PDA

Zobacz pełną wersję : Pod lasem - komentarze



Strony : [1] 2

am
21-10-2002, 17:01
Witam. Zapraszam do komentowania/krytykowania/zadawania pytań ...
Ciekawy jestem, czy widzicie zdjęcia. Czy jest sens umieszczać inne ...

Jasiu
21-10-2002, 19:52
Zdjęć nie widać ale sobie można klknąć na zielony domek.

BTW. Szybko ci poszło - wszystko 21.10.202 !? :wink:

Ech.... szlag mnie trafia jak sobie patrze na takie ładne obrazki i pomyśle, że ja jestem udupiony do wiosny :sad:

No i to tempo w urzędach. W naszym powiecie kwant czasu to miesiąc. Np.: na wiosnę tego roku złozyliśmy papierki o KW. Jak się dowiedzieliśmy poczekamy na to jeszcze nie mniej niż dwa lata. Wot siudzba czeławieka ! Chyba się zakopie w kupe liści i prześpie do wiosny.

am
21-10-2002, 20:07
Nad zdjęciami jeszcze pracuję. Na razie przeniosłem na inny serwer, ten w wp jest do d... Mam nadzieję, że coś jednak zobaczycie - proszę o jakiś sygnał od kogoś, komu uda się coś zobaczyć :smile:.
Co do tempa .... pisania dziennika. No cóż - rzeczywistość nie jest taka różowa. Na razie jestem na etapie wspomnień sprzed .. kilku lat. Moja budowa ciągnie się dosyć długo. Właśnie zakończyłem prace w tym sezonie i mam wreszcie czas pobawić się forum i obrazkami. No to teraz nadganiam stracony czas i w ciągu paru(nastu/dziesięciu) dni postaram się dociągnąć do teraźniejszości .
A w urzędzie to nawet Paniom kawy nie zaniosłem - też się zdziwiłem, że tak szybko poszło.
Pozdrawiam

Luśka
21-10-2002, 20:13
Widziałam 2 obrazki!!! Czekam na dalszy ciąg opowieści. Czy to maleństwo pod sosną na pierwszym zdjęciu to najważniejszy adresat budowy?

am
21-10-2002, 20:42
Luśka - dzięka za info. Pojawiła się iskierka nadziei, że jednak coś będzie widać.
Co do maleństwa to potwierdzam - najważniejszy adresat budowy (w tej chwili jeden z trojga :smile: )

Luśka
21-10-2002, 21:10
Wiem, wiem, czytałam w wątku - za przeproszeniem -"ekshibicjonistycznym". No i gratuluję ogromnie!!!

ged
21-10-2002, 21:51
Am obrazków czasem nie widać jeśli masz firewall'a i tam zablokujesz 'advancet options/web/privacy/browsing privacy/referer' Wystarczy dać permit zamiast block dla wybranej domeny i obrazki widać. Ja mam firewall'a nortonowskiego. Jeśli się go ma z giełdy to po satupie blokuje automatycznie WP. Dlaczego - nie wiem, może jej nie lubi.
Ged
ps: Ja obrazki widzę. Bardzo dobra jakość. Co to za aparat ?

Luśka
21-10-2002, 21:59
No extra, wszystkie zdjęcia widać w dalszym ciągu. Tylko się zastanawiam, czy Ty te fundamenty podlewasz, czy trawę??? Ale zasada fotografii została zachowana: zdjęcie powinno intrygować!
Niespodziewanie do Opalki - mamy już 3 facetów w kolekcji :smile: :smile: :wink:.

ckwadrat
21-10-2002, 22:22
Potwierdzam - jakość zdjęć doskonała. To mi nawet nie wygląda na cyfraka lecz na tradycyjną lustrzankę i skanowanie negatywu lub diapozytywu dobrej jakości skanerem do transparentów. Am - jak to było robione?

ckwadrat
21-10-2002, 22:33
No am, masz kawał pięknej chałupy! Widziałem już wszystkie fotki na republice. Czy ta wiecha na szlichcie to ostatnie dokonanie, czy jeszcze historia. Tak, czy siak niewiele Ci już zostało.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2002-10-21 23:36 ]</font>

am
21-10-2002, 22:58
Wyszedłem na chwilę a tu tyle zaległości.
No to po kolei:
Ged
Pewnie masz rację - w domu nam Nortonowskiego firewall i obrazków z wp nie widać, a w pracy wszystko OK.
Co do aparatu, to Nikon coolpix 990. Rzeczywiście jakość zdjęć niesamowita. Tylko, że to co widzicie, to jedynie cień oryginału.....
W rzeczywistości jedno zdjęcie ma coś koło 2MB i nie dałoby się tego ściągać. To co zrobiłem, to najpierw zmniejszyłem rozdzielczość z 3M pixeli do ok. 1M pixel, a następnie jeszcze sporo skompresowałem jpega (przepraszam wszystkich niewtajemniczonych w te słownictwo - naprawdę nikogo nie obrażam :smile:)

am
21-10-2002, 23:02
Luśka,
Wierz mi na słowo - podlewam fundamenty - nie miałem innego zdjęcia z tamtego okresu.
Umieściłem takie zdjęcie, bo w razie czego zawsze można napisać, że teraz wyglądam lepiej :wink:

am
21-10-2002, 23:06
ckwadrat - gratuluję pomysłowości z dotarciem do strony ze zdjęciami
Co do aparatu to już napisałem wcześniej. Cyfrowy - tyle, że dobry :smile:
Ta wiecha to już historia, ale najnowsza - sprzed 5 dni. Za jakiś czas pewnie to opiszę w dzienniczku.

Ivonesca
22-10-2002, 07:06
jejku jaka sliczna działka! zdjęcia widać wszystkie! super pomysł!!

Majka
22-10-2002, 10:08
Am, dawaj ciąg dalszy. Zdjęcia super, domek zapowiada się niezły, a właściciel..... :razz:

Zielona
22-10-2002, 10:16
Super pomysł z tymi zdjęciami.
Oczywiście nie mogłam czekać na ciąg dalszy i podglądnęłam na stronie inne zdjęcia.
Szczere gratulacje domku!

22-10-2002, 10:24
Super!!!
No to teraz damskie jury bedzie miało problem.
Same fajne towarki. :lol:

am
22-10-2002, 12:13
Przez jakiś czas nie mogłem sie dostać na forum. Odpowiadam z opóźnieniem.
Ivonesca - cieszę sie, że podoba Ci się moja działka. Pomysł ze zdjęciami nie jest mój - juz kilka osób wcześniej dawało posty z obrazkami. Ja tylko podpatrzyłem :smile:

am
22-10-2002, 12:14
Majka - dalszy ciąg bedzie, tylko ... musze troche popracować z pracy bo w końcu mnie wyleją.
W pracy siedzę na forum, jak wrócę do domu też siedzę po nocach na forum. Jak tak dalej pójdzie to nie tylko z pracy ale i z domu mnie wyleją http://www.afternight.com/smiles/behead.gif.
Co do domku i właściciela ...mam nadzieję, że właściciel nie bedzie odstawał za bardzo od domku :wink:.

am
22-10-2002, 12:19
Zielona
Jesteś kolejną osobą, która obejrzała sobie wszystkie zdjęcia.
Jak tak dalej pójdzie, to nikt nie bedzie już czytał moich wypocin :sad: ...

Juz wiem! Na razie blokuję dostęp do mojej strony z domkiem. Jak nadgonię z dziennikiem to znowu bedzie dostępna http://www.afternight.com/smiles/claps.gif

am
22-10-2002, 12:26
Opal:
http://www.afternight.com/smiles/blush.gif http://www.afternight.com/smiles/nut.gif

Panowie
Trzeba się spieszyć z wysyłaniem zdjęć, póki jest mały wybór i mała konkurencja (jak to mówią na bezrybiu ....:wink:) Jak będzie więcej "facjat" to czar niektórych pryśnie http://www.afternight.com/smiles/crying.gif

Ivonesca
22-10-2002, 13:04
no własnie panowie, czekamy z utęsknieniem :grin:

Ivonesca
28-10-2002, 10:27
ale ładny dach juz masz :smile:...zmartwiłes mnie jednak tym Braasem bo ja własnie taki wybrałam..:sad:

am
28-10-2002, 10:54
Ivonesca,
Nie przejmuj się tym, ze nie wybrałem Brassa. Wielu moich znajomych go ma i są zadowoleni. Nie twierdzę, że to zły materiał. Bardziej zadecydowały gusta - a o tych wiadomo - nie dyskutuje się.
Jak oglądałem reklamy Brassa, a później obejrzałem dachówke w rzeczywistości, to byłem zaskoczony nierównomierną powierzchnią dachówki (zwłaszcza, że obok leżały ceramiczne angobowane i te były zdecydowanie gładsze). Jak dachówka leży na dachu, to nie widać tych nierówności - ja się bardziej obawiałem brudzenia i kłopotów z czyszczeniem. No i dachówki ceramiczne mają zamek w dwóch płaszczyznach, czyli w mojej (niefachowej i subiektywnej) ocenie są bardziej szczelne.
Jak już zdecydowałem się na dachówki ceramiczne, to rozmawiałem z jednym dekarzem. Pytałem sie o porastanie dachówki mchem. Powiedział mi jedno - każda dachówka (może z wyjątkiem glazury - a tą trzeba lubić i mieć na nią pieniądze) porasta wczesniej lub później - zwłaszcza od strony połnocy. Jego prywatny ranking był nastepujacy - najszybciej zarośnie dachówka ceramiczna zwykła - nie angobowana. Nastepna w kolejce jest dachówka angobowana -tą ponoć łatwiej wyczyścić. Najdłużej opiera się dachówka cementowa (mówił właśnie o Brass). Wszystko ma swoje + i -
Pozdrawiam.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-28 11:58 ]</font>

Ivonesca
28-10-2002, 12:02
am - jak to mi dobrzykowice mówiły jeszcze wiele wyborów przede mną, ale czasem łapię się na tym, że cos wybiorę, potem gdzies przeczytam, że lepsze, tańsze itp inne i mam dylemat. Staram się jednak nad tym zapanować..a zresztą często pierwszy wybór jest trafny. Pozdrawiam

am
28-10-2002, 12:43
WYBORY - ..oj zgadzam się (nie piszę bynajmniej o tych wczorajszych :wink:). Najgorsza podobno jest wykończeniówka. Nad technologią murowania zwykle mamy czas się zastanowić. Jak przyjdzie do szczegółów, gdzie kran, ile gniazdek elektrycznych - to się dopiero zaczyna Sajgon. A jak dochodzi do okien, glazury, terakoty, farb, mebli ....:eek:. Wszyscy znajomi, którzy juz mieszkają doradzają, żeby duzo wcześniej zacząć kupować lub przynajmniej wybierać wykończeniówkę. Później z reguły nie ma czasu i wybór nie jest najlepszy.

