PDA

Zobacz pełną wersję : Reorganizacja działu „O WAS”



Redakcja
27-12-2018, 14:53
Drodzy Forumowicze,

W najbliższym czasie (maksymalnie dwa tygodnie) planowana jest reorganizacja działu „O Was”. Jej celem będzie zwiększenie przejrzystości strony głównej Forum, połączenie wątków, w których niewiele się dzieje oraz odciążenie moderatorów, którzy niestety większość swojego czasu spędzają na moderowaniu wątków niezwiązanych z budową.

Zamiast działu "O Was" powstanie dział "Nie tylko budowa" oraz "Forumowicze budują"

Obecna struktura działu z planowanymi zmianami kursywą:

O Was


Wydarzenia - z ostatniej chwili - aktualne – tematy przeniesione do nowego działu „Nie tylko budowa”
Hyde Cegła Park – tematy przeniesione do nowego działu „Nie tylko budowa”
KLUB DYSKUSYJNY FORUM – tematy przeniesione do Wymiana doświadczeń ogólnie
Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę – tematy przeniesione do Dział Porad życiowych
Grupy BUDUJĄCE – przeniesione do nowego działu „Forumowicze budują”
Dzienniki budowy - dzień po dniu - przeniesione do nowego działu „Forumowicze budują”
Dzienniki budowy - komentarze - przeniesione do nowego działu „Forumowicze budują”
Galeria zdjęć domów Forumowiczów - przeniesione do nowego działu „Forumowicze budują”
Forumowiczu, przedstaw się - podforum w nowym dziale „Nie tylko budowa”
Nie tylko budowa - kącik zapaleńców – zmiana nazwy na „Kącik zapaleńców”, podforum w nowym dziale „Nie tylko budowa”
Dział Porad życiowych - podforum w nowym dziale „Nie tylko budowa”
Zwierzę też człowiek - podforum w nowym dziale „Nie tylko budowa”
Dział sportowy – tematy przeniesione do „Kącik zapaleńców”
Pomoc domowa - dla poszukujących pomocy domowych, gosposi, niani – tematy przeniesione do Dział Porad Życiowych
Przepisy kulinarne - o gotowaniu i nie tylko - podforum w nowym dziale „Nie tylko budowa”



Czyli dział „Nie tylko budowa” będzie wyglądał tak:


Forumowiczu, przedstaw się
Nie tylko budowa - kącik zapaleńców
Dział Porad życiowych
Zwierzę też człowiek
Przepisy kulinarne - o gotowaniu i nie tylko

Poniżej będą pozostałe tematy z „Wydarzenia - z ostatniej chwili – aktualne” oraz „Hyde Cegła Park”


31 grudnia zostaną zamknięte wątki o wydźwięku politycznym, religijnym, etnicznym i rasowym, a 3 stycznia zostaną one usunięte. Moderatorzy dostaną zezwolenie na zamykanie tematów będących próbą ich kontynuacji.

W nowym dziale „Nie tylko budowa” wyłączony będzie system reputacji oraz naliczanie postów.

Zapraszam do dyskusji na temat planowanych zmian. Być może jest jeszcze coś, nad czym warto się przy tej okazji pochylić.

6591
27-12-2018, 16:25
Drodzy Forumowicze,
31 grudnia zostaną zamknięte wątki o wydźwięku politycznym, religijnym, etnicznym i rasowym, a 3 stycznia zostaną one usunięte. Moderatorzy dostaną zezwolenie na zamykanie tematów będących próbą ich kontynuacji.
Nareszcie.
Dziękuję.

kemot_p
27-12-2018, 16:25
Wg mnie zmiana pozytywna. Dla osób które są na forum od dłuższego czasu jest jasne, że są tutaj osoby, które nic wartościowego w tematach budowlanych i okołobudowlanych nie piszą, ich aktywność ogranicza się jedynie lub prawie jedynie do wątków, które planujecie zamknąć, aktywność mówiąc delikatnie kontrowersyjna, łamiąca często regulamin forum, obrażająca innych użytkowników. Jeśli brak możliwości pisania w takich tematach sprawi, że opuszczą forum (jeden ostentacyjnie odszedł niedawno) będzie to z niewątpliwą korzyścią dla społeczności forum.
Moderacja tych tematów pozostawiała wiele do życzenia, niektórzy ewidentnie nie potrafili być obiektywnymi, niezależnymi arbitrami - dziwię się, że Redakcja tak długo nie reagowała.
Odważny krok, który w dłuższej perspektywie przyniesie korzyść temu forum!

JTKirk
27-12-2018, 17:44
Odważny krok, który w dłuższej perspektywie przyniesie korzyść temu forum!

prawdopodobnie tak, aczkolwiek sam pomysł oceniam negatywnie.
Osobiście wolałbym nieco inny kierunek, no ale...

d7d
27-12-2018, 17:51
Kemot przecież to Ty byłeś autorem pierwszego politycznego wątku!
A teraz zmieniłeś zadnie?
Po co wypisałeś na temat Bronisława Komorowskiego swoje jednostronne przemyślenie?
Czy to nie nazywa się hipokryzją ?
Jeżeli była by dobra moderacja to by nie było problemów.
Jeden z forumowiczów dostał miesięcznego bana i temat polityczny przestał być wrzaskiem politycznym.
Można?
Można.

cuuube
27-12-2018, 22:11
...
31 grudnia zostaną zamknięte wątki o wydźwięku politycznym, religijnym, etnicznym i rasowym, a 3 stycznia zostaną one usunięte. Moderatorzy dostaną zezwolenie na zamykanie tematów będących próbą ich kontynuacji.

W nowym dziale „Nie tylko budowa” wyłączony będzie system reputacji oraz naliczanie postów.

Zapraszam do dyskusji na temat planowanych zmian. Być może jest jeszcze coś, nad czym warto się przy tej okazji pochylić.
czy z liczników userów spadną ilości postów ?

Redakcja
27-12-2018, 22:53
Wyłączenie zliczania nie cofnie postów już napisanych

6591
27-12-2018, 22:56
Wyłączenie zliczania nie cofnie postów już napisanych
Ale zlikwidowanie/wykasowanie tematów powinno wykasować zawarte w nich posty z licznika ich autorow.

fotohobby
28-12-2018, 00:43
Ale zlikwidowanie/wykasowanie tematów powinno wykasować zawarte w nich posty z licznika ich autorow.

Tak strasznie Cię boli ilość postów pod nickiem ? Ja na nią nie zważam.
Ale jeśli tak, to po co przechodziłeś z konta @wiseman na konto @6591 ?

Bertha
28-12-2018, 00:47
Ależ po co się szczypać? Jak kasować to konsekwentnie całość: na forum wpisy, autorowi czapa. I po problemie:wave:

Redakcja
28-12-2018, 08:13
autorowi czapa.

Sprawdzę w panelu admina, czy mam takie uprawnienia

E: nie mam

perm
28-12-2018, 09:10
Zniknie miejsce gdzie można porozmawiać o polityce. Proponowałem już - zamiast likwidować dajcie mi szansę na moderowanie jedynego wątku o polityce. Gwarantuję, że będzie grzecznie, bezstronnie i na temat. Powiedzmy na miesiąc. O zasadach już pisałem. Chyba lepiej niż likwidować wątek generujący całkiem spory ruch. Poza tym. Jak chcecie zlikwidować wypowiedzi o charakterze politycznym? Jak ktoś w poście o kominkach napisze, że rząd mu się nie podoba, to co? Będą się moderatorzy zastanawiać, czy skasować, czy nie? Nie lepiej to skanalizować i kontrolować? Wy proponujecie cenzurę, ja proponuję twarde zasady ale takie same dla wszystkich, niezależnie od poglądów. Nie chcesz grzecznie rozmawiać? Do widzenia. Posty znikają. Bez dyskusji, bez tłumaczenia. Nie warto spróbować?

Bertha
28-12-2018, 10:22
Założyciel firmy "M" pewnie w grobie by się przewracał, gdyby widział co tu sie wyrabia.
Cóż, widać taka jest kolej rzeczy, że "przed szkodą i po szkodzie Polak głupi".
Był (Kochanowski),
jest (jak jest, to widzimy).
będzie (Ramen.Niestety) .

6591
28-12-2018, 10:54
Zniknie miejsce gdzie można porozmawiać o polityce. Proponowałem już - zamiast likwidować dajcie mi szansę na moderowanie jedynego wątku o polityce. Gwarantuję, że będzie grzecznie, bezstronnie i na temat. Powiedzmy na miesiąc. O zasadach już pisałem. Chyba lepiej niż likwidować wątek generujący całkiem spory ruch. Poza tym. Jak chcecie zlikwidować wypowiedzi o charakterze politycznym? Jak ktoś w poście o kominkach napisze, że rząd mu się nie podoba, to co? Będą się moderatorzy zastanawiać, czy skasować, czy nie? Nie lepiej to skanalizować i kontrolować? Wy proponujecie cenzurę, ja proponuję twarde zasady ale takie same dla wszystkich, niezależnie od poglądów. Nie chcesz grzecznie rozmawiać? Do widzenia. Posty znikają. Bez dyskusji, bez tłumaczenia. Nie warto spróbować?
Założ sobie wlasnego bloga i tam będziesz mogł sobe ze sobą porozmawiać. :)

perm
28-12-2018, 11:33
Założ sobie wlasnego bloga i tam będziesz mogł sobe ze sobą porozmawiać. :)Jako moderator w ogóle bym w dyskusji nie uczestniczył.

d7d
28-12-2018, 16:53
31 grudnia zostaną zamknięte wątki o wydźwięku politycznym, religijnym, etnicznym i rasowym, a 3 stycznia zostaną one usunięte. Moderatorzy dostaną zezwolenie na zamykanie tematów będących próbą ich kontynuacji.

Można dowiedzieć się czegoś więcej na temat podstaw tej decyzji? ;)

Bertha
28-12-2018, 17:08
Podstawą decyzji jest odnowa życia "zalecona przez suwerena" i "tworzenie nowego obatela RP". Ki ...j ten suweren? Tego nie wie nikt. Tworzenie nowych obywateli już przerabialiśmy w historii: dziadkowie jednych w hj i wehrmachtcie, rodzice w komsomole, ZMS i ZSMP, następne pokolenia na pielgrzymkach i zgrupowaniach WOT. i tak się to kołem toczy. Najlepiej opisał to Orwell.

Elfir
28-12-2018, 18:47
Jedną z podstaw były wnioski moderatorów.
I to, ze nigdzie na stricte branżowych, poważnych forach o polityce się nie dyskutuje.

d7d
28-12-2018, 18:59
Wnioski Moderatorów to można zrozumieć - mieli za dużo pracy a jednocześnie chyba byli zbyt pobłażliwi i dlatego musieli ciągle interweniować.
Perm miał rację - dobra moderacja na ściśle określonych zasadach by uspokoiła sytuację.
Wystarczy, że nie ma grenda i już jest normalna dyskusja.

To nie jest stricte branżowe Forum.
Dział O Was zupełnie nie dotyczy spraw budowlanych.
tematy szczepionkowe, kulinarne i tym podobne ...
Hyde Cegła Park z przewodnią myślą
Wolność słowa i poglądów. Dyskusje na tematy niebudowlane. Wstęp na własną odpowiedzialność... Dyskusje na najbardziej aktualne tematy społeczno–budowlane.... zniknie.
Zaletą dyskusji na tematy polityczne było wzajemne poznawanie poglądów strony przeciwnej.
Może czasami komuś (z dowolnej strony) otworzyło to oczy na nieznane tematy lub zobaczył jak dany problem widzi strona przeciwna.
Uważam, że temat polityczny powinien zostać.

Elfir
28-12-2018, 19:16
Na wielu forach (w tym ogrodniczych, elektrycznych, budowlanych, samochodowych) są takie działy (gotowanie, zwierzęta, muzyka - czyli takie okołodomowe) a jednak na żadnym nie dopuszcza się do prowadzenia dyskusji politycznych i religijnych.
Głównie z powodu odpowiedzialności karnej właściciela za publikowane treści.

W tym wątku politycznym nie ma żadnej dyskusji.
Żaden z piszących nie jest zainteresowany argumentami drugiej strony.
Usiłowałam wam to uprzytomnić, sugerując, że dyskusja powinna dotyczyć weryfikowalnych faktów.

Teraz chodzi Wam tylko o to by dowalić przeciwnikowi w mniej lub bardziej niegrzecznej, pogardliwej, poniżającej formie.

Gdyby ktoś był faktycznie zainteresowany polityką jako dyskusją, to by taką dyskusję prowadził na odpowiednim forum a nie tu.



A grend ma bana za pisanie na prv a nie we wątku politycznym.

perm
28-12-2018, 19:21
Na wielu forach (w tym ogrodniczych, elektrycznych, budowlanych, samochodowych) są takie działy (gotowanie, zwierzęta, muzyka - czyli takie okołodomowe) a jednak na żadnym nie dopuszcza się do prowadzenia dyskusji politycznych i religijnych.
Głównie z powodu odpowiedzialności karnej właściciela za publikowane treści.

W tym wątku politycznym nie ma żadnej dyskusji.
Żaden z piszących nie jest zainteresowany argumentami drugiej strony.
Chodzi tylko o to by dowalić przeciwnikowi w mniej lub bardziej niegrzecznej, pogardliwej, poniżającej formie.No własnie. Po co narażać się władzy?

