PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie 80m2



Marcin96
28-11-2018, 21:05
Witam mam problem w wyborze ogrzewania czy wybrać ogrzewanie gazowe czy raczej kocioł DS mam mały domek:
Powierzchnia 80m2
Ocieplenie ścian styropianem 15cm
Ocieplenie poddasza styropianem 15cm
Podłogi nie są ocieplone przynajmniej tak mi się wydaje nie jestem pewien jest to dom z lat 70.
Mam stare okna z 2 szybami
Według stronki ciepło właściwe obliczyłem zapotrzebowanie 82W/M2
Czyli na dom potrzebuje 6 560W
I teraz najważniejsze nie wiem czy wybrać ogrzewanie gazowe czy kotłem DS nie mam za bardzo miejsca na kotłownie a już na pewno nie miałbym miejsca na bufor :/
I nie mam za bardzo czasu na palenie co kilka godzin nie ma mnie w domu codziennie co najmniej przez 10h i nie ma kto wtedy palić :/ więc raczej chciałbym ogrzewać gazem tylko nie mam pojęcia jaki wybrać sprawdziłem że potrzebuje max 8KW chciałbym kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny polecicie coś w rozsądnej cenie do 5000zl ? Ps. jaki jest mniej więcej koszt takiego ogrzewanie w sezon czy dużo większy niż węglem ?

martin6230i
29-11-2018, 07:43
Nikt Ci nie powie czy koszt ogrzewania gazem jest dużo większy niż węglowy.

Masz okna dwuszybowe, 15cm strop i 15cm ściany, stara technologia więc dom nie będzie za bardzo szczelny, wentylacja zapewne grawitacyjna itp.
Ja bym z pewnością nie pchał się w gaz, bo przy takich parametrach i nieszczelnościach cena będzie x razy większa. Wolałbym napalić sobie w piecu i to wyszłoby z pewnością taniej. Też pracuje po 10h dziennie i nie mam problemu z paleniem (również jeszcze pale w piecu)

Mareks77
29-11-2018, 08:58
Kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny Termet ECOCONDENS INTEGRA II+ 25 3-27kW z wbudowanym zasobnikiem 48 Litrów.

Konsultant Viessmann
29-11-2018, 14:03
Witam mam problem w wyborze ogrzewania czy wybrać ogrzewanie gazowe czy raczej kocioł DS mam mały domek:
Powierzchnia 80m2
Ocieplenie ścian styropianem 15cm
Ocieplenie poddasza styropianem 15cm
Podłogi nie są ocieplone przynajmniej tak mi się wydaje nie jestem pewien jest to dom z lat 70.
Mam stare okna z 2 szybami
Według stronki ciepło właściwe obliczyłem zapotrzebowanie 82W/M2
Czyli na dom potrzebuje 6 560W
I teraz najważniejsze nie wiem czy wybrać ogrzewanie gazowe czy kotłem DS nie mam za bardzo miejsca na kotłownie a już na pewno nie miałbym miejsca na bufor :/
I nie mam za bardzo czasu na palenie co kilka godzin nie ma mnie w domu codziennie co najmniej przez 10h i nie ma kto wtedy palić :/ więc raczej chciałbym ogrzewać gazem tylko nie mam pojęcia jaki wybrać sprawdziłem że potrzebuje max 8KW chciałbym kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny polecicie coś w rozsądnej cenie do 5000zl ? Ps. jaki jest mniej więcej koszt takiego ogrzewanie w sezon czy dużo większy niż węglem ?

No trudna sytuacja - nie planujesz nic zrobić w kwestii modernizacji/wymiany okien?Wtedy gaz czy pompa ciepła miałaby sens. Teraz Twój dom jest pewnie dziurawy ser szwajcarski, więc nie łódź się też, że po zmianie kotła bedziesz mało płacił.

Są dofinansowania chociażby z programu Czyste Powietrze - może warto pofatygować się o coś więcej i mieć spokój na lata?

