PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z VICTRIX 12 X TT 2 ERP



ja_justyna
30-11-2018, 19:12
Witam wszystkich,
jestem nową osobą na forum, więc z góry przepraszam, jeśli naruszam jakieś reguły, zakładając od razu nowy temat, ale nie mam się do kogo zwrócić :(
Mam problem z nowo zakupionym kotłem VICTRIX 12 X TT 2 ERP (wrzesień 2018 r). Instalator kotła (starszy Pan) zmarł w zeszłym miesiącu a miał ustawić jego parametry na zimę. Nowy instalator zażądał 1.000 zł za ustawienie, co uważam za mocno wygórowaną cenę, dlatego wyrzuciłam go z dom, stąd moja obecna prośba o pomoc, ponieważ zostałam sama z problemem. Od 2 tygodni sama szukam rozwiązania problemu, między innymi czytając niniejsze forum, między innymi temat: Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady, oraz Instrukcję Obsługi sterownika, częściowo zaczęłam rozumieć pojęcia, ale przestałam sobie z tym radzić.. :(
Piec posiada sondę zewnętrzną i sterownik CAR v2. Cały dom posiada 100% ogrzewania podłogowego. Zgodnie z Waszymi sugestiami z tematu Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady, piec powinien działać non stop na minimalnej mocy, i jak najrzadziej wyłączać się. Tymczasem włącza się co jakiś czas, permanentnie wpuszczając wodę o temperaturze 33 stopnie, bez względu na temperaturę otoczenia, po czym wyłącza się.
Z informacji ze sterownika CAR wynika, że piec posiada ustawienia:
MODUL OFF
AMB ON
DIMENS/BUILD 10
AUTOADAPTACJA OFF
Bardzo proszę o pomoc, nie chcę dać zarobić 1.000 zł. temu cwaniakowi... No chyba że nie poradzę sama, ale uparłam się ;)
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za podpowiedzi, licząc na Waszą pomoc
Justyna

I jeszcze jedno pytanie, CAR v2 pokazuje wartość temperatury zasilania obiegu (według instrukcji, którą teraz czytam to HF TEMP), natomiast nie pokazuje temperatury powrotu HR TEMP). Dlaczego tak ???

Ojej i ciśnienia w instalacji też nie pokazuje...
w obu przypadkach są kreski ---

meczesiu
30-11-2018, 21:33
W instrukcji jest napisane "Elektryczne przyłączenie sterownika CAR
V2 lub termostatu czasowego On/OF (opcja).
Czynności opisane poniżej muszą zostać przeprowadzone
po odcięciu napięcia od urządzenia.
Ewentualny termostat lub termostat czasowy
otoczenia On/O? (Wł/Wył) przyłącza się do
zacisków 40 i 41, usuwając mostek X40 (Rys. 3-2).
Upewnić się, że styk termostatu On/O? jest rodzaju
"czystego" tzn., niezależny od napięcia sieci,
w przeciwnym razie karta elektroniczna regulacji
uległaby uszkodzeniu. Ewentualny sterownik
CAR V2 należy przyłączyć do zacisków 44 i 41,
usuwając mostek X40 na karcie elektronicznej,
uważając, aby nie zamienić biegunowości w
przyłączeniach (Rys. 3-2)."

Starszy Pan prawdopodobnie nie usunął mostka. Miałem podobny problem. Po usunięciu mostka piec działa normalnie.

ja_justyna
01-12-2018, 07:52
CAR mam bezprzewodowy, czy to ma jakieś znaczenie w przypadku tego mostka X40? Czy pomimo tego mam go usunąć? Jestem dzisiaj w pracy, więc dopiero wieczorem będę mogła zadziałać zgodnie z Twoją sugestią, za co bardzo dziękuję meczesiu

meczesiu
01-12-2018, 13:34
CAR mam bezprzewodowy, czy to ma jakieś znaczenie w przypadku tego mostka X40? Czy pomimo tego mam go usunąć? Jestem dzisiaj w pracy, więc dopiero wieczorem będę mogła zadziałać zgodnie z Twoją sugestią, za co bardzo dziękuję meczesiu

Jakiś przekaźnik musi być podłączony do pieca. Od przekaźnika do car może lecieć bezprzewodowo. https://youtu.be/1kj3vLU8-_A?t=680 w tym filmiku jest pokazane o co mniej wiecj chodiz.

ja_justyna
01-12-2018, 14:10
Masz rację, oczywiście jest przekaźnik, chciałam upewnić się, czy są różnice pomiędzy przewodową i bezprzewodową wersją. Skręca mnie z ciekawości, czy to będzie rozwiązanie problemu, mam nadzieję że tak.
A czy masz może wiedzę, co do drugiego problemu? Dlaczego CAR nie pokazuje temperatury powrotu obiegu HR TEMP? Czy to jest problem? Czy nieistotna kwestia? Dziękuję meczesiu za okazane zainteresowanie

meczesiu
02-12-2018, 08:18
Masz rację, oczywiście jest przekaźnik, chciałam upewnić się, czy są różnice pomiędzy przewodową i bezprzewodową wersją. Skręca mnie z ciekawości, czy to będzie rozwiązanie problemu, mam nadzieję że tak.
A czy masz może wiedzę, co do drugiego problemu? Dlaczego CAR nie pokazuje temperatury powrotu obiegu HR TEMP? Czy to jest problem? Czy nieistotna kwestia? Dziękuję meczesiu za okazane zainteresowanie

U mnie też nie pokazuje

ja_justyna
02-12-2018, 19:55
Coś jest nie tak, albo ja to źle rozumiem,
namęczyłam się cały dzień, czytając obie instrukcje (pieca i CAR) i doszłam do wniosku, że coś jest nie tak z instrukcją i opisem wyświetlacza kotła (albo tłumaczeniem).
połączenie wygląda dobrze
422672
Pytanie dlaczego na wyświetlaczu pieca, w trakcie jego pracy, zgodnie z instrukcją pokazywana jest temperatura odpływu (którą ja rozumiałam jako temp zasilania obiegu, zgodnie z tłumaczeniem Starszego Pana),
422673
natomiast ta sama wartość na CAR podana jest jako HF TEMP, czyli temperatura zasilania obiegu grzewczego??

Jednocześnie pokręcając nieaktywną na piecu gałką temperatury, wyświetlacz pokazywał wartość 40...
422674
którą można regulować z poziomu CAR, pokrętłem od krzywej grzewczej...
W takim razie gdzie szukać temperatury zasilania???