Elfir
28-12-2018, 19:31
Nie władzy. Prawu.
Po prostu inni administratorzy dostrzegli niebezpieczeństwo i nigdy do politykowania nie dopuścili.
Nigdy się nie zastanowiłeś, dlaczego na stawianej na piedestale praworządności moderskiej elektroda.pl polityki nie ma, chociaż jest HYDE PARK?

perm
28-12-2018, 19:45
Dobrze wiesz, ze dałoby się te rozmowy sprowadzić do właściwego poziomu. Bez obrażania polityków czy innych forumowiczów. Nie mniej, nie widzisz, że większość krytykuje obecny rząd? Na Elektrodzie, czy innych ogólnych, nie politycznych forach jest tak samo. Gdyby rządziło PO to pewnie proporcje byłyby odwrócone. Jaki prowadzący forum chce się narażać? Tym bardziej, że w przypadku muratora jeszcze jest ta "góra". Nie zainteresowana rozgłosem.

perm
28-12-2018, 19:57
Tak z ciekawości Elfir przejrzałem Hyde Park na Elektrodzie. Mylisz się, ze nie ma tam postów i wypowiedzi politycznych. Niektóre dosyć ostre i obraźliwe.
Mały cytat:

Taa jasne, kupcie se kałasznikowy i strzelajcie, do niemców, ruskich, czy innych ukrainców, bo dziadkowi zegarek zaj.bali... Najfajniejsi Polacy, reszta to hołota. Temat jest postrzeganie Polaka za granicą, a Wy politykujecie. Ja napisałem o zwykłych ludziach mieszkających w Szwabii, miłych i uczynnych, a moderator musiał do.ebać o merkelowej. Nie chcesz tam pracować, to nie pracuj, ale jeśli tam jesteś to rozmawiaj jak człowiek, a Ty od razu ruki wwierch.
Coś ci to przypomina? :)

Elfir
28-12-2018, 20:09
Mam wrażenie, że ten wpis był sarkastyczny, bo jego główny zarzut to: "Temat jest postrzeganie Polaka za granicą, a Wy politykujecie".
Czyli polityka jest źle widziana. I zostało wytknięte moderatorowi, że nie trzyma poziomu.

perm
28-12-2018, 20:17
A co myślisz o tym?
Dobrze wiesz, ze dałoby się te rozmowy sprowadzić do właściwego poziomu. Bez obrażania polityków czy innych forumowiczów.

Elfir
28-12-2018, 20:19
Owszem, jak zbanuje większość tam wypowiadających się :)
W końcu niektórzy piszą grzecznie Pan Władimir Władimirowicz Putin :D

jak zrobi się grzecznie to temat pewnie sam umrze.

perm
28-12-2018, 20:19
Mam wrażenie, że ten wpis był sarkastyczny, bo jego główny zarzut to: "Temat jest postrzeganie Polaka za granicą, a Wy politykujecie".
Czyli polityka jest źle widziana. I zostało wytknięte moderatorowi, że nie trzyma poziomu.
No nie. Moderator uczestniczył w rozmowie. Po określonej stronie. Tam takich postów jest więcej.

perm
28-12-2018, 20:21
Owszem, jak zbanuje większość tam wypowiadających się :)
W końcu niektórzy piszą grzecznie Pan Władimir Władimirowicz Putin :D

jak zrobi się grzecznie to temat pewnie sam umrze.Nie zgodzę się. Był moment, że jakoś każdy starał się tych, wypisanych przeze mnie reguł przestrzegać. Przy twojej wydatnej pomocy. Było całkiem sympatycznie. To tylko kwestia kilku dni a wszyscy dostosowaliby się do zasad.

JTKirk
28-12-2018, 20:22
perm - poziom dyskusji bez porównania....tutaj zgodzę się z elfir - tam jest luźna wymiana poglądów, a nie ciągłe atakowanie "tej drugiej strony"

Elfir
28-12-2018, 20:24
No nie. Moderator uczestniczył w rozmowie. Po określonej stronie. Tam takich postów jest więcej.

Uczestniczył i został za to "ochrzaniony".
Właśnie za atak na wypowiedz innego forumowicza.

perm
28-12-2018, 20:25
perm - poziom dyskusji bez porównania....tutaj zgodzę się z elfir - tam jest luźna wymiana poglądów, a nie ciągłe atakowanie "tej drugiej strony""Tej drugiej" czyli rządowej. Ty chyba pies pogrzebany. Grzecznie, czy niegrzecznie, nie ma znaczenia. Tak jak pisałem. Kto chce się narażać?

perm
28-12-2018, 20:28
Ok, Elfir. Nie jest to jednak zwykła wymiana zdań. Jakoś tych postów nikt nie usunął.
Wracając jednak do pomysłu redakcji, to jest to wylewanie dziecka z kąpielą. Jest wątek polityczny również źródłem informacji. Wielu rzeczy pewnie bym sam nie doczytał a, że to w większości krytyka rządu to trzeba wątek zlikwidować?

perm
28-12-2018, 20:34
Zobacz może jeszcze Elfir wątek Złożenie przysięgi wojskowej. 5 stron czystej polityki.

d7d
28-12-2018, 20:39
A grend ma bana za pisanie na prv a nie we wątku politycznym.
Nie wnikam za co grend na bana.
Nie jest to ważne w tej sprawie.
To że dostał za wiadomość priv nie dziwi mnie.
Sam dostałem taką wiadomość w chamskim stylu właśnie od grend.
Pisałem o tym, że w dyskusji nie uczestniczy grend i jest spokojna wymiana poglądów.
Teraz jasno widać, że Moderatorzy pozwalali na za dużo.

perm
28-12-2018, 20:49
...
Teraz jasno widać, że Moderatorzy pozwalali na za dużo.No i zamiast przykręcić śrubkę likwidują wątki polityczne.

Tomaszs131
28-12-2018, 21:06
Nie wiem dlaczego właśnie do Elfir kierujecie te wszystkie pytania? Jako moderatorzy staramy się pomóc w prowadzeniu i rozwijaniu forum. Wielokrotnie w przeciągu lat istnienia forum postulowaliśmy do właścicieli z różnymi pomysłami dotyczącymi FM. Redakcja, Administrator zapoznawali się z nimi i albo wcielali je w życie, albo pozostawiali je do dalszego rozpatrzenia. Nikt z nas modów nie ma decydującego zdania w kwestii prowadzenia FM.
Możemy tylko wyrażać nasze osobiste opinie. Dlatego też uważam, że wszelkie kwestie dotyczące wątków, usprawnienia FM lub innych niepokojących Was tematów powinny być kierowane pod inny niż moderatorów adresem.

d7d
28-12-2018, 21:08
No i zamiast przykręcić śrubkę likwidują wątki polityczne.
To idzie w złym kierunku.
Taka forma totalnej cenzury zamiast normalnej moderacji.
Chociażby takiej na jaką wskazywał perm.

perm
28-12-2018, 21:09
Elfir pisała, że likwidacja wątków politycznych to również postulat moderatorów. Pewnie nie wszyskich ale jednak.

d7d
28-12-2018, 21:12
Nie wiem dlaczego właśnie do Elfir kierujecie te wszystkie pytania?
Ten temat założyła Redakcja więc do m.in. do niej są kierowane pytania, uwagi i swoje propozycje.

Z Elfir tylko wymieniamy poglądy :)

JTKirk
28-12-2018, 21:12
To idzie w złym kierunku.
Taka forma totalnej cenzury zamiast normalnej moderacji.
Chociażby takiej na jaką wskazywał perm.

Tak, ale Tomaszs131 wyżej ma rację. Tutaj możemy sobie pisać na Berdyczów....trzeba pisać "wyżej"...

Tomaszs131
28-12-2018, 21:18
Elfir pisała, że likwidacja wątków politycznych to również postulat moderatorów. Pewnie nie wszyskich ale jednak.
Można powiedzieć, że mała ankieta została przeprowadzna, każdy kto chciał wyraził w niej swoją opinię, Tak jak to wcześniej napisałem różne postulaty i opinie już wcześniej wielokrotnie były wnoszone przed i po zmianie. Obarczaniem nas moderatorów jakąkolwiek odpowiedzialnością za decyzje szefów jest dyskusyjne.

d7d
28-12-2018, 21:19
"Wyżej" to znaczy do Kogo ?

perm
28-12-2018, 21:31
Można powiedzieć, że mała ankieta została przeprowadzna, każdy kto chciał wyraził w niej swoją opinię, Tak jak to wcześniej napisałem różne postulaty i opinie już wcześniej wielokrotnie były wnoszone przed i po zmianie. Obarczaniem nas moderatorów jakąkolwiek odpowiedzialnością za decyzje szefów jest dyskusyjne.Ojej! Nikt was nie "obarcza". Jakiś chyba jednak wpływ na decyzję mieliście, bo inaczej po co ta ankieta. Ja myślę, że, po prostu nie było chętnych, by się w moderowanie polityki bawić. Wiem też, że i ty i Elfir podchodzicie do tych, nieodpłatnych w końcu obowiązków bardzo poważnie. Nagrodą, jak się domyślam obelgi i oskarżenia. Trzeba kogoś, kto będzie bezwzględny. Taki automat. Bez tłumaczenia, bez dyskusji.

Redakcjo droga, daj polityce szansę. Na miesiąc.

d7d
28-12-2018, 21:43
Ojej! Nikt was nie "obarcza". Jakiś chyba jednak wpływ na decyzję mieliście, bo inaczej po co ta ankieta. Ja myślę, że, po prostu nie było chętnych, by się w moderowanie polityki bawić. Wiem też, że i ty i Elfir podchodzicie do tych, nieodpłatnych w końcu obowiązków bardzo poważnie. Nagrodą, jak się domyślam obelgi i oskarżenia.
Trzeba kogoś, kto będzie bezwzględny. Taki automat. Bez tłumaczenia, bez dyskusji.

Redakcjo droga, daj polityce szansę. Na miesiąc.
Popieram opinię na temat Moderatorów Elfir i Tomaszs131
Popieram też apel:
Redakcjo droga, daj polityce szansę. Na miesiąc.
Tylko trzeba twardo przestrzegać zasad moderacji.
Chociażby trzech zasad perm
:)

Elfir
29-12-2018, 17:10
Gdybym trzymała się tych trzech zasad, bana miałby Bertha i Pepeg z Gumy.
Kiedy nie ma się możliwości śledzenia na bieżąco dyskusji, tylko wchodzi po kilku dniach czy nawet godzinach, to pogardliwa, judząca wypowiedź już wyrządziła szkody, już zaogniła sytuację, już rozpoczęła kłótnię. Wówczas trudno jest banować, bo obrywać musi także ten, który jest mniej winny, po prostu odpowiedział na zaczepkę. Stąd ograniczałam się do kasowania, a nie banowania. Chyba, że ktoś podpadł na bieżąco.
Na dodatek wyzwiska, że jest się cenzorem PRLowskim. Myślicie, że to miłe?
Dlatego wielu moderatorów woli zamknąć ten watek, niż pilnować.

Grend daje się łatwo prowokować, ale bobiczek czy kryzys też są doprowadzani do krawędzi cierpliwości przy waszych atakach. Atakach, bo to nie są dyskusje.
Z tym, że potrafią się wycofać, odpuścić.

Dla mnie, to forum NIC nie straci po zamknięciu tematu politycznego czy religijnego.
Udziela się w nim na stałe max 6-10 osób.
Do działu o Was zaglądam tylko dla dzienników (i z konieczności moderacji).
Jak pewnie 99% forumowiczów.
Za to do "O was" trafia 100% spamerów.

perm
30-12-2018, 13:32
Dla mnie, to forum NIC nie straci po zamknięciu tematu politycznego czy religijnego.
Udziela się w nim na stałe max 6-10 osób.
Do działu o Was zaglądam tylko dla dzienników (i z konieczności moderacji).
Jak pewnie 99% forumowiczów.
Za to do "O was" trafia 100% spamerów.A ile, w ogóle osób udziela się w działach nie budowlanych? Wątek o polityce generuje całkiem spory ruch, co przekłada się na sprzedawalność reklam. Moderatorzy nie chcą moderować? Ja się chętnie podejmę. Zrobię porządek. Nie banując niewygodnych a usuwając posty łamiące zasady dyskusji. Będzie spokój, będzie grzecznie, myślę, że sama się nie raz wypowiesz. Nie wiem czego redakcja się boi. Tego, że większość tam krytykuje rząd? Lepiej się nie narażać?

maciejos36
01-01-2019, 12:48
Jest cała masa postów w różnych tematach, gdzie autorzy pozwalają sobie na mniej lub bardziej natarczywe wkręty do sytuacji polityczno-społecznej i nie tylko. Całkowicie nie na temat. Czy to będzie zwalczane

fotohobby
01-01-2019, 12:54
Kiedyś takie posty były kanalizowane w odrębnym wątku, teraz przytyki do aktuaknej sytuacji rozleją się wszędzie. Ot, dobra zmiana :)

Elfir
01-01-2019, 13:29
Starczy zgłaszać. Przecież nie śledzimy każdego wpisu.
Sytuacja na wątku politycznym się uspokoiła, bo zagrożony jest jego byt. ;)

perm
01-01-2019, 17:01
Starczy zgłaszać. Przecież nie śledzimy każdego wpisu.
Sytuacja na wątku politycznym się uspokoiła, bo zagrożony jest jego byt. ;)Zagrożony? Hmmm...

perm
01-01-2019, 17:10
Przeczytaj sobie Elfir to:
Nowa walka klas (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Fd er-spiegel-kosmopolici-kontra-populisci-czyli-kryzys-zachodu-6333845996537985a)
Temat naprawdę warty dyskusji, bo to samo dzieje się w Polsce.
Link do oryginału. Po niemiecku, bo po angielsku jeszcze nie ma. (http://www.spiegel.de/plus/gelbwesten-in-frankreich-die-da-draussen-gegen-die-da-drinnen-a-00000000-0002-0001-0000-000161577253)

fotohobby
01-01-2019, 19:11
Starczy zgłaszać. Przecież nie śledzimy każdego wpisu.
Sytuacja na wątku politycznym się uspokoiła, bo zagrożony jest jego byt. ;)

Przecież już go nie ma...

d7d
01-01-2019, 19:17
Łatwiej było zamknąć niż konsekwentnie wprowadzić Dobre Obyczaje.
Tak jak proponował perm.
Przy pełnej konsekwencji, nie było by problemu z zaczepkami, wyzwiskami czy obrażaniem Forumowiczów czy tzw. osób publicznych.
Może za mocno powiedziane ale, moim zdaniem, Redakcja poszła na łatwiznę.
Ale rozumiem też naciski ze strony Moderatorów.

d7d
01-01-2019, 19:19
Starczy zgłaszać. Przecież nie śledzimy każdego wpisu.
Sytuacja na wątku politycznym się uspokoiła, bo zagrożony jest jego byt. ;)

Sytuacja się uspokoiła bo nie było aktywnego jednego forumowicza (grend - ma bana) a nie dlatego że był zagrożony byt.
Byt tematu nie był zagrożony bo byt został już określony przez Redakcję.
Redakcja zadecydowała o zamknięcie i tyle.
Niezależnie od woli niektórych Forumowiczów.

Elfir
01-01-2019, 22:01
Przecież już go nie ma...

