PDA

Zobacz pełną wersję : Kocił Moderator Vento Bio Roto



interiakrzysiek3
11-12-2018, 09:58
Witam wszystkich od jakiegoś czasu poszukuje pieca c.o do mojego nowego domu wybór padł wstępnie na kocioł Moderator Vento Bio Roto 15kw. Lecz mam pewne wątpliwości a mianowicie jest to kocioł na pellet a z racji tego że mam stały dostęp do drewna opałowego i nie chce uzależniać sie od jednego paliwa chciałbym mieć możliwość przepalania w nim zwykłym drewnem. Sprzedawca jak to sprzedawca zapewnia że jak uspawam sobie ruszt i wyrzucę płyty szamotowe to bez problemu będę mógł opalać drewnem twierdzi też że brak dodatkowego fabrycznie rusztu spowodowany jest tylko wymaganiami 5 klasy i eco design . I tu rodzi się pytanie czy takie rozwiązanie zda egzamin? podejrzewam że sprawności nie będzie miał tak jak w przypadku palenia pelletem co o tym sądzicie? Pytam tu ponieważ liczę na szczere odpowiedzi i sugestie bo każdy hydraulik, monter i sprzedawca ciągnie w głównej mierze stronę producenta u którego sam się zaopatruje zapewne za jakieś bonusy ale w to już nie wnikam.

eliks
11-12-2018, 11:42
Paląc peletem masz czysto. Paląc tym drzewem na ruszcie, produkujesz syf, sądzę i robisz smród w okolicy.

smoqpl
11-12-2018, 14:03
Raczej to tylko palenie awaryjne w takich kotłach. Jak raz pójdzie na pelecie to już nie będzie ci się chciało.

interiakrzysiek3
11-12-2018, 18:59
Nie chce uzależniać się od jednego paliwa stąd to pytanie a argument że polanami produkuje syf i smród to średnio do mnie będzie trafiało jak np. pelet podrożeje 2 razy a tak w ogóle to myślę że sezonowane drewno drzew liściastych wcale nie jest opałem szkodliwym i nieekologicznym

eliks
11-12-2018, 20:34
To zależy czy umiesz spalić to sezonowane drewno. Skoro boisz się ze pelet podrożeje dwukrotnie to w ogóle nie celuj w taki kocioł i kup sobie porządnego DSa. Ja handluje tarcica od 1996r, od zawsze palilem grabem bo miałem swoje drzewo, ale człowiek się młodszy nie robi, mam porządny kocioł peletowy i nie żałuję.

interiakrzysiek3
15-12-2018, 08:52
Nie wiem czy umiem tak palić drewnem a skoro nie wiem to pewni nie umiem ale przez miesiąc paliłem mokrym drzewem i tyle mi wystarczyło aby dowiedzieć się że drzewo musi być sezonowane. A pomysł kotła na pelet z rusztem drzewnym to plan B czy naprawdę robię jakieś przestępstwo pytając o to? bo wszyscy dookoła mnie krytykują i pukają się w głowę. Sądzę że to przez wpływ polityków i mediów każdy zmienia swoje nastawienie do tego eko projektu palić drewnem to niby smród smog syf a do piecy na ekogroszek dofinansowania dają absurd totalny.