Ivonesca
28-10-2002, 13:23
O, i to mi się podoba. ja już teraz wybrałabym kafelki do łazienki itp itd, ale muszę przekonywać jeszcze o tym wczesniejszym planowaniu męża. on na wszystko ma jeszcze czas i złosci się że ja już mebluje kuchnie jak sciany jescze nie wymurowane do konca

am
28-10-2002, 15:08
No to zacznij przekonywać męża - ja mocno wierzę w systematyczne podejście i planowanie.
Podam przykład:
Zamierzam przeprowadzić się w sierpniu 2003. Już teraz powoli tworzę harmonogram niezbędnych prac wykończeniowych. Zastanawiam się, kiedy i w jakiej kolejności wykonywać prace wykończeniowe. Planuje np. montaż okien, w tym samym czasie, w którym będą mi ocielać poddasze - powód prosty - chce, żeby ktoś był w domku ze "świeżymi" oknami. Myslę, że takie zestawienie pozwoli mi jakoś zapanować nad tym wszystkim.
Jestem zwolennikiem decyzji/zakupów jak najbardziej rozłozonych w czasie.
Na chwilę obecną juz mam:
- grzejniki łazienkowe z osprzętem (stoją w garażu u znajomych)
- grzałki do grzejników łazienkowych
- okna dachowe
- stelaże do kibelków i bidetów z wyposażeniem
- projekt mebli kuchennych z wyceną(wystarczy tylko zamówić - już nie bedę wybierał jakie)
- planuję zakończyńczyć negocjacje dotyczące okien w styczniu
- kupić gniazdka/wyłączniki elektryczne i armaturę łazienkową w lutym
- kupić (lub przynajmniej wybrać) glazurę/terakotę w grudniu
- ustalić projekt kominka i zamknąć negocjacje w marcu

Od kwietnia planuje rozpocząć prace na budowie i chciałbym podjąć jak najmniej decyzji po tym terminie :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-10-28 16:09 ]</font>

Luśka
28-10-2002, 21:08
Ale Ty jesteś zorganizowany facet! Ja niestety aktualnie mam do podjęcia 1000 decyzji i to wszystkie na raz. I choć wydawało mi się, że duuuużą część mam przemyślaną i wybraną, to jak przyszło co do czego - zaczynam od nowa. Niestety nie mamy gdzie przechowywać wszystkich potrzebnych do domu skarbów, więc kupujemy wtedy, gdy już musimy. Ale to robi straszny bałagan na bieżąco.

am
29-10-2002, 09:30
Luska - zorganizowany do mocne słowo. Zauważ, że wszędzie uzywam dyplomatycznego :smile:

Maluszek
29-10-2002, 10:37
Am, dlaczego zablokowałeś swoją stronę www ;o(
My też kupiliśmy dachówkę CREATONA (Symfonia) w DEKARA. Mają naprawdę bardzo dobre ceny. Dostaliśmy duuuży rabat.

am
29-10-2002, 10:51
Maluszek - obiecuję przyspieszyć termin. W ten weekend spróbuję nadgonić z dziennikiem i odblokować stronkę :smile:

am
29-10-2002, 10:53
Aha - która to symfionia (juz nie pamiętam) - czy to jest jedna z tych duużych ?
Czy już masz dachówke na dachu?

Ivonesca
29-10-2002, 11:07
am- zaczynam od dzisiaj "molestowanie"męża :grin:
zgadzam się z Luską - jestes uporządkowany, a przynajmniej takie sprawiasz wrażenie :wink:

am
29-10-2002, 11:11
Hmm.... był juz kiedyś wątek o uporządkowaniu "wybiórczym". Trochę jest w tym prawdy. Myslę, że moja żona polemizowała by z tym uporządkowaniem - przynajmniej jeżeli chodzi o uporządkowanie moich rzeczy w domu :wink:

Maluszek
29-10-2002, 13:43
Am, dopiero wczoraj przywiezili na działkę a dekarze będą ją kładli w przyszłym tygodniu. Na razie robią foliowanie itd. Symfonia to pojedyncza esówka. Futura i Symfonia są tego samego rozmiaru, tylko moja jest chyba droższa ;o((. Gdzie kupowałeś na Bartyckiej czy w Markach?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Maluszek dnia 2002-10-29 14:48 ]</font>

am
29-10-2002, 15:50
Tak naprawdę byłem w obu miejscach (a nawet w trzecim :grin: - przy trasie na Pruszków). Wszystkie negocjacje i wybory prowadziłem na Bartyckiej. Rozmawiałem z właścicielem.

Maluszek
30-10-2002, 09:57
My też rozmawialiśmy z włascicielem i żoną właściciela. Wszystkie sprawy załatwialiśmy w Markach, bo tam mieliśmy najbliżej.

Maluszek
19-11-2002, 09:17
AM,
jak z Twoimi oknami? Czytałam, że wybrałeś Gebauera, masz już je zainstalowane? Jeżeli tak to napisz jak się sprawują. Byliśmy podziwiać te okna u Alicjanki. Wyglądają naprawdę super. Jesteśmy zdecydowani prawie na 99% na ich kupno. Nawet mamy już wycenę. Wyszło trochę drogo ale nic to.

am
19-11-2002, 09:32
Ja "wybrałem" Gebauera właśnie dzięki informacji od Alicjantki :smile:. Okien jeszcze nie mam - planuję montaż na wiosnę więc trudno mówić o tym jak się sprawują :grin:
Mam jedno doświadczenie. Dostałem wycenę z Milanówka (przedstawiciel Gebauer) a później zrobiłem taką samą wycenę bezpośrednio u Gebauera. Bezposrednio wyszło trochę taniej.
Dodatkowo wydaje mi się, że bezpośrednio u Gebauera są bardziej skłonni negocjować - ale na razie to tylko wrażenie.

Kiedy planujecie kupić okna? Może udałoby się zebrać nasze zamówienie do "kupy" i w ten sposób wynegocjować jeszcze lepsze warunki ?
Pozdrawiam.

am
19-11-2002, 09:33
Maluszek - a jak tam Wasz dach ?

am
19-11-2002, 10:31
Maluszek - jeszcze jedno. Znalazłem Twój wątek o kotłach Viessman. Odświeżyłem go o moją odpowiedź (niedawno byłem u Viessmana). Czy macie już kocioł? Jeżeli tak to jaki?
Podro..

Ps.
Widzę, że mamy podobne gusta :wink:: dachówka, okna, kocioł ...

Maluszek
19-11-2002, 12:14
Am,
okna planujemy kupić w przyszłym roku). Rozmawiałam bezpośrednio z panią Gebauer, która twierdzi, że najlepiej składać zmówienia w lutym (koniec sezonu i mogą być większe obniżki). My zdecydowaliśmy się na Gebauera po rozmowach z Plonskim. Potem byliśmy w Milanówku, potem u Alicjanki (ma bardzo ładne okna), żeby zobaczyć je na żywca a nie na wystawce a na końcu trafiliśmy bezpośrednio do Gebauera. Myślę, że możemy złożyć zmówienie razem. Trzeba by się spotkać i porozmawiać.
Dach jest już prawie cały zrobiony. Coraz ładniej wygląda. Najprawdopodobniej w tym tygodniu powinni skończyć.
Czytałam wątek o kotłach i dopisałam do Ciebie kilka pytań. Jeżeli nie kupiłeś kotła to może też razem możemy złożyć zamówienie i uda nam się załatwić większy rabat?

am
19-11-2002, 12:43
Jestem ZA.
A może znaleźć więcej chętnych i negocjować jeszcze większe upusty :lol:
A tak na poważnie to myslę, że naprawde warto rozważyc te wspólne zakupy. Czy wybierasz się na spotkanie grupy warszawskiej do lolka (początek grudnia)?

Maluszek
19-11-2002, 12:54
Jeżeli nic nie wypadnie to może będziemy. A Ty? Jeżeli nie to możemy spotkać się wcześniej np. na budowie u mnie lub u Ciebie. Daj znać.

am
19-11-2002, 13:53
OK - przechodzę na priv

Ivonesca
11-12-2002, 12:41
porwierdzam wczesniejsze wypowiedzi dotyczące planownia i uporzadkowania niejakiego am http://www.afternight.com/smiles/burnout.gif

Maluszek
12-12-2002, 08:27
am,
czy możesz podać namiary na Twoich tynkarzy,
dzięki.

am
12-12-2002, 09:39
Przesyłam na priv

greg
27-01-2003, 12:31
Am w Twoim dzienniku na zdjęciu widać, że doprowadzenie powietrza do kominka wykonałeś z kanałów prostokątnych. Jakie mają one wymiary? Wszędzie podają fi (np. 100, 150). Ni wiem jakie są odpowiedniki prostokątne dla kanałów o przekroju okrągłym
Są to kształtki metalowe czy z PCV?
Pozdrawiam Grzesiek.

ann
28-01-2003, 16:34
am zastanów się czy jak podwyższysz okna każde na inną wysokość to będzie dobrze wyglądało z zewnątz np. na jednej ścianie?

am
28-01-2003, 21:11
Greg - faktycznie dałem kanał prostokątny. Niestety nie pamiętam już wymiarów. W sklepie z wentylacją poprosiłem o płaskie kanały na fi100 z przejściówkami na ogrągłe i tyle. Są całe gotowe systemy ze wszystkimi przejściówkami. Kanały są z PCV.

am
28-01-2003, 21:24
ann,
Dzięki za uwagę.
Na szczęście nie mamy takiego problemu. Jak twierdzi moja żona będzie dobrze :grin:
Mamy tak "pogibany" domek, że nie ma żadnej prostej ściany zewnętrznej na której sąsiadowałyby okna o różnej wysokości.
Dodatkowo mamy różnice wysokości w podłodze co też wpływa na różne wysokości okna od podłogi przy zachowaniu tej samej wysokości na elewacji.
Oczywiście od góry wszystkie okna i drzwi balkonowe są na jednakowej wysokości.
Jeszcze raz dzięki za komentarz. Jak się zrobi cieplej zrobię kilka fotek elewacji i umieszczę w dzienniku - będziesz mogła ocenić wyniki naszej zabawy z podmurowywaniem okien
Pozdrawiam

Ivonesca
29-01-2003, 09:06
dobrze, że miałes młotek i przecinak :grin: :grin: :grin:
a co z dachem - już nie cieknie? co było przyczyną?

greg
29-01-2003, 09:36
Am dzięki za odpowiedź. Zrobię tak samo :smile:

Alicjanka
29-01-2003, 09:36
Am, z tym twoim zdrowiem to widzę pewne analogie do losu innych forumowiczów... :smile:
Pozdrawiam i UWAŻAJ na siebie! Zdrowie naprawdę jest najważniejsze!

am
29-01-2003, 15:16
Ivonesca
Dach nie przecieka (pewnie dlatego, ze nie pada :grin:). Z dekarzem jestem umówiony na później - sprawdzi obróbki komina. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Do tej pory problemów nie było.
Pozdrawiam

am
29-01-2003, 15:20
Alicjanka
Dzięki!
Tak - ja niestety też zauważyłem pewne analogie :wink:.
Póki co lekarz mnie wygonił z pracy do domu - to sobie troche "odpocznę" z trójką dzieci na głowie :smile: - na pewno taka kuracja zrobi mi dobrze na kręgosłup :lol:.

Pozrawiam

Ivonesca
07-02-2003, 12:37
am - powodzenia z przyznaniem kredytu. jak przypomne sobie ile to u nas trwało (BPHPBK) i ile razy trzeba było tam jechać i cos im dowozić - juz nawet po uruchomieniu kredytu, to..no wlasnie lepiej sobie nie przypominać. ciekawa jestem ile zapłacisz za wycene nieruchomosci. ja dalam bez faktury 700PLN, niżej we Wrocku nie schodzilo.

am
07-02-2003, 14:08
Mam nadzieje, ze dostarczanie/zbieranie papierków mam za sobą. Robie to za pośrednictwem expandera - wszystko, co mi kazali przywieźć już dostarczyłem. Mam nadzieje, że pieniądze dostanę szybko - ciekawe - zobaczymy :wink:
Co do wyceny, to na razie znalazłem rzeczoznawcę za 600 PLN

Maluszek
07-02-2003, 14:13
AM,
w zeszłym roku robiłam wycenę i zapłaciłam 700 zł. Jak chcesz namiary to daj znać. Człowiek był polecony z banku (PBKPBH).

