PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł gazowy do małego akademika 320 m2



lukaszl87
18-12-2018, 13:41
Witam serdecznie, czytam i czytam i im więcej czytam tym mniej wiem:) :bash:

Może znajdzie się jakiś fachowiec co mi rzetelnie poradzi jakie rozwiązanie byłoby najlepsze do planowanej przeze mnie inwestycji. Mam taki budynek lata 80, klocek z płaskim dachem, który będzie jeszcze nadbudowywany i cały ocieplany porządnie 15cm styropianu. W rezultacie będzie około 320 m2 powierzchni użytkowej. Chcę skorzystać z programu świeże powietrze i będę wymieniał stary kocioł gazowy na taki który ma klasę efektywności energetycznej A (wymóg programu, żeby można było dostać kasę na cokolwiek innego).

Pytanie brzmi:
Jaki kocioł i zasobnik powinienem wybrać przy założeniu, że w domu będą mieszkały 22 osoby. Będzie 6 łazienek, 3 kuchnie i 3 WC.
Dodam, że mam sporą kotłownię, około 12m2 którą mogę dowolnie zaprojektować. Jest umieszczona na najniższej kondygnacji, centralnie na środku bryły.
Poza tym planuję na dachu umieścić solary, więc jak widzicie sytuacja nie jest taka prosta... :confused:

pozdrawiam i proszę o rzeczowe odpowiedzi;)

teres
24-12-2018, 22:59
Ja bym zaproponował na początek 2 kotły w kaskadzie, powiedzmy 2*35kW albo 3*35kW, do tego zasobniki 2*500L lub więcej. A tak w ogóle, to polecam projektanta do takich rzeczy.

fachman19
25-12-2018, 08:08
A ja 40 kW i 300l z wężownicą 3,6 m2
Wtedy w ciągu 15-20 minut mamy 300 litrów wody czyli 50 l na łazienkę na 15 minut.

Solary można podłaczyć przez wymiennik płytowy . Ale to kiepski pomysł . Akademik w lecie nie pracuje

Konsultant marki Buderus
04-01-2019, 13:33
Witam,

W sprawie doboru odpowiedniego kotła do Pana budynku o powierzchni 320m2, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. W naszej ofercie znajdują się kotły Logamax o większej mocy, które dedykowane są do większych budynków również o przeznaczeniu komercyjnym. Wyszukiwarka instalatorów w zależności od ich lokalizacji znajduje się na stronie www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formularz-kontaktowy.html
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus