PDA

Zobacz pełną wersję : Zostałem bez ogrzewania - bardzo proszę o pomoc w doborze kotła



sierocki
28-11-2018, 17:47
Witam,

Bardzo proszę o pomoc...

Od 4h zostałem bez ogrzewania. W moim kotle padła płyta, wymiana plus robota około 1500zł, do tego siada też wentyaltor, który cenią sobie na 700zł. Naprawa jest raczej nieopłacalna. Koszty robią się spore - dlatego też wybór pada na nowy kocioł. Obecnie jest to Viessmann Vitopend 100 (zwykły z zamkniętą komorą spalania - jednofunkcyjny plus zasobnik)

Moje mieszkanie 100m2, poddasze, docieplone wełną 15cm, dach docieplony na maxa. Okna szczelne. Ogólnie jak do tej pory miałem ustawiony kocioł na 44st a w mieszkaniu było 22, więc wystarczająco. Przy ostrych mrozach zmieniałem na kotle na 50-52st. Na tym koniec. Sterownik na ścianie ustawiony na 14h pracy plus 8 noc wyłączony.

Bardzo proszę o pomoc w dobrze kotła. Nie koniecznie musi być kondens, choć tutaj przy moich temp. raczej się sprawdzi. Komin przystosowany. Sporo czasu kocioł się wyłącza, gdyż mieszkanie jest bardzo słoneczne i szybko się nagrzewa.

Majster doradził mi Termeta (niby tani serwis, mówi, że trochę więcej spali, ale finalnie i tak do przodu).

Z góry dziękuję.

firewall
28-11-2018, 18:04
Masz do wyboru jeszcze Junkers, Saunier Duval, Beretta. Wszystko zależy ile chcesz wydać.

sierocki
28-11-2018, 18:20
Wiem, że firm jest sporo. Obecny kocioł jest już stary, rachunki śmieszne. Najwięcej zapłaciłem 400zł / mroźny zimowy luty zeszłego roku. Myślę, że nie ma sensu wydawać majątku. Stawiam budżet 3-5 tyś. Może jakieś konkretne modele. Muszę kupić w dwa dni, bo mam dwoje małych dzieci w domu.

firewall
28-11-2018, 18:44
np.Saunier Duval Thelia Condens AS 18-A

sierocki
28-11-2018, 18:56
Miałem w przeszłości thema condens. Byłem bardzo zadowolony. Ta thelia condens jest ciut za droga (przeszło 6 tyś). Mógłbyś coś jeszcze zaproponować?

firewall
28-11-2018, 19:04
Nie wiem jak to patrzysz, bo ja widzę 3515 zł z wysyłką. Używałem wujka g..le i w u mnie w Katowicach wybija taką cenę. Inni też mają w tej cenie lub nieco wyższej.

sierocki
28-11-2018, 19:09
Dzieki. Źle szukałem. Teraz pozostaje tylko pytanie. Czy bez problemu podłączem do niego stary zasobnik na wodę?

firewall
28-11-2018, 19:14
A o to to już musisz spytać swojego fachowca. Najlepiej ściągnij z Sauniera instrukcję podłączania kotła.
Nie jestem instalatorem lecz użytkownikiem od 20 lat Sauniera ( wcześniej Termetu). I tylko dlatego polecałem tą firmę bo nie mam z kotłem żadnych problemów.

sierocki
28-11-2018, 19:39
Spoko. Pogadam z nim. Jutro z samego rana ruszam do Rudy Śląskiej po kocioł. Nie ma nic innego w okolicy Wrocławia, więc muszę gonić tam. Później szybkie podłączenie,bo zaczyna się robić zimno.

firewall
28-11-2018, 20:17
Zabawne! 20 lat temu jechałem do Wrocławia po mojego Sauniera, bo w okolicy były 2xdroższe niż we Wrocławiu ( gdzieś nad brzegiem Odry, u małego dystrybutora kotłów i wykonawstwa c.o.)