Ivonesca
12-02-2003, 10:55
am - jak tam sprawa okien u Ciebie?
pozdrawiam

am
14-02-2003, 13:54
Uff - właśnie skończyłem mały maraton negocjacyjny w pracy (pięć dni i nocy :eek:) - dlatego nie odzywałem się.
W poniedziałek przyjeżdża do mnie pan z Gebauera zrobić pomiary. Okazało się przy okazji, że mój sąsiad (dwie edziałki dalej) też bierze Gebauera i tego samego dnia bedzie mial pomiary :grin: - świat jest mały ...
Pozdrawiam

Maluszek
18-02-2003, 10:03
am
jaką bramę garażową zamierzasz kupić?

am
18-02-2003, 14:26
Myslę o Hormann

Ivonesca
19-02-2003, 08:59
am - no to rzeczywiscie gust w sprawie kolorow okien mamy ten sam :smile: Drewienko z takim kolorem mamy otrzymac z Gebauera...bo im wyszły w chwili gdy tam bylismy.
a co do płytek - Alcorense czy to nazwa producenta czy sklepu ? jakos nie napatoczylam sie na taka nazwe, a może warto zobaczyć, bo mnie też interesowałaby taka wersja kolorystyczna na wszystko :grin:

am
19-02-2003, 17:33
Ivonesca: http://www.alcorense.com
Niestety po hiszpańsku.
Jest taki sklep w okolicy Warszawy (Grodziska Mazowieckiego), w którym zaopatrywała sie m.in Alicjanka. Dosyc duży wybór własnie z tej fabryki. Nie wiem, czy jest to dla Ciebie opcja ze względu na odległość
Pozdrawiam

Ivonesca
20-02-2003, 10:18
am- dzięki za namiary. Rzeczywiscie jechać do W-wy po płytki to niezbyt dobry pomysł, ale poszukam, może cos mają w okolicach Wrocławia. pozdrawiam

Ivonesca
26-02-2003, 09:57
am- jak tam kredyt?

am
26-02-2003, 16:46
W poniedziałek podpisałem umowę, następnie dostałem "milion" papierków do podpisania/załatwienia/opłacenia w sadach/urzędach skarbowych, ubezpieczalniach itp. We wtorek wziąłem urlop i załatwiłem wszystko z wyjątkiem cesji z ubezpieczeania na życie, które powinienem dostać jutro. Jeżeli to dosatarcze jutro - będę miał pieniądze jutro (tak twierdzi pan z banku) - zobaczymy. Planuje moje przygody opisać w dzienniku - na razie nie mam na to czasu.
Generalne wrażenie - szkoda gadać - poziom biurokracji/niekompetencji w instytucjach (zwłaszcza publicznych ale nie tylko) PORAŻAJĄCY - może się wszystkiego odechcieć :sad:
Pozdrawiam

Bartt
09-03-2003, 11:26
am - co to znaczy "wysokość nadproża minimum 115cm nad wysokość posadzki" :???: Chodziło ci o 215, czy o coś innego

Zielona
10-03-2003, 08:00
am
Ja mam szerokość drzwi wejściowych 103 cm i co będą kłopoty z zakupem? W jakich firmach się orientowałeś? Napisz coś więcej.

am
10-03-2003, 13:06
$#%#$^@##@!!!

Bartt - Oczywiście chodziło o 215 - juz poprawiłem. Te 115 to chyba dla krasnali :grin:

am
10-03-2003, 13:17
Zielona.
Dokładniej temat wygląda w ten sposób.
Norma budowlana (i chyba przepisy ppoż) mówią o minimalnej szerokości otworu drzwi wejściowych jako 90cm. Chodzi również o wygodę.
Kiedyś do drzwi stosowano zwykłą futrynę, która wypełniała otwór na drzwi. Ta futryna miała 5 cm grubości z każdej strony. Jak sobie dodasz 90cm+5cm+5cm to wychodzi równo 100cm. W otwór 103 bez problemu osadzisz takie drzwi.
Firma złoty sęk robi porządne drzwi drewniane, gdzie futryna ma właśnie 5cm grubości (uwaga futryna jest klejona warstwowo, wiec powinno być OK). Niestety złoty sek nie robi drzwi z meranti, a ja takie chcę, ba takie mam okna.
Inni producenci (większość, zktórymi miałem do czynienia: Stolbud Włoszczowa, Dziadek, Gebauer, Urzędowski, i jeszcze kilka innych) do drzwi stosują typową trójwarstwową klejonkę drewnianą,taką jaką stosuje się w oknach drewnianych (profil J68 czy coś takiego). Ja szukam takich rozwiązań, bo na to są wszelkie mozliwe atesty, że się nie bedzie paczyło (jak to przy oknach). Rozwiązanie takie charakteryzuje się to m.in. tym, że ościeżnica do drzwi ma wymiary 68mmx78mm (chyba). To oznacza (w zależności od producenta), że do szerokości otworu 90cm musisz z każdej strony doliczyć jakieś 7-8 cm. W sumie szerokość zestawu wynosi jakieś 104-106 cm. Do tego trzeba doliczyć jaieś 2-3 cm luzu na obsadzenie drzwi i wychodzi szerokość otworu właśnie w granicach 110cm.
W drzwiach antywłamaniowych grubości ościeżnicy są mniejsze - i tak ościeżnica jest stalowa i przy mniejszej grubości ma wystarczającą wytrzymałość. O ile dobrze pamiętam, w Dierre wymagają szerokość otworu 104cm dla drzwi "90".
To tyle
POzdrawiam

Ivonesca
13-03-2003, 11:49
am - też mam ten sam problem z szerokoscią drzwi - mam 100cm, jak bylo w projekcie (starym z 96r), a teraz musze poszerzyć do 110cm, aby wstawić piekne drzwi firmy Gebauer :grin:. pozdrawiam

Maluszek
02-04-2003, 10:13
AM
gdzie Ci się udało dostać taki rabat?

am
02-04-2003, 14:02
Zadzwoniłem do przedstawiciela producenta, wyjaśniłem jaka ilość mnie interesuje. Ten dał mi namiary na właściciela hurtowni na swoim terenie sprzedaży i obiecał dobre ceny.
Hurtownia z Mińska Mazowieckiego.
Upust dotałem ze względu na ilość (w sumie prawie 200m2)

Maluszek
03-04-2003, 08:03
AM
czy mógłbyś podać namiary na sprzedawcę drzwi Dierre gdzie dostałeś 10% rabatu.
Dzięki :smile:

am
03-04-2003, 13:07
Maluszek,
Przesyłam na priv
am

magmi
08-04-2003, 10:06
AM, kładziesz gdzieś drewno na swojej podłogówce? Jeśli nie, to jakie planujesz podłogi w sypialniach?

am
08-04-2003, 16:30
W sypialniach będą panele. Jeszcze nie wiem jakie, na pewno cienkie <1cm, trójwarstwowe.
Pozdrawiam

09-04-2003, 09:52
AM, napisz, ile dałeś za Jotula i czy udało się coś wynegocjować. Napisz też, kto będzie instalował Twój wkład.
Pozdrawiam
Mariusz

am
09-04-2003, 11:03
Negocjacji prawie nie było :sad: - miałem "nóż na gardle" - musiałem wydac pieniądze żeby rozliczyć pieniadze z bankiem.
Nie dostałem żadnego upustu na wkład. Dstałem 100PLN upustu na dystrybutor gorącego powietrza
Montaż przeprowadzi człowiek polecany przez Jotula z Bartyckiej

Ivonesca
09-04-2003, 12:23
am- sorrki że tak późno - okna zamontowane od góry (2 lub 3 kotwy w zaleznosci od szerokosci) i po bokach (6 z każdej strony przy oknie 150cm wysokosci).
Pozdrawiam

17-04-2003, 13:03
am, czy fachowiec od Jotula powiedział Ci, ile weźmie za montaż wraz z rozprowadzeniem (bez materiałów)?
Pozdrawiam
Mariusz

am
17-04-2003, 13:21
rozprowadzenie rurek: 100pln za punkt (zrobie sam)
podłączenie wkładu i uruchomienie 300-350pln
obudowa 2000-3500 pln

18-04-2003, 09:28
am, podajesz ceny bez materiałów oczywiście?
Pozdrawiam
Mariusz

am
18-04-2003, 13:18
tak, niestety bez materiałów

18-04-2003, 13:36
am, mój fachowiec (też z Jotula) bierze podobną kasę. Mój kominek będzie kosztował w sumie 9000 zł. Straszna kasa.
Pozdrawiam
Mariusz

Anula
22-04-2003, 07:33
czesc, am. Mamy chyba ten sam wkład i nam tez montował fachowiec od Jotula. Za wklad zaplacilismy 4700, montaz nas kosztowal 3000 plus ok 1500 za materialy (mamy rozprowadzenie). Straszna kasa ale dziala w porzadku.

am
22-04-2003, 07:43
Dzięki za informacje.
Niestety kosztuje to wszystko - ale ten jotul - uwazam, że naprawdę wygląda super
Pozdrawiam

Ivonesca
16-05-2003, 11:30
witaj am :smile:
piękne okna masz, szczególnie podoba mi się ich kolor :grin::grin:
a jak tam z oznaczeniem na szybach? wszystko się wyjaśniło?

ile Ty miałeś tych okien, że tak długo trwał montaż? myślę że u mnie nie zrobili na łapu-capu :smile:, na razie wszystko jest OK, mam ściągnięte okiennice i tynkują :smile:
pozdrawiam serdecznie

am
16-05-2003, 20:46
Taak - ten kolor jest naprawdę cool.
Nie wiem dlaczego trwało to wszystko tak długo.
Mieli trochę zabawy z parapetami - musieli sporo podkuwać.
Kazałem im monotować również od dołu, do dużych drzwi balkonowych dali też dyble.
Trochę im się zeszło z drzwiami a później jakieś regulacje i poprawki. Musieli poprawić okno przesuwne balkonowe - za słabo podparli i pianka im trochę rozepchnęła ramę - musieli poprawić.
Generalnie jednak OK.
Mam jakieś poprawki ale jak na razie jestem bardzo zadowolony z serwisu Gebauera - działa naprawdę OK.
Pozdrawiam

am
16-05-2003, 20:48
Aha - co do oznaczeń, to twierdzą, że coś sie producentowi pochrzaniło - mam dostać na piśmie certyfikat, że wszystko jest OK. I wygląda, że jest to prawda. Zobaczymy co dostanę.

Ivonesca
19-05-2003, 14:49
pewnie dlatego u mnie trwało krócej,bo nie miałam montowanych drzwi ani parapetów :smile:
ale masz tempo - ostatnie wpisy do dziennika są niesamowite :grin:
ale najbardziej zazdroszczę Ci kominka- jest piękny, a z tym płomieniem ..........bajka :smile:

rafi27
21-05-2003, 08:58
Cześć am
Interesuje mnie sprawa fundamentów. W jaki sposób je izolowałeś i jakich materiałów użyłeś. Czy możesz kilka słów na ten temat???

am
21-05-2003, 09:34
Ivonesca - rzeczywiście z tymi parapetami to się panowie trochę zmeczyli :grin:.
Roboty rzeczywiście nabrały tempa - czekałem na okna - mam nadzieje, że teraz to już jakoś pójdzie.
Kominek - no cóż - też jesteśmy pod wrażeniem. Tak naprawdę, to nie jest istotne jaki ten kominek jest - ważny jest ten płomień w środku - naprawdę ma się wrażenie obecności kolejnego domownika
Pozdrawiam

am
21-05-2003, 09:40
rafi27
Przyznam szczerze już nie bardzo pamiętam co poszło na izolację fundamentów. Robiłem to w 1999 roku - teraz na pewno jest inny wybór materiałów.
Generalnie
- nie zaizolowałem ławy fundamentowej (jeszcze nie czytałem forum :smile: - teraz bym to zrobił)
- ścianki fundamentowe (bloczek 24cm+3cm styropianu + bloczek 12 cm) zaizolowałem na całej wysokości od zewnątrz i od środka jakimś specyfikiem (abizol czy coś podobnego) Najpierw smarowałem wartwą podkładową - (dosyć głęboko wnikała w materiał bloczka) a następnie warstwą zewnetrzna (dużo gęstsza)
Na ściankę fundamentową dałem 2x papa na lepiku. I tak stało 2 lata i nic się nie stało.
Przed rozpoczęciem stawiania ścian budynku dałem jeszcze raz papa na lepiku.
Gdybym miał coś zmieniać, to teraz dałbym od zewnątrz taką gotową folię do izolacji fundamentów. Dodatkowo w naziemnej części fundamentu dałbym od razu cegłę klinkierową zamiast bloczka 12 cm.
Pozdr

Zielona
21-05-2003, 12:04
am
Napisz ile Cię wyjdą drzwi z ościeżnicami i listwami maskującymi czyli ile 1 kpl.
Ja zamówiłam u stolarza drzwi na wzór Porta Toledo i zastanawiam się ile mnie to wyjdzie taniej od Porty, o jakości nie mamy co rozmawiać, bo ani ja nie mogę ocenić Twoich drzwi, ani Ty moich.

