PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc z ogrzewaniem



Marcin96
16-12-2018, 06:59
Witam chce założyć u siebie nowe ogrzewanie a dokładniej kocioł gazowy mam taką sytuację że mamy podzielony dom na parter i góra i chce osobne ogrzewanie na górze i tutaj pytanie czy musze zakładać nowy pion do wody czy jak mam 6 grzejników do podłączenia zupełnie się na tym nie znam ale chcę mniej więcej wiedzieć co i jak

Mareks77
16-12-2018, 12:40
Chodzi o dwa osobne kotły, czyli jeden zasilający poddasze a drugi zasilający parter czy też jeden kocioł i dwa osobne obiegi. Pionu robić osobnego prawdopodobnie nie musisz ale pytanie brzmi raczej jak wygląda instalacja tzn. ile jest pionów i gdzie chcesz umieścić swój osobny kocioł. Jeśli ma on być na poddaszu to wpięcie go do instalacji jest uzależnione od jej konstrukcji.

Konsultant marki Junkers
11-01-2019, 10:28
Witam chce założyć u siebie nowe ogrzewanie a dokładniej kocioł gazowy mam taką sytuację że mamy podzielony dom na parter i góra i chce osobne ogrzewanie na górze i tutaj pytanie czy musze zakładać nowy pion do wody czy jak mam 6 grzejników do podłączenia zupełnie się na tym nie znam ale chcę mniej więcej wiedzieć co i jak

Witam,

Jeżeli planuje Pan wykorzystać kocioł gazowy jedynie do podgrzania jednej kondygnacji budynku to lepiej zastosować oddzielny pion. Trudno jest doradzić, które rozwiązanie będzie lepsze, bez sprawdzenia instalacji. W celu pełnego rozeznania potrzeb i możliwości warto umówić się ze specjalistą. Nasi Autoryzowani Instalatorzy pomogą Panu z doborem odpowiedniego kotła gazowego, wykonają wycenę oraz ewentualny montaż kotła. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.
Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant Junkers-Bosch