PDA

Zobacz pełną wersję : Piec 4/5 klasy



misiekle1985
04-12-2018, 12:35
Witam
Potrzebuje piec c.o. do ogrzania 140m. powierzchni myślałem o piecu 12kw KOMFORT EKO DEFRO ale problem bo te piece 5 klasy nie mają już rusztu dodatkowego awaryjnego a że tak powiem mieszkam w lesie można powiedzieć i drzewa pod dostatkiem choćby przez lato miałem w planach ogrzewać wodę do kompieli drzewem. Pytanie(pewnie głupie) czy w tych piecach 5 klasy da się wstawić rozsądnie ruszt i palić drzewem. Da się jeszcze nabyć wogule piec 4 klasy jak to jest w tej Polsce bo niby zakaz jest?

dwiecegly
04-12-2018, 12:49
Tak, własnie po to zmieniają przepisy żeby ludzie mogli sobie dopalać na dodatkowym ruszcie wszystkie odpadki które znajdą wokół domu...

toommm
04-12-2018, 13:16
a nie wygodniej jakąś termę na ścianę zawiesić ?

misiekle1985
04-12-2018, 13:21
Nic na temat. Musi być piec c.o. Chodzi co z tym rusztem dodatkowym?

mtdeusz
04-12-2018, 15:55
Mówić tak a rów swoje a krowa swoje.

Ten ruszt nie nadaje się do spalania żadnego opału o może tylko służyć do smrodliwej utylizacji hurtowych ilości paliwa.
Możesz sobie ,,palić,, albo raczej kisić drenażować, zdymiać, wydymiać opał produkując hurtowe ilości zadymy i smoły w kominie, oraz mikroskopijnych ilościach ciepła, co skończy się ostrym hajcungiem w komie i jego popękanie (pożar smoły w kominie).
TEN RUSZT AWARYJNY NIE NADAJE SIĘ DO SPALANIA CZEGOKOLWIEK.
CHCESZ PALIĆ DREWNEM KUP KOCIOŁ DO DREWNA (ALE TAKI PRAWDZIWY DO DREWNA A NIE GÓRNY KOPCIUCH).
PO ZA TYM RUSZT AWARYJNY ZWŁASZCZA WODNY BĘDZIE POWODOWAĆ POWSTANIE TONY SADZY W KOTLE I KOMINIE NAWET JAK NIE BĘDZIE UŻYWANY.


DOTARŁO CZY NIE????

Alessandro
04-12-2018, 16:29
Żaden problem z rusztami zrobionymi z prętów żebrowanych... w czterech rogach rurki pionowe i ruszta na to.... trochę wyobrażni i gitara gra, jeśli chodzi o spalanie drewna latem
Mogę naszkicować, jak to chce... Polak potrafi ! :D

mtdeusz
04-12-2018, 16:38
Przecież mówiłem,że to nie jest spalanie.
To może położyć oponę na retortę a na oponę drewna pod sufit i mamy ruszt łatwopalny :rotfl: :lol2: :lol2: :lol2:

Alessandro
04-12-2018, 17:06
https://static.pokazywarka.pl/9/0/t/bdfc89e92060ba3ca21006a5f5e4a48e_big.jpg?154446181 7

Z boków wyjąć płyty szamotowe /nie musi/ i zahaczyć na to ruszta z prętów żebrowanych, i palić swobodnie suchym drewnem na ciepłą wodę latem

eliks
04-12-2018, 17:15
Naprawdę szkoda kotła kisić.....

Alessandro
04-12-2018, 17:22
Jak będzie rzucał drewno latem po trochu na ciepłą wodę nie będzie kisić, musi otworzyć lekko dolne drzwiczki...

mtdeusz
04-12-2018, 17:45
Ale to i tak będzie kopcić i sadzwować lub smołowąć nie ważne czy będzie powietrze czy nie.
A później jaki to złom zgnił w 2 lata.