Nawet nie zauważyłam kiedy znikł, bo w okresie świątecznym obiecałam sobie dać urlop i nie zaglądać za dużo na Muratora, a w szczególności w dział "Wydarzenia i Hyde park". Nic nie psuje świątecznej atmosfery gorzej niż polityka. To tłumaczy, dlaczego przez święta nie wpłynęło żadne zgłoszenie do moderacji :)
A już myślałam, że udzielił się wszystkim nastrój pokoju, wybaczenia i miłości.


Przeczytaj sobie Elfir to:
Nowa walka klas (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Fd er-spiegel-kosmopolici-kontra-populisci-czyli-kryzys-zachodu-6333845996537985a)
Temat naprawdę warty dyskusji, bo to samo dzieje się w Polsce.
Link do oryginału. Po niemiecku, bo po angielsku jeszcze nie ma. (http://www.spiegel.de/plus/gelbwesten-in-frankreich-die-da-draussen-gegen-die-da-drinnen-a-00000000-0002-0001-0000-000161577253)

To dyskutuj do woli - chociażby tu, skoro to cię pasjonuje:
https://www.polityka.pl/forum
https://polityka.org.pl
https://wpolityce.pl/forum
http://forum.e-polityka.pl

perm
02-01-2019, 06:01
...
To dyskutuj do woli - chociażby tu, skoro to cię pasjonuje:
https://www.polityka.pl/forum (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.polityka.pl%2 Fforum)
https://polityka.org.pl (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fpolityka.org.pl)
https://wpolityce.pl/forum (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwpolityce.pl%2Ffo rum)
http://forum.e-polityka.pl (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fforum.e-polityka.pl)No tak. tam można, tu cenzura, bo krytykują rząd. Tak z ręką na sercu Elfir. Bardzo ci zależało na tym, by wątek polityczny zniknął?

kryzys
02-01-2019, 06:54
Za czym wy tęsknicie ? przecież tu jest tyle pasjonujących wątków nie politycznych a jakaś niezrozumiała siła pcha was w tą politykę , po co ?

kryzys
02-01-2019, 07:40
Zaczyna się , może jeszcze i tu wkleisz jakąś tabelkę o atakach terrorystycznych czy ilu Polaków zostało rozjechanych na drogach ? super że te wątki zostały zamknięte .

perm
02-01-2019, 09:01
Za czym wy tęsknicie ? przecież tu jest tyle pasjonujących wątków nie politycznych a jakaś niezrozumiała siła pcha was w tą politykę , po co ?I nie krytykują rządu? Zadziwiające, wszyscy, jak jeden zwolennicy Kaczyńskiego cieszą się, że wątek został zamknięty. Bolą słowa prawdy, bolą.

6591
02-01-2019, 09:16
I nie krytykują rządu? Zadziwiające, wszyscy, jak jeden zwolennicy Kaczyńskiego cieszą się, że wątek został zamknięty. Bolą słowa prawdy, bolą.
Tematy zostały zlikwidowane bo niektórzy nie rozrożniają słów prawdy od hejtu i z tematów robili zwykłe szambo.

perm
02-01-2019, 09:51
...niektórzy nie rozrożniają słów prawdy od hejtu i z tematów robili zwykłe szambo.Na przykład ty. Większość twoich postów nie odnosiła się do tego o czym rozmawiano tylko do forumowiczów. Jakbyś tam nie trollował nie byłoby problemów.

6591
02-01-2019, 10:27
Na przykład ty. Większość twoich postów nie odnosiła się do tego o czym rozmawiano tylko do forumowiczów. Jakbyś tam nie trollował nie byłoby problemów.
No widzisz, właśnie potwierdzileś moje slowa.
Ten drugi też to wlaśnie zrobil.

Redakcja
02-01-2019, 13:12
Redakcja zadecydowała o zamknięcie i tyle.
Niezależnie od woli niektórych Forumowiczów.

Wątek polityczny odwiedziło 151 osób. W tym temacie naliczyłem 4 niezadowolone głosy.

Powody zamknięcia przewijały się tutaj już wcześniej. Już pomijając czyste znieważenia polityków. Zdarzało się nawet kilka stron rzeczowej dyskusji, po czym zaczynało się wzajemne obrzucanie wyzwiskami. Ponad 90% zgłoszeń do moderacji napływało z tych wątków. Po wejściu w zgłoszony post okazywało się, że to wierzchołek góry lodowej - trzeba było wrócić do początku kłótni, rozsądzić kto zaczął, wyczyścić niestosowne posty i sprawdzić gdzie były cytowane. Do tego wiele obelg było sprytnie wplatanych między wierszami. Pojawiał się dylemat czy usuwać cały (czasem długi) post, czy bawić się w przeredagowanie. Generalnie wątek powinien być pod kontrolą 24h na dobę, co jest nieporozumieniem na forum o tematyce budowlanej.

Ponadto, były przypadki obrażania moderatorów w wiadomościach prywatnych oraz oskarżenia, że ktoś nam płaci za moderację w taki, a nie inny sposób. Nawet jakby perm dostał problematyczne wątki do moderacji, to zapewne padłyby pytania "ile wam zapłacił".

Informuję, że żadna partia polityczna, żadna organizacja, ani rząd któregokolwiek państwa, nie wywiera w żaden sposób nacisku na funkcjonowanie forum oraz, że decyzja nie jest podyktowana osobistymi poglądami.

E: Przypominam, że jutro wątki znikną całkowicie.

d7d
02-01-2019, 13:54
Dziękuję za rzeczową odpowiedź.
Za obrażanie w wiadomościach priv powinny być długotrwałe bany.
Może nawet wieczne.
Podobnie za obrażanie Moderatorów i stwierdzanie "kto wam za to płaci".
System moderacji zaproponowany przez perm był właściwy.
Nawet jak perm ma swoje poglądy.
Każdy Moderator ma swoje poglądy ale na Moderatora nadaje się ten który potrafi prowadzić moderację bez uwzględnienia własnych poglądów w moderowanym wątku.
Szkoda, że nie już będzie wątku o tematyce politycznej.
Uważam, że jest to potrzebne aby poznawać i dyskutować na Forum.
Dobrze właśnie, że na FM a nie na forum politycznym bo tam tylko o polityce.
Na FM łatwiej było by dyskutować bo często mamy odmienne poglądy polityczne ale wiążą nas wspólne tematy budowlane.
Niestety kilku "dyskutantów" chamsko komentowało i sytuację polityczną i ubliżało Forumowiczom.
Takie osoby należało usunąć na zawsze z Forum a nie zamykać ten temat.

Pozdrawiam

JTKirk
02-01-2019, 14:03
Wątek polityczny odwiedziło 151 osób. W tym temacie naliczyłem 4 niezadowolone głosy.


Redakcjo - litości. Po co mam wchodzić na wątek, skoro widzę w subskrypcjach, że jest zablokowany?
Jeszcze jeden wpis w takim tonie i zacznę podejrzewać wrodzony niedobór....
Mój można potraktować jako 5 :P

d7d
02-01-2019, 14:08
Czyli w sumie 6 :)
a może nawet więcej tylko nie załapali się do tego wątku "Reorganizacja działu "O WAS" "

Redakcja
02-01-2019, 15:07
Redakcjo - litości. Po co mam wchodzić na wątek, skoro widzę w subskrypcjach, że jest zablokowany?
Jeszcze jeden wpis w takim tonie i zacznę podejrzewać wrodzony niedobór....
Mój można potraktować jako 5 :P

151 użytkowników było w tym wątku od jego otwarcia, a nie od zamknięcia.


Czyli w sumie 6 :)
a może nawet więcej tylko nie załapali się do tego wątku "Reorganizacja działu "O WAS" "

Wasze głosy były w tych 4, więc nadal 4. W poście zamykającym wątek umieściłem link do tego tematu, a ogłoszenie o zmianach wisi na górze forum

perm
02-01-2019, 15:13
...Nawet jakby perm dostał problematyczne wątki do moderacji, to zapewne padłyby pytania "ile wam zapłacił".
...Nie lepiej było spróbować zamiast likwidować? Wiem jak to moderować, by nie było i obrażania kogokolwiek czyli polityków i forumowiczów jak i jątrzących rozmowę linków do "Sok z buraka" czy, z drugiej strony sceny politycznej jakiś "AlexJones". Proste trzy zasady i konsekwencja w moderowaniu. Nie mam zamiaru nikogo banować, bo to nie o to chodzi, ale wywalać posty. Łamiesz, którykolwiek z trzech punktów cały post idzie do kosza, nawet jeżeli jest w nim coś innego. Nie bawiłbym się w dociekanie, kto winien, nie tłumaczyłbym się, zostawiłbym tylko krótką informację, który z punktów został złamany. Mogę archiwizować usunięte posty. by uniknąć podejrzeń o stronniczość ale, szczerze mówiąc nie przewiduję skarg. Dlatego, że zasady będą jasne dla wszystkich. Rozmowa będzie wyglądała zupełnie inaczej, bo pierwszym punktem będzie nieocenianie innych forumowiczów, w jakikolwiek sposób. Nie będzie tekstów typu - "co ty tam wiesz", "gdzie ty się wychowałeś" i podobne. O politykach i osobach znanych tylko tak jak się nazywają lub jaką pełnią funkcję a więc nie "Adrian", "D..a", "Kaczka", Karzełek", "cwaniaczek" itp. Również linki do stron obrażających osoby publiczne byłyby usuwane. Do kompletu brak zgody na linkowanie fake-newsów. Jeżeli jakiejś wiadomości nie można potwierdzić na ogólnie dostępnych stronach typu "Rzeczpospolita", "Do Rzeczy", "Wirtualna Polska" czy podobne znane to post wędruje do kosza. Bardzo szybko forumowicze dostosują się do zasad. Jeszcze raz namawiam. Spróbujcie. Na miesiąc, na przykład. Założę jeden temat polityczny, na początku wypiszę zasady i zobaczymy. Nie sprawdzi się, trudno.

6591
02-01-2019, 16:33
Zrobienie z perma moderatora w dziale politycznym, to tak jakby lisa do kurnika wpuścić aby go pilnował.
Wszyscy, wg niego, czerwoni, komuniści i bolszewicy dostaliby bana na stałe i byłby tam spokój podobny do towarzystwa wzajemnej adoracji. :p

d7d
02-01-2019, 17:20
perm deklarował bezstronność polityczną.
Może 6591 byś chciał spróbować bezstronnej moderacji?

Popieram postulat perma.

PS - tylko czterech forumowiczów ... perm, JTKirk i jeszcze jeden
Słabo ale widocznie takie czasy nastały. :)
Może dlatego, że taki był poziom dyskusji politycznej.
A może dlatego, że ludzie już nie chcą dyskutować o polityce.

perm
02-01-2019, 17:28
Zrobienie z perma moderatora w dziale politycznym, to tak jaby lisa do kurnika wpuścić aby go pilnował.
Wszyscy, wg niego, czerwoni, komuniści i bolszewicy dostaliby bana na stałe i byłby tam spokój podobny do towarzystwa wzajemnej adoracji. :pNo tak. Bardzo ci temat polityczny nie pasuje. Pisałem już. Trzy zasady. bez związku z poglądami. Nie mam zamiaru nikogo banować, również ciebie. Można rozmawiać o polityce bez kopania się nawzajem, bez wycieczek osobistych, bez obrażania osób publicznych. Ciekaw jestem, czy będziesz potrafił tak pisać. Jak na razie większość twoich postów odnosi się nie do sprawy a do osób w rozmowie uczestniczących. Tego własnie chciałbym w wątku politycznym uniknąć.

6591
02-01-2019, 17:32
No tak. Bardzo ci temat polityczny nie pasuje. Pisałem już. Trzy zasady. bez związku z poglądami. Nie mam zamiaru nikogo banować, również ciebie. Można rozmawiać o polityce bez kopania się nawzajem, bez wycieczek osobistych, bez obrażania osób publicznych.
Gdybym był tu nowy i nie maiał okazji przeczytania Twojej produkcji w wykasowanych tematach, to może bym uwierzył w te zapewnienia o bezstronności i dobrego wychowania.
Niestety dla Ciebie, ja pamięć mam jeszcze dobrą i takie nawijanie makaronu na uszy, jakie teraz tu uprawiasz mnie nie przekona.

perm
02-01-2019, 17:46
perm deklarował bezstronność polityczną.
Może 6591 byś chciał spróbować bezstronnej moderacji?

Popieram postulat perma.

PS - tylko czterech forumowiczów ... perm, JTKirk i jeszcze jeden
Słabo ale widocznie takie czasy nastały. :)
Może dlatego, że taki był poziom dyskusji politycznej.
A może dlatego, że ludzie już nie chcą dyskutować o polityce.6591 nie chce spróbować, bo jemu na zlikwidowaniu wątku politycznego zależy. Jego posty tu, to nic innego jak próba wywołania sporu. Myślę jednak, że to dobrze pokazuje redakcji dlaczego w wątku politycznym był taki bałagan. To bardzo łatwo wyprostować. Kasuje się posty traktujące o innych forumowiczach i koniec. To powinno tez działać w innych działach lecz jaki moderator to ogarnie. Trzeba by ich sporo więcej.

Myślę, że w wątku politycznym udzielałoby się wiele więcej osób, gdyby nie te przepychanki. Mam nadzieję, że Redakcja da się na próbę namówić.

