PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy wyborze pieca na pellet



anglia92
28-11-2018, 18:53
Witam wszystkich,
Poszukuje pieca do nowego domu 164m2 a raczej pomocy w wyborze bo mam 4.Wiem ze wiekszosc z was ma albo miala styczność z tymi firmami albo moze modelami.Moglibyscie mi doradzic ktory mialbym wybrac?chodzi mi o serwis,awaryjnosc i komfort (jestem zupelnie zielony )moc i reszte dobierze hydraulik.Dom jest parterowy a raczej bedzie bo jak narazie jest dzialka,ogrzewanie podlogowe(myslimy nad rekuperacje z odzyskiem ciepla ale to nie jest jeszcze pewne),grzejnik jeden bedzie w lazience,kominek.Dom bedzie ogrzany szarym styropianem.Moze macie inne kotly ktore warte sa uwagi niz te ktore wymienilem?Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam wszystkich.

Defro Spectra albo Alfa
Kocioł na pellet Blackstar +
Kocioł DuoKo firma Kotłospaw

eliks
28-11-2018, 19:20
Z tych 3 oczywiście Blackstar. Bezkonkurencyjny z tej trójki i najniżej moduluje, co w przypadku Twojego domku będzie bardzo ważne. Tak naprawdę nie powinieneś w ogóle pchać się w paliwo stałe i taką chatke po prostu grzać prądem.

anglia92
28-11-2018, 19:25
Eliks dziekij za odpowiedz.Nierozumiem jak pradem ?tzn czym?Rachunki chyba by mnie zjadly:) ale posluchalbym tego rozwiazania z ciekawosci.Jak bys mogl rozwinac to bardziej ?Dziekuje i pozdrawiam

kryzys
29-11-2018, 06:25
Jeszcze Zębiec agat do wyboru.

kulibob
29-11-2018, 06:42
Eliks dziekij za odpowiedz.Nierozumiem jak pradem ?tzn czym?Rachunki chyba by mnie zjadly:) ale posluchalbym tego rozwiazania z ciekawosci.Jak bys mogl rozwinac to bardziej ?Dziekuje i pozdrawiam

Pomyślicie o pompie ciepła jak wszedzie podłogówka i koniecznie rekuperacja(naprawdę warto).
Wersja tańsza w inwestycji jednak drosza w eksploatacji. Podłogówka grzana grzałką w taniej taryfie a w dzień klimatyzatorem Jak parterówka i jeszcze nie gotowa to kanałowym.
W wszystkich powyższych koszty ogrzania mogą zejść praktycznie do 0 zakądjąc panele PV
Przy węglu/plecie sama instalacja jest droga eksploatacja do najtańszych nie należy a roboty trochę jest.

Najważniejsze pilnować roboli przy ociepleniu oraz jakości montażu instalacji oraz okien i drzwi. Nigdy niewierze fachowcowi zawsze weryfikuj to co powie.
Mega minimum ocieplenia to 15podłoga 20 ściana 30dach i rekuperator najlepiej więcej .Postaraj się o grubą wylewkę w podłodze aby mieć gdzie akumulować ciepło a ściany nośne i działowe z silikatu z tego samego powodu.

Tu policz ogrzewanie.
http://cieplowlasciwie.pl/

anglia92
29-11-2018, 12:49
kryzys dziekij za inny przyklad pieca ale Ziębiec odpada.Nie ublizajac piecowi oczywiscie.Chodzi o to ze piece sa wybrane te na gorze i chcialbym uslyszec w wiekszoci o nich albo jezeli by byly podobne z jakiejs innej firmy.kulibob ciekawa propozycje do rozpatrzenia.dziekij za wyczerpujaca opinie.Madrego to az milo posluchac :D.Dziekuje i Pozdrawiam wszystkich.

anglia92
29-11-2018, 13:19
kulibob moglbys mi powiedziec mniej wiecej ile cala instalacja by kosztowala ?tzn pompa ciepla,rekuperator i ogrzewanie podlogowe?jakie sa rachunki za prad?mniej wiecej moze sie orientujesz ?Moze ty masz taka instalacje?Z gory dziekuje za odpowiedz

kulibob
29-11-2018, 14:50
Rekuperację można zrobić samemu szkoda pieniędzy na fachowca.
Jest tu pełno wątków o pompach ciepła i grzaniu prądem.
To ile będa wynosiły rachunki zależy od wielu rzeczy strefy klimatycznej, preferowanej temperatury i głównie od ocieplenia i wentylacji.
Tu w przybliżeniu masz kalkulator http://cieplowlasciwie.pl/
na moje trochę zawyża jakch chcesz mieć pewność to zjeć OZC koszt ok 400zł.


