PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa rury kanalizacyjnej bez stelażu.



mastodont
08-12-2018, 20:46
Dzień dobry, chciałbym zabudować rurą kanalizacją od WC, niestety ze względu na deficyt miejsce nie mogę utracić sobie na utratę miejsca, płyty stanowiące elementy zabudowy w zasadzie muszą dotykać rury. Jak się za to zabrać, czy jedyną opcją są prefabrykowane kątowniki, czy też można pokombinować ze "zwykłymi" płytami GK, a jeśli tak, to jak się za to zabrać?

JarekKRK45
20-12-2018, 10:48
Może zdjęcie wklej , bez tego ciężko coś ocenić .

maaszak
20-12-2018, 11:04
Dzień dobry, chciałbym zabudować rurą kanalizacją od WC, niestety ze względu na deficyt miejsce nie mogę utracić sobie na utratę miejsca, płyty stanowiące elementy zabudowy w zasadzie muszą dotykać rury. Jak się za to zabrać, czy jedyną opcją są prefabrykowane kątowniki, czy też można pokombinować ze "zwykłymi" płytami GK, a jeśli tak, to jak się za to zabrać?

Jeśli chodzi o zabudowę bez montowania pełnych stelażów do GK to można to zrobić np. korzystając z płyt budowlanych jak tutaj:
https://youtu.be/r_-CaERDceY?t=645

Bertha
20-12-2018, 16:38
Tylko że te płyty są 2 lub 3 razy grubsze od płyt g-k:(

edde
20-12-2018, 17:07
da się, jeżeli to standardowa zabudowa setki kanalizacyjnej to profil ud na jedną i druga ścianę, w narożnik (a lepiej dwa złączone ze sobą obok lub eden w drugi na profil zamknięty) pod złącze kątowe płyt kolejny, płytowanie
wady: słaba sztywność narożnika, słabe akustycznie

maaszak
28-12-2018, 11:51
Tylko że te płyty są 2 lub 3 razy grubsze od płyt g-k:(

Przecież te płyty, tak jak GK, są w różnych grubościach (są też cieńsze niż standard GK). Podałem jeden z kilku filmików na kanale Mario Budowlańca, gdzie są pokazane płyty różnej grubości w zależności od zastosowania. Pokaząłem jedne z możliwych kierunków, tu zaczyna się zadanie dla autora tego wątku - niech obejrzy, przemyśli, może coś z tego okaże się przydatne w JEGO przypadku albo nie.