Alessandro
04-12-2018, 18:21
Nie przesadzaj, kiedyś tak paliłem latem, kociołek "żyje"15 lat. W wysokiej temperaturze wody w kotle nie prawa sadzować, czy smołować.... no ale trzeba mieć trochę wiedzy w paleniu...

mtdeusz
04-12-2018, 18:27
Wytłumacz mi jak ma ci nie smołować i nie sadzować drewno w stalowej puszcze górnego kopcenie chłodzonej wodą???
Masz płomienie z sadzą, gdy dotną zimnych ścianek to wytrąci się sadza i smoła.
A i tak się wytrąci nawet jak nie dotknie bo jeszcze trzeba dodać odpowiednio odpowiednie ilości powietrza.

firewall
04-12-2018, 19:29
dyskusja rodem z XXI wieku. To wyciągnąć, tam pokombinować. A na ciepłą wodę latem to starczą plastikowe butelki, stare buty, stare meble,szmaty, stare lakiery i jest gites i po taniości. Polacy górą! Choćby sąsiad miał zdechnąć od wyziewów, ale na all inclusive w Egipcie zaoszczędzi się!

mtdeusz
04-12-2018, 19:52
Nie da się palić w lecie bez bufora czysto plastikowych butelek,butów szmat mebli bo dają dużo ciepłą czyli potrzebny jest duży odbiór ciepła.
Raczej w zimie.
Po za tym grzanie wody kotłem latem jest zazwyczaj nieopłacalne.
Ja tam grzeje prundem i jest spokój.

firewall
04-12-2018, 20:17
Dziękuję za oświecenie w tym jakże wdzięcznym temacie.

karoka65
04-12-2018, 21:07
https://static.pokazywarka.pl/v/f/x/af0fb12d76f7d1ef9a4222d605e2e520_orig.jpg?15439430 04

Z boków wyjąć płyty szamotowe /nie musi/ i zahaczyć na to ruszta z prętów żebrowanych, i palić swobodnie suchym drewnem na ciepłą wodę latem

Ooooo, rbr-k :)
Jeszcze nie dawno profesory pisały że szamot to izolator, ciekaw jestem co na to powiedziałby też Andrzej_M :)

mtdeusz
04-12-2018, 21:16
Bo szamo to akumulator i izolator głównie na powierzchni, jego powiechnia się szybko nagrzewa.

Alessandro
05-12-2018, 07:42
dyskusja rodem z XXI wieku. To wyciągnąć, tam pokombinować. A na ciepłą wodę latem to starczą plastikowe butelki, stare buty, stare meble,szmaty, stare lakiery i jest gites i po taniości. Polacy górą! Choćby sąsiad miał zdechnąć od wyziewów, ale na all inclusive w Egipcie zaoszczędzi się!

Elektrownia Bełchatów to największy zabójca klimatu w Europie i nikt się nie przejmuje...
Elektrownia rocznie przyczynia się do blisko 1,2 tys. przedwczesnych zgonów.
Wola walki ze zmianami klimatu z efektami postanowień paryskich przed 3 latami osłabła...

https://oko.press/100-tys-ton-co2-dziennie-elektrownia-belchatow-to-najwiekszy-zabojca-klimatu-w-europie/

mtdeusz
05-12-2018, 07:49
Elektrownia nie kopci węglowodorami tylko CO2 a CO2 jest nieszkodliwe.

Barliniak
05-12-2018, 08:07
Elektrownia Bełchatów to największy zabójca klimatu w Europie i nikt się nie przejmuje...
Elektrownia rocznie przyczynia się do blisko 1,2 tys. przedwczesnych zgonów.
Wola walki ze zmianami klimatu z efektami postanowień paryskich przed 3 latami osłabła...

https://oko.press/100-tys-ton-co2-dziennie-elektrownia-belchatow-to-najwiekszy-zabojca-klimatu-w-europie/

A co proponujesz, wiatraki przy każdej chacie?Papierosy wykańczają dużo więcej ludzi i jakoś osły z grenpisu nie protestują.

