PDA

Zobacz pełną wersję : Piec Eko-Pal 25kw ustawienia. Pomocy!!!



igor090
14-12-2018, 19:42
Witam bardzo proszę o pomoc w ustawieniu pieca. Męczę się już drugi rok i nic... Ciężko mi osiągnąć zalecana temp t.j. 50 stopni. Tworzą się też spieki, a gdy daje więcej ekogroszku to wypada z ruszta a temp nie chce wzrosnąć. Cały czas pracuje przez to w trybie rozpalanie/regulacja. Ciężko przejść w tryb nadzór, a gdy się to uda to zaraz temp spada. Ponadto zużywa ok 40kg dziennie, przy temp 0st na zewnątrz.

Dom jednorodzinny, z czasów powojennych jednak odnowiony, ocieplony, dachówka. Ok 100m2 plus użytkowe poddasze 75m2. Ekogroszek 27mj. (próbowano wielu rodzajów)
Parametry pieca Eko-Pal 25kw: aktualne ustawienia :
sterownik Kom-Ster
-czas podawania :25s
-czas pomiędzy podawaniem 1 min 20s
-obroty dmuchawy 40%
-krotnosc podawania : 2
-czas przedmuchu : 42s
- czas pomiędzy przedmuchami : 3 min.

W trybie rozpalania/regulacji obowiązują 2 pierwsze funkcje. Pozostałe pracują w trybie nadzoru.

Dodam również że podczas palenia drewnem na ruszcie dodatkowym nie mam problemów z osiągnięciem temp.

Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc jeśli ktoś miał podobny problem. Dzięki!!!

mistrzu123456789
14-12-2018, 22:32
Witam bardzo proszę o pomoc w ustawieniu pieca. Męczę się już drugi rok i nic... Ciężko mi osiągnąć zalecana temp t.j. 50 stopni. Tworzą się też spieki, a gdy daje więcej ekogroszku to wypada z ruszta a temp nie chce wzrosnąć. Cały czas pracuje przez to w trybie rozpalanie/regulacja. Ciężko przejść w tryb nadzór, a gdy się to uda to zaraz temp spada. Ponadto zużywa ok 40kg dziennie, przy temp 0st na zewnątrz.

Dom jednorodzinny, z czasów powojennych jednak odnowiony, ocieplony, dachówka. Ok 100m2 plus użytkowe poddasze 75m2. Ekogroszek 27mj. (próbowano wielu rodzajów)
Parametry pieca Eko-Pal 25kw: aktualne ustawienia :
sterownik Kom-Ster
-czas podawania :25s
-czas pomiędzy podawaniem 1 min 20s
-obroty dmuchawy 40%
-krotnosc podawania : 2
-czas przedmuchu : 42s
- czas pomiędzy przedmuchami : 3 min.

W trybie rozpalania/regulacji obowiązują 2 pierwsze funkcje. Pozostałe pracują w trybie nadzoru.

Dodam również że podczas palenia drewnem na ruszcie dodatkowym nie mam problemów z osiągnięciem temp.

Bardzo proszę o jakakolwiek pomoc jeśli ktoś miał podobny problem. Dzięki!!!

Witam na początek zmniejsz czas podawania na 10 s i czas pomiędzy podawania mi na 40 s lepiej częściej a mniej podawać bo zapobiega to robieniu się spiekow obroty dmuchawy możesz ustawić na 35 i regulować w zależności co się będzie działo czas przedmuchu 20 i co 10 min to są ustawienia które musisz sprawdzić czy będą się sprawdzać u ciebie jeśli będą spieki zwiększaj czas pomiędzy podawania mi czasu podawania nie zmieniaj klapkę na dmucha wie przymkni na ok 1,5 cm jeśli masz przymkanie na czopuchu możesz też trochę przymknąć ale nie za mocno i przede wszystkim suchy i dobry ekogroszek to podstawa

igor090
15-12-2018, 08:21
Wybrobuje te ustawienia, chociaż wydaje mi się, że czas pomiędzy przedmuchami (10min) to trochę dużo. A krotnosc podawania wtedy ustawić 1? (Będzie wtedy podawalo raz co 10min.)
Ekogroszek kaloryczny, suchy. Zresztą już próbowałem wielu rodzai i czy mniej kaloryczny czy więcej, efekt ten sam. Nie mam klapki na czopuchu.

mistrzu123456789
15-12-2018, 15:38
Wybrobuje te ustawienia, chociaż wydaje mi się, że czas pomiędzy przedmuchami (10min) to trochę dużo. A krotnosc podawania wtedy ustawić 1? (Będzie wtedy podawalo raz co 10min.)
Ekogroszek kaloryczny, suchy. Zresztą już próbowałem wielu rodzai i czy mniej kaloryczny czy więcej, efekt ten sam. Nie mam klapki na czopuchu.

Tak krotność 1 ale zobacz ile czasu piec jest w podtrzymaniu i czy ma to wogole sens

igor090
15-12-2018, 20:39
Piec bardzo krótko pracuje w podtrzymaniu, większość czasu to regulacja

igor090
16-12-2018, 22:09
Niestety te ustawienia też na nic się zdały. Ciągle wysypuje spieki z ruszta. Zużywa dużo ekogroszku, a temp zalecana ciężko osiągnąć...