PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie kotła



rufi1
21-12-2018, 10:55
Witam wszystkich forumowiczów z góry bardzo przepraszam za ten temat ale nie mogę nigdzie znaleźć jakichkolwiek informacji na ten temat a mianowicie posiadam piec na" wszystko" z podajnikiem firmy hef 20 kw pale oczywiście ekogroszkieme robią się spieki i to nie małe a druga sprawa to wszystkie posty jakie czytałem na ten temat to poprostu mnie zatykało chodzi tu o ilości spalanego groszku u mnie spala można by powiedzieć że 1 tona na miesiąc czy możecie mi powiedzieć co i jak mam poprzestawiać żeby to powiedzmy działało jak powinno chyba że macie jakiegoś fachowca bardzo bym prosił o jakieś informacje na ten temat z góry bardzo dziękuję i jeszcze raz przepraszam za to że odgrzewam temat

kryzys
21-12-2018, 10:59
Ni ci nie doradzimy bo nie wiemy co grzejesz i jaki dom ,wilgotny-zimny czy suchy oraz powierzchnia i sam palnik-podajnik w kotle , jedynie co to mogę odnieść sie do spieków , spieki w 99 procentach powstają jak za bardzo sie dmucha powietrzem , nie może byc palnika acetylenowego tylko spokojny żuły płomień , za dużo powietrza to spieki i niepotrzebne wywalenie opału kominem .