Zdjęcie świeżo po montażu w moim albumie - www w stopce.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Zielona dnia 2003-05-26 13:09 ]</font>

am
26-05-2003, 16:33
Za 10 szt zapłacę w sumie 11960PLN. (z klamkami)
Trudno okreslić cenę jednych drzwi - zależy od szerokości ościeżnicy.
Generalnie skrzydło kosztuje 670PLN netto
Osćieżnica regulowana 12,5-17,5 475 plne netto, 17,6-22,5 520PLN netto, a już 32,5-37,5 kosztuje 655PLN netto.
Od tych cen mam 12% upustu i wychodzi właśnie te prawie 12kPLN brutto. Oczywiscie nie obejmuje to jeszcze montażu (będę płacił ok 100PLN/szt)
Szkoda, że nie przeczytałem Twojego posta wcześniej - teraz juz wpłaciłem zaliczkę i tyle - byc może skorzystałbym z tego samego stolarza co Ty :smile:
Pozdrawiam
am

Teska
26-05-2003, 17:51
am

u mnie tez ptaszki maja dniazdo...zastanawiałam sie czy przezyją, ale ciesla robiacy podbitke zakomunikował ze te ptaszki juz wylatuja z gniazda..i sa opierzone:smile: za jakis tydzien tez beda przenosic gniazdo ...do specjalnie zrobionej budki na słup od ogrodzenia:smile:

Kominek piękny:smile:

am
29-05-2003, 14:37
O budce dla ptaków nie pomyślałem :sad:. Mam nadzieję, że ptaszki przeżyją ...
Pozdrawiam

Maluszek
17-06-2003, 10:24
AM - czy możesz przesłać namiary na kształtki parapetowe zewnętrzne?
Dzięki :D

am
17-06-2003, 13:51
Na fakturze mam tylko napisane Parapet L20 czerwony :(
Nie pamietam producenta.
Najlepiej jak pojedziesz i obejrzysz wystawkę parapetów - na pewno je znajdziesz.
Adres firmy: Konstancin Jeziorna, ul Warszawska 87, Klinkier-Bud
najlepiej jechać od Wilanowa w kierunku do Konstancina. Po prawej stronie duże ogrodzenie z klinkieru i duzy plac z cegłami

Maluszek
17-06-2003, 14:12
AM -dzięki :D

Becik
18-06-2003, 09:09
Am, ja wrócę do tematu drzwi. Pisałeś że wysokość otworu powinna wynosić min. 215 cm. U nas po wylewce będzie 220 i wygląda na to że mamy problem. Wszelkie typowe drzwi które oglądaliśmy mają wysokość ościeżnicy 210 cm ( interesuje nas raczej niższa półka - cena do 1500pln ), proponują nam nietopowe w 20% wyższej cenie i w bliżej nieokreślonym terminie :( ( ok. 5 tygodni ) . Wszelkie kombinowanie jest o tyle utrudnione że drzwi muszą być zlicowane z przylegającym oknem. Czy mógłbyś nam coś sensownego doradzić?
Pozdrawiam serdecznie. B.

am
18-06-2003, 14:30
Am, ja wrócę do tematu drzwi. Pisałeś że wysokość otworu powinna wynosić min. 215 cm. U nas po wylewce będzie 220 i wygląda na to że mamy problem. Wszelkie typowe drzwi które oglądaliśmy mają wysokość ościeżnicy 210 cm ( interesuje nas raczej niższa półka - cena do 1500pln ), proponują nam nietopowe w 20% wyższej cenie i w bliżej nieokreślonym terminie :( ( ok. 5 tygodni ) . Wszelkie kombinowanie jest o tyle utrudnione że drzwi muszą być zlicowane z przylegającym oknem. Czy mógłbyś nam coś sensownego doradzić?
Pozdrawiam serdecznie. B.

:( :( :(
Nie bardzo wiem czy coś mogę doradzić.
O ile dobrze zrozumiałem, chcecie żeby drzwi licowały z oknem (górną krawędzią ???).
To, ze macie otwór 220 nie powinno przeszkadzać - można przecież zastosować długie dyble do mocowania ościeżnicy 210 i zapiankować/zatynkować te 10 cm.
Jeżeli chodzi o estetykę, to chyba tylko drzwi na zamówienie

Becik
18-06-2003, 14:57
:) Dzięki am za odpowiedź... :x Mamy problem, bo w piątek zamawiamy okna i do tego czasu trzeba podjąć jakąś decyzję odnośnie drzwi. A najnowszy pomysł to żeby zmniejszyć otwory od góry ( o ile to będzie wykonalne :roll: ) i zamiast nietypowych drzwi mieć nietypowe okno. Ale to już nasz problem...
Napisz czy ruszyłeś już temat sprzedaży mieszkania...bo my też się przymierzamy i jestem ciekawa jak duże jest zainteresownie na rynku.
pozdr. B.

am
23-06-2003, 08:27
Nasze doświadczenia ze sprzedażą mieszkania są nastepujące:
1. Ogłoszenie w prasie (Gazeta Wyborcza) - zero zainteresowania
2. Ogłoszenia rozwieszone w miejscowości w której mieszkam - telefony się urywały.
Generalnie jest spory ruch i chyba się zwiększa. Przy sensownej cenie można sprzedać w miarę szybko.
My chcieliśmy sprzedać mieszkanie z wyposażeniem - nie bardzo się udaje. Chyba przejdziemy w tryb sprzedaży "gołego" mieszkania
Pozdrawiam

jurasz
23-06-2003, 13:19
Cześć !
Czy mógłbyś mi powiedzieć, jak wykonałeś rury doprowadzające świeże powietrze do kominka?
- na jakiej wys. na ścianie wlot powietrza
- rury pod wylewką? (ja jeszcze mam grunt i chyba w nim je umieszczę)

Co do instalacji elektrycznej - czy kable sieciowe, głośnikowe i alarmowe ciągnąłeś obo siebie czy zachowałeś jakieś odległości.
Jakie kabelki są stosowane do alarmu?

Pozdrawiam
Piotr

am
23-06-2003, 19:59
Cześć !
Czy mógłbyś mi powiedzieć, jak wykonałeś rury doprowadzające świeże powietrze do kominka?
- na jakiej wys. na ścianie wlot powietrza
- rury pod wylewką? (ja jeszcze mam grunt i chyba w nim je umieszczę)

Co do instalacji elektrycznej - czy kable sieciowe, głośnikowe i alarmowe ciągnąłeś obo siebie czy zachowałeś jakieś odległości.
Jakie kabelki są stosowane do alarmu?

Pozdrawiam
Piotr

1. Rura doprowadzająca powietrze do kominka na wysokości ok 1,3 od ziemi. Rura fi 100. Jeżeli masz grunt to zdecydowanie umieść rurkę właśnie tam

2. Okablowanie - generalnie nie zwracałem na to specjalnej uwagi. Są miejsca, że kable idą razem. Wiem, ze bezpieczniej powinno być oddzielnie ale mysle, ze nie jest to duzy problem. Nie pamietam dokładnie jaki dałem kabel do alarmu - na pewno ma 4 pary (8 przewodów - i to polecam). Co do przekroju to nie ma tam dużych prądów (intslacja alarmowa "chodzi" na 12V - kable mogą być cieniutkie.

Ivonesca
26-06-2003, 14:31
am- jak zwykle podziwiałam Twoje zdjęcia :-)
domek robi się coraz piekniejszy :-)

Zielona
27-06-2003, 08:10
am
Kiedy przeprowadzka?

Dom - pierwsza klasa. :lol:

am
30-06-2003, 17:18
Mam nadzieję przeprowadzić się pod koniec sierpnia - zobaczymy

Becik
09-07-2003, 15:21
Am - domek cudo. Aż miło popatrzeć.
O przeprowadzkę bym się na Twoim miejscu nie martwiła. My właśnie jesteśmy po umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania, umowę notarialną planujemy za miesiąc i też do końca sierpnia obowiązkowa przeprowadzka. Tylko że u nas są tylko tynki i wylewki :P :P :P
Ale to już taka tradycja tego naszego mieszkania - poprzedni jego właściciele też się na szlichtę przeprowadzali :lol:
Pozdrawiam. B.

am
09-07-2003, 15:45
Dzięki Becik za pocieszanie :D .
Też mam nadzieje, że nie będzie tak źle.
Życzę powodzenia w Waszej przeprowadzce
am

Ivonesca
28-07-2003, 12:06
am- trzymam kciuki za ciąg dalszy i przeprowadzkę :-)
pozdrawiam

am
29-07-2003, 22:15
Dzięki Ivonesca, przyda się. Ja żyję w takim amoku, że już nie wiem, gdzie mam kciuki, więc za siebie nie mogę trzymać. Mam nadzieję, że po przeprowadzce będę pamiętał jak się nazywam :wink:
Pozdrowienia.

paj^
30-07-2003, 21:14
do przeprowadzki mam jakies 2 miesiace a juz nie wiem jak sie nazywam, co to bedzie jak przyjdzie czas na przeprowadzke???:))
powodzeniania am!!!!

Zielona
31-07-2003, 08:34
am, paj
Ja już na szczęście mam to za sobą. Ale po przeprowadzce jeszcze jakieś trzy miesiące potrwa, zanim zejdziecie z karuzeli.

Powodzenia.
Am zamieść jakieś zdjęcia wnętrz.

am
31-07-2003, 15:54
Postaram się coś napstrykać w najbliższą sobotę

rafałek
01-08-2003, 13:59
Tak czytam Wasz dziennik i sobie myślę Boże, kiedy my będziemy na tym etapie... Mam nadzieję, że szybciej niż się spodziewamy.

Ivonesca
06-08-2003, 15:11
am - na pewno się uda !!!!!
pozdrawiam :-)

paj^
06-08-2003, 22:13
am, jezeli mozesz to daj namiar na firme z Olsztyna :)

am
07-08-2003, 16:26
am, jezeli mozesz to daj namiar na firme z Olsztyna :)

paj^ - przesyłam na priv

Ivonesca
18-08-2003, 13:23
am- bardzo podobają mi się zdjęcia :-) domek nabiera już smaku :-)a najbardziej podoba mi się pierwsza łazienka :-)
jak tam Pergo? też się nad nimi zastanawiamy
pozdrawiam

am
18-08-2003, 16:20
Ivonesca - jak na razie Pergo nam sie podoba. Rozmawialismy z monterami - robia panele różnych firm - twierdzą, że z Pergo jeszcze nigdy nie mieli problemu z wymiarem - u innych czasami sie zdarza.
Poza tym twierdzą, że rzeczywiście Pergo jest najtwardsze - pożyjemy-zobaczymy :wink:

Czytałem, że szambo macie już podłączone. Ja zainstalowałem u siebie taką rurę elastyczną, którą wyprowadziłem do ogrodzenia. Na to zakłada się taką "szybkozłączkę" stalową jak w wężach strażackich i zamurowuje w ogrodzeniu. Szambiara podjeżdża do ogrodzenia, zdejmuje szczelną pokrywę szybkozłączki i podłącza się bez potrzeby otwierania włazu i wchodzenia na działkę. Podobno nie śmierdzi. Jak chcecie zainstalować to teraz - przed rozpoczęciem uzytkownaia - później może być trudno :)

Życzę udanych wakacji
am

chmurka
18-08-2003, 22:48
Bardzo fajna instalacja-ta rura do szamba, podoba mi się. Zastanawiam się, jaką maksymalną długość może miec taka rura [mój dom stoi w głebi placu, dość daleko od drogi]. :D

am
19-08-2003, 10:23
...Zastanawiam się, jaką maksymalną długość może miec taka rura [mój dom stoi w głebi placu, dość daleko od drogi]. :D
Niestety nie mam pojęcia :cry: u mnie to tylko 6 metrów.

