PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie niskie temperatury



kazikujazdowski
30-11-2018, 13:09
Pytanie do eksperta, znajomy mnie molestuję:) jego wykonawca chce jeszcze zrobić ocieplenie ścian w tym roku, ja mam spore obawy, uważam że niskie temperatury mogą źle wpłynąć na ocieplenie. Będę wdzięczny za stanowisko w tym temacie.

jak_to_mozliwe
30-11-2018, 14:01
Przy minusowych temperaturach to niewskazane. W środku są już tynki, czy jeszcze nie?

Termo Organika
30-11-2018, 14:04
Prace ociepleniowe powinny być prowadzone w temperaturach dodatnich (według instrukcji i wytycznych branżowych zakres temperatur podczas prowadzenia prac zwykle wynosi 5-25 °C). W praktyce wygląda to jednak inaczej, a rolą producenta jest rzetelne informowanie o ewentualnym ryzyku przy odstępstwach od zaleceń. W przypadku kompletnego systemu ociepleń Termo Organika, istnieje możliwość prowadzenia prac montażowych (przyklejanie styropianu i zatapianie siatki) w temperaturze dodatniej zbliżonej do 0 °C przy zastosowaniu kleju uniwersalnego Termo Organika TO-KU w wersji zimowej. Mocowanie płyt styropianowych przy użyciu kleju uniwersalnego jest etapem najmniej narażonym na ewentualny spadek temperatury nocą poniżej 0 °C, ponieważ warstwa kleju będzie pomiędzy ścianą budynku a płytą styropianową (pod warunkiem, że temperatury w ciągu dnia są dodatnie. Należy jednak pamiętać, że temperatura ściany, do której jest przyklejany styropian nie może wynosić poniżej 0 °C. Wykonywanie warstwy zbrojonej siatką wymaga większej czujności ze strony wykonawcy, ponieważ istnieje zdecydowanie większe ryzyko wpływu ewentualnych nocnych spadków temperatury poniżej 0 °C co może mieć wpływ na właściwości mocowanego ocieplenia. Specjalne „dodatki zimowe” i stosowanie osłon na rusztowaniach także nie zabezpiecza w pełni wykonywanej elewacji. Jeżeli krótko po wykonaniu warstwy zbrojonej lub po położeniu tynku temperatura spadnie poniżej 0 °C może to mieć wpływ na późniejsze właściwości elewacji (np. kruszenie się i odspajanie warstwy zbrojonej, nie wiązanie tynku, jego kruszenie się i odspajanie od warstwy zbrojonej, odbarwienia, wysoka nasiąkliwość, itp.)