Alessandro
05-12-2018, 08:41
Proponuję pokryć całych fasad budynku łącznie z oknami, półprzezroczystymi ogniwami fotowoltaicznymi z perowskitu Olgi Malinkiewicz. Zaoszczędzisz 3/4 ilości pelletu...

mtdeusz
05-12-2018, 09:28
A w zimie?
Osłom z greenpicu tylko pieniądze w głowie.

firewall
05-12-2018, 09:51
Elektrownia nie kopci węglowodorami tylko CO2 a CO2 jest nieszkodliwe.


A co proponujesz, wiatraki przy każdej chacie?Papierosy wykańczają dużo więcej ludzi i jakoś osły z grenpisu nie protestują.


A w zimie?
Osłom z greenpicu tylko pieniądze w głowie.


:bash: Zrób sobie i najbliższym inhalacje tym co leci z twojego komina, szczególnie wtedy jak ekologicznie spalasz wszelkie śmieci w swoim kotle.

eliks
05-12-2018, 10:12
Elektrownie są trucicielami wbrew niektórym opiniom i żadne filtry tu nie pomogą. Spalają gigantyczne ilości węgla ze sprawnością 40% a potem pompiarz mówi jaki to on jest Eko, bo reszta truje. Już tu Kaizen udowadniał że nowoczesne kotły truja dużo mniej niż elektrownia.

cactus
05-12-2018, 10:14
:bash: Zrób sobie i najbliższym inhalacje tym co leci z twojego komina, szczególnie wtedy jak ekologicznie spalasz wszelkie śmieci w swoim kotle.
no caly czas robi (pewnie nieswiadomie), stąd takie "mądre" teksty.

firewall
05-12-2018, 10:24
W domu to oni uważają,że są bezpieczni. A widok, zza firanki, duszącego się sąsiada, jest dla nich bezcenny!

mtdeusz
05-12-2018, 10:26
Elektrownia ma sprawność 40 procent w odniesieniu do produkcji prądu, co nie oznacza tego,że reszte węgla czyli 60 procent wykopci,reszta idzie w ciepło.

Nie palę żadnych smieci,czególnie tych co zaiwerają chlor.
Aktuanie Drewno,węgiel,zrembka,i płyta wiórowa :lol2: ale bez obaw nic się nie dymi i nie śmierdzi.
Z sąmsiadem jestem w zgodzie bo nikt nie kopci.
Po za tym ja nie kopce.

firewall
05-12-2018, 10:46
I dlatego, że tacy jak ty są w Polsce większością to mamy 36 miast w 50-ce najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Dlatego, że każdy uważa że nie truje Polska spowita jest śmierdzącą chmurą.
Gratuluję dobrego samopoczucia!

mtdeusz
05-12-2018, 10:51
Tylko,że koło mnie nie ma smogu.
Jest gościo 1km dalej ze na zakręcie tak nawale węglem,że uj nic nie widać.

Jak by byli tacy jak jak to smogu by nie było w Polsce nawet jak by opone wrzucili.

mtdeusz
05-12-2018, 10:56
Po za tym smog to wina ty idiotów co nie umią do sprzedarzy wprowadzić niekopcacych kotłów debile jeden sprzedając kopcace pudła,kotły kolekcjonerskie, na biomase,korpusy wodne,ale przed zakazem normlanie sprzedawali kopcące pudła.
Przecież w kopcącym pudle nawet węgiel aktysmogowy będzie kopcić, tam niczego czysto nie spalisz, niczego.

Barliniak
05-12-2018, 14:47
Proponuję pokryć całych fasad budynku łącznie z oknami, półprzezroczystymi ogniwami fotowoltaicznymi z perowskitu Olgi Malinkiewicz. Zaoszczędzisz 3/4 ilości pelletu...Musisz ten patent zgłosić wyżej.Takie ukryte talenty z pewnością się marnują.Tak dla Twojej informacji energia z fotowoltaiki i wiatraków to prąd tylko szczytowy i ile byś tego nie nasrał wkoło to 100% zapotrzebowania na energię nie pokryjesz z tych źródeł.

karoka65
05-12-2018, 22:11
energia z fotowoltaiki i wiatraków to prąd tylko szczytowy i ile byś tego nie nasrał wkoło to 100% zapotrzebowania na energię nie pokryjesz z tych źródeł.
A gdzie kolega takich mądrości się naczytał?
Co najwyżej nie można zbilansować opłat stałych a to groszowe sprawy, resztę już tak.

Barliniak
06-12-2018, 09:25
A gdzie kolega takich mądrości się naczytał?
Co najwyżej nie można zbilansować opłat stałych a to groszowe sprawy, resztę już tak.

Na szkoleniu SEP dowiesz się takich rzeczy.Karoka pomyśl tak na zdrowy rozsądek.Panel produkuje wtedy kiedy ma warunki które nie występują cały czas a prąd potrzebujemy 24h to samo tyczy się wiatraka ,ba nawet wiatrak w przeciwności do panela np.taki produkujący 3MW dopiero przy wietrze 12m/sek aby go "postawić"jak to się mówi w branży po bezwietrznym okresie czy awarii potrzebuje pociągnąć z sieci 40-50kW i teraz masz taką farmę składającą się z setki toż to 5MW szarpie z sieci.Sporo ludzi chciało by wiatraki ale przecież to najdroższy prąd.To teraz ludzie płaczą a jak by mieli płacić 0.80gr-1.2zł za kilowat to dopiero byłby lament.Tyle około dostawali właściciele farm z dopłatą za zielona energię.Teraz im się to pourywało i stąd ten lament.

Jarecki79
06-12-2018, 11:56
Ooooo, :)
Jeszcze nie dawno profesory pisały że szamot to izolator, ciekaw jestem co na to powiedziałby też Andrzej_M :)

a tu profesorów trzeba?, na fotce tandeta podciągnięta z trupem retortowym pod wymogi normy na stanowisku badawczym
Te japagi poziome w palenisku fajkowym, to w każdym domu wsadź analizator, to się zdziwisz,,,, to nawet 4klasy nie widziało, na 5tą zaczyna brzuch bolec ze śmiechu a Ecodesign to ze śmiechu o ściane się zabić można i tyle. Jeszcze więcej murarki dygnąć, zacząć na tony sprzedawać i Pudziana do wnoszenia..... i się wszystko ładnie wizualnie ukryje a czego oko nie widzi, tego sercu nie żal.

mtdeusz
06-12-2018, 11:58
A jaką 3klase?
A dymek z komina widać?

eliks
06-12-2018, 13:13
a tu profesorów trzeba?, na fotce tandeta podciągnięta z trupem retortowym pod wymogi normy na stanowisku badawczym
Te japagi poziome w palenisku fajkowym, to w każdym domu wsadź analizator, to się zdziwisz,,,, to nawet 4klasy nie widziało, na 5tą zaczyna brzuch bolec ze śmiechu a Ecodesign to ze śmiechu o ściane się zabić można i tyle. Jeszcze więcej murarki dygnąć, zacząć na tony sprzedawać i Pudziana do wnoszenia..... i się wszystko ładnie wizualnie ukryje a czego oko nie widzi, tego sercu nie żal.

Daje lajka. Ładnie to opisałeś. Do tego mokry węgiel 22MJ i mamy 3 klase. Co do analizatora to 3/4 groszkow i połowa peletow nie powtórzy norm z badań.

misiekle1985
07-12-2018, 06:52
Byłem w sklepie z kotłami zakaz jest sprzedaży kotłów poniżej 5 klasy. Na moje pytanie do sprzedawcy jak jest zakaz a można takie piece kupić sprzedawca mówi że idiotyczny przepisy pisane na kolanie i że nie zezłomują tysięcy kotłów. Może kupić piec niższej klasy niż 5 z dodatkowym rusztem awaryjnym nie będzie problemów z odbiorem ktoś wie jak to wygląda?

kryzys
07-12-2018, 07:06
A o jaki tobie odbiór chodzi ? jak masz swój dom to nikt do niego ci nie wchodzi , instalujesz i jedziesz ale tylko do końca 2027 bo po tej dacie wszystkie idą na złom , potem tylko 5 lub nawet zrobią zakaz palenia węglem tak ministry gadali że rozważaja taką opcję po 2028 roku.

misiekle1985
07-12-2018, 11:24
Zmusza nas do zmiany kotła przecież taki kocioł z 15/20 lat może pociągąć optymistycznie.

Jarecki79
07-12-2018, 16:26
Byłem w sklepie z kotłami zakaz jest sprzedaży kotłów poniżej 5 klasy. Na moje pytanie do sprzedawcy jak jest zakaz a można takie piece kupić sprzedawca mówi że idiotyczny przepisy pisane na kolanie i że nie zezłomują tysięcy kotłów. Może kupić piec niższej klasy niż 5 z dodatkowym rusztem awaryjnym nie będzie problemów z odbiorem ktoś wie jak to wygląda?

Moment, moment
Zakaz produkcji kotłów < 5klasy był od października 2017r
To co naprodukowali mieli do sprzedania do 1lipca 2018, więc te tysiące kotłów to raczej mniej legalnie tłukli do lipca i teraz kombinują....
Inni rzeźbią a'la podgrzewacze cwu czy inne bzdety export czy na biomase niedrzewną.

w każdym razie oni chca się tego pozbyć, zarobić i sprzedać. Ich nie interesuje czy Ty będziesz miał póxniej problem, czy przyjdzie np. straż miejska i każe Ci za 2lata wywalić.....

dobra rada moja jest taka, nie kupuj < 5klasy

karoka65
07-12-2018, 19:22
Na szkoleniu SEP dowiesz się takich rzeczy.Karoka pomyśl tak na zdrowy rozsądek.Panel produkuje wtedy kiedy ma warunki które nie występują cały czas a prąd potrzebujemy 24h
Hmmm? tak własnie myślałem, gdzieś coś słyszałeś.
Ja znowu mam te panele panie kolego i wiem że od czerwca poza opłatami stałymi nie zapłaciłem na razie ani grosza ni to za prąd bytowy ani za ogrzewanie i to co nadprodukowały mi te panele w lecie mi nie przepadło. odbierał będę i wystarczy pewnie jeszcze mi na grudzień.
Przez to że obecnie produkcja z PV jest słaba, prądu zacznie mi brakować ale mam rozliczenie roczne także im bliżej wiosny instalacja będzie produkować coraz więcej i bilansować to co przepalę w styczniu i lutym.
Pisze o tym co mam a nie o tym co słyszałem czy czytałem, taka mała różnica.

karoka65
07-12-2018, 19:25
Moment, moment
Zakaz produkcji kotłów < 5klasy był od października 2017r
To co naprodukowali mieli do sprzedania do 1lipca 2018, więc te tysiące kotłów to raczej mniej legalnie tłukli do lipca i teraz kombinują....
Inni rzeźbią a'la podgrzewacze cwu czy inne bzdety export czy na biomase niedrzewną.

w każdym razie oni chca się tego pozbyć, zarobić i sprzedać. Ich nie interesuje czy Ty będziesz miał póxniej problem, czy przyjdzie np. straż miejska i każe Ci za 2lata wywalić.....

dobra rada moja jest taka, nie kupuj < 5klasy
I ja radziłbym posłuchać tych dobrych rad a nie patrzyć tylko aby dziś.

misiekle1985
10-12-2018, 09:04
Nie kupować 5 klasy jak nie 5 to jakiej?

Jarecki79
10-12-2018, 09:09
Nie wiem jak kolega czyta,że takie bzdurne wnioski wyciąga

Nie kupowac żadnej 3 czy 4klasy, bo tego już nie powinno nigdzie być.