Jagna
20-08-2003, 09:28
Przyznam, ze dawno nie zaglądałam do Twojego dziennika. Teraz jak zobaczyłam zdjęcia......zatkało mnie :o Autentycznie nie byłam w stanie wyksztusić słowa. Jest po prostu PIĘKNIE! Jeszcze tak niedawno łaziliśmy po betonie, a tu....niesamowite. A glazura w paski jest super! Szczególnie, że to dziecieca łazienka. Bardzo mi się podoba :P
Gratuluję. Macie naprawdę przepiękny dom!

am
20-08-2003, 09:32
Dzieki Jagna - my też jesteśmy zaskoczeni jak wiele zmienia wykończeniówka. Glazurnik długo coś robił i nie było widać efektów. Później się dopiero zaczęło.
Wstawienie głupich drzwi (dwa dni) zupełnie odmienia wnętrza. To samo panele - szybko i dużo zmieniają.

Pozdrowienia

Maluszek
20-08-2003, 09:49
Qrcze Jagna mnie ubiegła :evil: :wink:
Dom wygląda super :D Coś niesamowitego jaka zmiana :D Bardzo podoba mi się Twój nowy salon i kominek i nowe drzwi i wszystko :D

Marbo
22-08-2003, 11:41
Gratuluję! Jestem pod wrażeniem - naprawdę piękne dzieło.

Ivonesca
10-09-2003, 08:03
am- urlop był udany - co prawda na budowie ;-) ale dużo podciągnęliśmy do przodu :-) mam nadzieję że dziś podciągnę dziennik ;-
czy Pergo dałeś do salonu czy do innych miejsc? i jak się sprawują po tym co prawda jeszcze krótkim czasie?

am
16-09-2003, 10:58
am- urlop był udany - co prawda na budowie ;-) ale dużo podciągnęliśmy do przodu :-) mam nadzieję że dziś podciągnę dziennik ;-
czy Pergo dałeś do salonu czy do innych miejsc? i jak się sprawują po tym co prawda jeszcze krótkim czasie?

Pergo dałem do wszystkich sypialni. Na razie sprawuja się OK. Jesteśmy zadowoleni. W salonie mam gresy (brrr - zimno w nogi - trzeba nosić buty lub kapcie)

16-09-2003, 11:29
Pięknie! :D
Bardzo ładne łazienki.
Jakie to drzwi-wewnętrzne?
pozdrawiam całą rodzinkę i życzę samych miłych chwil w nowym domku.
:D

16-09-2003, 11:30
Super dom! Przyłączam się do pochwał! Łazienka dla dzieci - cudo!

A z jakiej firmy masz okna? Właśnie o takie mi chodzi. Proszę o info. Z góry dziękuję. Ivette

Zielona
16-09-2003, 11:44
Graaatulacje am! :lol:
Błagam! Nie zaprzestawaj pisać dziennika, tylko dlatego, że już MIESZKASZ. Tak naprawdę, dom nabiera charakteru gdy mieszkając - wydeptuje się ścieżki (te które wcześniej wyznaczymy nie zawsze się pokrywają z tymi wydeptanymi).
Tak więc pisz, bo dopiero jak się wprowadzisz to widzisz czy Twoje posunięcia w trakcie budowy i wybory, których dokonałeś były trafne czy może chybione.

am
16-09-2003, 14:07
Dzięki
Opal - drzwi Porta
ivette - okna Gebauer
Zielona - jeszcze na pewno bede pisal - to, ze zamieszkałem niestety nie oznacza, ze skończylem budowe ;)

Ivonesca
16-09-2003, 14:08
am - gratuluję !!!!!
oby zawsze dobrze się Wam mieszkało w nowym domku !!!!

paj^
16-09-2003, 22:10
am, napisz jaka to plyta i ile zaplaciles za plyte indukcyjna?
gary juz mam brakuje tylko plyty:)

am
17-09-2003, 08:32
płyta Siemensa EH 77754EU, koszt ok. 4500PLN :evil:

Maluszek
17-09-2003, 09:03
AM - jakiego Ravaka kupiłeś? Dzisiaj idziemy odebrać Gentjanę ale jeszcze mogę to zmienić.

am
17-09-2003, 09:24
Ravak ROSA.
Wanna jest fajna i wygodna ale montaż (zwłaszcza oryginalnej obudowy)fatalny

Ivonesca
18-09-2003, 08:45
am - widzę ze nie tylko ja mam problemy w łazience :-)
dzisięć razy pytałam fościa co wszystko montuje czy napewno mam kupiż kibelek warszawski (dziura była w podłodze) - kupiłam - okjazało się że potrzeba jednak z odpływem poziomym i kawałek rury żeby pasowało :evil: brodzik miałam wgiety - pojechałam go wymienic - ale nie było takich na 9 cm , więc zdesperowana wzięłam na 5 cm - wygląda o nawet o wiele lepiej - ale teraz syfon się za bardzo nie mieści - trzeba jakis inny :evil:
i tak w kółko.....

am
19-09-2003, 14:18
Ivonesca - ciekawe, czy to się kiedyś skończy :(
Mam nadzieję, że tak

paj^
20-09-2003, 10:44
cze am :), dzieki za odpowiedzi
piszesz o szufelce odkurzacza centralnego obok kominka, wlasnie taka zamontawalem a fachowiec od odkurzaczy, widzac ja, skrytykowal pomysl itp... chyba dlatego, ze sam jej nie zamontowal :)
podlosc ludzka nie zna granic :)

am
22-09-2003, 15:07
Po moich krótkich doświadczeniach z kominkiem zdecydowanie polecam szufelkę od odkurzacza w okolicach kominka (ja bym zamontował na podłodze we wnece na drzewo) - na pewno się przydaje
Pozdrawiam
am

Ivonesca
23-09-2003, 09:51
am- łazienke mam skończoną, uffff .....no prawie skończoną...własnie dzwonili że wiozą kabinę, no i brakuje jeszcze lustra....ale kibelek podłączony :P i ręce mozna też umyć - co prawda na razie zimną wodą - ale można.....
też by mi się przydał taki wykop w pobliżu, o jakim Ty pisałeś :wink: potrzebujemy również dużo ziemi
i jeszcze raz w sprawie Pergo - czy bardzo "stukają" czy istnieje jakas wyciszona wersja - najbardziej w panelach boję się tego stukania :-(
pozdrawiam

am
23-09-2003, 11:25
U mnie w zasadzie wcale nie stukają. Pergo wprowadziło teraz taką wersję z podkładem, który ma za zadanie wyciszanie. Jest to jednak tylko kawałek jakiegoś filcu i moim zdaniem nie bardzo to działa. Jest tez droższe niz sam panel.
Ja kupiłem sam panel i do tego podkład wyciszający soundprotect czy coś takiego , produkowane przez Wirex (podobno ta sama fabryka co Pergo).
Po pierwsze nadaje sie świetnie pod podłogówke (o wiele niższe współczynniki oporu cieplnego niz tradycyjna pianka). Po drugie znakomicie wytłumia i niweluje małe nierówności.
Jestem bardzo zadowolony - koszt wyszedł taki sam jak pergo z tym przyklejonym filcem a naprawde nie słuchać stukania.
POzdrawiam

Ivonesca
23-09-2003, 11:31
dzieki bardzo za odpowiedź :-)
i tak na razie nie ma kasy na podłogi - ale wywiad przyda się jak najbardziej :-)

Zielona
24-09-2003, 12:00
No ... am ... zatkało mnie. Jestem pod wrażeniem wnętrz domu.
Są dopieszczone w szczegółach, zrobione z dużym smakiem.
Łał ... :lol: :o

Maluszek
24-09-2003, 12:06
Am - schody są rewelacyjne :D Szkoda, że stolarz, który je wykonał już nic nie będzie robił :(
Reszta pomieszczeń też bardzo mi się podoba.

gaga2
24-09-2003, 13:03
Przyłączam się do zachwytów....
Pozdrawiam,
gaga2

magmi
24-09-2003, 14:14
AM, jest SUPER!
Bardoz mi się podobają te okryte kawałki więźby. I zabudowane w ścianie półki w pokojach dziewczynek. I łazienka dla gości.

W ogóle jest naprawdę co podziwiać. Gratulacje! :D

am
24-09-2003, 14:16
Dzięki wszystkim za miłe słowa
Musze je przekazać żonie, bo to ona jest głównym "architektem" wnętrz, ja jestem tylko odpowiedzialny za stan surowy :)
Pozdrowienia

mAgnes
24-09-2003, 14:28
Przeczytalam caly Twoj dziennik dzisiaj. Jestem pod wrazeniem.
Wiele cennych rad - super, ze sie nimi dzielisz, np o tej o otworze na drzwi zewnetrzne bede pamietac.

A wnetrza - rewelacja!!!!

Mam pytanie o gres w salonie, to sa te duze kafle 45x45? Czy moge zapytac o cene za m2?

am
24-09-2003, 14:41
Woow - cały dziennik w jeden dzień - nieźle, nie sądziłem, że da się to przeczytać na raz.

Gres w salonie ma wymiary 60x60 :o , nasze wcześniejsze plany to terakota 45x45. Dostaliśmy jednak dobrą cenę na gres i ostatecznie płytki wyszły jeszcze większe.
Cena to coś koło 60PLN/m2
W sklepie ten gres kosztuje około 100PLN/m2 - ja kupowałem naprawde sporą ilość - ponad 130m2 - negocjowalem cene bezposrednio z handlowcem z fabryki i dlatego udalo sie tak obnizyc cene.
Pozdrawiaa

Ivonesca
24-09-2003, 15:02
am - jaki piekny dom !!!!!
gdzie to kiedys było budową :wink: - wierzyc się nie chce :D

z tego co pamietam drzwi mamsz Porta - a jaki to kolor co tak ładnie spasował się z kolorem okien ? (naszym ulubionym ;-) zresztą)

Kasiorek
24-09-2003, 15:11
Ja również chcę się przyłączyć do gratulacji a szczególnie chcę Ci pogratulować zdyscyplinowania w kolorystyce .Twoja łazienka dla gości będzie podobna do mojej z sauną.Podobną mozaikę będę miała z "Porcelanosy".Mam pytanie jaki duże masz fugi w salonie na podłodze?

am
25-09-2003, 09:07
Ivonesca,
drzwi Porta Toledo, kolor podstawowy Teak 085.

Kasiorek,
Fuga w salonie ma 4 albo 5mm (sprawdzę i potwierdze jutro). Miała być mniejsza, ale po pierwsze płytki nie trzymały kąta i trzeba to bylo "chować" w fudze, po drugie, fugi w salonie mają się schodzić z fugami w korytarzach dochodzących do salonu, a tam płytki mają 30x60 - też trzeba było nadrabiać szerszą fugą. Wreszcie mamy ogrzewanie podłogowe i fuga 4-5mm to podobno minimum dla takiego grzania.
Generalnie ze względu na wielkość płytek wyszło OK - jesteśmy zadowoleni.

