PDA

Zobacz pełną wersję : Szacowany koszt budowy - Dom w złociszkach.



ElMaciej
13-12-2018, 20:56
Dzień dobry.
Chciałbym wybudować dom wg projektu Archon "Dom w złociszkach". Likwiduję okno w garażu, nie chcę kominka. Dom stawiany na Dolnym Śląsku. Chciałbym żeby dom od początku do końca stawiała jedna firma lub do każdej pracy zatrudniać innych fachowców. Czy 300 tysięcy złotych wystarczy na doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego? Wyceny z którymi spotykam się na różnych stronach kalkulatorach/rozmowach rozbiegaja się niesamowicie.
A może ktoś już robił taki projekt?
Pozdrawiam,
Maciej.

jak_to_mozliwe
13-12-2018, 21:04
Bardzo na styk i przy założeniu, że znajdziesz normalne ekipy, czyli zarezerwujesz je minimum rok wcześniej. Ceny materiałów nadal galopują do góry i nic nie wskazuje, żeby w przyszłym roku miało się to zmienić.

A jeszcze trzeba uwzględnić papierologię i przyłącza plus koszty ukryte, jak drewno na szalunki, nie przewidziane problemy przy wykopach itp.

Arturo72
13-12-2018, 23:36
Dzień dobry.
Chciałbym wybudować dom wg projektu Archon "Dom w złociszkach". Likwiduję okno w garażu, nie chcę kominka. Dom stawiany na Dolnym Śląsku. Chciałbym żeby dom od początku do końca stawiała jedna firma lub do każdej pracy zatrudniać innych fachowców. Czy 300 tysięcy złotych wystarczy na doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego? Wyceny z którymi spotykam się na różnych stronach kalkulatorach/rozmowach rozbiegaja się niesamowicie.
A może ktoś już robił taki projekt?
Pozdrawiam,
Maciej.
Jeśli z jedną firmą od A do Z lacznie z materiałem to licz na koszt 500-600tys.zl,jeśli będziesz szukał ekip do poszczególnych etapów i sam dbał o materiał ale przy własnym udziale w budowę 0% licz na min.400tys.zl,ale w opcji 2 jak nie masz dwóch lewych rak i coś samemu zrobisz to 300tys.zl jest realne.

ciężkiprzypadek
14-12-2018, 09:25
Jeśli z jedną firmą od A do Z lacznie z materiałem to licz na koszt 500-600tys.zl,jeśli będziesz szukał ekip do poszczególnych etapów i sam dbał o materiał ale przy własnym udziale w budowę 0% licz na min.400tys.zl,ale w opcji 2 jak nie masz dwóch lewych rak i coś samemu zrobisz to 300tys.zl jest realne.

Chyba trochę przesadziłeś...My mamy podpisaną umowę na budowę domu 127m2 stan deweloperski, dom w technologii keramzytowej, na płycie, okna 3 szybowe- ciepły montaż i dobrze ocieplony średnio 20 grafitowego styropianu. dach, to dachówka cementowa płaska.

Kwota to 347 000zł brutto, z tym że ta technologia nie wymaga prawie w ogóle tynków...jedynie zacierki.

Rekuperacja, ogrzewanie w naszym zakresie... tylko dom przygotowany pod te instalacje.
Dodam, że projekt indywidualny był w cenie .

ElMaciej
14-12-2018, 09:30
O to właśnie chodzi, że wyceny różnią się o nawet 200 tysięcy. 20 to bym rozumiał, ale 200?
Nie wiem co można zrobić samemu? Ocieplic dach? To oszczędność kilku tysięcy.

agb
14-12-2018, 09:51
Sam możesz zrobić wszystko. Tylko czy Ci się to opłaci?

ciężkiprzypadek
14-12-2018, 09:59
O to właśnie chodzi, że wyceny różnią się o nawet 200 tysięcy. 20 to bym rozumiał, ale 200?
Nie wiem co można zrobić samemu? Ocieplic dach? To oszczędność kilku tysięcy.


To poproś o wyceny kilka firm a potem oglądaj ich domy i ważne, by z tablic informacyjnych spisać sobie nr, tel do inwestorów.
A potem dzwoń i wypytuj o wszystko inwestora, bez udziału firmy. W trakcie budowy i po jej skończeniu.

Arturo72
14-12-2018, 09:59
Chyba trochę przesadziłeś...My mamy podpisaną umowę na budowę domu 127m2 stan deweloperski, dom w technologii keramzytowej, na płycie, okna 3 szybowe- ciepły montaż i dobrze ocieplony średnio 20 grafitowego styropianu. dach, to dachówka cementowa płaska.

Kwota to 347 000zł brutto, z tym że ta technologia nie wymaga prawie w ogóle tynków...jedynie zacierki.

Rekuperacja, ogrzewanie w naszym zakresie... tylko dom przygotowany pod te instalacje.
Dodam, że projekt indywidualny był w cenie .
Od stanu deweloperskiego do zamieszkania popłynie jeszcze sporo dziesiat jak nie set tysięcy.
Podjazdy,ogrodzenie,tarasy,otoczenie,umeblowanie,w yposażenie itp.

ciężkiprzypadek
14-12-2018, 13:12
Od stanu deweloperskiego do zamieszkania popłynie jeszcze sporo dziesiat jak nie set tysięcy.
Podjazdy,ogrodzenie,tarasy,otoczenie,umeblowanie,w yposażenie itp.

Zgadzam się, tylko iż pytający pytał się właśnie o stan deweloperski.

ElMaciej
14-12-2018, 20:30
Odpowiadam sam sobie na pytanie.
Otrzymałem właśnie wycenę od firmy. SSO 1800 zł/m2
Deweloperski 800-1200 zł/m2
Pod klucz 800-1200 zł/m2
Bez okien, bez utylizacji ziemi.

tkaczor123
14-12-2018, 21:55
O to właśnie chodzi, że wyceny różnią się o nawet 200 tysięcy. 20 to bym rozumiał, ale 200?
Nie wiem co można zrobić samemu? Ocieplic dach? To oszczędność kilku tysięcy.

Wszystko można zrobić samemu jeżeli masz czas dobre chęci i się na tym znasz. Jeżeli masz kasę to masz wyje.....

Arturo72
14-12-2018, 23:02
Odpowiadam sam sobie na pytanie.
Otrzymałem właśnie wycenę od firmy. SSO 1800 zł/m2
Deweloperski 800-1200 zł/m2
Pod klucz 800-1200 zł/m2
Bez okien, bez utylizacji ziemi.
Sumy podaj bo nie chcę używać kalkulatora :)