PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł Gazowy Buderus - 14 vs. 20kW



kpieron
02-12-2018, 16:47
Witam,

Na dniach chcę podpisać umowę z wykonawcą wod-kan i C.O. w nowym domu, dlatego bardzo Was proszę o wyrażenie opinii nt. mocy kotła. Model już wybrany (Buderus GB072), instalator wskazuje moc 14kW i zapewnia mnie, że większa moc nie będzie potrzebna. Proszę o Waszą weryfikację - nie martwi mnie c.o., tylko c.w.u

- Według strony CiepłoWłaściwie - maksymalna moc grzewcza - 7kW
- Podłogówka w całym domu (z wyjątkiem garażu i kotłowni), dodatkowo 4 grzejniki drabinkowe (łazienki, pralnia, kotłownia)
- Powierzchnia Parteru: 68m2 + 30m2 (garaż, kotłownia)
- Powierzchnia Poddasza: 98m2 (pow. podłóg), 88m2 (pow. użytkowa)
- Zasobnik c.w.u - 150litrów
- Cyrkulacja
- 4 osoby (2+2), dwa prysznice, jedna średniej wielkości wanna, 3 umywalki i 2 zlewozmywaki.

Dziękuję.

CafeDelTom27
02-12-2018, 18:09
Ja grzeje zasobnik 120L mocą 7kw i trwa to okolo 20 minut..w trakcie ładowania dzieci biorą prysznic i tak dogrzewa z 30*C do 45*C ustalonych przeze mnie.Czyli 14kw w zupelnosci wystarczy

Konsultant marki Buderus
04-01-2019, 13:21
Witam,

Dobrany przez instalatora jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny Buderus GB072 o mocy 14kW będzie wystarczający dla Pana budynku. Posiada Pan dobrze zaizolowany budynek, więc taka moc kotła będzie odpowiednia dla podanego zapotrzebowania na moc grzewczą wynoszącą 7kW oraz do podgrzania ciepłej wody dla 4 osób. Dobrany zasobnik o pojemności 150 litrów we współpracy z kotłem będzie w stanie podgrzać wodę w optymalnym czasie, więc nie będzie miał Pan problemu z CWU.
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Buderus