Pozdrawiam

25-09-2003, 09:36
Rozczulił mnie ten najmniejszy mieszkaniec.Takie to maleństwo było niedawno,a teraz się po schodach wspina.
:D

am
25-09-2003, 09:55
Dobrze że chociaż my się nie starzejemy :lol:

25-09-2003, 10:05
:oops:

Kasiorek
25-09-2003, 10:12
Ja też będę miała ogrzewanie podłogowe i planuję dosłownie nitkową fugę i na razie nikt mi nie mówił że jest za mała do ogrzewania.Czy to naprawdę ma takie znaczenie ?

am
25-09-2003, 10:21
Nie jestem pewien jak to jest z tą fugą i ogrzewaniem podłogowym. My też na początku planowaliśmy podłogę bez fug (ach ten nierówny gres :evil:). Powtarzam, co nam powiedział glazurnik powołując się na jakieś normy (on to miał normy na wszystko - nawet na opóźnienia w robocie :wink: ). Trudno powiedzieć.

Ivonesca
25-09-2003, 11:09
am - tak sie właśnie domyślałam że to teak :-) dzięki :-)

Bartt
25-09-2003, 16:21
Dzięki am :)
Od jakiegoś czasu zastanawiałem się, jak rozwiązać okna szerokości 180cm - zrobić trójdzielne?/szprosy?/jedna tafla? - teraz już wiem :) 8) :D
Twoje okno z widokiem na drzewo kominkowe jest zaje...,
PS jakie ma wymiary
hej

Bartt
25-09-2003, 16:22
I jeszcze pytanie - jaką masz wysokość do sufitu na poddaszu?

paj^
25-09-2003, 18:20
am, domek bardzo ladny, wszystko na swoim miejscu, po prostu bez LUKRU, SUPER, najwieksze wrazenie robia jetki, super to wyglada!!
pochwal sie, gdzie zamawiales kuchnie, robiona przez stlolarzy czy kupiona gotowa, z MDFu czy z drewna??

am
26-09-2003, 09:33
Bartt,
Wymiary dużego okna to 240x190, wysokość pomieszczeń na poddaszu - hmm to trudno powiedzieć - zależy gdzie się stoi :lol: A na poważnie, to w dwóch pokojach jest jakieś 270cm, w najmniejszym pokoju jest sporo niżej - ok 230-240

paj^
Kuchnia z Ikea, fronty z drewna

Pozdro

30-09-2003, 15:10
Jejku, jaki macie piękny dom! A dziennik - cudo z tymi wszystkimi zdjęciami.
Jaką masz wysokość parapetu? Ivette :lol:

am
30-09-2003, 18:05
Ivette - nie jestem pewien czy rozumiem pytanie :-? Chodzi Ci o grubość parapetu czy o wysokość zamocowania od podłogi
Na pierwsze pytanie mogę odpowiedzieć - grubość to jakieś 3 cm, na drugie nie mogę - wysokość jest różna w różnych pomieszczeniach

am

01-10-2003, 08:19
am - zauważyłam różną wysokość parapetów od podłogi - chodziło mi o tzw. standardową wysokość np. w pokoju dziewczynek i w salonie przy "normalnych" oknach. Dziękuję z góry i pozdrawiam! Ivette
P.S Ach, jaki piękny dom...... :P

am
01-10-2003, 12:13
OK - sprawdze i jutro napisze
Pozdrawiam

Ivonesca
03-10-2003, 12:54
am - obiecanki - cacanki wreszcie spełnione :P zerknij do mojego dziennika :-)

Joskul
05-10-2003, 21:23
Ślicznie wszędzie, ale najładniej w łazienkach :wink:
Mam prośbę: czy mógłbyś napisać, ile drewna wyszło Ci na schody i balustradę? Miłych wieczorów przy kominku :lol:

am
06-10-2003, 15:07
Ivette
w salonie okna mam na wysokosci 90cm (obnizona podłoga w stosunku do reszty pomieszczen), w sypialniach ok 85cm

Joskul - nie wiem :-?
Stolarz przyjechał, zmierzył, zrobił u siebie, przywiózł i zamontował - zapłaciłem i to wszystko. nie mam pojęcia ile drzewa na to potrzeba.

07-10-2003, 08:11
Dzięki am - uspokoiłam się, bo u mnie parapety też będą na wysokości ca. 90 cm i teraz okazało się, że to podobno trochę za wysoko.... Ale jak tak, to OK. Pozdrawiam :lol:

am
07-10-2003, 09:08
Nie bardzo wiem, dlaczego miałyby być za wysoko. W sypialniach u dzieci parapety celowo miały mieć ok 85 cm wysokości, bo takie najczęściej są wysokości wygodnych biurek - a my chcemy je postawić właśnie przy oknach.
W kuchni mamy wysokośc okna ponad 100cm - przy oknie mamy zlew i kran. Po pierwsze chodziło o to, zeby okno można było swobodnie otworzyć i żeby nie zawadzało o kran, po drugie, zeby woda nie chlapała na szybę. Tak mamy i jesteśmy zadowoleni.

W naszej jadalni nie mamy nic pod oknami i spokojnie moglibyśmy je zostawić niższe - niestety kiedyś wpadliśmy na pomysł podwyższenia tych okien i mamy ok 85 - ale też jest OK.
POzdrawiam

07-10-2003, 09:23
dzięki am - podbudowałeś mnie :lol: Już i tak się nie da zmienić i tak mój dom jest najpiękniejszy dla mnie, bo jest mój własny :lol:

Becik
07-10-2003, 09:41
Am, wiem jak to jest fajnie, gdy się nawet mieszkając posuwa kolejnymi kroczkami do przodu :). Rozumiem że zgłaszacie teraz dom do zamieszkania. Czy u Was praktykowane są już wizyty kontrolne inspektora? ( wiesz że teraz mają już na to 3 tygodnie :( a nie jak dawniej 2 ? ). Napisz czy dogrzewasz juz domek gazem.
Troche Wam po cichu zazdroszczę stanu zaawansowania, ale mam nadzije że i u nas wkrótce przynajmniej ta podłoga w salonie będzie :), parkiet już jest zamówiony :)
Pozdr. B.

am
07-10-2003, 09:51
Nie wiem jeszcze nic na temat odbioru - w przyszłym tygodniu zawiozę papiery to pewnie bedę wiedział więcej. Generalnie my się odbioru nie boimy - wszystko zgodnie z projektem. Zakładam również, że nie będzie odbioru, bo pozwolenie na budowę z 1999 roku i jest jedynie wymóg zgłoszenia - nie ma nic napisane o konieczności odbioru.

Kotłem na razie się bawię, odpowietrzam instalację - trudno jeszcze mówić o dogrzewaniu. Dogrzewamy kominkiem i to wystarcza

Joskul
13-10-2003, 21:08
Am, czy do Waszej super-kuchni potrzebne są jakieś super-garnki?

am
16-10-2003, 08:31
Tak potrzebne są garnki z dnem ferromagnetycznym - czyli np. stalowe.
Łatwo sprawdzić, czy garnek nadaje się do kuchenki indukcyjnej - wystarczy przyłożyć do dna garnka magnes - jeżeli się "trzyma", to znaczy, ze garnek jest OK i bedzie pracował na indukcji.
Można kupić bardzo drogie i fajne garnki np. fissler, ale są w Ikei duzo tańsze garnki stalowe, które również nadają się do takiej kuchenki

Joskul
16-10-2003, 21:01
Dzięki. Tak myślałam, że na kosztach zakupu kuchenki się nie skończy i trzeba będzie wymienić cały park maszynowy.

Maluszek
17-11-2003, 07:58
AM - ile Twój piec zżera gazu? U mnie strasznie dużo - pracuje troszkę ponad tydzień i gazu wyszło dobrze ponad 60 m3. Czy to normalne? Serwisant twierdzi, że w pierwszym miesiącu tak będzie bo wygrzewa dom itd. Ale żeby aż tyle?

Becik
17-11-2003, 10:50
Maluszku, ja co prawda nie jestem am, ale może am się nie obrazi jeśli coś odpowiem.
60m3 to bardzo dużo jak na tydzień - ale Twój dom jest mocno wychłodzony, więc żeby ogrzać te mury - trzeba niestety wpompować w niego dużo ciepła :(
Przekonaliśmy się o tym wczoraj, gdy po lakierowaniu parkietu wynieśliśmy się z domu na 1,5 dnia wyłączywszy ogrzewanie. Potem wróciliśmy, zrobiliśmy jeszcze wietrzenie i potem zaczęliśmy grzać. Żeby podnieść w domu temperaturę z 13 do 20 st - trzeba było spalić naprawdę dużo gazu i drewna w kominku.
Mogę Cię pocieszyć - będzie coraz lepiej. A jak sie już sytuacja unormuje - to wszystko będzie już w Waszych rękach. My od wrzesnia spaliliśmy tak ze 120m3. Nasi sąsiedzi ze 3 razy więcej. Ale oni mają troszkę większy dom, nie mają jeszcze kominka, nie mają podłączonego regulatora i chodzą po domu w koszulkach ( a my w swetrach ). I na dodatek przez 2 miesiące żyli w przeświadczeniu że 1m3=1litr :D.
Moja rada - jeśli macie kominek, to używajcie go jak najwięcej - to ustrojstwo jest naprawdę dogrzewne.
A jak tam postępy u Was? Kiedy przeprowadzka?
Pozdr. B.

am
17-11-2003, 11:28
60m3 propanu !!!
W tydzień !!!!

Ja przez cały październik (pierwszy miesiąc grzania) zużyłem 80m3
Od 1 października do dzisiaj zużyłem 110m3.

Oczywiście jesteście w innej sytuacji.
Zakładam, że do tej pory nie ogrzewaliście więc dom jest solidnie wychłodzony a do ogrzania potrzeba sporo energii. Poza tym pewnie nie mieszkacie więc brak zysków bytowych. Mój dom grzeje wprawdzie pierwszy sezon, ale stan surowy stoi od dwóch lat i się suszy, wiec wilgoci technologicznej też pewnie mniej. No i dogrzewam kominkiem.
Ale 60m3 - straasznie dużo.

Maluszek
18-11-2003, 08:31
Troszkę mnie uspokoiliście ale te 60 m3 dalej mnie przeraża. Mam nadzieję, że się to w końcu unormuje. Na razie tylko ogrzewamy dom a co będzie jak podłączymy ciepłą wodę? Kominka jeszcze nie mamy :( a zamierzamy się wprowadzić jakoś tak początkiem grudnia :D

Becik
18-11-2003, 08:47
Maluszku, u nas zużycie gazu spadło znacznie po podłączeniu regulatora pokojowego. Myślę że gdybyśmy mieli pogodówkę byłoby jeszcze lepiej. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście - radzę zrobić czym prędzej.
A od jutra ma być znacznie cieplej - to też na pocieszenie nam wszystkim :)

Maluszek
18-11-2003, 08:50
Ale my mamy podłączony ten regulator i podłogówka grzeje lepiej niż grzejniki. Więc może coś źle jest ustawione :(

Becik
18-11-2003, 08:58
A jaką ustawiliście temperaturę? A może przewymiarowaliście piec? ( poobserwujcie jak często się załącza ). A ile macie styropianu pod podłogówką?
To wszystko co mi przychodzi do głowy. Tak czy siak to na pewno z czasem będzie coraz mniej - w zimne mury tego ciepła trzeba trochę wpompować.
Pozdrawiam.

Maluszek
18-11-2003, 09:10
Sprawdzę i dam znać.

am
18-11-2003, 11:27
Becik - z Maluszkiem mamy taki sam kocioł, kupowany i instalowany przez tą samą firmę (jedna z tych "forumowych spółdzielni" do negocjowania upustów :lol: ). Kocioł kondensacyjny 24kW (ale zakres modulacji od 6kW) - o przewymiarowaniu więc raczej trudno mówić.
Jest tam oczywiście regulacja pogodowa + pokojowa.
Wydaje mi się, że już drugi tydzień powinien być tańszy - poza tym wiem, że u Maluszka byli malarze (a więc pewnie było wietrzenie) - to też może być przyczyna.

Maluszek - co masz na myśli pisząć, że podłogówka grzeje lepiej niż grzejniki ?

Maluszek
18-11-2003, 15:44
Może źle się wyraziłam - chodziło mi o to, że podłogówka ma większą wydajność.
Czy to dobrze, że piec od uruchomienia (10 dni temu) przepracował już 150 godzin czyli 15 godz. dziennie? Wczoraj zużył 4 m3 gazu.

Maluszek
19-11-2003, 08:39
Mój mąż twierdzi, że na dole (podłogówka) jest cieplej niż na piętrze (grzejniki). Nie wiem czy to dobrze? Wczoraj sprawdzaliśmy to piec pracuje od 167 godzin to wychodzi ok. 16 godz/dziennie. Spalił do tej pory 64 m3. Temperatura pieca to chyba 45C. Wydaje się, że powoli zaczyna się stabilizować.

am
19-11-2003, 09:50
4m3 to już raczej OK - takie mam spalanie jak jest poniżej zera na zewnątrz. Chyba rzeczywiście kocioł "wpompował" niezbędne ciepło w mury - teraz to powinno być już lepiej.
Co do różnicy temperatur podłogówka versus grzejniki, to spokojnie możecie to wyregulować (o ile jest to problemem) - grzejniki to obwód A, podłogówka B - regulując krzywą grzewczą możecie zmieniać parametry grzania (czyli np. podnieść krzywą na obwód A albo obniżyć na B(jeżeli za ciepło)

Dodatkowo grzejniki pracują na samej tylko pogodówce (czujnik zewnętrzny temperatury) i może jest za ciepło na dworzu, żeby sensownie grzały.
Podłogówka jest sterowana czujnikiem zewnętrznym, ale w przypadku tego obwodu macie czujnik temp wewnętrznej, który dodatkowo koryguje parametry grzania w uzależnieniu od temperatury wewnętrznej - stąd również mogą być różnice w grzaniu obu obwodów.

POzdr

am
19-11-2003, 09:54
Aha - długość pracy palnika - pamiętajcie, żę jest to palnik modulowany - długość czasu grzania niewiele więc mówi - może pracować jedną godzinę z pełną mocą i spali tyle gazu co przez 3 godziny z modulacją 30%

Becik
21-11-2003, 13:46
am - staaaasznie dużo tych dokumentów wymagają u Ciebie przy zgłoszeniu :o
ale za to miło, że nie kontrolują... u mnie losowo kontrole są
czy rzeczywiście na razie jeszcze obowiązują 2 tygodnie?? Ja myślałam że już 3 :roll:
Póki co ja zgłosiłam w środę i mam nadzieję wkrótce się zameldować...
Pozdrawaiam. B.

am
21-11-2003, 13:51
nie wiem, czy nie kontrolują - tak mi powiedziala pani, ale ..licho nie śpi. ja tam się kontroli nie boję - ostatnio sprawdzałem niektóre wymiary - np. odlegość budynku od granicy działki (linia zabudowy). Mam linię zabudowy 5m a mój budynek stoi w odległości ...5,00m!!! A był wytyczany prze kierownika budowy. Nie jest więc źle.
Generalnie obowiązują 3 tygodnie, ale ja mam wpisane w pozwolenie 2 tygodnie wiec pewnie to dlatego.

Ivonesca
24-11-2003, 09:16
am - pora zacząć myśleć o świętach.....
ja tez myślę o świętach we właśnym domku.....choc jescze nie mieszkamy :-( to cały czas mam nadzieję że uda się wprowadzić....może nie będzie czasu na lepienie uszek, ale cóż....kupi się jakieś gotowe ;-)

am
24-11-2003, 09:23
Ivonesca - życzę z całego serca choinki we własnym domku..
Pozdrawiam i zyczę wytrwałości w wykończeniowych walkach
am

wg
24-11-2003, 10:13
Witam,
Dlaczego napisałeś, że przy dwóch bramach wygodniej się parkuje? :o Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie. Poza tym, przy jednej bramie można wjechać na środek np. w celu umycia. Jedynym argumentem za dwoma bramami (pomijając względy subiektywne typu wygląd) jest dla mnie oszczędność ciepła przy ogrzewanym garażu. Proszę wyjasnij co miałeś na myśli z tą wygodą.

Slawek :)
24-11-2003, 10:35
Hey AM,
oglądałem Twoje zdjęcia i dopiero teraz dotarło do mnie, że w jednej z łazienek (tej utrzymanej w beżach i ugrach) masz takie drzwi do niszy prysznicowej, jakich poszukuję (tafla szklana z małą ilością metalu i do tego uchylna - mam mało miejsca na drzwi).
Mógłbyś zdradzić, co to za fima i ile taka przyjemność kosztuje?

Przy okazji - macie balustradę schodów o super kształtach...
Pozdrowienia

am
24-11-2003, 14:26
Witam,
Dlaczego napisałeś, że przy dwóch bramach wygodniej się parkuje? :o Zawsze wydawało mi się, że jest odwrotnie. Poza tym, przy jednej bramie można wjechać na środek np. w celu umycia. Jedynym argumentem za dwoma bramami (pomijając względy subiektywne typu wygląd) jest dla mnie oszczędność ciepła przy ogrzewanym garażu. Proszę wyjasnij co miałeś na myśli z tą wygodą.

MOże trochę nieprecyzyjnie napisałem. Wszystko zależy jeszcze od tego jaka jest szerokość bramy garażowej. Jeżeli jest to np. 5m - to nie ma sprawy wygodnie parkuje się dwoma samochodami, ale przy 4m (tak jak u nas) trzeba uważać, żeby samochod zmieścił się obok drugiego, który już stoi. U nas jest tak, że jeden samochod (krotszy) musi wjeżdząć maksymalnie do ściany garażu - nie jest rownolegle do sciany garażu tylko trochę bokiem. Drugi samochod wtedy może wjeżdzać prosto. Przy dwóch bramach o odpowiedniej szerokosci każdy samochod wjeżdżałby prosto i więcej byłoby miejsca w garażu na wsiadanie/wysiadani. Przeczytałem co napisałem: nie wiem, czy wyjaśniłem :( - trochę chyba to zagmatwałem

am
24-11-2003, 14:29
Hey AM,
oglądałem Twoje zdjęcia i dopiero teraz dotarło do mnie, że w jednej z łazienek (tej utrzymanej w beżach i ugrach) masz takie drzwi do niszy prysznicowej, jakich poszukuję (tafla szklana z małą ilością metalu i do tego uchylna - mam mało miejsca na drzwi).
Mógłbyś zdradzić, co to za fima i ile taka przyjemność kosztuje?

Przy okazji - macie balustradę schodów o super kształtach...
Pozdrowienia

Firma Kermi, model Siesta, kosztuje - nie pamiętam - sprawdze i jutro napiszę (na pewno kosztuje za dużo :D )

wg
24-11-2003, 14:39
Zrozumiałem o co chodzi. W takim razie musisz mieć nieco rezerwy na ściankach bo obu stronach bramy tzn. można by również zamontować szerszą pojedynczą i też by było wygodnie.

am
24-11-2003, 14:59
wg - dokładnie tak. U mnie z każdej strony garażu mam 0,5 przestrzeni miedzy bramą a scianą. Jezeli brama byłaby szersza albo dwie mniejsze bramy z poprzeczką w srodku - byłoby wygodniej

am
24-11-2003, 15:00
Slawek:) - drzwi Kermi kosztowały coś koło 2kPLN

Ivonesca
24-11-2003, 15:28
am - dzięki :-) mam nadzieję że sie uda.....tym bardziej ze chodzą pogłoski że od stycznia ma podrożeć znów :evil: nasze dotychczasowe mieszkanko :-(
to może być bodziec :wink:

Slawek :)
24-11-2003, 20:24
AM,
dzięki za info, jeśli te drzwi rzeczywiście kosztowały ok. 2 K PLN, a pasowałyby do mojej nieco przymałej łazienki, to chyba bym się na nie skusił. Zakładając oczywiście, że można je dostać w okolicach Wrocka. Ostatnio ogladałem jakieś kosmiczne Koralle, ale 3,7 K zbiło mnie z nóg i oswoiło z wizją posiadania przez dłuższy czas jakiejś planstikowej zasłonki :evil:
Pozdrowienia

Becik
05-12-2003, 13:33
Gratulacje dla szczęśliwego "domownika na całego" :D
A to radosne rozporządzenie prywióz Ci listonosz czy też może odebrałeś osobiście? U mnie radosne odliczanie ma się zakończyć w najbiższą środę ( 3 tygodnie ). Miałam juz wizytę inspektora. Na razie nic więcej nie powiem - żeby nie zapeszać ;) :lol: . Nie mogę sie doczekać. I wreszcie sie zameldujemy!
Pozdrawiam.

Ivonesca
05-12-2003, 13:48
am - gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie masz pojęcia domowniku jak się cieszę (i troszkę Ci zazdroszczę;-))

am
05-12-2003, 15:58
Becik - dzieki.
Pismo odebrałem osobiście. Nie mogłem się doczekać. U mnie nie było inspektora na budowie :P .

Ivonesca - ja kibicuje, trzymam kciuki i czekam na Twoje zakończenie.
Jak tam się czuje kominek?

Ivonesca
08-12-2003, 09:24
am - kominek rozparł się w zalunie - jak by powiedziała Joasia Jasia :wink:
rureczki wszystkie są popołączane, jescze tylko kabelki i rura, która ma połączyc kominek z kominem :P
własnie dzwoniłam do gościa od kominka z rańca i mam się szykowac na czwartek na rozpalanie....nie mogę się doczekać ...........
pozdrawiam serdecznie

am
08-12-2003, 10:52
No to życzę szybkiego rozpalania - my jak pierwszy raz rozpaliliśmy w kominku, to .. było nam tak dobrze, że przenieśliśmy do salonu styropian (na gołą szlichtę) i siedzieliśmy do późnej nocy wpatrując się w kominek

Maluszek
18-12-2003, 09:06
AM - dzięki za info dotyczące kominka. Dopiero dzisiaj odsłuchałam pocztę. Za montaż kominka zapłaciłam tyle samo, obudowa ma mnie kosztować tak samo + materiały.

Ivonesca
23-12-2003, 14:05
am - kominek hula jak się patrzy, kartony pietrzą się wszędzie, żarówki powkręcane......czyli święta w NOWYM DOMKU :-) :) :) :) :) :)
tak się cieszę że musiałam się podzielić :-) dzięki za trzymanie kciuków :-) i pozdrawiam światecznie :)

Ivonesca
18-02-2004, 08:06
am - no to ja wyciągnęłam komentarze z 2-giej strony ;-)
w sprawie Gebauera - nie zlicze ile razy byli już u mnie :-( najpierw z drzwiami - strasznie ciężko chodziły zamki i Gebauer prztykał się z producentem zamków kto ma przyjechac na tę reklamację....trzeba było uzyc mocniejszych argumentów ;-) ze mnie nie obchodzi kto przyjedzie - byleby wymienili zamki. Ostatecznie były wymienione 2 i teraz jest OK.
Przyjeżdżali też do okien - miałam kłopot z drzwiami tarasowymi- nie domykały się dołem. Na szczęście teraz jest wszystko OK i mimo wszystko dalej uważam że mamy piękne okienka, a okiennice są znakiem rozpoznawczym dla wszystkich którzy do nas jadą :)

Poza tym mieszka się super....kominek działa jak się patrzy (tylko czemu tego drzewa tyle idzie ;-)), ale ogólnie w domku jest ciepło i wody ciepłej też pod dostatkiem, no i znalazłam właśnie opiekunkę do dzieci...tak że powolutku, byle do przodu......
pozdrawiam serdecznie

am
18-02-2004, 08:24
A to ciekawe - u mnie też był klopot z zamkniem - na szczęście nie miałem żadnych problemów - pan od Winkhausa przyjechał szybko, coś tam wyczyścił i jest OK

Pozdrawiam
am

Zielona
18-02-2004, 08:28
am
Te pękające płyty gipsowo-kartonowe to chyba urok (czyt. przekleństwo) nowych domów. U nas więźba jest jak najbardziej w porządku, a płyty pękają, zwłaszcza przy łączeniu skosu z murem. Najbardziej jest to widoczne w pokojach dzieci, gdzie jest rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka i przy suficie jest naprawdę ciepło.

