PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana dwuwarstwowa z ceramiki półtora maxa . Prawidłowy sposób murowania



maszter
29-11-2018, 10:40
Witam
Jaki jest prawidłowy sposób murowania ściany nośnej składającej się z półtora maxa ? Muruje się na przekładkę ?

piotrmys
01-12-2018, 16:47
Trudno chyba znaleźć wykonawcę, który podejmie się takiej techniki. Mamy XXI wiek... :-) Murowanie z Maxa generalnie jest dość upierdliwe i czasochłonne i mało kto chce z niego robić. Zostaje system gospodarczy. Z ceramiki to już lepiej pójść w nowocześniejszy Porotherm - jest bardziej precyzyjnie wykonywany, nie trzeba spoinować w pionie i ma radykalnie lepszą izolacyjność akustyczną. Oczywiście pytanie co cię skłoniło, żeby murować z maxa i to w dodatku w tak ekstrawaganckim układzie? Być może za tym stoi jakaś myśl technologiczna... :-)

maszter
02-12-2018, 21:19
Porotherm to dziadostwo, materiał kruchy, ścianki cienkie, sypie się to więc klient nie chce. Ceramika to moc i tradycja. Współczynnik przenikania ciepła bez znaczenia bo i tak dociepla się 20 cm styropianem to wychodzi prawie pasywniak.

Półtora max. z racji tego ,że jak będziesz kuł pod hydraulikę, peszel kładł, światłowody, kablówkę itd. to ci z tego Maxa wiele by nie zostało:)

jajmar
02-12-2018, 22:29
A co to za rodzej ściany na 1,5.......... jak były takie ściany to szlo 1 + pustka (czasem jakaś izolacja) + 0,5....... znam wersje odwrotną (wiem że zła) 0,5+pustka +1 ale to co pytasz to 1,5 + styro............hm nie spotkałem

Andrzej733
03-12-2018, 18:12
Jakie wymiary tego maxa? I dlaczego nie możesz postawić z niego normalnie?W aji sposób bruzdy mają przeciąć ten pustak? Ustawiasz go w ścianie abys widział 19 cm i mur robisz normalnie

kemot_p
04-12-2018, 13:39
Też buduję z maxa, z sentymentu do ceramiki tradycyjnej :).
Wg mnie sam max 29 cm wystarczy, nawet z kuciem. Po co doklejać jeszcze kolejne 9 cm muru?

maszter
04-12-2018, 20:03
ekmot_p bo tak u nas budują. Nikt nie chce z samego max. bo ściany wydają się być mało masywne. Niektórzy pobudowali z jednego max. i niestety w zimie na ścianie od strony północnej pleśń ( przy niedocieplonym domu). Kolejna wada to gorsza akumulacyjność ścian - dom szybko się nagrzewa ,ale i szybciej się wychładza.
Przy grubych murach , przeszklonych ścianach w lecie jest chłód ,a przy cienkich (robi się piekło) i bez klimatyzacji się nie obejdzie.

Koszt budowy zwiększa się o jakieś 4% ,ale co to 4%.

kemot_p
04-12-2018, 20:12
Ale jak jest dawany ten max, wzdłuż czy w poprzek? Ściana z maxa może mieć albo 29 albo 19 cm, w zależności jak będzie położony. Widzę, że masz w opisie Warszawa - czyli ta sama okolica co moja i ja takiej metody o jakiej piszesz nigdzie nie widziałem. Ściana grubości 29 cm jest wystarczająco masywna.