PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na ciągle zapychający się filtr skośny siatkowy?



d24
03-12-2018, 17:59
Witam, niedawno zainstalowałem kocioł gazowy w miejsce węglowego. Niestety mam problem z instalacją. Tzn ciągle zapycha mi się filtr skośny siatkowy zamontowany na powrocie (widoczny na zdjęciu). Praktycznie dzień w dzień muszę go czyścić ze szlamu i trwa to już ponad tydzień. Woda była już spuszczana z instalacji 3 razy po czym ponownie napełniana (z uzdatniacza wody). Dzisiaj zmieniłem już siatkę wewnątrz zaworu, gdyż była baardzo drobna na nieco rzadszą. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i ewentualnie jakoś może pomóc w jego usunięciu? Instalacja miedziana, piec viessmann 111-w.

fachman19
03-12-2018, 19:57
niestety masz dużo zanieczyszczeń . Nie ma lepszej metody niż czyszczenie filtra do skutku .

kaju
03-12-2018, 20:29
[QUOTE=d24;7747576]Witam, niedawno zainstalowałem kocioł gazowy w miejsce węglowego. Niestety mam problem z instalacją. Tzn ciągle zapycha mi się filtr skośny siatkowy zamontowany na powrocie (widoczny na zdjęciu). Praktycznie dzień w dzień muszę go czyścić ze szlamu i trwa to już ponad tydzień. Woda była już spuszczana z instalacji 3 razy po czym ponownie napełniana (z uzdatniacza wody).

Najlepiej zamontować np.coś takiego
https://pl.giacomini.com/sites/giacomini.pl/files/attachment/files/Karta%20katalogowa%20R146C.pd
Separator

d24
04-12-2018, 15:05
Dzięki. Trochę się rozeznałem w temacie. Mamy tutaj głównie trzech producentów:
Afriso
Giacomini
Caleffi

Czy ktoś z Was miał styczność z omawianymi markami? Ceny podobne ale nie wiem jak z technologią i trwałością. Proszę o podpowiedź w wyborze.