PDA

Zobacz pełną wersję : wymiennik płytowy o ogrzanie wody w ruskiej bani...jaccuzzi..



rnoc
25-11-2018, 19:12
Witam, zamierzam zamontowac sobie w pomieszczeniu a'la jaccuzzi czy tez ruska banie. Mam nastepujace zalozenia:
- piec wolnostojacy/kominek z plaszczem wodnym
-ogrzewanie podlogowe 20m2+ jakis kaloryfer
-bufor cieplej wody pewnie z dwoma wezownicami
-kolektory sloneczne(alternatywa na lato)
-...i wymiennik plytowy..i tu nie wiem jak co policzyc.

Otoz chcialbym aby piec/kominek mial mozliwosc bezposredniego grzania wody w jaccuzzi,ale ze wzgledu na to,ze nie chce kazdorazowo zmieniac wody( zamontuje jakis filtr itd)..woda miala by byc grzana przez jakis wymiennik. I tu rodzi sie pytanie jak odpowiednio dobrac i kominek i wymiennik aby dobrze to wszystko zwymiarowac.
Najistotniejsza jest ilosc wody w ruskiej bani. Z informacji jakie mam jest to okolo 1000l ( pewnie bez osob), do tego podlogowka na 20m2 i jakis grzejnik. Nie chce "isc" w duze koszta , wiec zaplanowalem w miare wizualnie wygladajacy piecyk/koza stalowy o mocy 26kw( plaszcz+ szyba). Nie wiem czy po pierwsze nie przesadzam z moca,ale z drugiej strony tyle litrow wody nie chce grzac 12 godzin...
Prosze o informacje jak policzyc, czy daje odpowiedni piec i jaki wymiennik plytowy do tego dobrac.
Jezeli podalem zbyt malo informacji prosze o pytania.

Z gory dziekuje.

Rafal