Marcin96
29-11-2018, 21:20
Mam upatrzony jeden kocioł na drewno/węgiel mianowicie
Mpm DS 8-10KW
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7544255610
Tylko czy miałoby sens wstawić go do domu w przedpokoju gdzie mógłbym odgrodzić go jakaś ścianką jest tam jedyny dostęp do komina inaczej musiałbym budować od zewnątrz nowy komin i całą kotłownie a nie mam za bardzo na to miejsca

Konsultant Viessmann
30-11-2018, 12:29
Mam upatrzony jeden kocioł na drewno/węgiel mianowicie
Mpm DS 8-10KW
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7544255610
Tylko czy miałoby sens wstawić go do domu w przedpokoju gdzie mógłbym odgrodzić go jakaś ścianką jest tam jedyny dostęp do komina inaczej musiałbym budować od zewnątrz nowy komin i całą kotłownie a nie mam za bardzo na to miejsca

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy przedpokój to dobre miejsce na składowisko węgla lub drewna...

Konsultant Viessmann
30-11-2018, 14:18
Wybrałabym kocioł gazowy. super jest to że jest praktycznie bezobsługowy, więc nie trzeba myślec cały czas o tym, że trzeba dopalić w piecu, co było udręką przy poprzednim piecu. Koszty nie są wcale takie duże w zimie


No własnie zaleta kotła gazowego jest m. in. to, że nie zajmuje miejsca, a ich wygląd pozwala, by zastępowały chociażby kuchenna szafke. Tutaj kolega chce kocioł węglowy w przedpokoju.... Czy ma ktoś może takie doświadczenia? Będzie to przypominało to trochę warunki z piecem kaflowym.

Kaizen
30-11-2018, 16:23
No własnie zaleta kotła gazowego jest m. in. to, że nie zajmuje miejsca, a ich wygląd pozwala, by zastępowały chociażby kuchenna szafke.

Z tego wynika, że znacie szafki kuchenne nie zajmujące miejsca. Poproszę namiary - zwolnię miejsce tradycyjnych szafek. Zawsze się przyda więcej miejsca ;)

Każdy kocioł zajmuje miejsce.

Marcin96
30-11-2018, 19:18
Zastanawiam się też czy nie zrobić na gaz i do tego wstawić jakis kominek albo kozę tak żeby zniwelować koszty gazu

Konsultant Viessmann
03-12-2018, 14:34
Z tego wynika, że znacie szafki kuchenne nie zajmujące miejsca. Poproszę namiary - zwolnię miejsce tradycyjnych szafek. Zawsze się przyda więcej miejsca ;)

Każdy kocioł zajmuje miejsce.

Ehh no tak, na forum liczy się każde słowo, a raczej jego brak :) Chodziło mi oczywiście, że nie zajmuje miejsca w sensie powierzchni użytkowej w mieszkanie/domu.

Nie przewiduje się, by w kotle gazowym trzymać cukier, bułki, filiżanki, makaron, czy też inny asortyment kuchenny :)

Konsultant marki Junkers
11-01-2019, 10:16
Witam,

W Pana przypadku bardziej komfortowym rozwiązaniem ogrzewania budynku będzie wybór gazowego kotła kondensacyjnego. Zastosowanie kotła dwufunkcyjnego pozwoli na oszczędność miejsca w kotłowni. Zaletą ogrzewania gazowego jest wysoki komfort oraz brak jakiejkolwiek pracy związanej z obsługą. Przy okazji, jeżeli zastanawia się Pan nad wyborem sprawdzonego dwufunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego do swojego domu o powierzchni 8m2, zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów marki Junkers-Bosch z rodziny Bosch Condens lub Cerapur. Nasze kotły charakteryzują się wykonaniem z elementów o najwyższej jakości, kompaktowymi wymiarami oraz szeroką modulacją mocy palnika. Kotły wyposażone są w najnowszy panel sterowania Bosch Heatronic, współpracujący z regulatorem pogodowym lub regulatorem umieszczonym w pomieszczeniu. W sprawie doboru odpowiedniego kotła zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak i również wykonają montaż. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch