PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie , cały pion nie grzeje.



KamilS.
30-11-2018, 15:55
Witam wszystkich .Mam problem z niegrzejącymi kaloryferami . Wymieniłem piec na nowy (oczywiscie cała woda z układu była spuszczona ), po wymianie i ponownym napełnieniu cały jeden pion (odnoga , obieg zamknięty z 4kaloryferami) przestał grzać. Na zasileniu grzejnik oraz rury lodowate , a na powrocie przy grzejnikach gorące

Bertha
30-11-2018, 18:39
Witam wszystkich .Mam problem z niegrzejącymi kaloryferami . Wymieniłem piec na nowy (oczywiscie cała woda z układu była spuszczona ), po wymianie i ponownym napełnieniu cały jeden pion (odnoga , obieg zamknięty z 4kaloryferami) przestał grzać. Na zasileniu grzejnik oraz rury lodowate , a na powrocie przy grzejnikach gorące

Za mało wody w obiegu, zapowietrzony piec i obieg. Zbyt gwałtownie dopuszczana woda. Wygasić piec, powoli napuszczać wodę aż pójdzie przelewem, poluzowac odpowietrzniki - jeśli są - aż zacznie kapać woda. Jeśli nie ma odpowietrzników, to można kaloryfery odpowietrzyć luzując górny korek (uwaga na lewy/prawy gwint!!!) .

cuuube
30-11-2018, 19:31
Na zasileniu grzejnik oraz rury lodowate , a na powrocie przy grzejnikach gorące oprócz zapowietrzenia to chyba jeszcze odwrotnie połączone .

Konsultant Viessmann
04-12-2018, 12:18
Witam wszystkich .Mam problem z niegrzejącymi kaloryferami . Wymieniłem piec na nowy (oczywiscie cała woda z układu była spuszczona ), po wymianie i ponownym napełnieniu cały jeden pion (odnoga , obieg zamknięty z 4kaloryferami) przestał grzać. Na zasileniu grzejnik oraz rury lodowate , a na powrocie przy grzejnikach gorące

Witaj, możesz opisać nieco więcej o systemie? Napisałeś post, a w zasadzie założyłeś wątek w strefie eksperckiej Viessmann - rozumiem, że masz kocioł Viessmann tak?
Kto ci zatem wykonywał instalację? Autoryzowany partner Viessmann? Proszę o jak najwięcej informacji. Jak nie chcesz tutaj, napisz wiadomość prywatną.
Pozdrawiam!