PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja zmiękczacza ale kanaliza daleko



gariz
02-12-2018, 14:16
Licznik i wejście wody mam przy drzwiach wejściowych. Następnie rura znika w posadzce by pojawić się przy piecu ALE zanim do niego dotrze gdzieś się rozdziela i zasila odbiory zimnej wody bezpośrednio... by zmiękczacz objął zimną i ciepła wode musiałbym go wstawić właśnie przy wejściu w korytarzu.

Problem BRAK KANALIZY jak to w korytarzu.

Oglądałem kilka zmiękczaczy, rurki popluczyn to małe elastyczne wężyki. Czy mógłbym przeciągnąć je w bruzdzie w ścianach przy podłodze BEZ spadków? Jakieś 5-7m 2 zakręty 90stop.

Są jakieś rozwiązania bez konieczności posiadania KANALIZY?

gariz
02-12-2018, 14:32
Dodam jeszcze że mowa o bliźniaku. Jakieś 10m od wejścia widac pokrywę KANALIZY ale nie wiem czy to zgodne ze sztuką by do niej się podłączyć?

qbek17
03-12-2018, 16:42
Jeśli mówimy o normalnym zmiękczaniu wody to nie ma rozwiązań bez kanalizacji.

Węże popłuczyn ze zmiękczacza są elastyczne i taka odległość to nie problem, ale raczej szukałbym rozwiązania typu przebicie (przewiercenie) przez ścianę niż chowanie węża w bruździe... ewentualnie w rurze osłonowej, ale to znów zwiększa dosyć znacznie wymiary do ukrycia...
A może lepiej byłoby poprowadzić gdzieś rurę zasilającą, przez zmiękczacz i wrócić do instalacji drugą rurą? Lub wpiąć się "powrotem" w innym miejscu instalacji?