PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z folią przeciwwilgociową na gruncie



walent
22-11-2018, 17:27
Witam,
powiedzcie jak ułożyć folię przeciwwilgociową na gruncie. Mam już instalację elektryczną która biegnie po chudziaku oraz I etap hydrauliki , pełno mnóstwo rur peszli w całym domu. Położyć ją na instalacje czy wsuwać pod instalacje, dodam że instalacje są już zakołkowane w gruncie więc musiałbym folię przecinać zeby wsuwać. Napiszcie jak to zrobić żeby było jak należy. Przesyłam zdjęcie które zobrazuje problem.
422252
422253

cezary.pl
22-11-2018, 19:39
Najpierw powinna być przyklejona papa termozgrzewalna, połączona z papą izolacji fundament/ściana, a następnie instalacje, które widać na zdjęciach.

Moim zdaniem naprawić można ten błąd rozprowadzając perli, taką równą warstwą, aby przykryły rurki i peszle. Na tak przygotowane podłoże folia i dalsze warstwy ocieplenia styropianem.

Pozdrawiam
Cezary

PS A jak masz w projekcie ten szczegół rozrysowany?

walent
22-11-2018, 20:10
Możesz bardziej rozwinąć ten temat z tym rozprowadzeniem warstwy, o co to chodzi jak to wygląda?

cezary.pl
22-11-2018, 20:22
Poszukaj filmików na yutub "perlit na posadzki"
Rozsypujesz perlit na chudziak, ściągasz deską do równości, ewentualnie lekko ubijasz.
Kładziesz na równą powierzchnię perlitu folię, na nią styropian i pewnie rurki podłogówki. Zalewasz jastrychem anhydrytowym, albo z miksokreta.

Jak to wygląda w Twoim projekcie?
Ile miejsca (wysokości) masz przeznaczone na ocieplenie?

Pozdrawiam
Cezary

walent
22-11-2018, 20:41
Na parterze 15 cm styropian + 6 cm wylewki, garaż 10 cm styro + 6 wylewki. Elektryk i hydraulik powiedzieli żeby folię położyć na rurki i peszle. Tj. jakiś karygodny błąd? Czy można z tym żyć? Czy mógłbym np. odpiąć wszystkie rurki od chudziaka, pourywać te mocujące kołki, wsunąć folię i mimowolnie bez mocowania do chudziaka położyć te wszystkie rurki, potem obłożę styropianem a szpary zapiankuję . Muszą rurki być zamocowane do chudziaka kołkami?

cezary.pl
22-11-2018, 22:35
Na parterze 15 cm styropian + 6 cm wylewki, garaż 10 cm styro + 6 wylewki. Elektryk i hydraulik powiedzieli żeby folię położyć na rurki i peszle. Tj. jakiś karygodny błąd? Czy można z tym żyć? Czy mógłbym np. odpiąć wszystkie rurki od chudziaka, pourywać te mocujące kołki, wsunąć folię i mimowolnie bez mocowania do chudziaka położyć te wszystkie rurki, potem obłożę styropianem a szpary zapiankuję . Muszą rurki być zamocowane do chudziaka kołkami?

Możesz odczepić rurki, peszle i podłożyć folię. Mocowanie rurek to tylko fastryga do czasu wylewki, więc nie musisz kołkować do chudziaka przez folię, ale należy zachować ostrożność w układaniu styro, aby czegoś nie uszkodzić.
Fajna jest folia do oczek wodnych. Gruba i wytrzymała.

walent
23-11-2018, 08:20
Możesz odczepić rurki, peszle i podłożyć folię. Mocowanie rurek to tylko fastryga do czasu wylewki, więc nie musisz kołkować do chudziaka przez folię, ale należy zachować ostrożność w układaniu styro, aby czegoś nie uszkodzić.
Fajna jest folia do oczek wodnych. Gruba i wytrzymała.


Jakiej grubości powinna być ta folia do oczka ?
Już więcej nic nie stosować ,tylko tą własnie folię i później na nią styropian czy coś jeszcze?
Następnie, wiadomo ze w całości folii nie położę na parterze, tylko będę musiał ucinać do każdego pomieszczenia kawałki, ile na zakładkę dawać foli przy układaniu kolejnego kawałka?

cezary.pl
23-11-2018, 19:02
Folia, którą kupiłem była gr.0,8 mm bardzo ładna, turkusowo-niebiesko-zielona. Ryby by były w niebo wzięte:D

Folię w poszczególnych pomieszczeniach przyklejałem taśmą czystego butylu do wystających pasów (10cm) papy fundament/ściana. Zakłady pasów folii ok10cm też sklejałem butylem.
Folię wokół przejść rur wod-kan również sklejałem butylem do chudziaka.
Ogólnie starałem się w miarę dokładnie cały domek odciąć w poziomie od gruntu papami, foliami i taśmą butylu.

Pozdrawiam
Cezary

walent
24-11-2018, 10:15
Folia, którą kupiłem była gr.0,8 mm bardzo ładna, turkusowo-niebiesko-zielona. Ryby by były w niebo wzięte:D

Folię w poszczególnych pomieszczeniach przyklejałem taśmą czystego butylu do wystających pasów (10cm) papy fundament/ściana. Zakłady pasów folii ok10cm też sklejałem butylem.
Folię wokół przejść rur wod-kan również sklejałem butylem do chudziaka.
Ogólnie starałem się w miarę dokładnie cały domek odciąć w poziomie od gruntu papami, foliami i taśmą butylu.

Pozdrawiam
Cezary

A masz może zdjęcia z tego etapu, jak to wszystko robiłeś?

cezary.pl
24-11-2018, 15:26
A masz może zdjęcia z tego etapu, jak to wszystko robiłeś?

Zdjęć nie robiłem.
Został mi tylko kawałek tej folii do oczek wodnych.

Mam ocieplone fundamenty również od wewnątrz 10cm więc chudziak nie dotyka do ściany fundamentowej. Ściana fundamentu równa z chudziakiem. Natomiast papa oddzielająca ścianę od fundamentu wchodzi do wewnątrz tak na 10-15cm i przykrywa styro. Do tej papy na zakładkę doklejałem folię. Folia miała bodajże 5m szerokości tak więc trzeba było ją ciąć i sklejać na zakładkę.

Pozdrawiam
Cezary

walent
25-11-2018, 09:27
Zdjęć nie robiłem.
Został mi tylko kawałek tej folii do oczek wodnych.

Mam ocieplone fundamenty również od wewnątrz 10cm więc chudziak nie dotyka do ściany fundamentowej. Ściana fundamentu równa z chudziakiem. Natomiast papa oddzielająca ścianę od fundamentu wchodzi do wewnątrz tak na 10-15cm i przykrywa styro. Do tej papy na zakładkę doklejałem folię. Folia miała bodajże 5m szerokości tak więc trzeba było ją ciąć i sklejać na zakładkę.

Pozdrawiam
Cezary

A jak układałes styropian, chodzi mi o to w którym miejscu kończyłeś układanie styropian jak dochodziłes do :
A. Otworów Drzwi zewnętrznych
B. Otworu bramy garażowej
C. Stopniach , pierwszy stopień w dół stojąc na poddaszu (zdjęcie, zaznaczyłem czerwoną linią)

422359

cezary.pl
25-11-2018, 11:52
Na ocieplenie podłogi układałem płyty PIR i mam parterówkę, opisane w sygnaturze.;)

Ociepleniem podłogi dochodziłem do poszerzeń systemowych okna tarasowego, drzwi zewnętrznych i drzwi balkonowych.
Na to dylatacyjna taśma piankowa z fartuchem folii PE.