Pozdrawiam serdecznie.

am
18-02-2004, 08:35
Taaaaaa ... DGP z kominka chyba rzeczywiście ma w tym swój udział. Ale to "pocieszające" :wink: że nie tylko u mnie pęka. Ja się tym nie przejmuję - za to moi znajomi też niedawno się wprowadzili i pękanie bardzo im przeszkadza. Myślę że po kilku latach to się jednak ustabilizuje i po następnym szpachlowaniu/malowaniu będzie OK
Pozdrawiam
am

Ivonesca
18-02-2004, 08:38
co do pękających płyt to ja jeszcze poddasze mam niewykończone, ale coś mi mówił jeden z wykonawców że najlepiej na wszystko dać tapetę....tylko jaką...z włóknem szklanym?? cholerka, nie pamietam :-(
ta tapeta podobno pracuje razem z więźbą i na zewnątrz nie widac żadnych pęknięć, a można wybrać sobie jakąś fajną fakturę tapety i potem ja malować...

Maluszek
18-02-2004, 08:56
Właśnie przeczytałam o Twoich kłopotach :(

U nas z kotłem było to samo :( - wyskakiwał ten sam błąd (02) i kocioł się wyłączał :( Jacek zadzwonił do Viessmana i tam od razu powiedzieli nam co trzeba zmienić (najprawdopodobniej Jacek zadzwonił już po Twoich telefonach i rozmawiał z tym serwisantem co Ty. Dobrze, że przetarłeś szlaki :D )

U nas też pękają płyty gk - mamy podejrzenie, że były wilgotne i teraz jak w domu jest ciepło i dobra wentylacja to pękają na łączeniach jak głupie :( Już nie powiem co mnie trafia jak to widzę - na wiosnę nasza ekipa ma to poprawiać bo teraz nic poprawki nie dają :(

Zużylismy 362 m3 propanu (od listopada do wczoraj) - troszkę mniej niż Ty. Najwięcej poszło w styczniu (120 m3) bo nie używaliśmy kominka - była robiona obudowa. A tak w miesiącu wychodzi ok. 100 m2. W tym miesiącu jak na razie zużyliśmy tylko 22 m3 gazu :D a jako, że do końca miesiąca już niewiele czasu to dużo tym razem nie zapłacimy :)

Z oknami też mam problem - bardzo ciężko zamykały się drzwi tarasowe i jak przyjechał pan od Gebauera, żeby je wyregulować, okazało się, że drzwi są od zewnątrz wypaczone (dlatego tak ciężko się zamykały). Właśnie czekamy na ich wymianę.

A mam jeszcze jeden kłopot - przy silnych wiatrach cofa się powietrze w kominie do wewnątrz :D Komin jest dobrze zrobiony więc nie wiemy co się dzieje. Dym się cofa tak, że aż uchodzi rurą, którą kominek pobiera powietrze z zewnątrz :cry:

am
18-02-2004, 09:10
No to witaj w klubie Maluszek :wink:. A swoją drogą to kiedy się przeprowadzacie?
Pozdrowienia

Maluszek
18-02-2004, 09:12
No właśnie się pakujemy :D
W tym tygodniu kończą schody i przeprowadzka chyba w przyszłym. Już mam dosyć pakowania :cry: Po co ludzie zbierają tyle rzeczy :cry: Już zapakowaliśmy tonę pudeł a końca nie widać :cry:

am
18-02-2004, 09:16
Na pocieszenie napiszę tylko tyle, ze na wiosne muszę chyba zamówić kontener i wyrzucić wszystkie śmieci ze strychu - tyle sie tego nazbierało - a przecież mieszkam dopiero kilka miesiecy :lol:

Maluszek
18-02-2004, 09:25
Proszę nie załamuj mnie :wink: Najchętniej to pozbyłabym się wszystkiego i wprowadziłabym się do pustych ścian :D

czupurek
18-02-2004, 09:48
jejku ale u ciebie ładnie
jak wszyscy dzielnie walczysz i jak widać z dobrym skutkiem.

w temacie podłogówka - jaki piec wziąłeś? ja planuję podłogówkę na całości, wbrew różnym opiniom.
trzymam kciuki

magi
18-02-2004, 12:52
popieram i takie wszystko dopieszczone :)
aź chce się rzucać okiem
gratulki

am
18-02-2004, 15:38
jejku ale u ciebie ładnie
jak wszyscy dzielnie walczysz i jak widać z dobrym skutkiem.

w temacie podłogówka - jaki piec wziąłeś? ja planuję podłogówkę na całości, wbrew różnym opiniom.
trzymam kciuki

Gorąco polecam podłogówkę w całym domu. Bardzo jesteśmy z tego zadowoleni. Mam kocioł gazowy - kondensacyjny - -przy podłogówce ma to jak nabardziej sens. Dokładnie mam Vitodens 200 Viessmana i jak na razie jestem zadowolony.

am
18-02-2004, 15:39
Dzieki magi
am

Ivonesca
19-02-2004, 10:12
am - dzięki raz jeszcze za pamieć :-)
jak na dzień dzisiejszy jestem umówiona z Kasiorkiem, więc nie chciałbym mieszać ;-)
pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę :-)

Anula
26-02-2004, 08:08
Am, zaluje ze sie nie spotkalismy na spotkaniu Muratora. Kiedy czytam twoj dziennik to moge sie podpisac pod pewnymi zdaniami obiema rekami. Co do wiercenia w gresie to nie wiem jak sobie z tym poradziles w kilkanascie minut. Mojemu mezowi zajelo to caly weekend, zniszczyl przy tym kilka wiertel oraz zarysowal plytke (i nie moge tej rysy nijak usunąc) :lol: . Jesli chodzi o wieszanie karniszy mam te same przemyslenia, w ogole wydaje mi sie ze gdzie by nie trzeba bylo wywiercic dziury tam zawsze jest albo betonowe nadproze albo wrecz zbrojenie. W zwiazku z tym zakladam ze wywiercenie kazdej dziury zamiast 5 minut zajmuje pol dnia.
My tez mamy piec Viessmana ale nie kondensacyjny tylko zwykly oraz pogodowke. W domu jest za cieplo!!!. Nie wiem co z tym zrobic, na razie reguluje temperature poprzez skrecanie termostatow. Serwisant odradzil stosowanie regulacji pokojowej bo czujnik jest tuz nad podloga, gdzie jest podlogowka. Ta podloga na prawde niezle grzeje.
Mam ten sam problem z zapachem tylko nie w pomieszczeniu gospodarczym ale w garazu. Jest tam kratka odplywowa do szamba, zaopatrzona w syfon ale problem sie pojawil. Przy czy jest to bardzo dziwne bo nie jest stale tylko co jakis czas. W ogole cos jest nie tak bo ten sam zapach pojawia sie na strychu. Na szczescie oba pomieszczenia mozna odizolowac ale nie podoba mi sie to. Czy juz rozwiazales problem u siebie?

am
26-02-2004, 12:47
Witaj Anula
Jak czytam kto był na spotkaniu to wychodzi na to, ze spotkałem zaledwie 30% osób - nie wiem jak to sie stało :-?
"Śmierdzącego" tematu jeszcze nie ruszałem - czekam na wiosnę. Jak uda mi sie rozwiązać - napiszę.
Co do wiercenia w gresie to rzeczywiscie wiertła idą - ja się staram wiecić na fugach - łatwiej idzie - ale nie zawsze się da.

Pozdr
am

Ivonesca
22-03-2004, 15:25
am - no nieźle z tymi kosztami....budujące toto jest :wink:
pozdrawiam serdecznie

magi
23-03-2004, 17:05
http://www.republika.pl/am2am/smieszkam16.jpg

Chodzi mi o prysznic.
Czy mógłbyś mi powiedzieć:
Czy wykonanie takiego cuda jest skomplikowane?
Jaka jest odległość między ściankami?
Czy taki jest fajniejszy czy teraz wybrałbyś kabinę z brodzikiem?

am
24-03-2004, 12:09
Odpisuje dopiero dzisiaj - mam taki zap.. w pracy, ze nie wiem jak się nazywam - nie mam czasu na forum.

Ivonesca - zobaczymy po roku - na razie jednak jestem zadowolony - zwłaszcz po komentarzach "zyczliwych" ile to taka chałupa bedzie mnie kosztowała.

Jasne, że koszty są wyższe ale przecież komfort życia też inny niż w bloku 8)


Magi - taki prysznic robi się bardzo łatwo. W instniejacym pomieszczeniu stawia się ściankę (u mnie z ytonga - kilka godzin pracy murarza). POtem trzeba to zabezpieczyć przeciwilgociowo (jakieś folie w płynie i inne takie) i obkłada się glazurą.
U mnie odległości to jakieś 85-90cm - i gdyby było więcej to byłoby jeszcze lepiej - nie miałem wiecej miejsca.
Jak na razie nie narzekam - utrzymanie tego jest OK. NIe wiem, jak będzie po kilku latach - jak jest kabina prysznicowa i za bardzo zajdzie kamieniem to mozna ją wymienić - wymiana płytek w łazience to inna bajka.
Ja na razie jestem bardzo zadowolony i na pewno ponownie zbudowałbym taki sam.

am
ps
zapomniałem o odpływie - trzeba zamontować w posadzce dobrą kratkę odpływową z syfonem - zeby nie było w przyszłości klopotów


Pozdrawiam

magi
24-03-2004, 12:28
dzięki

Ivonesca
24-03-2004, 12:49
a ja po raz kolejny nie moge przejść obojetnie koło tej łazienki - straaaaaaaaasznie mi się podoba :roll: :)

am
05-04-2004, 08:44
Ivonesca - nie wiem co się stało z moim postem - już raz odpowiedziałem. :evil:

Łazienka nam też się podoba - juz nawet zapomnielismy, że trzeba było trzy razy prawie wszystkie płytki w niej zrywać :wink:

Anula73
22-06-2004, 11:30
Domkiem jestem zachwycona !
mam tylko takie pytanie - jaki to lakier (jakiej firmy, jaki typ i kolor) ktorym pomalowane sa slupek w pokoju dziewczynek i jetki na przedpokoju na pietrze ?
Kolor taki mahoniopodobny, bardzo mi sie podoba. Potrzebuje pomalowac drzwi na dole. Czy zostawia idealnie gladka powloke (tzn. ladnie sie rozplywa po drewnie) czy tez widac pociagniecia pedzla ?

Anula

Zielona
13-07-2004, 14:36
am

Pewnie teraz masz czas na ogród.
Co tam nowego u Ciebie?

am
14-07-2004, 15:42
Anula73
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam - dawno tu nie zagladałem.
Lakier kupiłem u producenta okien. O ile dobrze pamietam to jest lakier firmy Nelf - sprawdze w domu i jutro napiszę więcej szczegółów. Wszystko było lakierowane pistoletem, więc śladów pędzla nie widać :)

am
14-07-2004, 15:43
Zielona
W tej chwili walczę z ogrodzeniem docelowym - ogród zostawiłem na później
Pozdrowienia

Ivonesca
15-07-2004, 07:25
am - no to super że mieszka się fajnie :D
u nas też ogród leży odłogiem ;-) i tez plany jesienne :-)
pozdrawiam z Wrocławia :-)

am
15-07-2004, 08:14
Wooow Ivonesca - jesteś liderem forum :o :o :o .
Oj dawno tu nie zaglądałem
Dzięki za pozdrowienia - przesyłam moje
am

Ivonesca
15-07-2004, 08:49
a nastukało mi się :lol: :lol: :lol:
zagladaj częściej...choćby do Klubowej na kawkę ;-)

Zielona
20-07-2004, 12:29
am
Zastanawiam się również nad filtrem do wody.
Jak duży to jest wydatek?