to fajne, szerokie schody. U mnie za nic nie da sie ich poszerzyć (muszą byc 25 cm).

Luksferki też fajne, ciekawe dlaczego mój wykonawca zostawia mi dziurę do późniejszego montowania luksferów.