PDA

Zobacz pełną wersję : budowa basenu?



Gibbon
03-05-2005, 17:37
czy ktos sie orientuje ile kosztuje basen 10x5m.
moze ktos to robil.
bede wdzieczny, dzieki
:D

mieczotronix
03-05-2005, 17:56
A może ktoś wie ile kosztuje samolot, taki gdzieś 20 m rozpiętośći na 15 długości. Może ktoś taki zamawiał?

ps. chodzi mi o to, że coś jakby troszkę za mało danych podałeś. Ale może mi się tak zdaje, nie wiem, bo nie mam basenu.

U nas we wsi jeden se zrobił basen (nie wiem jaki i za ile - widziałem przez płot). Wiem, że stoi pusty od października do czerwca.

Geno
03-05-2005, 18:00
Może to taki szpitalny, zbiorowy :wink: ?

Grzesiek13
03-05-2005, 18:00
Mieczu gościowi chodzi o basen szpitalny :lol:

mieczotronix
03-05-2005, 18:08
no może i o szpitalny, nie napisał, ale pewnie mógłby powiedzieć,
- przeciwpożarowy, hodowlany czy rekreacyjny
- płytki czy głęboki (ile w dół)
- w wyokpie, czy nie,
- na terenie podmokłym, czy nie
- z czego - zbetonu, czy z laminatu
- kryty czy nie
- z ratownikiem, czy nie

Moja niedoszła ogrodniczka ma np. u siebie w ogrodzie basen w obudowie drewnianej (jakieś takie pale wbite w ziemie - nie przyglądałem się zbytnio) i reklamuje, że robi tanie baseny właśnie takie. Jakiś taki wymysł samodziełka. W Warszawie nad wisłą sprzedają wkłady basenowe z laminatu, a w praktikerze baseny do samodzielnego rozstawiania. W tym równiwż bradzo duże.

nurni
03-05-2005, 20:35
Szkoda, kurcze, że nie produkują basenów betonowych do samodzielnego wylania. :o :D :o :D

A tak na poważnie:
Nasi znajomi (sztuk 2) mają baseny już po kilka lat.
Dzisiaj narzekają i jakby mieli jeszcze jedną szansę to by ich nie robili.
Jeden z nich rozbiera basen w tym roku.
Powody:
- nalewanie wody (koszty)
- utrzymanie czystości wody i basenu (upierdliwe lub koszty)
- sporadycznie używany (pogoda/ chyba że kryty=koszty)
- wylewanie wody (gdzie? koszty)
Poza tym, jak twierdzą, na początku robił wrażenie na gościach. :wink:

To tyle.
Pozdrawiam

sonal
03-05-2005, 20:46
jak na razie to każdy się popisuje dowcipem (to nie to forum panowie) zamiast odpowiedzieć na pytanie 8)

http://www.folkpool.pl/

http://katalog.hoga.pl/kategoria.asp?link=Biznes,_ekonomia_i_finanse:Budo wnictwo:Baseny

mieczotronix
03-05-2005, 20:53
sonal, ty też nie odpowiedziałeś na pytanie. Więc ile kosztuje basen 10 x 15 ?

thalex
03-05-2005, 21:00
Ja pomogę, ale tylko trochę.
10x15x2(głebokość) = 300 kubików x(minimum) 7 zł to się równa 2100zł.

mario_pa
03-05-2005, 21:05
czy ktos sie orientuje ile kosztuje basen 10x5m.
moze ktos to robil. bede wdzieczny, dzieki :D

W ostatnim "Ładnym Domu" klka stron na temat budowy basenu.
Generalnie trzeba wiedzieć, że jeśli pow. basenu nie przekracza 30 m2 nie potrzeba pozwolenia na budowę.
Są tam też opisane ceny basenów, dodatki i koszty użytkowania (np. dla basenu 4x8m na poziomie 2-3.000 pln za sezon).

sonal
03-05-2005, 21:30
sonal, ty też nie odpowiedziałeś na pytanie. Więc ile kosztuje basen 10 x 15 ?