6591
02-01-2019, 17:59
6591 nie chce spróbować, bo jemu na zlikwidowaniu wątku politycznego zależy. Jego posty tu, to nic innego jak próba wywołania sporu.
Ciekawe jest jak to co tu piszesz jest w sprzeczności z tym co chcesz wszystkim wmówić że tu piszesz.
Zarzucasz mi chęć wywołania sporu a ja jedynie przypominam Ci jak się zachowywaleś w tematach wykasowanych.
Prosty przykład.
Pewnego dnia stwierdzileś że Niemcy są krajem demokratycznym.
W odpowiedzi podałem Ci przyklad dziennikarza niemieckiego który z swoje poglądy o "uchodźcach" wylądował w więzieniu.
Twoja odpowiedź była dla Ciebie charakterystyczna:
"Nie odpowiadaj mi bo ja z czerwonymi nie dyskutuję"
Chcesz mi i nam teraz wmówić że tamten perm to jest inny perm, i dzisiejszy perm będzie sie zachowywał jak aniołek?

perm
02-01-2019, 18:10
Ciekawe jest jak to co tu piszesz jest w sprzeczności z tym co chcesz wszystkim wmówić że tu piszesz.
Zarzucasz mi chęć wywołania sporu a ja jedynie przypominam Ci jak się zachowywaleś w tematach wykasowanych.
Prosty przykład.
Pewnego dnia stwierdzileś że Niemcy są krajem demokratycznym.
W odpowiedzi podałem Ci przyklad dziennikarza niemieckiego który z swoje poglądy o "uchodźcach" wylądował w więzieniu.
Twoja odpowiedź była dla Ciebie charakterystyczna:
"Nie odpowiadaj mi bo ja z czerwonymi nie dyskutuję"
Chcesz mi i nam teraz wmówić że tamten perm to jest inny perm, i dzisiejszy perm będzie sie zachowywał jak aniołek?Moje osobiste zdanie o tobie jest dużo gorsze. Nie zmienia to faktu, że deklarowałem moderowanie bez różnicowania forumowiczów ze względu na poglądy. Może tego nie rozumiesz ale ja słowa dotrzymuję.

6591
02-01-2019, 18:14
Moje osobiste zdanie o tobie jest dużo gorsze. Nie zmienia to faktu, że deklarowałem moderowanie bez różnicowania forumowiczów ze względu na poglądy. Może tego nie rozumiesz ale ja słowa dotrzymuję.
Twoje czyny przeczą Twoim słowom.
Mam nadzieję że Redakcja nie nabierze się ta te słowa.

perm
02-01-2019, 18:37
Twoje czyny przeczą Twoim słowom.
Mam nadzieję że Redakcja nie nabierze się ta te słowa.No i wszystko jasne. Ten tu nie chce wątku politycznego, bo tam większość krytykowała rząd. Jest to normalne, że rząd się krytykuje ale nie dla zwolenników Kaczyńskiego. Rząd się krytykuje, bo on decyduje o tym, co się w kraju dzieje. To zwykła rzecz w demokracji, niezależnie od tego, kto rządzi. Tu jest jednak ważna inna rzecz Nie wypowiada się 6591 o wątku politycznym, jego być albo nie być tylko o innym forumowiczu. Tak jak pisałem, zaognia to bardzo rozmowę i, gdybym miał cokolwiek moderować, z miejsca bym takie posty kasował. Jeżeli Redakcji mi zaufa, to żadne takie rozmowy nie będą miały w wątku politycznym miejsca. Niezależnie od tego, czy ktoś czerwony, czy zielony.

6591
02-01-2019, 18:43
No i wszystko jasne. Ten tu nie chce wątku politycznego, bo tam większość krytykowała rząd. Jest to normalne, że rząd się krytykuje ale nie dla zwolenników Kaczyńskiego. Rząd się krytykuje, bo on decyduje o tym, co się w kraju dzieje. To zwykła rzecz w demokracji, niezależnie od tego, kto rządzi. Tu jest jednak ważna inna rzecz Nie wypowiada się 6591 o wątku politycznym, jego być albo nie być tylko o innym forumowiczu. Tak jak pisałem, zaognia to bardzo rozmowę i, gdybym miał cokolwiek moderować, z miejsca bym takie posty kasował. Jeżeli Redakcji mi zaufa, to żadne takie rozmowy nie będą miały w wątku politycznym miejsca. Niezależnie od tego, czy ktoś czerwony, czy zielony.
Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale właśnie potwierdziłeś moje słowa.
Temat polityczny którego Ty byłbyś moderatorem, stałby sie dyskusją w towarzystwie wzajemnej adoracji.
Ty nawet nie rozumiesz tego co piszę.
Skupiasz się tylko na tym że piszę o Tobie.
Ja piszę o Tobie bo to Ty chcesz być moderatorem w tym wątku politycznym.
To jest pisanie o być albo nie być tego wątku politycznego, bo jeżeli Ty masz być jego moderatorem to z pewnościa taki temat nie powinien istnieć (być).

d7d
02-01-2019, 19:00
6591 kto wg Ciebie, jeżeli taki polityczny temat by zaistniał, mógłby być Moderatorem?
Ty chyba nie chcesz bo nie odpowiedziałeś.
Czy wg Ciebie, nie powinien istnieć temat polityczny nawet dobrze moderowany i na przyzwoitym poziomie ?

perm
02-01-2019, 19:12
...Ty w ogóle nie odnosisz się do tego co piszę, bo, podobnie jak to było w wątku o polityce zależy ci na kłótniach. Odnieś się do tych trzech zasad, które opisałem. Wiem czemu ci nie odpowiadają. Nie będziesz mógł się kłócić. To tylko o to chodzi. Pisałem, że nie będę zwracał uwagi na preferencje polityczne. Jakoś to do ciebie nie dociera. Ja nie rzucam słów na wiatr. Słowo, to słowo. To, że ci taka formuła wątku politycznego nie odpowiada już wiemy. Ja na kłótnie nie pozwolę. Tu z tobą rozmawiam, ale w wątku politycznym, z racji tego, że piszesz o innym forumowiczu cała ta rozmowa poleciałaby do kosza. Łącznie z moimi postami. Bez żadnego tłumaczenia. Nie oceniamy innych forumowiczów. Rozumiesz, co to znaczy?

6591
02-01-2019, 19:25
Ty w ogóle nie odnosisz się do tego co piszę, bo, podobnie jak to było w wątku o polityce zależy ci na kłótniach.
Ty nie rozumiesz co ja piszę, niestety.


Odnieś się do tych trzech zasad, które opisałem. Wiem czemu ci nie odpowiadają. Nie będziesz mógł się kłócić. To tylko o to chodzi. Pisałem, że nie będę zwracał uwagi na preferencje polityczne. Jakoś to do ciebie nie dociera. Ja nie rzucam słów na wiatr. Słowo, to słowo. To, że ci taka formuła wątku politycznego nie odpowiada już wiemy. Ja na kłótnie nie pozwolę.
Tych zasad, pomimo że są szczytne, nie będzie komu pilnować. Ja to piszę ale to do Ciebie nie dociera.
Wg Ciebie metodą na brak kłótni będzie wykasowanie wszystkich którzy się z Tobą, moderatorem, nie zgadzają.
Właśnie o tym tu cały czas piszesz. Ja się z Tobą nie zgadzam a Ty masz tylko jedną odpowiedź. Skasowanie moich wpisów.
No ja wiem, Ty nie rzucasz słow na wiatr. "czerwony", "komunista", "bolszewik" to są Twoje słowa które rzusałeś na lewo i prawo, w kierunku tych z którymi się nie zgadzasz, z wielką swobodą.
Słowo to słowo.
Na kłótnie nie pozwolisz kasując wpisy wszystkich którzy się z Tobą nie zgadzają. :)


Tu z tobą rozmawiam, ale w wątku politycznym, z racji tego, że piszesz o innym forumowiczu cała ta rozmowa poleciałaby do kosza. Łącznie z moimi postami. Bez żadnego tłumaczenia. Nie oceniamy innych forumowiczów. Rozumiesz, co to znaczy?
Rozumiem.
Będzie równo, będzie ...

perm
02-01-2019, 19:38
Tak przy okazji. Widzicie jak wygląda rozwalanie rozmowy. To samo było w wątku politycznym. Chodzi o to, by takiej rozmowy nie było w ogóle. Po co ma być rozmowa o polityce? jeszcze będzie można przeczytać tam coś obnażającego prawdę? Dlatego wszyscy jak jeden, udzielający się tam zwolennicy Kaczyńskiego są za likwidacją tego wątku. Dziwne nie? Nie chcą miejsca, gdzie mogliby pisać o osiągnięciach rządu? Dlatego też wątek powinien pozostać. Jeszcze raz apeluję do Redakcji. Nie dajcie trollom niszczyć forum.

perm
02-01-2019, 19:56
Jeszcze raz, Redakcjo. Nie dajcie trollom niszczyć forum.

JTKirk
02-01-2019, 20:00
Niestey ja zupełnie inaczej pamiętam to co się działo w tych wykasowanych tematach.
Myślę że Redakcja dobrze wie co tam się działo i żadne Twoje zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Dlatego podjęli decyzję o ich skasowaniu.
Kłamanie na mój temat nie zmieni wiedzy o tym co się tam działo.

Każdy ma swoje na sumieniu - i tyle.
Tak perm jak i Ty.
Twoje wyczyny w tym czy poprzednim wcieleniu też są pamiętane....

noc
02-01-2019, 20:01
Wasze głosy były w tych 4, więc nadal 4. W poście zamykającym wątek umieściłem link do tego tematu, a ogłoszenie o zmianach wisi na górze forum
Mój głos jest piąty. 5-ty.
Od dawna niektórzy forumowicze pozwalali sobie na zbyt wiele w wątkach politycznych, dlatego wielu którzy byliby chętni do normalnej dyskusji, odpuściło sobie pisanie, po przeczytaniu kilku stron. Nie temat był problemem, a poziom i agresja w dyskusji, dyscyplina to problem forumowiczów a nie tematu. Wcześniejsze banowanie bez litości pomogłoby temat utrzymać na przyzwoitym poziomie, jak żółte kartki na boisku piłki nożnej.
Droga @Redakcjo, odrocz tą decyzję na miesiąc, daj pod kuratelę @permowi i okaże się, czy da się, czy jednak nie:).

Tak przy okazji. Widzicie jak wygląda rozwalanie rozmowy. To samo było w wątku politycznym. Chodzi o to, by takiej rozmowy nie było w ogóle. Po co ma być rozmowa o polityce? jeszcze będzie można przeczytać tam coś obnażającego prawdę? Dlatego wszyscy jak jeden, udzielający się tam zwolennicy Kaczyńskiego są za likwidacją tego wątku. Dziwne nie? Nie chcą miejsca, gdzie mogliby pisać o osiągnięciach rządu? Dlatego też wątek powinien pozostać. Jeszcze raz apeluję do Redakcji. Nie dajcie trollom niszczyć forum.
Dyskusja @perm-@6591, jest w tym wątku bez sensu, daremna próba porozumienia się, powody widoczne i zrozumiałe.

JTKirk
02-01-2019, 20:02
Od dawna niektórzy forumowicze pozwalali sobie na zbyt wiele w wątkach politycznych, dlatego wielu którzy byliby chętni do normalnej dyskusji, odpuściło sobie pisanie, po przeczytaniu kilku stron. Nie temat był problemem, a poziom i agresja w dyskusji, dyscyplina to problem forumowiczów a nie tematu.
Dokładnie tak samo widzę tę kwestię. Dlatego udzielałem się raczej skromnie w temacie.

perm
02-01-2019, 20:03
...
Dyskusja @perm-@6591, jest w tym wątku bez sensu, daremna próba porozumienia się, powody widoczne i zrozumiałe.Dokładnie to samo uważam. Nie ja zacząłem. To samo 6591 robił w wątku politycznym. Na to właśnie nie chcę pozwalać. Nie piszemy o innych forumowiczach.

6591
02-01-2019, 20:18
Każdy ma swoje na sumieniu - i tyle.
Tak perm jak i Ty.
Twoje wyczyny w tym czy poprzednim wcieleniu też są pamiętane....
Nie wiem o jakim innym wcieleniu piszesz, ale to takie typowe dla tych co na tym wysokim koniu jeżdżą i zasady netykiety mają w glębokim poważaniu.
Twoje wyczyny też są pamiętane.

fotohobby
02-01-2019, 20:21
Nie wiem o jakim innym wcieleniu piszesz, ale to takie typowe dla tych co na tym wysokim koniu jeżdżą i zasady netykiety mają w glębokim poważaniu.
Twoje wyczyne też są pamiętane.

@wiseman
Skończ już udawac to bezbrzeżne zdumienie, ze inni się na tym poznali ;)

kemot_p
02-01-2019, 20:27
Mój głos jest piąty. 5-ty.
Od dawna niektórzy forumowicze pozwalali sobie na zbyt wiele w wątkach politycznych, dlatego wielu którzy byliby chętni do normalnej dyskusji, odpuściło sobie pisanie, po przeczytaniu kilku stron. Nie temat był problemem, a poziom i agresja w dyskusji, dyscyplina to problem forumowiczów a nie tematu. Wcześniejsze banowanie bez litości pomogłoby temat utrzymać na przyzwoitym poziomie, jak żółte kartki na boisku piłki nożnej.
Droga @Redakcjo, odrocz tą decyzję na miesiąc, daj pod kuratelę @permowi i okaże się, czy da się, czy jednak nie:).

I teraz chcesz jednemu z tych, który pisał o oponentach w dyskusji - głąby, chochoły, ruskie trolle itp. dać pieczę nad wątkiem? Przecież to byłaby jawna kpina z osób, które obrażał.

perm
02-01-2019, 20:34
@wiseman
Skończ już udawac to bezbrzeżne zdumienie, ze inni się na tym poznali ;)Problem w tym, że temu tu zależy na likwidacji wątku. Nie na modernizacji, na zmianach tylko na likwidacji. Po co ma się pisać źle o rządzie?

noc
02-01-2019, 20:34
Dokładnie tak samo widzę tę kwestię. Dlatego udzielałem się raczej skromnie w temacie.

Nie likwiduje się rozgrywek ligowych w piłce nożnej, z powodu kilku brutalnych, nie zważających na przepisy graczy. Sędzia po prostu sięga po czerwony kartonik, usuwa graczy mających przepisy w głębokim poważaniu, by futbol znowu cieszył oczy widzów. Tak to powinno działać, jeśli dobre wychowanie i takt są obcymi pojęciami.

perm
02-01-2019, 20:36
I teraz chcesz jednemu z tych, który pisał o oponentach w dyskusji - głąby, chochoły, ruskie trolle itp. dać pieczę nad wątkiem? Przecież to byłaby jawna kpina z osób, które obrażał.To moderuj ty, Pod warunkiem, że będziesz pilnował przestrzegania tych trzech zasad. Ja się wcale do moderowania nie palę. To ciężka i niewdzięczna robota. Wolę tam pisać. Jedyne na czym mi zależy, to na udowodnieniu, że można o polityce rozmawiać kulturalni no i na tym, by ci, którzy tamten wątek rozwalali nie mogli tego więcej robić.

noc
02-01-2019, 20:38
I teraz chcesz jednemu z tych, który pisał o oponentach w dyskusji - głąby, chochoły, ruskie trolle itp. dać pieczę nad wątkiem? Przecież to byłaby jawna kpina z osób, które obrażał.

