PDA

Zobacz pełną wersję : Piec eco-groszek kiellar eco2 pd 29,2kw



Albikrzysiek
15-12-2018, 15:02
Witam posiadam dom 2 piętrowy na parterze wszedzie podlogowka na pietrze kaloryfer. Dom około 160 m nieocieplony tylko wełna 20 cm na strychu. Instalacja mowa z zaworem mieszającym ustawionym na 5 kocioł eko groszek kiellar eco2 ustawiony na czas podawania 5 s przerwa podawania 20s siła nadmuchu 3 przerwa w podtrzymaniu 30 min temp ustawiona 56 stopni. Regulatory na podłogówkę auraton 3003 ustawione na 23 stopnie. Piec ogólnie ostatnie czasy przy 0 -2 zjadal 100 kg eko groszku na 2 dni teraz przy tych ustawieniach jest ciut lepiej bo 100 kg na 3 dni wystarcza. Zauważyłem ze dokłada Ok 16 min i trzymie 17 min. Wcześniej dokładał 25 a trzymał 10. Pisze tutaj bo może ktoś ma. Lepszy pomysł na ustawienie pieca i proszę o pomoc ;)

Albikrzysiek
20-12-2018, 14:12
Witam jesteś wstanie jakoś mi pomoc?

marcinbbb
20-12-2018, 17:14
Masz 160m2 chałupę i zaprzęgnięty do tego ogromny 30kW kocioł nawet patrząc na potrzeby energetyczne starej chałupiny z drewanianymi starymi oknami wynoszące 100W/m2 powinieneś mieć kocioł max 16kW. A masz prawie 2 razy za duży, palnik to tam pewnie wygląda jak wiadro.
Ale może inaczej mam mniej więcej taki sam dom 150m + niewielki gospodarczy ogrzewany spalam około 10-13kg pelletu na dobę a kocioł jest 10kW a zgodnie z danymi które prezentuje pyka sobie na na mocy około 2kW.

I teraz podstaw te dane do swojego domu Twój kociołek nawet nie potrafi tak wymodulować mocy aby spalić coś w miarę ekonomicznie.
Za karę taki kocioł dostałeś czy podpadłeś instalatorowi?

Kup najsłabszy i najtańszy opał jaki znajdziesz gówniany pelet. Może trochę cię to poratuje a jeśli nie chciał nie chciał sprzedawaj ten kocioł i kup sobie najmniejszy jaki znajdziesz jakiś 7kW max 10kW.

Albikrzysiek
21-12-2018, 01:32
Wiem ze jest za mocny ale jak chciałem dotacje na nowy to mi odmówiono a znajomy który zmieniał mi całe ogrzewanie miał ten piec na zbyciu bo gazowe założył piec kupiłem używany 2007 rok z wymienionym wkładem w 2015. Palenisko niejest jak wiadro otwór puszki po brzoskwiniach jutro sprawdzę dokładnie ile ma. Znajomy stwierdził ze będzie Ok mieszkam na rogu i z każdej strony wiatr. Za 2 lata chce zmienić tez na gazowe po ociepleniu domu. Tylko przeżyć te 2 lata piec ma trudności utrzymać temperaturę i strasznie długo ja osiąga przy histeryzacji 2 stopnie osiąga chyba w 40 min a utrzymuje z 8 min a komin gorący... teraz mam ustawienie czas podania 8 s przerwa 59 czas w podtrzymaniu 11 min siła nadmuchu 4 na 10 zawór na piętro 6-10 i tam 21.5 stopnia przy temp 0 na dworze dol podlogowka ustawiona na 23 stopnie a eko idzie tyle ile szło.50 kg na 24h włożyłem już płytki do srodka i wsumie żadnej różnicy.

marcinbbb
21-12-2018, 10:25
Musisz mieć strasznie dużo wody w układzie i dlatego kocioł ma problem z dobiciem do temperatury zadanej. Odnośnie ostawień czasu podawania nie pomogę. Przez 2 lata spalisz więcej opału niż zapłacisz za instalację gazu 50 kg doba to 1,5 t miesięcznie i 9t na sezon po cenie 1000 PLN/t daje to 9000 PLN.
Ja bym na Twoim miejscu już coś z tym zrobił i nie czekał 2 lat.

kryzys
21-12-2018, 10:54
Podajesz czasy podawania i przerwy ale to nic nie mówi , w je3dnym palniku-podajniku przy podawaniu 6 sekund na godzine podaje 13kg węgla a w innym przy podawaniu 18 sekund idzie 6,5kg węgla bo taki ja mam , musisz znać swój palnik i ilość podawanego paliwa na godzinę i dopiero jakoś to ustawić , od siebie podam że mam kocioł 10kw grzeję obecnie ok 160m2 i spalam dobowo ok 10kg ekogroszku , jak wyłaczę poddasze i grzeję tylko parter 120m2 to idzi 7-8kg w takie dni jakie teraz mamy , kociołek aby z sadzy wyczyściłes bo to tez zabiera ogromne ilości opału .

