PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł gazowy - jaki wybrać? Dom 135m2



gruby33
10-12-2018, 16:01
Witam,

Stoję przed dylematem wybory kotła gazowego do ogrzania domu. Kocioł nie wiem czy z zasobnikiem czy bez. Aktualnie będą 2 osoby dorosłe ale kotła nie kupuje się na 5 lat więc można wziąć pod uwagę na przyszłość kolejną osobę lub dwie.
Dom będzie gotowy za 4 miesiące. Nowe budownictwo więc ocieplony według obecnych standardów. Wentylacja grawitacyjna.
Cena kotła wiadomo im mniej tym lepiej. Ale nie chcę kupić czegoś najtańszego aby co chwilę się psuło. Chce dobry produkt w możliwe najmniejszej cenie. Można pod uwagę wziąć jakiś prosty wariant oraz jakiś z bajerem np. sterowanie z telefonu. Chciał bym zobaczyć różnicę cenową :)
Rzut domu w załączniku. Na dole będzie ogrzewanie podłogowe wszędzie prócz garażu (w garażu jakiś grzejnik). Oraz w salonie w miejscu oznaczonym "1" będzie kominek ZIBI 12 BS - raczej nie będzie palone w nim codziennie w zimę, maks 3-4 razy w tygodniu.
Na górze ogrzewanie podłogowe będzie tylko w łazience, a w reszcie pomieszczeń będą grzejniki.
Kocioł zamontowany będzie na dole w miejscu oznaczonym jako "2".

https://obrazki.elektroda.pl/2517396000_1544457391_thumb.jpg (https://obrazki.elektroda.pl/2517396000_1544457391.jpg)

kulibob
10-12-2018, 17:40
Co to znaczy ocieplony wg obecnych standardów?

To jeszcze takie buble się buduje z grzejnikami na górze, gazem i WG?. W sumie założenie kominek 3-4 razy w tygodniu to bardziej ogrzewanie kominkowe niż gazowe.

Jeśli jeszcze masz możliwość pomyśl nad WM i podłogówką w całym domu. Kominek zamień na kozę taniej wyjdzie i zaoszczędzisz trochę miejsca.

robos2234
10-12-2018, 17:52
też będę miał kominek ale to dla przyjemności :)

gruby33
10-12-2018, 22:07
Co to znaczy ocieplony wg obecnych standardów?

To jeszcze takie buble się buduje z grzejnikami na górze, gazem i WG?. W sumie założenie kominek 3-4 razy w tygodniu to bardziej ogrzewanie kominkowe niż gazowe.

Jeśli jeszcze masz możliwość pomyśl nad WM i podłogówką w całym domu. Kominek zamień na kozę taniej wyjdzie i zaoszczędzisz trochę miejsca.

Dom kupuję od developera więc nie mam obecnie dokładnych danych. Z tego co do tej pory wiem to na dole ściany zewnętrzne są z pustaka porotherm 25 i styropian bodajże 15cm.
Na poddaszu ścianki są z płyt GK i ocieplenie z wełny mineralnej (nie wiem jaka grubość ale współczynnik lambda 0,044).
Podłogówki na górze w pokojach nie będzie z tego względu, że będą tam panele podłogowe oraz wykładziny dywanowe więc nie będzie sensu dopłacać do montażu.
Będzie też wanna oraz prysznic. Choć podejrzewam, że rzadko używane w jednym czasie.
Koza to bardziej do garażu mi pasuje. Kominek bardziej dla wyglądu i spokoju psychicznego jaki daje jego widok ;)

Arturo72
10-12-2018, 22:15
Podłogówki na górze w pokojach nie będzie z tego względu, że będą tam panele podłogowe oraz wykładziny dywanowe więc nie będzie sensu dopłacać do montażu.