no popatrz, napisałem ogólnie a akurat ciebie to dotknęło 8)
(nie uwierzysz ale właśnie na to liczyłem :lol: )

po za tym zdaje się ze Gibbon pytał o 10 x 5 :wink:

sonal
03-05-2005, 21:35
2 tyg. temu wracając z pracy mijałem firmę produkującą baseny, tego dnia odwiedziłem nawet ich www ale aktualnie zapomniałem nazwy... pamiętam tylko że ceny były zniechęcające - chyba coś ponad 20.000 za zbiornik 9 X 5 m z całym osprzętem

thalex
03-05-2005, 21:39
Może to ta?

http://www.tws.com.pl/
http://www.tws.com.pl/obrazy/doindeksu.jpg

lafcadio
04-05-2005, 06:24
Ja pomogę, ale tylko trochę.
10x15x2(głebokość) = 300 kubików x(minimum) 7 zł to się równa 2100zł.
Miało być 10x5 :lol: :lol: :lol:
I do tego głębokość 2m !!!
:o :o :o :o :o
jak ktoś nie pływa to może tylko nóżki zamoczyć :wink:

sonal
04-05-2005, 16:17
Może to ta?

http://www.tws.com.pl/


nie. dzis zajechałem tam aby przypomnieć sobie nazwę. To Folk Pool z ul. Mehoffera w W-wie.

http://www.folkpool.pl/?ID=cennik&idkat=1

Zestaw 3 to wlasnie basen o wymiarach 10 x 5 m

Tomasz M.
04-05-2005, 16:42
Basen jest b. fajny jeśli ma się dzieci, najlepiej nie bardzo małe. Kupowałem chemię do basenu kolegi (8x4 m) i wiem, że utrzymanie jest drogie nawet jeśli woda jest ze studni. Dochodżą oczywiście koszty prądu do pompy filtrującej, czyszczenie itp.
Z jego doświadczeń wynika, że w naszych warunkach posiadanie odkrytego basenu ma większy sens jesli obok jest sauna lub grzejemy wodę w basenie solarami. Inaczej sezon jest dość krótki, chyba że ktoś jest wybitnie zimnolubny.

katerhasser
04-05-2005, 17:02
znam przypadek gościa, który wybudował knajpę, bo w okolicy, w której kupił dom, nie miał gdzie na piwo iść... mozna i tak. zrobił z tego niezły interes i teraz ten przybytek jest bardzo popularny.
być może są przypadki gdy niewielki basen jest wręcz konieczny (jakieś cwiczenia rehabilitacyjne itp.) i używany często i przez więcej niż 1 osobę.
Ale żeby sobie naprawdę popływać to basen musi być już spory, a to darmo nie może być, tak jak i jego utrzymanie.
Znajomy miał takie bździdło z dyszą pompującą strumień wody, tak żeby niby można było płynąć w miejscu. Ale to się nie sprawdzało: jak płynąłem to mnie ten strumień na boki zmywał (dysza musiałaby być szeroka na całą szerokość baseniku). Wg mnie szkoda zachodu i kasy a za te 40 koła można sobie złoty abonament na porządnej pływalni wykupić.

sonal
04-05-2005, 17:50
fajny pomysł z tą dyszą 8)
tylko ja bym to usprawnił i zrobił tak, aby można było jeździć na nartach wodnych (też w miejscu :wink: )

nurni
04-05-2005, 18:58
A ja jeszcze z innej beczki.
Czy w takim basenie można fajnie popływać czy jest to tylko większa wanna?
Gibbon, czy ty chciałbyś się pomoczyć czy popływać? Tak przez duże "P".
Sam pływam od 5 roku życia, do dzisiaj 2 razy w tygodniu i taki basen 5x10 jest nie do popływania. Odbiłeś się od ściany i już walisz rekami o przeciwny brzeg.
Moim zdaniem dopiero 20-25 m długości daje frajdę nie mowiąc o 50-tce.

Pozdrawiam

Dr.opsik
04-05-2005, 19:22
No to może ja pomogę :)
Koszt basenu o wymiarach 8*4m wynosił w tamtym roku ok 28 000zł z filtrami, podswietleniem bocznym i całą automatyką niezbędną do prawidłowego funkcjoinowania tegoż (np.odkurzacz do piasku i mata do przykrycia z roletą).

