PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie Ceresit Knauf Atlas - jest jakaś różnica ?



Rezi
03-05-2005, 20:23
Jestem, przed wyborem systemu ociepleń ( styro + tynk mineralny + farba silikonowa) - chce użyć wszystkich materialów jednej firmy
Wykonawca namawia mnie na Ceresit-a z 25% rabatem od cen katalowgowych , zona na atlasa bo tańszy pomimo rabatu ceresita, ja jestem za knaufem bo jako jedyny ( ??? ) ma klej zbrojony włóknem.
Zastanawia mnie faktyczna roznica w jakości pomiedzy poszczegolnymi systemami ociepleń.
Czy warto wydawac wg was wieszą kase na produkty markowe i jaki wg waszego rozeznania ma najlepszą relacje jakości do ceny.

bede wdzięczny za wasze doświaczenie
_________________
------------------------------------------------------------------------
wielka radośc z budowania ...... ale tylko tych co Tobie dom budują :

Sp5es
04-05-2005, 22:58
Różnice są gigantyczne. Zwłaszcza w masach zbrojących do siatki.
Dobrze, aby była biała, nie szara, z włoknami i dodatkami lekkimi.
Tynki typu lekkiego jesłi mineralne. Farby silikonowe od markowego sprzedawcy - Huma, Caparol, Remmers - tu też leżą światy. Knauf prawdopodobnie kupuje i handluje cudzymi farbami, to chyba nie ich produkcja. Nie oznacza, że są złe. Kupione, cudze od np. producentów j.w. też będzie ok.

Rezi
05-05-2005, 00:30
Sp5es

więc wg ciebie cena jest odzwierciedleniem jakości
ską dsie biorą skrajne opinnie na tym forum na temat produktów np Atlasa czy Ceresit-a.
Warto wg ciebue wydać 2500 więcej na lepsza markę ?
na która lepszą ?

Sp5es
06-05-2005, 17:58
Pieniędzy nie wydaje się na markę, ale na produkt o określonych własnościach (przynajmniej ja). Nie oznacza to że wierzę z urzędu w deklarowane przez producenta własności.

Dla renomowanych producentów, gdzie znana jest mi jakość i widziałem po paru latach dalej dobrze wyglądające obiekty referencyjne, w większości przypadków cena jest wykładnią jakości użytych komponentów.
Niestety.

SWIADCZY O TYM WYGLĄD TYCH BUDYNKÓW.

Właśnie światy leżą szczególnie w farbach silikonowych i tynkach mineralnych.
Chodzi m.in. o dobór komponentów np. wypełniaczy (np. zawartość bieli tytanowej, która jest droga, kruszyw typu lekkiego - mączka marmurowa w tynkach lekkich, dodatki lekkie, modyfikatory krystalizacji, opóźniacze wiązania lub zawartość żywicy silikonowej w farbie, trwałośc pigmentów, odporność na UV itd.). To są właśnie elementy kosztotwórcze. I słabi producenci właśnie tu próbują na nich znaleźć oszczędności. Pod dyktando cenowe rynku.

Są producenci, którzy np. do farby akrylowej dodadzą ślady silikonów (2%) (dobrze, że żywicy, a nie oleju) - i w Polsce farba się nazywa SILIKONOWA. Ale koło silikonowej - to technicznie nawet nie leżała.
Za to TANIO.

takie przykłady można mnożyć.

A każdy ma prawo wybrać materiały według własnych kryteriów optymalizacji. Dla jednego optymalne to TANIO - dla drugiego dobry wygląd budynku po 5 latach.

Oczywiście stwierdzam, że dla producentów o znanej jakości i potwierdzonych referencjach, cena w wielu przypadkach jest wykładnią jakości.

Dla ułatwienia ani Atlas, ani Ceresit - w ociepleniach nie są jakościowym (nie mylić z popularnym) materiałem, zwłaszcza dla tynków mineralnych. Są to materiały o cechach odpowiednich do ceny.
Ale są materiały o piętra jakościowe - lepsze.

Rezi
06-05-2005, 18:11
Sp5es - więc jaki system polecasz ?

Sp5es
06-05-2005, 21:50
Sp5es - więc jaki system polecasz ?

Nie ma zalecenia ogólnego. Nie ma najlepszego materiału, bo wszystko wokól by z tego było.
Podaj założenia techniczne, kryteria optymalizacji, na co kładzione, sposób eksploatacji , konstrukcja przegrody itd.

O ile pytanie byłoby kontynuacją poprzednich wywodów to nie znając założeń można określić:

Farby - też zależy jakie - silikonowe jak wyżej Huma, Caparol, Remmers, Texcolor, silikatowe - Keim, akrylowe - Huma , Caparol

Tynki - mineralne - Caparol, Brillux, Alsecco, ispo, ZPB Maciejewski