Kondensat
28-11-2018, 21:01
I twój majster ma rację z tym Termetem

sierocki
28-11-2018, 21:20
Porównywałem już termeta i sauniera, po opiniach użytkowników IMO lepiej wypada Saunier. Cena praktycznie ta sama. Co do Sauniera jest przewaga taka, że mam dobrego sprawdzonego serwisanta - w razie awarii bez gadania, szybko sprawnie i na temat. Co do Termeta, w okolicy Legnicy słabo z fachowcami.

firewall
29-11-2018, 20:29
I co słychać z twoim problemem?

sierocki
30-11-2018, 07:26
Wczoraj rano byłem na śląsku po kocioł. O 15 zjawił się instalator (znajomy hydraulik). Kilka minut po 22 kocioł został uruchomiony. Nie było łatwo - wszystkie przyłącza w innym miejscu. W domu ciepło, czekam jeszcze na sterownik - ten przyjdzie w poniedziałek. No i... jeszcze serwisant ma się zjawić podpiąć baniak, bo został mi czujnik temperatury wody od Viessmana, który nie pasuje
Dziś po pracy muszę usiąść do instrukcji i ustawić wszystkie parametry. Nie wiem jeszcze na jaką moc jest ustawiony, wszytko przede mną:).
Dzięki wielkie za ten wybór - kocioł jest mega cichy, jego kultura pracy - jestem bardzo zaskoczony.

funky_koval
30-11-2018, 07:58
Kociołek ma trochę wysoką moc minimalną (5kw) pewnie będzie częstą gasł i ponownie się uruchamiał ale dobrze że jest cichy.

sierocki
05-12-2018, 08:21
Nie słychać go wcale. Wczoraj dopiero uruchomiłem ciepłą wodę, bo musiałem czekać na czujnik. Podłączyłem także tygodniowy regulator. Kocioł obecnie ustawiony na 5kw, modulowanie. Czy to normalne, że z rana, po nocy, kiedy wcale nie pracował, wystartował z bardzo gorącą wodą na grzejniki? (obecnie nie mogę sam ustawić temperatury wyjścia, gdyż przy modulacji nie mam takiej możliwości. Mogę to zmienić, ale czy będzie bardziej oszczędnie hm....

grv
05-12-2018, 09:15
Kocioł startuje rano z taką temperaturą, jaka jest zaprogramowana na krzywej grzewczej (zleży od temp. zewnętrznej i wewnętrznej). Prawdopodobnie po nocy pomieszczenie jest wychłodzone, a i na zewnątrz nie jest już za ciepło - w związku z czym piec podał wysoką temperaturę, która pewnie po niedługim czasie spadnie. Czy to ekonomiczne ? Pokombinuj z krzywą i ustaw tak, żeby było komfortowo i ekonomicznie.

polcad
05-12-2018, 18:19
Majster doradził mi Termeta (niby tani serwis, mówi, że trochę więcej spali, ale finalnie i tak do przodu).


Zobacz moje posty w watku Termeta. Tu przeklejam ostani post by cie ostrzec przed Termetem.

