PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 100 WB1B sterowanie pogodowe



Papciak10
15-11-2018, 14:39
Witam,

mój piec to Vitodens 100 26kw WB1B, dzisiaj podłączyłem czujnik zewnętrzny ale nie mogę dojść jak tym sterować. Dodatkowo mam zamontowany regulator wewnętrzny którym wcześniej regulowałem w jakich dniach/godzinach piec ma się włączać.

Nie jest to nowy model zatem operuję pokrętłami i nie mam pojęcia co oznacza 1 a co np 5

Dodatkowe pytanie czy na piecu powinna wyskakiwać temperatura zewnętrzna przekazywana przez czujnik? Na nowym modelu już bez pokręteł widziałem że tak jest a u mnie nic nie pokazuje zatem czy jest to norma czy czujnik jest źle podłączony bądź trzeba go włączyć/aktywować?

Konsultant Viessmann
19-11-2018, 11:08
w kotle niema wyświetlacza więc nic się dodatkowo nie pojawi. Przy ustawieniu pokrętła od centralnego ogrzewania na kropkę kocioł będzie pracował z krzywą grzewczą 1.4. Zmiana na wyższą nastawę to przesunięcie krzywej grzewczej do góry, a zmiana na niższą nastawę to przesunięcie równoległe krzywej grzewczej w dół. Kocioł nadal będzie działał na zasadzie wł/wył tyle, że teraz dodatkowo im cieplej na zewnątrz tym chłodniejsza woda będzie szła na grzejniki.