PDA

Zobacz pełną wersję : Stary dom- wymieniać okna czy zostawić?



miko112
29-11-2018, 16:51
Witam! Jestem na etapie generalnego remontu starego domu. Zastanawiam się czy nie wymienić też okien, nie są najstarsze ale na pewno nie są tak dobre jak te produkowane dziś. Okna pcv 2 szybowe wypełnione argonem, mniejsze mają u=1.1, a większe u=1.0. Rok produkcji 2005,2006 firmy Eko okna. Zastanawia mnie czy jest sens ekonomiczny wymiany tych okien. Dodam że dom będzie w całości ocieplony (podłoga,ściany zewnętrzne, dach), zamontowana będzie rekuperacja z odzyskiem ciepła i pompa ciepła.

d7d
29-11-2018, 20:56
Chyba nie ma sensu. Okna stosunkowo nowe.
Ile sztuk i ile by kosztowały nowe ?

ewon
29-11-2018, 21:46
Miałem podobny dylemat ale odpuściłem. Okna drewniane, ok. 5 letnie. Chciałem wymieniać ale dałem sobie spokój. Różnica w stratach ciepła przez te okna w porównaniu do nowych, w odniesieniu do ceny nowych (w moim przypadku 15 tyś. zł) zwracałaby się zbyt długo.

miko112
30-11-2018, 19:35
Jeszcze nie byłam w żadnej firmie po wycenę dopiero miałam iść, ale pierw chciałam się upewnić czy w ogóle brać pod uwagę zostawienie tych okien które są. Skoro nie są takie złe to może je zostawie, przejdę się po wycenę i porównam za ile lat miałaby się zwrócić ta inwestycja. Okien nie było by aż tak dużo 4 większe 2 mniejsze i 1 tarasowe. Myślałam też o tym żeby te okna były nieotwierane- fixy, bo dom będzie przerabiany na parterowkę więc teoretycznie tylko tarasowe byłyby otwierane.

miko112
05-12-2018, 08:33
Pierwsza wycena mile mnie zaskoczyła. Okna z profilem veka softline 82 u=0,5 z ciepłą ramą razem z montażem 6700zł. Nie jest tak źle myślałam że wyjdzie dużo drożej, ale zobaczę jeszcze u innych firm z okolic Rybnika.