Ja tu nie mam nic do gadania, wątek niech prowadzi ktokolwiek, byleby zasady były jednakowe dla wszystkich. Nie będzie mi odpowiadać, po prostu przestanę udzielać się, a nawet zaglądać tam.

6591
02-01-2019, 20:50
Jedyne na czym mi zależy, to na udowodnieniu, że można o polityce rozmawiać kulturalni no i na tym, by ci, którzy tamten wątek rozwalali nie mogli tego więcej robić.
Piszesz o kulturalnej rozmowie.
Jak ja z Elfir na tym ostatnim wątku wymienialiśmy się argumentami przez kilka godzin to rano pojawił się jeden z tych co to tak "kulturalnie" potrafią dyskutować i napisał "niebieskie szambo się wylało".
To tak apropos kultury dyskusji w wykonaniu tych co na tym wysokim koniu jeżdżą.
Trochę śmiesznie brzmi wymaganie kutury od innych przez tego który nie potrafił napisać jednego posta bez obrażania innych.

perm
02-01-2019, 20:55
Piszesz o kulturalnej rozmowie.
Jak ja z Elfir na tym ostatnim wątku wymienialiśmy się argumentami przez kilka godzin to rano pojawił się jeden z tych co to tak "kulturalnie" potrafią dyskutować i napisał "niebieskie szambo się wylało".
To tak apropos kultury dyskusji w wykonaniu tych co na tym wysokim koniu jeżdżą.
Trochę śmiesznie brzmi wymaganie kutury od innych przez tego który nie potrafił napisać jednego posta bez obrażania innych.Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Wprost napisałeś, że wątek należy zlikwidować. Nie zmienić a zlikwidować. Powód może być tylko jeden. Wszystko tez robiłeś, by była tam rozróba. Twój atak tu na mnie też ma tylko jeden cel. By nie było takiego wątku.

perm
02-01-2019, 20:58
Ja tu nie mam nic do gadania, wątek niech prowadzi ktokolwiek, byleby zasady były jednakowe dla wszystkich. Nie będzie mi odpowiadać, po prostu przestanę udzielać się, a nawet zaglądać tam.Kemot jest akurat osobą, która notorycznie oskarżała polityków o złodziejstwa, przekręty, agenturalność. Prośby o podanie dowodów ignorował. Teraz się dziwi, że ktoś taką postawą się brzydził. Gdybym taki wątek moderował takie oskarżenia bez dowodów nie byłyby możliwe. Niezależnie od tego, kogo by dotyczyły.

6591
02-01-2019, 21:09
Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Wprost napisałeś, że wątek należy zlikwidować. Nie zmienić a zlikwidować. Powód może być tylko jeden. Wszystko tez robiłeś, by była tam rozróba. Twój atak tu na mnie też ma tylko jeden cel. By nie było takiego wątku.
Pisałem że tematy polityczne należy zlikwidować bo żaden moderator nie był w stanie zapanować nad hejtem który tam królował. Był nawet jeden taki "moderator" ktory aktywnie uczestniczył w "dyskusji" po jednej stronie i wykorzystywał swoje możliwości do zamykania ust przeciwnikom w dyskusji.
Elfir która próbowala ostatni temat ucywilizować najwyraźnie stracila do tego ochotę.
Znowu kłamiesz na mój temat a wybielasz siebie.
Rozróby były m.in. Twoją metodą na dyskusję.
Epitety które rodzielałeś na lewo i prawo miały na celu prowokowanie awantur.
Wielokrotnie Ci się udawało tak sprowokować dyskutanta że doprowadzało to do jego zbanowania przez przyjaznego "moderatara".
Tworzyliście tam zgraną grupę.

perm
02-01-2019, 21:19
...
Wielokrotnie Ci się udawało tak sprowokować dyskutanta że doprowadzało to do jego zbanowania przez przyjaznego "moderatara".
Tworzyliście tam zgraną grupę.To już są po prostu kłamstwa. Żaden z moderatorów nie interweniował dlatego, że nie zgadzał się z oponentem. Interwencje dotyczyły postawy forumowiczów. Sam wielokrotnie dostałem bana i wiem za co. Zasłużyłem.

kryzys
02-01-2019, 21:24
Jak tam się nie da to aby tu troche tak ciut ciuteńkę , redakcja chyba pęka ze śmiechu czytając te błagalne prośby :lol2::lol2::lol2: ale twardym trzeba być , powiedziano wykonano i to sie ceni.

perm
02-01-2019, 21:28
Droga redakcjo, to co? Na miesiąc? Niczym nie ryzykujecie. Jedna uwaga od któregoś z moderatorów, ze coś jest nie tak i zamykacie wątek. Mogę nie kasować na początek postów, tylko zwracać się z prośbą o wyedytowanie. Po to, by forumowicze zorientowali się, co wolno a co nie i, by nie było oskarżeń o stronniczość. Jeszcze raz. Chowam swoje preferencje polityczne do kieszeni. Na miesiąc. Potem podejmiecie decyzję. Możemy zacząć rozmowę od tego artykułu:
"Kosmopolici kontra populiści". (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Fd er-spiegel-kosmopolici-kontra-populisci-czyli-kryzys-zachodu-6333845996537985a)
Naprawdę ciekawy temat, bo określa coś, czego do tej pory tylko się spodziewaliśmy. Nowa walka "klas"? Wiele też tłumaczy, również to co dzieje się w Polsce. Paradoksalnie, zaczynam rozumieć zwolenników Kaczyńskiego. Nie zgadzam się z nimi dalej ale wiem skąd biorą się takie postawy. Lekceważyć ich absolutnie nie można. Nie można też powiedzieć niewykształcone prostaki, bo to nie tak przebiega granica. Ciekaw jestem opinii innych. Dajcie nam szansę na ten temat porozmawiać.

cuuube
02-01-2019, 21:30
....żaden moderator nie był w stanie zapanować nad hejtem który tam królował.
.

może ten by się nadał

https://images90.fotosik.pl/99/78b9e51399adba81med.png (https://images90.fotosik.pl/99/78b9e51399adba81.png)




albo ten

https://images89.fotosik.pl/98/ecceec4768f682f1med.png (https://images89.fotosik.pl/98/ecceec4768f682f1.png)
(link działał , ale przytyk był do tego ,że nie był wklejony przez okienko z nazwą LINK

perm
02-01-2019, 21:33
może ten by się nadał

https://images91.fotosik.pl/99/350f986828d5dc1fmed.png (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fimages91.fotosik. pl%2F99%2F350f986828d5dc1f.png)




albo ten

https://images89.fotosik.pl/98/ecceec4768f682f1med.png (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fimages89.fotosik. pl%2F98%2Fecceec4768f682f1.png)
(link działał , ale przytyk był do tego ,że nie był wklejony przez okienko z nazwą LINKDokładnie to proponuję. Nie oceniamy innych forumowiczów.

cuuube
02-01-2019, 21:43
A ja zaproponowałem , nadwrażliwych ...tutaj , też by się tacy przydali czasem .

cuuube
02-01-2019, 21:53
Dokładnie to proponuję. Nie oceniamy innych forumowiczów.

to jest tłumaczenie ukaranego

Krytyke linka tendencyjnego redaktora bez nazwiska i zawartych tam, niczym nie popartych opinii traktujesz, jako osobistą agresję na ciebie?
Przecież nie piszę o tobie, tylko o tym, co robisz - a cytujesz to, z czym się zgadzasz, czyli swój autorytet.
Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy niedozwoloną oceną osoby (jesteś taki, owaki) a uprawnioną krytyką zachowania (robisz to i tamto)...
i ja się z nim zgadzam , nie widzę przytyku do jego osoby - moda . Uważam , że mod jest przewrażliwiony , a tutaj na FM (nie wiem jak to zostanie odebrane ) są 'miętcy' , by nie napisać 'ciepłe kl...y' .

d7d
02-01-2019, 22:03
Kemot jest akurat osobą, która notorycznie oskarżała polityków o złodziejstwa, przekręty, agenturalność. Prośby o podanie dowodów ignorował. Teraz się dziwi, że ktoś taką postawą się brzydził. Gdybym taki wątek moderował takie oskarżenia bez dowodów nie byłyby możliwe. Niezależnie od tego, kogo by dotyczyły.

Potwierdzam takie działania kemot_p.
Wielokrotnie zwracałem się do niego o jakiekolwiek dowody.
Następowała cisza lub zmiana tematu.
Podobnie też pisał kiedyś wiseman.
Podobne oskarżenia bez dowodów..
kemot_p, założyciel "I po bulu ..." teraz się dziwi

I teraz chcesz jednemu z tych, który pisał o oponentach w dyskusji - głąby, chochoły, ruskie trolle itp. dać pieczę nad wątkiem? Przecież to byłaby jawna kpina z osób, które obrażał.
a nie pamięta jak sam oskarżał np. W. Frasyniuka lub W. Bartoszewskiego o niecne działania?

Jestem za przyznaniem, na okres próbny, moderacji forumowiczowi perm lub innemu dowolnie wybranemu
Alu musi być konsekwentny w moderacji i bezstronny.
Bezstronni moderatorzy byli wcześniej ale pozwalali na za dużo.

kemot_p
02-01-2019, 22:23
Kemot jest akurat osobą, która notorycznie oskarżała polityków o złodziejstwa, przekręty, agenturalność. Prośby o podanie dowodów ignorował.

Po co te kłamstwa? Jak pisałem o kimś, że był agentem (w domyśle chodzi Ci zapewne o Bolka), po robiłem to na postawie materiałów, np. z szafy Kiszczaka, które można było na własne oczy zobaczyć w siedzibie instytutu na Kłobuckiej. Jeśli pisałem o czyichś przekrętach, lub twierdziłem, że ktoś jest sztucznym autorytetem to także odnosiłem się do informacji ogólnie dostępnych w mediach, podawałem linki np. do bloga Korwina, Michałkiewicza, Kierżuna czy wypowiedzi Płużańskiego.
I taki ktoś chce być arbitrem, moderatorem :sick:

d7d
02-01-2019, 22:25
Ja proponuję żeby moderację takiego tematu dać grend-owi.

Jeżeli jest tak propozycja z twojej strony to też może być.
Ale pamiętaj, Moderator musi być bezstronny podobnie jak obiecał perm.
I jeszcze jedna zasada - Moderator bierze udział w dyskusji na normalnych zasadach.
Czyli sam musi się bezstronnie moderować.

d7d
02-01-2019, 22:30
Po co te kłamstwa? Jak pisałem o kimś, że był agentem (w domyśle chodzi Ci zapewne o Bolka), po robiłem to na postawie materiałów, np. z szafy Kiszczaka, które można było na własne oczy zobaczyć w siedzibie instytutu na Kłobuckiej. Jeśli pisałem o czyichś przekrętach, lub twierdziłem, że ktoś jest sztucznym autorytetem to także odnosiłem się do informacji ogólnie dostępnych w mediach, podawałem linki np. do bloga Korwina, Michałkiewicza, Kierżuna czy wypowiedzi Płużańskiego.
I taki ktoś chce być arbitrem, moderatorem :sick:
Nie powinno się pisać o kimś "jak taki ktoś ..."
Tak nie wypada.
Co do źródeł twoich stwierdzeń o różnych osobach (W. Frasyniuk czy W. Bartoszewski) to są dosyć kiepskie.
Co do tzw. Bolka to nowe zasady moderacji nie pozwalają na używanie takich określeń w stosunku do osoby byłego prezydenta.
Bo chyba o Nim tak piszesz.

cuuube
02-01-2019, 23:03
...Sam wielokrotnie dostałem bana i wiem za co. Zasłużyłem. i to Cię zdyskredytowało

JTKirk
03-01-2019, 05:01
może ten by się nadał

https://images90.fotosik.pl/99/78b9e51399adba81med.png (https://images90.fotosik.pl/99/78b9e51399adba81.png)






nie wiem czy dalej tutaj bywa ,ale akurat retrofood kiedyś tutaj bywał regularnie...(tak, to ta sama osoba co w linku)

perm
03-01-2019, 05:54
nie wiem czy dalej tutaj bywa ,ale akurat retrofood kiedyś tutaj bywał regularnie...(tak, to ta sama osoba co w linku)Ta sama. Kiedyś była tu mała rewolucja. Część użytkowników nie akceptowała zmian wprowadzonych na forum i się wynieśli.

perm
03-01-2019, 06:06
i to Cię zdyskredytowałoCo to ma wspólnego? Pisałem. Chowam swoje poglądy do kieszeni.

bobiczek
03-01-2019, 13:06
Jak tam się nie da to aby tu troche tak ciut ciuteńkę , redakcja chyba pęka ze śmiechu czytając te błagalne prośby :lol2::lol2::lol2: ale twardym trzeba być , powiedziano wykonano i to sie ceni.
Amen :)

Bertha
03-01-2019, 15:32
Gdyby niebo istniało, to założyciel pisma zesłałby na was gromy, w zasadzie jeden grom ale celny. 3majcie krótko za twarz, wasz wybór. :bye:

Redakcja
06-01-2019, 14:30
Informuję, że zapowiadane zmiany zostały wprowadzone

perm
06-01-2019, 15:39
Nudno i nijako. Gratuluję.

kryzys
06-01-2019, 19:45
Super.

perm
06-01-2019, 20:53
No! Nie bedziesz musial znowu nick’a zmieniac ani nic cie nie bedzie pchalo.
Faktycznie dobra zmiana :)Ale nie krytykują jego ulubieńca Kaczyńskiego. Po to ta zmiana.

bpis
07-01-2019, 09:21
Nudno i nijako. Gratuluję.

Popieram całkowicie.

Tematy budowlane już mnie nie dotyczą, lubiłam wchodzić na Hyde Park - coś się ciągle działo.

W temacie politycznym było wesoło - zwolennicy dobrej zmiany, w sposób mało zrozumiały i momentami niegrzeczny, usiłowali przekazać wspaniałości tejże zmiany.
Przeciwnicy zaś, w sposób zrozumiały i momentami inteligentnie niegrzeczny, również trwali przy swoich racjach.
Działo się, było zabawnie, ludzie wchodzili poczytać, reklamy się wyświetlały:cool:, wątek się rozwijał.

A teraz nie ma już tu co robić - polityki nie ma, licytacji nie ma - nuda, panie, nuda!!!

d7d
07-01-2019, 10:14
Ciekawy głos "z zewnątrz" tematu politycznego.
Popieram.
Zwolennicy dobrej zmiany stwierdzą, że jest to stronnicze spojrzenie.

Taki głos stoi sprzeczności do spostrzeżeń Redakcji.

Szkoda też, że nie ma licytacji na pożyteczne cele.
FM zmienia się.

perm
07-01-2019, 10:41
..
A teraz nie ma już tu co robić - polityki nie ma, licytacji nie ma - nuda, panie, nuda!!!Zamiast krytykowaniem rządu, decyzją Redakcji mamy się teraz zająć, nie wiem, dyskusją o tym jakie skarpetki na zimę. Jakoś nie ma chętnych ale co tam, nikt nie pisze źle o Kaczyńskim.

JTKirk
07-01-2019, 10:42
W temacie politycznym było wesoło - zwolennicy dobrej zmiany, w sposób mało zrozumiały i momentami niegrzeczny, usiłowali przekazać wspaniałości tejże zmiany.
Przeciwnicy zaś, w sposób zrozumiały i momentami inteligentnie niegrzeczny, również trwali przy swoich racjach.
Działo się, było zabawnie, ludzie wchodzili poczytać, reklamy się wyświetlały:cool:, wątek się rozwijał.

A teraz nie ma już tu co robić - polityki nie ma, licytacji nie ma - nuda, panie, nuda!!!

bardzo trafnie

finlandia
07-01-2019, 11:37
Zamiast krytykowaniem rządu, decyzją Redakcji mamy się teraz zająć, nie wiem, dyskusją o tym jakie skarpetki na zimę. Jakoś nie ma chętnych ale co tam, nikt nie pisze źle o Kaczyńskim.
A w tematach budowy już nie macie nic do powiedzenia? Nie interesuje Was bezinteresowna wymiana doświadczeń?

Ja byłem za likwidacją wątków politycznych. One dzieliły ludzi, a nie budowały...
Byłem też wyrozumiały dla pozostawienia ich właśnie w celach "marketingowych" (ruch na forum), ale wynik 150!!! osób od ich zaistnienia jest bardzo słaby. Słowem - szkoda było miejsca na takie treści.

Przy okazji - jestem też za tym, by kasować całe posty, jeśli autorzy wplatają w nie treści polityczne. Szczególnie dotyczy to stałych bywalców.

kryzys
07-01-2019, 11:40
To był taki narkotyk jak widać , ale z tego też sie da leczyć , czasu trzeba :lol2::lol2:

kemot_p
07-01-2019, 12:15
A w tematach budowy już nie macie nic do powiedzenia? Nie interesuje Was bezinteresowna wymiana doświadczeń?

A czy kiedykolwiek mieli? Ja sobie nie przypominam żebym od kogokolwiek że "stałych bywalców" wątków politycznych dostał jakąś poradę budowlaną, czy żeby się gdzieś indziej poza hyde parkiem merytoryczne udzielali :)

fotohobby
07-01-2019, 12:26
Kiepsko się orientujesz...

d7d
07-01-2019, 12:43
A czy kiedykolwiek mieli? Ja sobie nie przypominam żebym od kogokolwiek że "stałych bywalców" wątków politycznych dostał jakąś poradę budowlaną, czy żeby się gdzieś indziej poza hyde parkiem merytoryczne udzielali :)

Udzieliłem Tobie porady w twoim Dzienniku Budowy.
Fakt jest, że już nie udzielam po tym jak napisałeś
"Prośba o usunięcie postu z mojego dziennika"
Innym też udzielam porad, więc kolejny raz fałszujesz rzeczywistość.
Jest to twoja specjalność.
Sprawdź fakty zanim napiszesz kolejne kłamstwo.

Przypomnij też, że to Ty pierwszy założyłeś temat "I po bulu ..." w który z radością opisywałeś swoje niezadowolenie (delikatne określenie) z działań byłego już prezydenta Bronisława Komorowskiego.

perm
07-01-2019, 14:55
A w tematach budowy już nie macie nic do powiedzenia?

...Mamy, wiesz doskonale. Tyle w tym jednak emocji, co w starym kapciu.

niktspecjalny
09-01-2019, 10:30
Napisałem właściwego posta to P.Finlandia uznał to chyba za możliwość prowokacji. Powiem to więc inaczej.Wszystkim wszystko w wiadomym temacie się bardzo podobało i to jasne , teraz im tego brakuje.Zróbcie tu ankietą jak zasugerował to Finlandia (oczywiście on ankiety nie sugerował tylko ja).Kto i np. gdzie udzielał się w budowlance .Doradzał czy może .............?. Będziecie mieli jasność i nawet tu w tym temacie tematy polityczne , religijne na FM - budowlanym pójdą do lamusa.Regulamin ustala Redakcja z Nią się zgadzać trzeba.

pzdr.

TAR
09-01-2019, 11:45
Ja byłem za likwidacją wątków politycznych. One dzieliły ludzi, a nie budowały...




no prosze Cie :cool: a ile jest watkow budowlanych, w ktorych szerzy sie jeszcze wieksza agresja, pieniactwo, podzialy i przekonanie, ze mojsze jest najmojsze :yes:
uważam, ze powinien byc watek polityczny ale dobrze moderowany i pod kontrola. byc moze ludzi trzeba nauczyc kultury wypowiedzi a tych nie nauczycie likwidujac watki. to troche jak z masakra dzikow żeby pozbyc sie ASF. :cool: i jedno i drugie delikatnie mowiac niemądry pomysł.:cool:



i jeszcze jedno skoro skoro tak łatwo mozna zlikwidowac temat, skoro wczesniejsze posty innych forumowiczow nie znikaja i "zaliczaja sie" im nadal to dlaczego do jasnej anielki nie mogę sie doprosic o usuniecie mojego starego dziennika (nie tego podlinkowanego)

niktspecjalny
09-01-2019, 11:51
no prosze Cie :cool: a ile jest watkow budowlanych, w ktorych szerzy sie jeszcze wieksza agresja, pieniactwo, podzialy i przekonanie, ze mojsze jest najmojsze :yes:
uważam, ze powinien byc watek polityczny ale dobrze moderowany i pod kontrola. byc moze ludzi trzeba nauczyc kultury wypowiedzi a tych nie nauczycie likwidujac watki. to troche jak z masakra dzikow żeby pozbyc sie ASF. :cool: i jedno i drugie delikatnie mowiac niemądry pomysł.:cool:



i jeszcze jedno skoro skoro tak łatwo mozna zlikwidowac temat, skoro wczesniejsze posty innych forumowiczow nie znikaja i "zaliczaja sie" im nadal to dlaczego do jasnej anielki nie mogę sie doprosic o usuniecie mojego starego dziennika (nie tego podlinkowanego)

Ty chyba coś mylisz.No moderowanie jak najbardziej rozumiem i powinno być na każdym kroku.Ale z należnym Ci szacunkiem kto i czego ma uczyć.To jest forum budowlane chcesz ,żeby jeszcze Redakcja nauczała ogłady? To na FM nazwano banem lum wpisem moderowano.Ot i wsio.

byc moze ludzi trzeba nauczyc kultury wypowiedzi a tych nie nauczycie likwidujac watki

bpis
09-01-2019, 12:16
... Będziecie mieli jasność i nawet tu w tym temacie tematy polityczne , religijne na FM - budowlanym pójdą do lamusa.
pzdr...


...To jest forum budowlane chcesz ,żeby jeszcze Redakcja nauczała ogłady? ....

Skoro na każdym kroku podkreślasz, że jest to forum budowlane i inne wątki nie powinny istnieć, dlaczego co rusz zakładasz nic nie wnoszące wątki kulinarne i prowadzisz wątek, (a raczej swój blog) ze zdjęciami potraw??

Cóż za hipokryzja!

PS. pogrubienia moje

d7d
09-01-2019, 12:19
uważam, ze powinien byc watek polityczny ale dobrze moderowany i pod kontrola. byc moze ludzi trzeba nauczyc kultury wypowiedzi a tych nie nauczycie likwidujac watki. to troche jak z masakra dzikow żeby pozbyc sie ASF. :cool: i jedno i drugie delikatnie mowiac niemądry pomysł.:cool:

Popieram w zakresie tematów politycznych.
Jest wolność wypowiedzi i można normalnie rozmawiać o polityce.
Moderacja powinna być jak w każdym temacie.
Polityka to nie jest jakaś zaraza.
Głupota przenosi się przez internet.
I głupotę należy moderować a nie normalne wypowiedzi.

Popieram też stanowisko TAR w sprawie ASF.
To człowiek roznosi wirusa i przez człowieka zaniedbania choroba roznosi się na cały kraj.
Ludzka głupota a nie dziki.

JTKirk
09-01-2019, 12:43
j.w.

finlandia
09-01-2019, 12:47
Napisałem właściwego posta to P.Finlandia uznał to chyba za możliwość prowokacji\.
Co masz na myśli? Bo jeśli to jakaś świeża sprawa, to po raz kolejny rzucasz fałszywe oskarżenia bez pokrycia.

Ja się do moderacji wątków politycznych nie nadaję. Za bardzo moje prywatne przekonania rzutują na ocenę pisanych postów. Dlatego udzielałem się tam sporadycznie. Ten wątek wymagałby stałej moderacji - zatrudnienia kogoś na pełny etat, a może nawet publikacji po zatwierdzeniu, co czasem widuję w sieci. Utrzymywanie niszowego działu, który można znaleźć wszędzie jest po prostu nieracjonalne.

TAR - co do Twojego dziennika - pisz do obecnej Redakcji. Moderatorzy nie mają takich uprawnień.

niktspecjalny
09-01-2019, 12:54
Skoro na każdym kroku podkreślasz, że jest to forum budowlane i inne wątki nie powinny istnieć, dlaczego co rusz zakładasz nic nie wnoszące wątki kulinarne i prowadzisz wątek, (a raczej swój blog) ze zdjęciami potraw??

Cóż za hipokryzja!

PS. pogrubienia moje

Nazywając mnie hipokrytą nie dajesz możliwości obrony.Popatrz na genezę powstania kolejnych wątków i daty ich powstania.Wtedy zrozumiesz czym jest obrzucanie kogoś hipokryzją.Nadal uważam ,że dobrze się stało ,że wątki polityczne zniknęły no te pseudo wątki oczywiście.

niktspecjalny
09-01-2019, 12:58
Co masz na myśli? Bo jeśli to jakaś świeża sprawa, to po raz kolejny rzucasz fałszywe oskarżenia bez pokrycia.

Ja się do moderacji wątków politycznych nie nadaję. Za bardzo moje prywatne przekonania rzutują na ocenę pisanych postów. Dlatego udzielałem się tam sporadycznie. Ten wątek wymagałby stałej moderacji - zatrudnienia kogoś na pełny etat, a może nawet publikacji po zatwierdzeniu, co czasem widuję w sieci. Utrzymywanie niszowego działu, który można znaleźć wszędzie jest po prostu nieracjonalne.

TAR - co do Twojego dziennika - pisz do obecnej Redakcji. Moderatorzy nie mają takich uprawnień.

Niestety nie skopiowałem tamtego skasowanego postu Ty za to masz narzędzie to go odnajdź bo była tam sama prawda nawet i o Tobie zanim jak mój przedmówca coś zarzucisz.Nie wszedłem by się kłócić tylko wrazić swoje zdanie na temat panów którzy tak mocno ubolewają bo nie maja gdzie wylać swoich frustracji .

finlandia
09-01-2019, 13:22
Niestety nie skopiowałem tamtego skasowanego postu .
Nie przypominam sobie, bym cokolwiek Twojego w ostatnim czasie kasował. A już na pewno nie kasuję postów z krytyką dotyczącą mojej osoby (nigdy nie działam we własnej sprawie). Więc może to nie ja? I tylko to próbuję Ci zasugerować. :)

niktspecjalny
09-01-2019, 13:34
Nie przypominam sobie, bym cokolwiek Twojego w ostatnim czasie kasował. A już na pewno nie kasuję postów z krytyką dotyczącą mojej osoby (nigdy nie działam we własnej sprawie). Więc może to nie ja? I tylko to próbuję Ci zasugerować. :)

Widzisz skoro kultura ma zapanować jeśli nie przez samych jego uczestników to przy Waszych narzędziach.Post został skasowany dwa dni temu i jeśli była by równowaga ,obiektywizm to dostałbym np. na PW np.(nie pisz pan tych głupot) albo moderator przyznałby się i podał przyczynę skasowania.To takie ładne i proste.I nie znam tego z autopsji.:yes:

niktspecjalny
09-01-2019, 13:39
No i ta promocja %.... zdjecia dzieci... wødy... etc.