Co do uzyteczności, hmm..
Przeciprądu nie mam i nie da się pływać na nim , rzeczywiście za krótki :), ale nic nie zastapi tego uczucia kiedy siedzimy na tarasie z piwkiem bądź drinkiem i możemy w każdej chwili plum i już gramy w piłkę wodną :)).

Z basenem jak ze wszystkim, co możemy ale nie musimy mieć :) jeżeli nas stać, daje niesamowitą frajdę.
Przestrzegam przed budową basenu beż instalacji filtrujących!! Jest to tylko kolejne oczko wodne, w którym mogą sobie pływać ryby !!

Cena jest po rozeznaniu moim rynku baardzo atrakcyjna(basen betonowy, obłożony od góry piaskowcem, z drabinką i Obłożony folią niebieską (nie płytkami, nie ten pozim cenowy niestety :( ).
poza tym jest super

aha koszty eksploatacji baaardzo maleją, jak mamy kolektory słoneczne(chociaż same kolektory to kolejny wydatek,ale jak już ktoś ma)a chmia, to 500!! zł rocznie tylko.
Przepraszam że tak dużo wyszło
pzdr

mieczotronix
04-05-2005, 19:29
500 zeta - no to nieźle - myślałem że sama woda więcej kosztuje
ta kwota to: woda, prąd, woda, chemia (sól) i czyściciel?
tylko uważajcie tam po tym piwku albo drinku!

Grzesiek13
04-05-2005, 20:42
Taki basen to pierdoła w porównaniu z instalacja ogrzewania :lol: co drugi ma w domu :lol: :lol: :lol: ale z prominentów PRL-u.

Dr.opsik
04-05-2005, 20:44
Te 500 zeta to chemia tylko ponieważ prdu nie mogę wyliczyć, ale są to wielkości jak w powiedzmy w zmywarce, albo pralce czyli coś kosztuje ale idzie przeżyć :)
Wode raz nalewam i od dwóch lat nie zmieniałem (tylko dolewam)ale tutaj bardzo ważne -nie włączam podgrzewania tylko ogrzewam dolewając ciepłej (gorącej) z kolektorów. Muszę wyliczyć ile to kosztuje dokładnie, ale tak pobieżnie to nie będzie więcej jak hmm..150-200zł?miesiąc wliczając w to koszt prądu do podgrzania w miesiącach chłodniejszych.Użytkowanie ok 6m-cy w roku(basen otwarty)
Są to jakieś koszty, ale jak już mówiłem nie jest tak, że nie da rady tego przełknąć.
Za zmyłkę przepraszam myslałem tylko o chemiiz tymł
pzdrw

rafgam
04-05-2005, 21:35
Przeciprądu nie mam i nie da się pływać na nim , rzeczywiście za krótki :),


Nie całkiem się zgadzam - przeciwprąd (oczywiście w miarę porządny) pozwala na zupełnie normalne pływanie. Nie wspominam juz np. o rewewlacyjnych możliwościach wykorzystania do masażu. Poza tym na pewno wychodzi to taniej niż wybudowanie (i utrzymanie) basenu o kilka metrów dłuższego.
Natomiast co do frajdy z basenu (a juz szczególnie krytego) - zgadzam się w 100%
pzdr

mieczotronix
04-05-2005, 22:26
on mówi, że nie da się pływać, bo basen za krótki

Dr.opsik
04-05-2005, 22:27
"Przeciwprądu nie mam i nie da się pływać na nim"

Chodziło mi o to, że nie da się pływać na tym basenie (8m), a nie na przeciwprądzie :oops: , na tym pierwszym nigdy nie pływałem :).
pzdrw

rafgam
04-05-2005, 22:36
"Przeciwprądu nie mam i nie da się pływać na nim"

Chodziło mi o to, że nie da się pływać na tym basenie (8m), a nie na przeciwprądzie :oops: , na tym pierwszym nigdy nie pływałem :).
pzdrw

Sorry - po takim męczącym weekendzie czujność nie powraca natychmiast :) Swoją drogą właśnie zastanawiałem się co to za "krótki przeciwprąd" :D :wink:
pzdr

am00
05-05-2005, 12:21
Zamierzam wybudować "ekonomiczny" basen do pływania, czyli wąski 4m, płytki 90cm, ale dość długi 16,7m (50m/3).
Mój kolega ma okrągły o średnicy 3.6m. Od biedy da się pływać w kółko lub na uwięzi. Dla dzieci do nauki pływania wystarcza.
Na pewno trzeba wykonać dobrą izolację termiczną i przykrywać go pianką na noc. Duże znaczenie dla utrzymania czystości ma nieprzyczepny materiał, którym powinna być wyłożona niecka. Dookoła basenu kanalik przelewowy (żeby nie powstawały fale) połączony z systemem filtrów. Lepsze rezultaty daje filtrowanie wody z powierzchni. Myślę jeszcze nad sposobem ogrzewania, kolorami, kierunkiem względem stron świata itp.

mieczotronix
05-05-2005, 13:20
kurcze, w sumie basen to fajna rzecz, ale trzeba mieć waruny
albo dużą działkę, albo dobrze zarośniętą, osłoniętą krzaczorami, żeby się gawiedź nie gapiła jak idę z ręczniczkiem w klapeczkach
teraz moja działka jest łysa jak patelnia, gdybym miał na niej basen, to tak samo jakbym sobie postawił sedes na środku szosy - czułbym się skrępowany
Ale kto wie, może kiedyś na stare lata... jak działka bardziej zarośnie, dzieci podrosną i nie będą chciały się topić.

katerhasser
05-05-2005, 13:55
cholera, ja tu widzę pole do popisu dla wynalazców i racjonalizatorów.
skoro wymyślono rowery do jazdy w miejscu albo bieżnie, dysze basenowe do przeciwprądu, to może iść jeszcze dalej. Hej informatycy i programiści! zrobiliście już podobno działające zabawki do wirtualnego seksu, to czemu nie zrobicie do uprawiania sportu?
Jakieś czujniki, sensorki, sondy itp., człowiek się popodłącza, założy okularki, zawiśnie na jakichś linkach sterowalnych przez PC-ta i hajda!
narty, rowery, kajaki górskie...

kolo
06-05-2005, 06:31
A ja jeszcze z innej beczki.
Czy w takim basenie można fajnie popływać czy jest to tylko większa wanna?
Gibbon, czy ty chciałbyś się pomoczyć czy popływać? Tak przez duże "P".
Sam pływam od 5 roku życia, do dzisiaj 2 razy w tygodniu i taki basen 5x10 jest nie do popływania. Odbiłeś się od ściany i już walisz rekami o przeciwny brzeg.
Moim zdaniem dopiero 20-25 m długości daje frajdę nie mowiąc o 50-tce.

Pozdrawiam

Dwa lata temu pojechaliśmy ze znajomymi na wakacje do Szwecji. Wynajęliśmy dom w którym był basen o przybliżonych wymiarach 5 x 10 m. Była w nim zainstalowana tzw. antyfala. Ktoś o tym już pisał w tym temacie, tylko, że moje doświadczenia są zgoła inne. Faktycznie na początku ciężko było pływać pod prąd. Po 2-3 dniach, czyli po nabraniu minimum wprawy naprawdę można było popływać i się zmęczyć.
Wada tego rozwiązania - nie wiem jaki dystans przepłynąłem :wink:
Zaleta - nie trzeba było robić nawrotów :wink:

Goni_Mnie_Peleton
06-05-2005, 07:11
Może dobrą alternatywą dla basenu byłby staw kąpielowy?
Zapewne tańszy w budowie i utrzymaniu , poza tym mógłby być prawdziwą ozdobą ogrodu.

BK
06-05-2005, 10:53
W green&blue albo w praktikerze są baseny za 1000-2000 PLN, widziałam tez w ofercie mini zestawy solarne za 500 zł - do takich basenów,
bardzo drogie jest za to utrzymanie - środki przeciwko glonom, chlor, czyszczenie.

Poczekam aż dzieci podrosną. Zastanawiam sie tylko co robić z takim basenem rozporowym w zimie - czy składam go gdzieś na strych na przechowanie? czy zostawiam w ogrodzie?