PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł 17 kw powierzchnia 50m2



tomasznowak29
03-12-2018, 19:03
Witam mam dom z poddaszem około 150 m2. Kocioł na ekogroszek 17kw. Teraz się wprowadzilem ale tylko na sam parter. Jakie ustawienia dla kotła będą najlepsze skoro teraz jest około 50 m2 do ogrzania? Czy podobne do tych jak cała powierzchnia była by ogrzewana czy całkiem inne? Obecnie mam czas podawania 8 s czas przerwy między podaniami 1 min 10 s. Spala mi około 14kg groszku plus CWU ogrzewa.

mistrzu123456789
07-12-2018, 20:02
Ciężko jest podać jakiekolwiek ustawienia ponieważ każdy dom jest inny i każdy piec jeśli masz już jakieś ustawienia wyjściowe to proponowałbym regulacje przerwa w podawaniu zwiększaj lub zmniejsza o 5 s i obserwuj co się dzieje czy jest wszystko wypalone i czy nie ma spiekow klapkę na dmucha wie zostaw uchylone na początek na ok 1,5 cm ustawienia zmieniaj raz na dobę żeby zaobserwować różnice a jeśli nie masz wskaźnika poziomu węgla to proponuje zrobić coś takiego jak na tym filmiku https://youtu.be/TDEnmnVVbmg

kaju
07-12-2018, 22:17
Witam mam dom z poddaszem około 150 m2. Kocioł na ekogroszek 17kw. Teraz się wprowadzilem ale tylko na sam parter. Jakie ustawienia dla kotła będą najlepsze skoro teraz jest około 50 m2 do ogrzania? Czy podobne do tych jak cała powierzchnia była by ogrzewana czy całkiem inne? Obecnie mam czas podawania 8 s czas przerwy między podaniami 1 min 10 s. Spala mi około 14kg groszku plus CWU ogrzewa.

to o 14 kg za dużo