PDA

Zobacz pełną wersję : Zostałem bez ogrzewania - bardzo proszę o pomoc w doborze kotła



sierocki
28-11-2018, 17:26
Witam,

Bardzo proszę o pomoc...

Od 4h zostałem bez ogrzewania. W moim kotle padła płyta, wymiana plus robota około 1500zł, do tego siada też wentyaltor, który cenią sobie na 700zł. Naprawa jest raczej nieopłacalna. Koszty robią się spore - dlatego też wybór pada na nowy kocioł. Obecnie jest to Viessmann Vitopend 100 (zwykły z zamkniętą komorą spalania - jednofunkcyjny plus zasobnik)

Moje mieszkanie 100m2, poddasze, docieplone wełną 15cm, dach docieplony na maxa. Okna szczelne. Ogólnie jak do tej pory miałem ustawiony kocioł na 44st a w mieszkaniu było 22, więc wystarczająco. Przy ostrych mrozach zmieniałem na kotle na 50-52st. Na tym koniec. Sterownik na ścianie ustawiony na 14h pracy plus 8 noc wyłączony.

Bardzo proszę o pomoc w dobrze kotła. Nie koniecznie musi być kondens, choć tutaj przy moich temp. raczej się sprawdzi. Komin przystosowany. Sporo czasu kocioł się wyłącza, gdyż mieszkanie jest bardzo słoneczne i szybko się nagrzewa.

Majster doradził mi Termeta (niby tani serwis, mówi, że trochę więcej spali, ale finalnie i tak do przodu).

Z góry dziękuję.

mtdeusz
28-11-2018, 17:42
Nie ten dział.

sierocki
28-11-2018, 17:49
Już jest w odpowiednim dziale - nie wiem. jak ten skasować