No i stało się. Piec się popsuł. Ledwo rok minal od zainstalowania. Podobno to może być wentylator. Jest środek zimy i minus 15 stopni na zewnątrz.
Wiecie co odpowiedział serwis? Przyjadą w styczniu bo nie maja terminów. Ktos inny ma terminy styczeń. Ale ma tez terminy "ekspresowe", które kosztują 500zl.
Inny serwisant byl wielce zdziwiony, ze ja do niego dzwonie. Przecież piec jest Termet, a serwisant to ma swoja własna firmę i czemu ja do niego dzwonie a nie do Termetu??? W gwarancji rzeczywiście mam wpisane jak wól "gwarantem jest Termet". Jest oczywiście dołączona do gwarancji długa lista serwisantów, gość do którego dzwoniłem jest na tej liście, ale nie przyjedzie bo nie chce serwisować pieców Termet. On mówi, ze ma umowę z Termetem, ze może te piece serwisować, ale przecież on nie "musi". No i technicznie rzecz biorąc ma racje.
Dzwoniłem do Termetu. Ale Termet mnie olał i kazał dzwonić do firm zewnętrznych. Obdzwoniłem wszystkich i najwcześniej w styczniu przyjadą. Przyjadą tylko obejrzeć, a czy go naprawia, kiedy ściągną czesci, itd... Moze do następnej zimy. Serwis Termet działa jak mafia. A firma Termet ta mafia zarządza. Termet to złom.
Jako, ze mam jeszcze rękojmię, to będę żądał zwrotu pieniędzy.
Nigdy więcej nie kupie pieca Termet.

sierocki
06-12-2018, 07:26
Czy jeśli mam ustawioną opcję modulacji, to mogę ręcznie zmienić krzywą, czy krzywa ma być automatyczna. - dodam, że nie mam czujnika zewnętrznego (muszę się zaopatrzyć)

sierocki
06-12-2018, 07:26
Kocioł startuje rano z taką temperaturą, jaka jest zaprogramowana na krzywej grzewczej (zleży od temp. zewnętrznej i wewnętrznej). Prawdopodobnie po nocy pomieszczenie jest wychłodzone, a i na zewnątrz nie jest już za ciepło - w związku z czym piec podał wysoką temperaturę, która pewnie po niedługim czasie spadnie. Czy to ekonomiczne ? Pokombinuj z krzywą i ustaw tak, żeby było komfortowo i ekonomicznie.

Czy jeśli mam ustawioną opcję modulacji, to mogę ręcznie zmienić krzywą, czy krzywa ma być automatyczna. - dodam, że nie mam czujnika zewnętrznego (muszę się zaopatrzyć)

Konsultant marki Junkers
15-12-2018, 18:32
Witam,

Bardzo proszę o pomoc...

Od 4h zostałem bez ogrzewania. W moim kotle padła płyta, wymiana plus robota około 1500zł, do tego siada też wentyaltor, który cenią sobie na 700zł. Naprawa jest raczej nieopłacalna. Koszty robią się spore - dlatego też wybór pada na nowy kocioł. Obecnie jest to Viessmann Vitopend 100 (zwykły z zamkniętą komorą spalania - jednofunkcyjny plus zasobnik)

Moje mieszkanie 100m2, poddasze, docieplone wełną 15cm, dach docieplony na maxa. Okna szczelne. Ogólnie jak do tej pory miałem ustawiony kocioł na 44st a w mieszkaniu było 22, więc wystarczająco. Przy ostrych mrozach zmieniałem na kotle na 50-52st. Na tym koniec. Sterownik na ścianie ustawiony na 14h pracy plus 8 noc wyłączony.

Bardzo proszę o pomoc w dobrze kotła. Nie koniecznie musi być kondens, choć tutaj przy moich temp. raczej się sprawdzi. Komin przystosowany. Sporo czasu kocioł się wyłącza, gdyż mieszkanie jest bardzo słoneczne i szybko się nagrzewa.

Majster doradził mi Termeta (niby tani serwis, mówi, że trochę więcej spali, ale finalnie i tak do przodu).

Z góry dziękuję.

Witam,

Zawsze lepiej zdecydować się na gazowy kocioł kondensacyjny, zwłaszcza gdy Pana instalacja posiada już odpowiedni wkład kominowy. W zależności od temperatury pracy kotła przez większą część roku kondensacja występuje, co pozwoli na zmniejszenie zużycia gazu. Dla parametrów Pana mieszkania kocioł powinien mieć szeroką modulację mocy palnika, aby optymalnie dostosować się do zapotrzebowania na energię mieszkania.
W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka Instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch