PDA

Zobacz pełną wersję : Wodociąg odebrany do użytku, nie chcą go przyjąć nieodpłatnie



aneta00000
19-12-2018, 20:15
Witam,

W tym roku złożyłem o warunki techniczne. Następnie wybudowałem wodociąg w drodze prywatnej zaopatrującej osiedle 20 domów jednorodzinnych. Kiedy zwróciłem się o przekazanie do wodociągów dział techniczny odpowiedział mi, że mogą podpisać umowę na dostawę wody, ale nie chcą przejęcia sieci. Z umowy wynika, że wszystkie koszty związane z eksploatacją, awarią oraz naprawą ponosi spółka, sprzedając domy nie chciałbym obciążać nowych mieszkańców. Co zrobić?

perm
22-12-2018, 11:04
Witam,

W tym roku złożyłem o warunki techniczne. Następnie wybudowałem wodociąg w drodze prywatnej zaopatrującej osiedle 20 domów jednorodzinnych. Kiedy zwróciłem się o przekazanie do wodociągów dział techniczny odpowiedział mi, że mogą podpisać umowę na dostawę wody, ale nie chcą przejęcia sieci. Z umowy wynika, że wszystkie koszty związane z eksploatacją, awarią oraz naprawą ponosi spółka, sprzedając domy nie chciałbym obciążać nowych mieszkańców. Co zrobić?Trochę niejasno piszesz. Jesteś deweloperem? Tak, czy inaczej musisz wskazać przepisy, które nakazywałyby wodociągom przejęcie sieci albo zażądać od nich podstawy prawnej która pozwala im na odmowę. Jako, że przepisy są niejednoznaczne, to... życzę powodzenia w ustalaniu stanu prawnego.