Kupić minimum 5klasę lub ewentualnie dodatkowo z Ecodesign

mtdeusz
10-12-2018, 12:31
Jarecki79 ty jeździsz na badaniaz kotłami to powiedz mi ile sadzy emituje ten cały Ekodebil?(Ecodesing).

misiekle1985
10-12-2018, 12:43
No chyba kupię Defro eco lux komfort 12kw. Powiedzcie ile może kosztować podłączenie pieca bojlera zbioirnika wyrównawczego +pompa do c.o. i pompa c.w.u. .Nitki mam wypuszczone w kotłowni chodzi o pospinanie tego przy piecu. Wyliczyli mi 2000zł. robocizna materiał do pieca 2100zł. i materiał do zbiornika wyr. i bojlera 300zł. bojler 200l. 1450 zł. To rozsądna cena?

Barliniak
11-12-2018, 07:40
Hmmm? tak własnie myślałem, gdzieś coś słyszałeś.
Ja znowu mam te panele panie kolego i wiem że od czerwca poza opłatami stałymi nie zapłaciłem na razie ani grosza ni to za prąd bytowy ani za ogrzewanie i to co nadprodukowały mi te panele w lecie mi nie przepadło. odbierał będę i wystarczy pewnie jeszcze mi na grudzień.
Przez to że obecnie produkcja z PV jest słaba, prądu zacznie mi brakować ale mam rozliczenie roczne także im bliżej wiosny instalacja będzie produkować coraz więcej i bilansować to co przepalę w styczniu i lutym.
Pisze o tym co mam a nie o tym co słyszałem czy czytałem, taka mała różnica.

Karoka kompletnie nie zrozumiałeś tego co wcześniej napisałem.Ten panel który wyprodukował prąd w nadwyżce a którego obecnie nie potrzebujesz wysłałeś do sieci energetycznej z której ktoś inny to skonsumował .Natomiast kiedy Twój panel już przestał produkować prąd a Ty potrzebujesz to skorzystałeś z prądu wytworzonego z elektrowni która wytwarza prąd non stop 24h na dobę z węgla,atomu czy wody i nie polega na słońcu które świeci przez kilka godzin czy wiaterku który też nie wieje z tą samą siłą .Dlatego te źródła energii nie mogą być podstawą systemu energetycznego, a tylko uzupełnieniem.

mtdeusz
11-12-2018, 08:40
Trza zrobić fuzje.

eliks
11-12-2018, 10:54
No chyba kupię Defro eco lux komfort 12kw. Powiedzcie ile może kosztować podłączenie pieca bojlera zbioirnika wyrównawczego +pompa do c.o. i pompa c.w.u. .Nitki mam wypuszczone w kotłowni chodzi o pospinanie tego przy piecu. Wyliczyli mi 2000zł. robocizna materiał do pieca 2100zł. i materiał do zbiornika wyr. i bojlera 300zł. bojler 200l. 1450 zł. To rozsądna cena?
Jak chcesz Defro to tylko Sigma. Ten kocioł z poziomym wymiennikiem obrasta syfem w oczach.

misiekle1985
11-12-2018, 11:08
YHYM czyli sigma. A jakiej innej firmy może byc? A koszt instalacji?

mtdeusz
11-12-2018, 11:18
5 klasa i obrasta syfem w oczach???

eliks
11-12-2018, 11:45
Ta konstrukcja tak.

eliks
11-12-2018, 11:49
Trzeba go czyścić jak każdy kocioł ale 2 razy więcej.

mtdeusz
11-12-2018, 12:23
To co to za piąta klasa miał czysto spalać.

eliks
11-12-2018, 13:16
Przepraszam Cię ale nie będę brał udziału w dyskusji na tym poziomie.

Tom1000k
11-12-2018, 15:39
5 klasa i obrasta syfem w oczach???

Ta konstrukcja tak.

I jesteśmy w domu.
Pozostałe kotły 5 klasy nie obrastają syfem, bo wyrzucają go w atmosferę. Taka różnica.


(...) Od 24 września raz oproznilem pojemnik na popiół(...).

No tak..

mtdeusz
11-12-2018, 15:47
A co kopcąca 5klasa nie opowiada?