PDA

Zobacz pełną wersję : Wygrzewanie podłogi



AnetaAn
18-11-2018, 10:58
Dzień dobry. W moim domku zamontowano ogrzewanie. Wczoraj uruchomiłam kocioł. Proszę mi powiedzieć czy gdy wylewki cementowo wapienne były zrobione w czerwcu to czy jest konieczna procedura wygrzewania o której się tyle mówi? Czy beton już przez te kilka miesięcy nie wysechł? Na podłogach będą panele. Nie wiem czy mogę już uruchomić ogrzewanie na całość. Narazie mam puszczone 28 stopni na podłogi.

Kaizen
18-11-2018, 11:08
Co to za wylewki cementowo-wapienne?

Sprawdź strony prawdopodobnych producentów okładzin (deski, panele, płytki) i sprawdź, jakie mają zalecenia w zakresie procedury wygrzewania.

tomraider
18-11-2018, 12:01
Dzień dobry. W moim domku zamontowano ogrzewanie. Wczoraj uruchomiłam kocioł. Proszę mi powiedzieć czy gdy wylewki cementowo wapienne były zrobione w czerwcu to czy jest konieczna procedura wygrzewania o której się tyle mówi? Czy beton już przez te kilka miesięcy nie wysechł? Na podłogach będą panele. Nie wiem czy mogę już uruchomić ogrzewanie na całość. Narazie mam puszczone 28 stopni na podłogi.

Napisz jaką masz wentylację i wilgotność względną , samo grzanie nic nie da jak wilgoć z jastrychu i całego domu nie będzie usuwana na zewnatrz i zastępowana suchym powietrzem z dworu.
Na temp grzania mają wpływ dylatacje podłogi , jeżeli prawidłowo wykonane to nic nie popęka przy wygrzewaniu.

AnetaAn
18-11-2018, 14:38
Tak wylewki cementowo wapienne. Nie mam pojęcia jaka jest wilgotność bo nikt tego nie mierzył. Wentylacja grawitacyjna. Zastanawiam się czy podkręcenie ogrzewania by podłoga była cieplejsza może spowodować że coś się z nią stanie. Już podczas wysychania w 3 miejscach strzeliła i pojawiły się rysy dlatego zrezygnowałam z płytek na rzecz paneli.
Chciałabym troszkę podkręcić ogrzewanie z tego względu że ocieplam poddasze. Na razie jest jedna warstwa wełny. Jeszcze musimy położyć drugą a na zewnątrz zaczyna być zimno.

toommm
19-11-2018, 11:21
Skoro pojawiły się rysy miałeś źle zdylatowane pomieszczenia , u mnie nic nie popękało i mam 100 % płytek , dylatacje w każdych drzwiach i każde pomieszczenie na środku , a salon nawet 2 razy w środku

Parkiet
20-11-2018, 13:25
Tak wylewki cementowo wapienne. Pierwszy raz słyszę o takich wylewkach. Możesz coś bliżej?

jarekkur
22-11-2018, 20:17
Skoro pojawiły się rysy miałeś źle zdylatowane pomieszczenia , u mnie nic nie popękało i mam 100 % płytek , dylatacje w każdych drzwiach i każde pomieszczenie na środku , a salon nawet 2 razy w środku

u ciebie są podkłady podłogowe na bazie cementu u niej jakieś dziwadło. A może pisze o podłodze a myśli o tynkach...zaprawie murarskiej????

jarekkur
22-11-2018, 20:20
Dzień dobry. W moim domku zamontowano ogrzewanie. Wczoraj uruchomiłam kocioł. Proszę mi powiedzieć czy gdy wylewki cementowo wapienne były zrobione w czerwcu to czy jest konieczna procedura wygrzewania o której się tyle mówi? Czy beton już przez te kilka miesięcy nie wysechł? Na podłogach będą panele. Nie wiem czy mogę już uruchomić ogrzewanie na całość. Narazie mam puszczone 28 stopni na podłogi.

Proponuję wziąć długi gwóźdź do ręki i na tej "zaprawie murarskiej" wyryj swoje imię. Nie ma czegoś takiego. Widziałem tynki cementowo-wapienne, zaprawy murarskie...

AnetaAn
23-11-2018, 20:20
Nie wiem jak to się dokładnie nazywa. Z rozmowy z mężem wiem że są wylewki anhydrytowe (mam nadzieję że dobrze piszę) oraz te drugie co są u nas cementowe chyba? Panowie nie wyśmiewajcie się ponieważ nie znam prawidłowego nazewnictwa. Mój mąż jest tradycjonalistą i do internetu nie zagłada wogóle dlatego ja postanowiłam zapytać o kilka rzeczy.
Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym wygrzewaniem podłogi takiej jak u nas. Teraz u nas jest puszczone 30 stopni na podłogi i to już od 5 dni. Czy mamy zwiększać temperaturę codziennie o 5 stopni aż do 45 a następnie zmniejszać o 5 stopni codziennie. Mąż gdzieś to wyczytał. Bardzo proszę o odpowiedź.

Parkiet
23-11-2018, 20:43
Nie wiem jak to się dokładnie nazywa. Z rozmowy z mężem wiem że są wylewki anhydrytowe (mam nadzieję że dobrze piszę) oraz te drugie co są u nas cementowe chyba? Panowie nie wyśmiewajcie się ponieważ nie znam prawidłowego nazewnictwa. Mój mąż jest tradycjonalistą i do internetu nie zagłada wogóle dlatego ja postanowiłam zapytać o kilka rzeczy.
Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym wygrzewaniem podłogi takiej jak u nas. Teraz u nas jest puszczone 30 stopni na podłogi i to już od 5 dni. Czy mamy zwiększać temperaturę codziennie o 5 stopni aż do 45 a następnie zmniejszać o 5 stopni codziennie. Mąż gdzieś to wyczytał. Bardzo proszę o odpowiedź. Ok. tylko między podnoszeniem a opuszczeniem, musi jeszcze trochę postać. Najlepiej dwa tygodnie.:D

AnetaAn
23-11-2018, 22:33
Ok. tylko między podnoszeniem a opuszczeniem, musi jeszcze trochę postać. Najlepiej dwa tygodnie.:D

Rozumiem i to problemem nie jest. Tylko jak to powinno prawidłowo wyglądać,? Znalazłam informacje że codziennie podnosić o 5 stopni aż do 45 i potem opuszczać o 5 stopni co kilka dni. Czy to jest prawdłowa procedura? Naprawdę nie wiemy jak to prawidłowo zrobić. Grzejemy już prawie tydzień na 30 stopni i co teraz. Podnosić czy tyle wystarczy?

Kaizen
23-11-2018, 23:50
Jak za trudno Ci poszukać na stronach wybranych przez Ciebie okładzin, to masz na tacy - Barlinek (https://www.barlinek.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/fobject_id_10924.pdf)

I stary temat, gdzie masz kilka procedur i dyskusję - klik (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?64128-Wygrzewanie-podłogówki)