A co to ma do rzeczy ? Weź chłopie...
Za to dopłacisz i to sporo za system mieszany.Wiesz o tym ?

kulibob
11-12-2018, 02:50
Kozy mają teraz szyby i wyglądają jakmałe kominkki np
https://allegro.pl/oferta/kratki-pl-piec-koza-ab-stal-z-bialymi-kaflami-5311396249
Cena podobna do twojego kominka a do kominka dolicz zabudowę. Zresztą kóz jest kupa różnej maści nowoczesnych i klasycznych.
Masz odwagę brać od dewelopera.
15cm a ścianie to słabo a wełna z lambdą 0,44 to już gorszej chyba niema może nagania grubością.
Generalnie system mieszany jest droższy.

gruby33
29-12-2018, 12:21
[QUOTE=kulibob;7752135]Kozy mają teraz szyby i wyglądają jakmałe kominkki np
https://allegro.pl/oferta/kratki-pl-piec-koza-ab-stal-z-bialymi-kaflami-5311396249
Cena podobna do twojego kominka a do kominka dolicz zabudowę. Zresztą kóz jest kupa różnej maści nowoczesnych i klasycznych.

Kwestia gustu i wyglądu nie ceny. Jednym się podoba mnie koza odrzuca i choć by dobrze grzała nie chciał bym jej mieć w swoim domu.


A co to ma do rzeczy ? Weź chłopie...
Za to dopłacisz i to sporo za system mieszany.Wiesz o tym ?

Akurat tu jest to w standardzie. Nie ważne czy to wezmę czy z tego zrezygnuję i tak dopłacam stałą stawkę za ogrzewanie podłogowe w 5 strefach.


Odpowiedzi dużo ale nadal nie ma konkretnej, a mianowicie jakiej firmy kocioł gazowy? Bo tak czy siak i tak ten kocioł musi być ;)

Jak na razie na oku mam w modele:
- Immergas Victrix 12 X TT 2 ERP
- Vaillant VC 256/5-7

Tylko różnica cenowa jest miedzy nimi 2,5-3 tyś zł na korzyść Immergas

Konsultant marki Junkers
11-01-2019, 10:22
Witam,

Stoję przed dylematem wybory kotła gazowego do ogrzania domu. Kocioł nie wiem czy z zasobnikiem czy bez. Aktualnie będą 2 osoby dorosłe ale kotła nie kupuje się na 5 lat więc można wziąć pod uwagę na przyszłość kolejną osobę lub dwie.
Dom będzie gotowy za 4 miesiące. Nowe budownictwo więc ocieplony według obecnych standardów. Wentylacja grawitacyjna.
Cena kotła wiadomo im mniej tym lepiej. Ale nie chcę kupić czegoś najtańszego aby co chwilę się psuło. Chce dobry produkt w możliwe najmniejszej cenie. Można pod uwagę wziąć jakiś prosty wariant oraz jakiś z bajerem np. sterowanie z telefonu. Chciał bym zobaczyć różnicę cenową :)
Rzut domu w załączniku. Na dole będzie ogrzewanie podłogowe wszędzie prócz garażu (w garażu jakiś grzejnik). Oraz w salonie w miejscu oznaczonym "1" będzie kominek ZIBI 12 BS - raczej nie będzie palone w nim codziennie w zimę, maks 3-4 razy w tygodniu.
Na górze ogrzewanie podłogowe będzie tylko w łazience, a w reszcie pomieszczeń będą grzejniki.
Kocioł zamontowany będzie na dole w miejscu oznaczonym jako "2".

https://obrazki.elektroda.pl/2517396000_1544457391_thumb.jpg (https://obrazki.elektroda.pl/2517396000_1544457391.jpg)

Witam,

Jeżeli zależy Panu na wyborze sprawdzonego gazowego kotła kondensacyjnego zachęcam do sprawdzenia oferty Junkers - Bosch. Znajdują się w niej kotły z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens, które cechują się wykonaniem z materiałów o najwyższej jakości. Dzięki temu uzyskują wysoką sprawność oraz dłuższą żywotność.
W sprawie doboru odpowiedniego kotła do Pana budynku zachęcam do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Pomogą oni w doborze, jak również wykonają montaż oraz pierwsze uruchomienie kotła. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Po wpisaniu adresu do przeglądarki pojawią się dane siedziby instalatorów w najbliższej okolicy. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch

noc
11-01-2019, 12:28
Kwestia gustu i wyglądu nie ceny. Jednym się podoba mnie koza odrzuca i choć by dobrze grzała nie chciał bym jej mieć w swoim domu.



Akurat tu jest to w standardzie. Nie ważne czy to wezmę czy z tego zrezygnuję i tak dopłacam stałą stawkę za ogrzewanie podłogowe w 5 strefach.


Odpowiedzi dużo ale nadal nie ma konkretnej, a mianowicie jakiej firmy kocioł gazowy? Bo tak czy siak i tak ten kocioł musi być ;)

Jak na razie na oku mam w modele:
- Immergas Victrix 12 X TT 2 ERP
- Vaillant VC 256/5-7

Tylko różnica cenowa jest miedzy nimi 2,5-3 tyś zł na korzyść Immergas

Dziwna ta dopłata do OP po całości. Przecież OP 100% jest tańsze, niż ogrzewanie mieszane i armatura potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Skąd deweloperzy mają takie pomysły?
Kocioł weź jaki zechcesz, ciepło z jednego nie różni się od drugiego:D. A poważnie, jak ma znaczenie cena to bierz tańszy, droższy wcale nie oznacza większej bezawaryjności ani trwałości. Tylko sprawdź czy masz jakiś nieodległy serwis, w razie "W" to jest ważne. Możesz wziąć pod uwagę ten od konsultanta powyżej, np model 14-4, sprawdź tylko czy serwis masz niedaleko.

Konsultant marki Buderus
08-02-2019, 11:26
Witam,

Kotły dwufunkcyjne są najlepszym rozwiązaniem w budynkach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca do montażu kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u. oraz gdy wszystkie punkty odbiorcze wody znajdują się w bliskiej odległości. Ważna jest też ilość punktów poboru ciepłej wody oraz ilość osób w domu. Natomiast jeżeli ceni sobie Pan komfort użytkowania lepszym rozwiązaniem będzie kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem. W sprawie doboru sprawdzonego kotła gazowego, zachęcam Pana do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Pomogą oni w doborze odpowiedniego typu kotła gazowego o odpowiedniej mocy, wykonają jego wycenę oraz ewentualny montaż. Wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Znajduje się tam wyszukiwarka na podstawie miejsca ich lokalizacji. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formularz-kontaktowy.html
Bardziej szczegółowe informacje o naszych kotłach kondensacyjnych z lodziny Logamax, dostępne są również na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

dolby
08-02-2019, 11:55
Jak na razie na oku mam w modele:
- Immergas Victrix 12 X TT 2 ERP
- Vaillant VC 256/5-7

Tylko różnica cenowa jest miedzy nimi 2,5-3 tyś zł na korzyść Immergas

Poszukaj tematów dotyczących Immergas i Vaillant. Poczytaj o czym w nich piszą ?
Od siebie, polecam Vaillant. Co prawda posiadam jednofunkcyjny 146/5-5 14W i nie wiem jak się ma do modelu który wpadł ci w oko ...:)

Mareks77
08-02-2019, 13:22
Jeśli instalacja będzie łączona czyli podłogówka razem z grzejnikami to spokojnie możesz wziąć model VC-146.
Będzie trochę tańszy od VC-256 a jego minimalna moc na poziomie 3kW również nie będzie w tym wypadku wygórowana ze względu na standardy deweloperskie. Odnośnie cwu to dla 2 - 3 osób spokojnie wystarcza zasobnik 120 tym bardziej że ze zwiększonym poborem wody mamy tu tylko jedną łazienkę z prysznicem i wanną ale jak będzie to 150 to nic nie szkodzi. Dla dwóch obiegów od razu postarał bym się o instalację na bazie mieszacza z siłownikiem moduł mieszacza VR70 i dwa regulatory VRC-700 np. w salonie lub innym pomieszczeniu z podłogówką oraz VR91 dla strefy grzejnikowej.
Podział obwodów i jego sterowanie będzie szczególnie korzystne ze względu na planowany kominek.
Ogrzanie parteru nie spowoduje wówczas wychładzania poddasza a jeśli nawet zaplanujesz DGP to osobne sterowanie temperaturą będzie tu sprawdzało się znakomicie.
Sprawy instalacji podłogowej dopilnował bym osobiście gdyż lubią tu iść na półśrodki w postaci obiegów na termozaworach RTL. Szczególnie jest to możliwe przy jednej łazience na poddaszu gdzie pozostałe pomieszczenia wokół to grzejniki.