Albikrzysiek
21-12-2018, 11:28
Właśnie w tym rzecz ze dużo wody niema rury nowe 20 mm 4 kaloryfery 60 cm 2 180cm i 2 110 cm 2 panelowe plus podlogowka na 87 m kwadratowych. Dziś piec grzeje 20-25 min a schładza się w 7 min

Albikrzysiek
21-12-2018, 11:29
Miejsce gdzie się pali na całości ma 23 cm samo miejsce gdzie groszek wychodzi około 20 cm

Albikrzysiek
21-12-2018, 11:40
Kocioł czyszczę co chwile bo zbiera się tego dużo tzn 2 dni i jest w całym piecu nalot.

marcinbbb
21-12-2018, 11:50
Takie wiadro powinno podgrzać taki zład wody w chwileczkę. Piszesz o gorącym kominie masz tam jakiś czujnik temperatury u mnie na czopuchu temperatura rzadko przekracza 120*C.

EDIT:
Ok temat się wyjaśnił z deczka ten kocioł musi tyle palić jego konstrukcja jest stara, nieprzemyślana do tego idiotyczna.
423451
Z miejsca w którym pali się opał wszystko wpada do tych żebrowanych elementów a następnie wprost do komina. Efektem tego bardziej grzejesz atmosferę nad domem niż sam dom.


Reasumując za dużo nie ugrasz w tym kotle. Weź to sprzedaj jak najszybciej i kup nawet coś używanego pokroju Ogniwo eko plus 10kW kocioł 4 generacji ale daje radę. Za używkę dasz 3,5k PLN jeśli dobrze poszukasz.

Albikrzysiek
21-12-2018, 11:54
Niemam niestety dziś klapkę na czopie zamknąłem całkiem i ściany już są lekko ciepłe zobaczymy co bd dalej. Teraz byłem i raz działał 15 min 7 min trzymał potem 14 min i trzymał 5 ale tez bez sensu tamkwitnac cały dzień bo już mam tego dość... temp na dworze wzrosła do 2-3 na plusie pewnie dlatego krócej dochodzi do zadanej. Znajomy ma ten sam piec w domu podlogowka i kaloryfer tez fakt ma 21 ustawione wszedzie ale piec bierze 7 kg na dzień dom wielkość podobna ale ocieplony.

marcinbbb
21-12-2018, 12:00
7kg. to niewiele, ale zrobiło się ciepło. Jak pisałem wcześniej rozważ sprzedaż kotła i zamianę na coś sensownego co ograniczy konsumpcję węgla. Ewentualnie sprawdź jakie ustawienia ma znajomy.

Albikrzysiek
21-12-2018, 12:04
Ustawienia jego miałem u siebie i było więcej niedopalonego węgla dlatego teraz przestawiamy Umnie u niego 7 kg bez różnicy czy -15 czy 0 tzn nawet i mniej ma przy 0 trochę a jak grzeje sama wodę to już dopiero ja latem włączyłem na test sama wodę to 100 kg na miesiąc CWU tryb letni. Ostatnio jak z nim gadałem to mówię próbuje dotacje z początkiem roku załatwić i zmieniam to bo oszaleje a on ze głupi jestem bo to musi się dać ustawić... w wrześniu październik jak było wmiare Ok na dworze tez mi zbiornik wystarczał na 1.5 tygodnia cała zabawa się zaczyna od 0 w dol :/

marcinbbb
21-12-2018, 12:11
Wygaś wyczyść wszystko tak jak być powinno i sprawdź kocioł sam z siebie nie spala takich ilości węgla przyczyna jakaś mysi być.

Albikrzysiek
21-12-2018, 12:18
Czyściłem różne ustawienia znajomy taz się na tym zna ale ciagle nic dlatego tez tu się zarejstrowałem i liczę na jakiś cud ze ktoś miał coś podobnego bo ja już jestem bez sił do tego wszystkiego ubiegły rok miałem stara instalacje itd piec zwykły 25 kw na starychu nie było wełny latać musiałem co 3 h przykładać na pietrze w -15 ciężko było utrzymać 18-19 stopni spalałem 6 t węgla latem remont robiłem pozmieniałem wszystko zadowolony i taki zonk od 25 września pale z 4 ton plus 200 kg mam w piwnicy jeszcze 1300 kg a niechce wiedzieć co było by gdyby ja dworze było -15 :/ jeden plus ze mam wystarczająco ciepło i nie muszę latać co 3h :/

Albikrzysiek
21-12-2018, 12:21
Już byłbym zadowolony gdyby w tym minusie brało 20-25 kg wszedzie w domu 23 stopnie to bym przeżył.