PDA

Zobacz pełną wersję : Przelewająca się woda



toomyko
12-12-2018, 09:07
Dzień dobry,

borykam się od kilku dni z dziwnym problemem, mianowicie w jednym z kaloryferów przelewa się woda. Dokładniej nie w samym kaloryferze, a przez zawór termostatyczny.


https://drive.google.com/file/d/1uydilSOMUgYMVSnx6yv_alUoAM6yUWL_/view?usp=sharing

Problem nie jest permanentny, w ciągu dnia potrafi być cisza. Wieczorem zaczyna się koncert, aczkolwiek jak odkręci się zawór chwilowo jest spokój.

Próbowałem odpowietrzać kilka razy, ale to nic nie daje. Zawór jest uszkodzony?

Z góry dziękuję za pomoc

CityMatic
12-12-2018, 10:11
Grzejnik ....na wodę więc się przelewa, a słychać bo jest powietrze.

Mareks77
12-12-2018, 10:15
Miałem coś takiego u siebie.
Spółka wodna, niski poziom wód gruntowych w upalne lato i ujęcie które powoduje wodę gazowaną w kranie.
Jeśli otwiera i zamyka to uszkodzony nie jest. Zasłyszany efekt przypomina przelewanie ale równie podobnie brzmią malutkie bąbelki powietrza przepływające z szybkością przez wąskie gardło zaworu i jego zakamarki.
Woda z czymś takim musi odstać swoje i po paru latach odpowietrzania problem znika.

Poza tym to stary żeliwny grzejnik więc odpowietrznik znajduje się na rurce pionu ale zakamarki wewnętrzne grzejnika są pełne powietrza. Spróbuj odkręcić zawór na max na powiedzmy pół godziny. Ciśnienie powinno przepchać choć część tego syfu który wróci moze do odpowietrznika.

toomyko
13-12-2018, 09:28
Odkręciłem zawór na kilka godzin, chwilowo jest spokój. Dzięki za pomoc ;)

toomyko
13-12-2018, 17:27
No i koniec z ciszą :(
Nie mam odpowietrznika na rurach pionu. Odpowietrzałem wg zaleceń z internetu, odkręciłem śrubunek przy zaworze.

CityMatic
13-12-2018, 17:36
To nie jest sposób na odpowietrzenie. Wcześniej czy później zniszczysz połączenie. Załóż odpowietrznik na grzejnik ustaw poziom w jego kierunku i po sprawie na wiele lat. Odpowietrzniki w miejsce zaślepki na końcu grzejnika.

fachman19
13-12-2018, 19:19
Może dodać inhibitor moze w instalacji dochodzi do korozji elektrochemicznej
Czy w instalacji masz grzejniki aliminiowe i miedziane rury ( chociaż kawałki rur).

A moze to szum związany zae zbyt wysokim cienieniem na zaworze termostatycznym.
Obniż bieg na pompce obiegowej

cuuube
13-12-2018, 19:25
Układ jest na pompie czy grawitacyjny ?
Było coś robione w instalacji ?

toomyko
03-01-2019, 18:18
Zupełnie się na tym nie znam. To ogrzewanie miejskie w mieszkaniu dwupoziomowym . Na dole mam grzejniki z odpowietrznikami, na górze starego typu. Problem jest tylko przy tym jednym grzejniku. Czy możliwe, że uszkodziłem zawór kręcąc kryzą?
Jak odkręce zawór na 4 znika hałas, ale za to jest upał w pokoju. Więc totalna lipa, i tak i tak spać się nie da....

fachman19
03-01-2019, 18:50
Masz grzejniki aluminiowe?
Jak są to wlać inhibitor.
I zamontuj odpowietrznik zamiast korka.
A jak się nie znasz to zatrudnij kogoś kto się zna. Zrobi zapłacisz