Nowe domu nie nadają się do paliw stałych. Sam grzeje ekogroszkiem CO i CWU za 1300-1500zł na sezon zimowy a mógłbym pompą ciepła 700-800 grzejąc w g12W lub 1500 w G11.
Prądem wyszłoby mi za ok 2000-2200 w taryfie nocnej.

anglia92
29-11-2018, 15:54
Rekuperację można zrobić samemu szkoda pieniędzy na fachowca.
Jest tu pełno wątków o pompach ciepła i grzaniu prądem.
To ile będa wynosiły rachunki zależy od wielu rzeczy strefy klimatycznej, preferowanej temperatury i głównie od ocieplenia i wentylacji.
Tu w przybliżeniu masz kalkulator http://cieplowlasciwie.pl/
na moje trochę zawyża jakch chcesz mieć pewność to zjeć OZC koszt ok 400zł.


Nowe domu nie nadają się do paliw stałych. Sam grzeje ekogroszkiem CO i CWU za 1300-1500zł na sezon zimowy a mógłbym pompą ciepła 700-800 grzejąc w g12W lub 1500 w G11.
Prądem wyszłoby mi za ok 2000-2200 w taryfie nocnej.

dziekij za szybka odpowiedz oblicze i zerkne.Pozdrawiam

toommm
29-11-2018, 16:05
kiedyś też stałem przed takim wyborem , teraz w kotłowni mam pralnie :)

anglia92
29-11-2018, 18:58
kiedyś też stałem przed takim wyborem , teraz w kotłowni mam pralnie :):D:D nie chcesz mi powiedziec ze pralnia ci ogrzewa dom?? :Dto jakies nowe rozwiazanie?? oczywiscie humorystycznie do tego podchodzac.Pozdrawiam:p

toommm
30-11-2018, 07:06
Zamiast brudnego paliwa , mam czyste , przez to czyste pomieszczenie i z nazwy kotłownia pasuje bardziej pralnia

Kroitz
30-11-2018, 18:40
najlbliższy Ciebie BS + jest w Pleszewie
https://stokercloud.dk/v3/#/bspleszew/main-page

Arturo72
30-11-2018, 19:54
Witam wszystkich,
Poszukuje pieca do nowego domu 164m2 a raczej pomocy w wyborze bo mam 4.Wiem ze wiekszosc z was ma albo miala styczność z tymi firmami albo moze modelami.Moglibyscie mi doradzic ktory mialbym wybrac?chodzi mi o serwis,awaryjnosc i komfort (jestem zupelnie zielony )moc i reszte dobierze hydraulik.Dom jest parterowy a raczej bedzie bo jak narazie jest dzialka,ogrzewanie podlogowe(myslimy nad rekuperacje z odzyskiem ciepla ale to nie jest jeszcze pewne),grzejnik jeden bedzie w lazience,kominek.Dom bedzie ogrzany szarym styropianem.Moze macie inne kotly ktore warte sa uwagi niz te ktore wymienilem?Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam wszystkich.

Defro Spectra albo Alfa
Kocioł na pellet Blackstar +
Kocioł DuoKo firma Kotłospaw
Do takiego domu kocioł o max.mocy 6kW bo mniej więcej tyle będziesz potrzebował przy -20st.C.

Eliks i kulibob dobrze gadają.

toommm
01-12-2018, 10:53
Do takiego domu kocioł o max.mocy 6kW bo mniej więcej tyle będziesz potrzebował przy -20st.C.

Eliks i kulibob dobrze gadają.

Jak to obliczyłeś że podajesz konkretnie tyle i tyle ,, ?

anglia92
03-12-2018, 20:44
dziekuje Arturo i Kroitz bede sie rozgladal