PDA

Zobacz pełną wersję : UWAGA Przestroga. Pożar domu Kocioł na Ekogroszek



Drogba
16-11-2018, 06:46
Witam Wszystkich.
Chciałbym podzielić się z Wami jedną przykrą sprawą.
Otóż obok mojej miejscowości spalił się 5-letni dom, w którym był kocioł na ekogroszek.
Jak się okazało później pożar nastąpił wskutek wadliwej instalacji elektrycznej.
Ubezpieczalnia nie wypłaciła ani jednej złotówki z uwagi na:
- pierwotnie w projekcie był kocioł na gaz, inwestor zamiast niego wstawił do "kotłowni" kocioł na ekogroszek,
pomieszczenie wg ubezpieczalni nie posiadało: nawiewu, było za małe, nie miało drzwi przeciwpożarowych, dodatkowo Inwestor nie robił obowiązkowych
przeglądów komina i wentylacji, których to powinno być cztery w roku (wg ubezpieczalni)

Szanowni Forumowicze zwróćcie uwagę na powyższe i wyeliminujcie niezgodności w swoich domach. W razie 'W" nie zostaniecie z niczym.

kudlaty69
16-11-2018, 07:18
Jak przyczyna pożaru była usterka elektryczna to ubezpieczyciel nie może się powoływać na brak przeglądów kominowych lub brak nawiewu bo to nie miało związku z pożarem. Jak był pożar to przeglądy się mogły spalić.

cactus
16-11-2018, 07:21
Połowa z tych rzeczy ktory wymieniasz nie są wymagane prawem i ubezpieczalnia wiekszych szans w sądzie nie będzie miała. Chyba że pożar spowodowany był jakaś samowolką lub druciarstwem. Ewentualnie brak pieczatki instalatora z uprawnieniami.

Drogba
16-11-2018, 07:35
Jak przyczyna pożaru była usterka elektryczna to ubezpieczyciel nie może się powoływać na brak przeglądów kominowych lub brak nawiewu bo to nie miało związku z pożarem. Jak był pożar to przeglądy się mogły spalić.

Dodam tylko, że pożar nastąpił w pomieszczeniu gdzie stał kocioł.
Kominiarz chyba, ma kopie przeglądów?
A jeżeli chodzi o to czy ubezpieczalnia przegra czy wygra w sądzie to już inna sprawa.

kulibob
16-11-2018, 08:06
Co ma tu węgiel dorzeczy? Powinno o się znaleźć w dziale elektrycznym.

Pawel78
16-11-2018, 11:09
Bez względu na przyczynę firma ubezpieczeiowa nie wypłaci odszkodowania jak nie będzie wykonany przegląd budynku co 5 lat przez osoby z uprawnieniami elektrycznymi, sanitarnymi i budowlanymi, pomiary elektryczne, badania kominiarskie, szczelność instalacji gazowej itd. To raczej powinno być w dziale Oszczędziłem na przeglądach teraz mieszkam w namiocie.

Pod
16-11-2018, 11:51
Nieprawda. Przeciez było mase podobnych wyroków. Ubezpieczyciel musi wykazać że przyczyna pożaru było własnie niezrobienie tego przeglądu. Samo olanie przeglądu jeśli nie miało wpływu na pożar nie jest wystarczające.

Krakers70
18-11-2018, 20:24
Pogorzelcy powinni skontaktować się z jakąś firmą odzyskującą odszkodowania, to zawodowcy znający sztuczki firm ubezpieczeniowych. Jeżeli przyczyna pożaru nie wynikała z niedopełnienia warunków ubezpieczenia, to odszkodowanie się należy. Przynajmniej parę lat temu tak było.

jasiek11
22-11-2018, 13:58
Witam Wszystkich.
Chciałbym podzielić się z Wami jedną przykrą sprawą.
Otóż obok mojej miejscowości spalił się 5-letni dom, w którym był kocioł na ekogroszek.
Jak się okazało później pożar nastąpił wskutek wadliwej instalacji elektrycznej.
Ubezpieczalnia nie wypłaciła ani jednej złotówki z uwagi na:
- pierwotnie w projekcie był kocioł na gaz, inwestor zamiast niego wstawił do "kotłowni" kocioł na ekogroszek,
pomieszczenie wg ubezpieczalni nie posiadało: nawiewu, było za małe, nie miało drzwi przeciwpożarowych, dodatkowo Inwestor nie robił obowiązkowych
przeglądów komina i wentylacji, których to powinno być cztery w roku (wg ubezpieczalni)

Szanowni Forumowicze zwróćcie uwagę na powyższe i wyeliminujcie niezgodności w swoich domach. W razie 'W" nie zostaniecie z niczym.

Ważny post, przy czym obowiązek montażu drzwi ppoż. dotyczy kotłowni o mocy 25 kW wzwyż, paragraf 220, "Warunków jakim powinny odpowiadać budynki" . Przeglądy kominiarskie 4x w roku dla kotłow na paliwo stałe, też z tego rozporzadzenia, to nie wymysł ubezpieczalni. Pamietam jednak dyskusję i argumentację na jednym z forów, że nie musi to być kominiarz, pytanie kto?.

kulibob
22-11-2018, 18:12
Pokaż mi kogoś kto robi przegląd 4x do roku. Albo kogoś z gazem kto robi x2.
Mam 10kW a i tak dałem drzwi ppoż. między domem a kotłownią wełna strop nad kotłownią lany ściana z silki czujnik tsd-1 podłączony do centrali alarmowej podejrzewam że przy pożarze i tak wszystko tam, zalało by się woda jak stopiły by się rury PP od wody

jasiek11
23-11-2018, 17:31
Pokaż mi kogoś kto robi przegląd 4x do roku. Albo kogoś z gazem kto robi x2.
Mam 10kW a i tak dałem drzwi ppoż. między domem a kotłownią wełna strop nad kotłownią lany ściana z silki czujnik tsd-1 podłączony do centrali alarmowej podejrzewam że przy pożarze i tak wszystko tam, zalało by się woda jak stopiły by się rury PP od wody

Tu nie chodzi o to kto robi przeglady lub nie, ubezpieczalnia po pożarze chce potwierdzenia czy stosowałeś sie do obowiązujacych przepisów, by w razie czego miec podstawy do odmowy.