PDA

Zobacz pełną wersję : Orientacyjny koszt dołożenia pokoju do bryły budynku



heteranthera
23-11-2018, 11:00
Cześć,

Jestem w trakcie rozmów z developerem odnośnie małej zmiany w projekcie. Nie ma jeszcze fundamentów.
Tutaj za garaże, chciałbym pociągnąć ścianę jeszcze 3m, pozioma by wyszła 5,9m. Jak myślicie orientacyjnie jaki to byłby koszt? Dach rectolight, płaski, porotherm lub silika, styropian bodajże 15cm lub 20cm. To by była sypialnia, bez łazienki lub z. Okno proste, jakoś 170 szer na 140 wysokie.

Developer zaczyna budowę sam, ma swoją ekipę, to jest jego projekt, jego materiały, także nic nie trzeba załatwiać, tylko miałby wykonać taki pokoik dodatkowy. Bo na dole potrzebuje pokój. Oczywiście chodzi o stan developerski, z wylewką podłogi.

jak_to_mozliwe
23-11-2018, 11:54
Weź powierzchnię i przemnóż przez ok 2800zł. I to będzie cena orientacyjna - na zasadzie, że będzie prawie na pewno więcej.

heteranthera
23-11-2018, 11:58
O kurcze wychodzi 5 dyszek jak nic, trochę dużo.. Myślę jak by przeorganizować dół aby się taki pokój zmieścił.. Ale na razie nie mogę wymyśleć.

jak_to_mozliwe
23-11-2018, 12:00
Samo się nie zrobi :P
A wymaga to przecież przerobienia fundamentów, przeliczenia wieńców i w ogóle przerobienie całego projektu - zmienia się kubatura (przeliczenie ogrzewania i wentylacji), powierzchnia, to wymaga nowego pozwolenia itd.