PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z podłogówką - zapowietrzona instalacja



pablomoc
07-12-2018, 08:02
Witam,

Jestem kilka dni po wymianie bojlera. Instalator wymienił cieknący bojler, woda z CO była spuszczona do poziomu bojlera. Bojler został wymieniony a instalacja napełniona. Woda się grzeje, grzejniki grzeją, niby wszystko ok ale jednak nie. Problem jest ogrzewaniem podłogowym. Przed wymianą grzało wszystko fajnie i było wyregulowane. Gdy instalacja po wymianie była uruchomiona nie grzała podłoga. Pompa chodziła a temperatura stała w miejscu. Otworzyłem szafkę i zobaczyłem, że pętla na której mam czujnik temperatury (założony jest na rurce powrotnej) nie chodzi. Przepływomierz pokazywał "0" ale reszta obwodów chodziła (przynajmniej tak mi się wydaje). Pomanewrowałem trochę przepływomierzem, trochę wody spóściłem zaworami spostowymi na listwie powrotnej i zasilającej. Niby coś zaczeło grzać ale jedna pętla jest wyraźnie zimna (wydaje mi się że to ta z czujnikiem). Od początku mnie zastanawia dlaczego listwe powrotną mam cieplejszą od zasilającej. Jest to różnica ok 5 st. (Zasilanie ok 30 a powrót 35).

Instalację mam otwartą (naczynie wyrównawcze na strychu). Kocioł na eko groszek. Zawór 3 drogowy. Piec na parterze, podłogówka też. Temperatura na kotle 58 st. CWU 45 st. Rozdzielacz do podłogówki z pompą mieszającą ustawioną na 2 bieg (od zawsze). Na rozdzielaczu są zawory odpowietrzające.

Z dodatkowych informacji powiem, że od razu po odpaleniu instalacji po wymianie nie grzało CWU, dopiero jak odpowietrzyłem zaworem na pompą to ruszyło i grzało ale teraz jak odpala pompa CWU to zaczyna bulgotać w rurach od CWU i bulgocze w bojlerze. Bulgocze też w grzejnikach, odpowietrzyłem je ale zaczęło znowu bulgotać.

Wiem, że najpierw trzeba wszystko odpowietrzyć i tak zrobię ale dlaczego ten powrót od podłogówki jest cieplejszy od zasilania. Nic w podłogówce nie było kombinowane. Nie chciała grzać podłogówka po wymianie bojlera, teraz cos tam działa ale jedna pętla jest wyraźnie zimniejsza od reszty, czuć po podłodze. Przepływomierze ustawione są tak jak przed wystąpieniem problemów

Pomocy !