Widzisz i to są niezrozumiałe prowokacje zresztą nieuzasadnione.Jeśli w regulaminie nowej Redakcji jest gdzieś zapis gdzie tego robić nie mogę to mi go wskaż ,a ja robić tego nie będę i się dostosuje na 100%.Co ci przeszkadza ,że pokazałem dzisiaj jak mi chałupę zasypało w wariacjach kulinarnych.Kawałek szafki i tiliwizorka ,kota pomocnika i basen z wodą.20.12.2018 ostatni raz byłeś widoczny potem aż 07.01.2019 ,żeby złożyć takie oświadczenie.Budowlanki tu za grosz.

perm
09-01-2019, 14:05
Ten wątek wymagałby stałej moderacji - zatrudnienia kogoś na pełny etat, a może nawet publikacji po zatwierdzeniu, co czasem widuję w sieci. Utrzymywanie niszowego działu, który można znaleźć wszędzie jest po prostu nieracjonalne.
...Bez przesady. Ja sobie bez problemu poradzę z utrzymaniem porządku. Bez banowania, bez oceniania pod kątem polityki. To tylko kwestia dosyć krótkiego czasu, by forumowicze dostosowali się do zasad. Będzie grzecznie i będzie ciekawie. Proponowałem próbę na miesiąc. Nie chce Redakcja. Czemu? Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to fakt, ze w wątku politycznym przeciwnicy rządu mieli i większość i konkretne argumenty, co zresztą nie powinno nikogo dziwić. Trudno krytykować tych, co, jak obecna opozycja niewiele robią, a tylko gadają. Można znaleźć fora, na których rozmawia się o polityce ale, ja na przykład jestem tu dziewięć lat. Mam teraz znaleźć nowe forum, poznać zwyczaje, poznać ludzi. Dziwisz się, że wolałbym zostać tu i, na normalnych zasadach rozmawiać z tymi, których znam? Jeszcze raz ponawiam swoja propozycję. Na miesiąc. Zawsze można będzie zamknąć.

d7d
09-01-2019, 14:13
Redakcja napisała, że nie chce narażać się na konsekwencje prawne.
Ale to chyba nowa Redakcja, bo temat "I po bulu..." trwał chyba od maja 2015.
Co do krytyki rządu u krytyki opozycji to tez masz rację.
Krytyka rządu chyba "komuś" nie pasuje.
Może też niektórym Forumowiczom i dlatego celowo działali u zamknięciu tego tematu.

kemot_p założył temat, swobodnie wypowiadał swoje przekonania polityczne i polityczno-historyczne a teraz uważa że temat powinien być zamknięty. :)
Nikogo nie przekonał do sowich wizji i dlatego porzucił (?) temat który sam założył?

finlandia
09-01-2019, 14:15
Widzisz skoro kultura ma zapanować jeśli nie przez samych jego uczestników to przy Waszych narzędziach.Post został skasowany dwa dni temu i jeśli była by równowaga ,obiektywizm to dostałbym np. na PW np.(nie pisz pan tych głupot) albo moderator przyznałby się i podał przyczynę skasowania.To takie ładne i proste.I nie znam tego z autopsji.:yes:

Kilka postów wyżej posądziłeś mnie o skasowanie Twojej "wartościowej" wypowiedzi. Zamieściłeś FAŁSZYWĄ informację rzucając oskarżenia bez cienia dowodów. . Chcesz być za to głaskany po głowie? Żadnego przepraszam? Ty chcesz uczyć kultury?


Bez przesady. Ja sobie bez problemu poradzę z utrzymaniem porządku...
Chyba żartujesz. Już ktoś wcześniej napisał: to jakby wpuścić lisa do kurnika (to delikatne porównanie). Ja jestem zdecydowanie przeciw.
I odkąd pamiętam moderatorem nie został tu nikt na własną prośbę - to były zawsze decyzje Redakcji opierające się na zaufaniu do danej osoby.

noc
09-01-2019, 14:26
Ty chyba coś mylisz.No moderowanie jak najbardziej rozumiem i powinno być na każdym kroku.Ale z należnym Ci szacunkiem kto i czego ma uczyć.To jest forum budowlane chcesz ,żeby jeszcze Redakcja nauczała ogłady? To na FM nazwano banem lum wpisem moderowano.Ot i wsio.

Nie chodzi o to, by na forum uczyć czegokolwiek, kogokolwiek. W swoim prywatnym życiu, każdy może sobie być jakim chce, chodzi o zachowanie kultury wypowiedzi na forum. A to już nie jest wina/sprawa wątku, a zwyczajnie osób popełniających forumowe wykroczenia. A to jest sprawa prosta i błaha do opanowania-upomnienie, a jeśli nie pomogło, to ban i koniec nieakceptowalnych wpisów. Podobnie powinno być w każdym wątku. A w zasadzie jest i wątki polityczne, nie powinny być inaczej traktowane.
Dziwna ta cenzura, która nakłada kaganiec na tematy, a nie na niesfornych forumowiczów.

niktspecjalny
09-01-2019, 14:32
1. Dlaczego klamiesz ( nie pierwszy raz )
2. Ile jest budowlanki w watku z flaszkami , i twoimi zdjeciami gdzie pozujesz z w przeroznych wdziankach wraz z tymi w kominiarce na patafiany?
Moze z FB pomyliles?
3. Moze to sa niezrozumiale prowokacje?
4. Nie odwiedzalem dzisiaj "twojego osobistego" watku tak bardzo budowlanego.
5. I fakt, nie znalazlem nigdzie w regulaminie zakazu promocji alkoholu... jest wzmianka o pornografii.
6. Ale sam wiesz ze to hipokryzja w swietle twoich wypowiedzi w watkach religijnych... o a 1 sam zalozyles... na tym forum mocno budowlanym :)

No to żeś wypunktował.Prowokujesz , a ja tylko grzecznie odpowiadam.Co na to moderator nie wiem.Jeśli klikniesz na mój nick to tam jest zakładka zobacz posty.Skorzystałem z tej aplikacji a ty zarzuciłeś mi kłamstwo.Zobacz łaskawie kiedy byłeś i gdzie , a potem po swojemu to już wiesz.:mad:

niktspecjalny
09-01-2019, 14:35
Kilka postów wyżej posądziłeś mnie o skasowanie Twojej "wartościowej" wypowiedzi. Zamieściłeś FAŁSZYWĄ informację rzucając oskarżenia bez cienia dowodów. . Chcesz być za to głaskany po głowie? Żadnego przepraszam? Ty chcesz uczyć kultury?


Chyba żartujesz. Już ktoś wcześniej napisał: to jakby wpuścić lisa do kurnika (to delikatne porównanie). Ja jestem zdecydowanie przeciw.
I odkąd pamiętam moderatorem nie został tu nikt na własną prośbę - to były zawsze decyzje Redakcji opierające się na zaufaniu do danej osoby.

Dobrze pomyliłem się przepraszam to niech może ten co to skasował wytłumaczy w takim razie z jakich powodów.Jeszcze raz przepraszam.

niktspecjalny
09-01-2019, 14:37
Nie chodzi o to, by na forum uczyć czegokolwiek, kogokolwiek. W swoim prywatnym życiu, każdy może sobie być jakim chce, chodzi o zachowanie kultury wypowiedzi na forum. A to już nie jest wina/sprawa wątku, a zwyczajnie osób popełniających forumowe wykroczenia. A to jest sprawa prosta i błaha do opanowania-upomnienie, a jeśli nie pomogło, to ban i koniec nieakceptowalnych wpisów. Podobnie powinno być w każdym wątku. A w zasadzie jest i wątki polityczne, nie powinny być inaczej traktowane.
Dziwna ta cenzura, która nakłada kaganiec na tematy, a nie na niesfornych forumowiczów.

Czy widziałeś kto ,jak zabierał tam głos? W skasowanym poście napisałem namiastkę tego co ja tam powiedziałem i na co Ty teraz zwróciłeś uwagę.

finlandia
09-01-2019, 14:46
Będąc konsekwentnym należałoby wywalić większość dzisiejszych postów (włącznie z moimi). Bo są nie na temat. Taka nasza specyfika..

Greengaz
09-01-2019, 14:54
@finlandia

Ciekawe od którego postu zacząłbyś moderację

noc
09-01-2019, 14:59
Czy widziałeś kto ,jak zabierał tam głos? W skasowanym poście napisałem namiastkę tego co ja tam powiedziałem i na co Ty teraz zwróciłeś uwagę.

Właśnie, jak forumowicze zabierają głos! Chodzi o naganne, nieakceptowalne wypowiedzi, a nie o temat. W każdym temacie dzieją się dziwne rzeczy, jak np. w tym momencie, w wątku o zużyciu gazu. Udowadnianie najmojszej prawdy, która w temacie wątku nie wnosi niczego jest tolerowane, a już w wątku politycznym nie! Dlaczego tak się dzieje, kto nie chce by krytyka/wytykanie błędów obecnych rządzących, ujrzało światło dzienne? To już nie jest wolność słowa, skoro to samo w jednym wątku jest dopuszczalne, a w innym nie.
Jeszcze raz napiszę, problemem jest zachowanie forumowiczów, a nie wątek i jego tytuł.

niktspecjalny
09-01-2019, 15:44
@finlandia

Ciekawe od którego postu zacząłbyś moderację

No jak od którego od twojego. Przecież nic z niego nie wynika i nic nie wnosi choć Finlandia chce je usunąć.

perm
09-01-2019, 15:49
Chyba żartujesz. Już ktoś wcześniej napisał: to jakby wpuścić lisa do kurnika (to delikatne porównanie). Ja jestem zdecydowanie przeciw.
I odkąd pamiętam moderatorem nie został tu nikt na własną prośbę - to były zawsze decyzje Redakcji opierające się na zaufaniu do danej osoby.Napisałem, że schowam swoje poglądy do kieszeni. Nie oceniaj mnie wg siebie. Dla mnie słowo, to słowo. Nie chcę też tego moderowania. Po miesiącu, myślę, że zmienicie zdanie o wątku i wystarczy, od czasu, do czasu skorygować tych bardziej krewkich. Poza tym... myślę, że już wiem jakie masz poglądy. I ty zarzucasz mi stronniczość... Ech, "dobra zmiana".

niktspecjalny
09-01-2019, 15:50
Właśnie, jak forumowicze zabierają głos! Chodzi o naganne, nieakceptowalne wypowiedzi, a nie o temat. W każdym temacie dzieją się dziwne rzeczy, jak np. w tym momencie, w wątku o zużyciu gazu. Udowadnianie najmojszej prawdy, która w temacie wątku nie wnosi niczego jest tolerowane, a już w wątku politycznym nie! Dlaczego tak się dzieje, kto nie chce by krytyka/wytykanie błędów obecnych rządzących, ujrzało światło dzienne? To już nie jest wolność słowa, skoro to samo w jednym wątku jest dopuszczalne, a w innym nie.
Jeszcze raz napiszę, problemem jest zachowanie forumowiczów, a nie wątek i jego tytuł.

Jeśli przeczytałeś z uwagą co napisałem , łatwo zrozumiesz ,że pisałem w przenośni o pseudo wątkach politycznych bo tak naprawdę były tylko dwa..Jeśli ktoś w wątku mógł wyrazić swoje zdanie ,a podpadał już grupie która tam się zadomowiła ,wątek automatycznie nie był już polityczną wymianą poglądów.

Redakcja
09-01-2019, 15:56
W każdym temacie dzieją się dziwne rzeczy, jak np. w tym momencie, w wątku o zużyciu gazu.

Proszę o zgłaszanie takich sytuacji, poprzez ikonę wykrzyknika pod postem. Nie jesteśmy w stanie czytać każdego wątku od deski do deski.

Ja tylko się powtórzę, bo widzę, że zarzuty wracają jak bumerang:

Żadna partia polityczna, żadna organizacja, ani rząd któregokolwiek państwa, nie wywiera w żaden sposób nacisku na funkcjonowanie forum oraz, że decyzja nie jest podyktowana osobistymi poglądami.

d7d
09-01-2019, 16:03
Proszę o zgłaszanie takich sytuacji, poprzez ikonę wykrzyknika pod postem. Nie jesteśmy w stanie czytać każdego wątku od deski do deski.

Ja tylko się powtórzę, bo widzę, że zarzuty wracają jak bumerang:

Żadna partia polityczna, żadna organizacja, ani rząd któregokolwiek państwa, nie wywiera w żaden sposób nacisku na funkcjonowanie forum oraz, że decyzja nie jest podyktowana osobistymi poglądami.
Może jednak problemem Redakcji było krytykowanie obecnej władzy?
Nikt nie posądzał Redakcji o osobiste poglądy polityczne czy naciski partii politycznych lub rządów.
Skąd pomysł o ewentualnych naciskach "rządów innych państw" ?? :)
Raczej pozycja - nie narażajmy się obecnej władzy bo ....

perm
09-01-2019, 16:10
Proszę o zgłaszanie takich sytuacji, poprzez ikonę wykrzyknika pod postem. Nie jesteśmy w stanie czytać każdego wątku od deski do deski.

Ja tylko się powtórzę, bo widzę, że zarzuty wracają jak bumerang:

Żadna partia polityczna, żadna organizacja, ani rząd któregokolwiek państwa, nie wywiera w żaden sposób nacisku na funkcjonowanie forum oraz, że decyzja nie jest podyktowana osobistymi poglądami.No to zrozum redakcjo, że zabraliście nam zabawkę. Bez niej jest tu smętnie, mówiąc delikatnie. Tylko dlatego, że nie ma nikogo, kto zechciałby się wątkiem politycznym zająć. Zgłosiłem się, nie po to, by robić karierę, bo to żaden szpas o czym wiem, bo moderatorem byłem tylko po to, by udowodnić wam, że taki wątek może być i ciekawy i grzeczny. bez obrażania forumowiczów, bez obrażania polityków. Jeszcze raz. Spróbujecie na miesiąc. Nie wiem czym ryzykujecie. Po miesiącu sam zrezygnuję, bo mnie moderowanie nie bawi a obecni moderatorzy, mam nadzieję pojmą jak można utrzymać porządek. Jeżeli jest ktoś inny, kto chciałby spróbować, to proszę bardzo.

d7d
09-01-2019, 16:26
Moderatorom tez się nie chce tego tematu moderować.
Podobno były z ich strony głosy za likwidacją tematu.

A tyle się Panie dzieje w polityce ... :D
Jest o czym pisać !
I jaka ulga dla duszy i można jeszcze się wielu rzeczy z obu stron dowiedzieć. :D

(koniec żartów)

finlandia
09-01-2019, 17:00
Chciałbym przypomnieć, że "słowo" to już każdy dał akceptując regulamin, którego w większości przypadków nie czytał. Przytoczę tylko dwa punkty z katalogu wypowiedzi, które są niedozwolone::
naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne),

- nie są tematycznie związane z danym Serwisem,
To daje podstawę do usunięcie co drugiego postu w wątpliwych tematach. Każdy z nas dał słowo, że nie będzie tego robił, a praktyka w wątkach politycznych była inna. Nadzwyczaj wyraźnie przebijał się brak kultury i szacunku dla osób o odmiennych poglądach.
Rzetelność źródeł z których zamieszczano tam informacje też była mocno wątpliwa.

perm
09-01-2019, 18:10
...HydePark nie jest tematycznie związany z forum muratora. Podobnie jak wiele innych tematów tu poruszanych. Jest tu na forum po prostu nudno. O to chodziło?

niktspecjalny
09-01-2019, 18:12
.................To daje podstawę do usunięcie co drugiego postu w wątpliwych tematach. Każdy z nas dał słowo, że nie będzie tego robił, a praktyka w wątkach politycznych była inna. Nadzwyczaj wyraźnie przebijał się brak kultury i szacunku dla osób o odmiennych poglądach.
Rzetelność źródeł z których zamieszczano tam informacje też była mocno wątpliwa.

To wytłumacz mi może i innym dlaczego chcą tak rychłego przywrócenia.Jak nagle można się zmienić i co da gdy np. Redakcja ulegnie i da ta niby miesięczną na próbę odnowienia takiego spokojnego wątku o teściach politycznych. Przecież jak sami przedmówcy mówią zawsze jest np. alternatywa innego forum skoro na tym politykować nie można.

https://f.kafeteria.pl/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Ff.kafeteria.pl%2F )
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/jakie-macie-poglady-polityczne.3315/ (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fforum.pl.forgeofe mpires.com%2Findex.php%3Fthreads%2Fjakie-macie-poglady-polityczne.3315%2F)
https://www.polityka.pl/forum (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.polityka.pl%2 Fforum)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,245,65922874,65922874,jakie_poglady_polityczne_m aja_studenci.html (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fforum.gazeta.pl%2F forum%2Fw%2C245%2C65922874%2C65922874%2Cjakie_pogl ady_polityczne_maja_studenci.html)
http://www.ip.uz.zgora.pl/index.php/o-instytucie/2-uncategorised/143-forum-polityczne (https://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ip.uz.zgora.pl %2Findex.php%2Fo-instytucie%2F2-uncategorised%2F143-forum-polityczne)

Jest tego masa to wytłumacz mi skoro komuś proponuje się coś bo są inne miejsca w sieci to dlaczego koniecznie tutaj.

niktspecjalny
09-01-2019, 18:14
HydePark nie jest tematycznie związany z forum muratora. Podobnie jak wiele innych tematów tu poruszanych. Jest tu na forum po prostu nudno. O to chodziło?

Perm wytłumacz mi dlaczego właśnie tutaj.Wiem mam to samo jak mnie spytasz podobnie to Ci odpowiem.

perm
09-01-2019, 18:41
Perm wytłumacz mi dlaczego właśnie tutaj.Wiem mam to samo jak mnie spytasz podobnie to Ci odpowiem.No to dlaczego akurat tu uparłeś się zamieszczać swoje posty kulinarne. Wiesz, że budzą nie mniejsze emocje co temat polityczny. Jakoś to Finlandii nie przeszkadza. Już nie chcę dawać linków do fór o tematyce kulinarnej. Piszesz jednak tu, bo jakoś tam uważasz to akurat forum za swoje miejsce. Podobnie jest z tymi, którzy chcieliby porozmawiać o polityce. Nie wolno nam bo... Nie ma chętnych, by taki temat moderować. Ja mogę, zrobię to kompetentnie. Nie i koniec. Rozmowa...

d7d
09-01-2019, 20:28
To wytłumacz mi może i innym dlaczego chcą tak rychłego przywrócenia.Jak nagle można się zmienić i co da gdy np. Redakcja ulegnie i da ta niby miesięczną na próbę odnowienia takiego spokojnego wątku o teściach politycznych. Przecież jak sami przedmówcy mówią zawsze jest np. alternatywa innego forum skoro na tym politykować nie można.
........
Jest tego masa to wytłumacz mi skoro komuś proponuje się coś bo są inne miejsca w sieci to dlaczego koniecznie tutaj.
To dlaczego właśnie w FM jest wątek - blog o kulinariach NS ?? ;)
Z pewnością wiele jest innych miejsc gdzie nożna pokazać swoje dzieła.

niktspecjalny
09-01-2019, 21:02
Widzicie jaki dałem Wam argument.Celowo by upewnić się tylko ,że znam Waszą odp.Ale odpowiem bo Wam jakoś ciężko to idzie.Jestem na FM już 13 lat z rożnym skutkiem ale jeszcze jestem.FM jest specyficznym forum jeśli chodzi o kulinarna stronę.Przyznam ,że tak burzliwego w sieci niestety nie ma.Mam może i niechlubna historie ale nie jest ona do końca moja winą.Ubierali to w zło właśnie tacy jak w Waszym politycznym wątku.Mógłbym ich tu wymienić ale po co.Powtórzę jak nie ma prowokatorów i można swobodnie się wypowiadać to zagrożenie obrażania znika.To przekształćcie to sobie na swój watek polityczny.Macie odp.

d7d
09-01-2019, 21:11
"Nie widzimy żadnego argumentu jaki nam dałeś ... " :)
No widzisz.
Każdy temat może być prowadzony kulturalnie lub nie.
I polityczny i kulinarny.
Dlaczego więc atakujesz temat polityczny i wskazujesz liczne inne fora ?
Są tez liczne fora na tematy kulinarne.
Czy ma znaczenie to czy jesteś na FM od 13 lat czy od 5 lat?

niktspecjalny
09-01-2019, 22:22
"Nie widzimy żadnego argumentu jaki nam dałeś ... " :)
No widzisz.
Każdy temat może być prowadzony kulturalnie lub nie.
I polityczny i kulinarny.
Dlaczego więc atakujesz temat polityczny i wskazujesz liczne inne fora ?
Są tez liczne fora na tematy kulinarne.
Czy ma znaczenie to czy jesteś na FM od 13 lat czy od 5 lat?

Nawet nie wiesz jak wielkie ma znaczenie.Popatrz jak on mnie cały czas atakuje. Ty rozmawiasz ze mną normalnie.Tak byłoby w watku politycznym i tam robiłby tak samo.Wiesz już dlaczego zamknęli watek? Dlatego.Pozdrawiam.

d7d
09-01-2019, 23:24
Zamknęli bo chcieli zamknąć a nie dlatego że V atakuje NS czy ktoś inny kogoś innego.
Lub zamknęli bo post #161 .
To można było szybko wyprostować i zakończyć ataki.

Jakie ma znaczenie czy jesteś na FM od 13 czy od 5 lat?
I dla kogo to ma znaczenie ?

TAR
10-01-2019, 08:52
Forum Muratora jest specyficzne i jednak inne od innych funkcjonujacych w sieci. Byc moze dlatego jeszcze tu jestem, choc probowałam na innych, nie podobalo mi sie. tu zawsze bylo swojsko, zawarłam wiele bardziej lub mniej znaczacych znajomosci. I tu moje pytanie do Redakcji. Dlaczego tak bardzo przecie do tego by stac sie klonem innych forum np. czesto tu przywoływanej elektrody? jakbym chciala byc na elektrodzie to bym sie tam zapisała, chce by nasze forum dalej bylo FM a nie FM Elektrodą. i tylko tyle. Jedna pozytywna zmiana jaka nastapila jest poprawa strony technicznej i szybszy kontakt z Redakcja (btw dzieki za skasowanie starego watku :) )

i jeszcze jedna prosba do NS, V, D, P i pozostałych, skonczcie te dziecinne przepychanki, prowokacje itp. to zwykle trollowanie. konflikt najprosciej wygasic nie odpowiadajac na zaczepki ani nie dawac sie sprowokowac. a z tym jak widac po powyzszych postach macie najwyrazniej problem:cool: dziecinne zachowania z piaskownicy, dorosnijcie:cool:

finlandia
10-01-2019, 09:39
...
i jeszcze jedna prosba do NS, V, D, P i pozostałych, skonczcie te dziecinne przepychanki, prowokacje itp. to zwykle trollowanie. konflikt najprosciej wygasic nie odpowiadajac na zaczepki ani nie dawac sie sprowokowac. a z tym jak widac po powyzszych postach macie najwyrazniej problem:cool: dziecinne zachowania z piaskownicy, dorosnijcie:cool:
Nie zaadresowałaś do "f", ale i tak dzięki temu co napisałaś właśnie sie powstrzymałem od skomentowania tego, co mi chodziło od wczoraj po głowie ;) Dziękuję.

perm
10-01-2019, 15:31
...
i jeszcze jedna prosba do NS, V, D, P i pozostałych, skonczcie te dziecinne przepychanki, prowokacje itp. to zwykle trollowanie. konflikt najprosciej wygasic nie odpowiadajac na zaczepki ani nie dawac sie sprowokowac. a z tym jak widac po powyzszych postach macie najwyrazniej problem:cool: dziecinne zachowania z piaskownicy, dorosnijcie:cool:A kto tu kogo zaczepia??? Chcemy, by wrócił wątek polityczny. Na cywilizowanych zasadach. Jedyna odpowiedź jak na razie to nie i koniec. Finlandii, który najwyraźniej był architektem tej "dobrej zmiany" nie podobało się coś, co tam pisano. Nie chodzi o postawę forumowiczów, bo tę, choć była naganna bardzo łatwo skorygować tylko o treści. "Dobra zmiana" nie lubi krytyki. Mamy chwalić albo nie będziemy mogli pisać. Suuuuper.

niktspecjalny
11-01-2019, 07:27
A kto tu kogo zaczepia??? Chcemy, by wrócił wątek polityczny. Na cywilizowanych zasadach. Jedyna odpowiedź jak na razie to nie i koniec. Finlandii, który najwyraźniej był architektem tej "dobrej zmiany" nie podobało się coś, co tam pisano. Nie chodzi o postawę forumowiczów, bo tę, choć była naganna bardzo łatwo skorygować tylko o treści. "Dobra zmiana" nie lubi krytyki. Mamy chwalić albo nie będziemy mogli pisać. Suuuuper.

Powiedz mi w kilku zdaniach (tylko niech nie odzywa się ten "V") jakie przesłanki kierują tym ,że wątek w/w wrócić powinien? Jak utrzymałbyś poziom dyskusji na normalnym poziomie ? Czy li tylko narzędziami moda? Wklejanie obrzydliwych memów to normalność dla tamtego topiku (bo autorowi jak tak dech zaparło że nie potrafił normalnych zdań sklecić) ? Na czym miałaby polegać wymiana poglądów w podzieleniu na opcje polityczne? Jak przedstawiałbyś "walkę" na argumenty bo oto przecież chodzi.

perm
11-01-2019, 17:53
Powiedz mi w kilku zdaniach (tylko niech nie odzywa się ten "V") jakie przesłanki kierują tym ,że wątek w/w wrócić powinien? Jak utrzymałbyś poziom dyskusji na normalnym poziomie ? Czy li tylko narzędziami moda? Wklejanie obrzydliwych memów to normalność dla tamtego topiku (bo autorowi jak tak dech zaparło że nie potrafił normalnych zdań sklecić) ? Na czym miałaby polegać wymiana poglądów w podzieleniu na opcje polityczne? Jak przedstawiałbyś "walkę" na argumenty bo oto przecież chodzi.Pisałem już o tym. Trzy proste zasady.
1. nie oceniamy innych forumowiczów. W tłumaczeniu na polski - nie piszemy o innych forumowiczach. Nie odnosimy się do ich wykształcenia, wiedzy ogólnej, doświadczenia, zwyczajów. To bardzo zaognia rozmowę.
2. Nie używamy obraźliwych określeń w stosunku do osób znanych, w tym polityków, partii czy ugrupowań. Tyczy się to również linków.
3. Informacje zamieszczane muszą być weryfikowalne. Po to, by nie było fake - newsów. O to często jest kłótnia.

Sposób realizacji jest banalnie prosty. Posty które nie spełniają powyższych warunków są usuwane. W całości. Można zostawić informację, którego z punktów uwagi dotyczą. Może tez, na początek zamiast usunięcia posta prośba o wyedytowanie. Nie zadziała - post do kosza. CAŁY, choćby nie wiadomo co fajnego w nim było.
To zadziała błyskawicznie. Wiem, bo sprawdziłem :).

Po co wątek? Mimo sporej ilości spamu był całkiem niezłym źródłem informacji, często ukrywanej, nieobecnej w mainstreamowych mediach. Można też sobie wyrobić opinię o tym, co w ludzie w głowach mają. Generalnie wątek jak żaden inny tutaj na forum dający do myślenia. Ja bardzo chętnie porozmawiałbym o artykule w Spieglu dotyczącym nowego podziału klasowego elity - populiści. Jest to coś, co, jak nic od wielu lat zamieszało mi w głowie. Szkoda, że nie możemy o tym porozmawiać.

d7d
11-01-2019, 21:04
Po co wątek?
Mimo sporej ilości spamu był całkiem niezłym źródłem informacji, często ukrywanej, nieobecnej w mainstreamowych mediach.
Można też sobie wyrobić opinię o tym, co w ludzie w głowach mają.

Generalnie wątek jak żaden inny tutaj na forum dający do myślenia. Ja bardzo chętnie porozmawiałbym o artykule w Spieglu dotyczącym nowego podziału klasowego elity - populiści. Jest to coś, co, jak nic od wielu lat zamieszało mi w głowie. Szkoda, że nie możemy o tym porozmawiać.
Kolejny raz potwierdzam potrzeba takiego tematu !!
Tym bardziej wg zasad podanych przez perm.

cuuube
11-01-2019, 22:29
31 grudnia zostaną zamknięte wątki o wydźwięku politycznym, religijnym, etnicznym i rasowym, a 3 stycznia zostaną one usunięte. Moderatorzy dostaną zezwolenie na zamykanie tematów będących próbą ich kontynuacji.

.[/B]
zmiany nastąpiły . Ten temat pora chyba też zamknąć , bo nie ma już sensu . Poco te jałowe dyskusje o czymś co nie istnieje i jak widać nie wróci .

perm
12-01-2019, 07:19
...Poco te jałowe dyskusje o czymś co nie istnieje i jak widać nie wróci .Świetnie pasuje do twoich postów. Następny z "dobrej zmiany", który się krytyki boi.

niktspecjalny
12-01-2019, 07:53
Kolejny raz potwierdzam potrzeba takiego tematu !!
Tym bardziej wg zasad podanych przez perm.

Jeśli nie teraz to za chwile ten wątek Redakcja zamknie to jest nieuniknione.Zamknie i zapewne całe "Przepisy kulinarne - o gotowaniu i nie tylko" , to także nieuniknione.Jednak różnica polega na czymś innym. Myślę i jest to moje zdanie ,że FM poza wątkami tematycznymi "umarło".Miało to nastąpić i nastąpiło.Mówisz o zasadach perm.To są punkty , jakie zasady, on tu nic nie ustala. Tu albo ban albo prośba.Nic więcej.Sam poddałem się tej panującej tu frustracji i jeszcze jeden moderator mnie oszukał.Ubolewam nad tym i nie chce mi się już nawet o tym gadać.

cuuube
12-01-2019, 07:56
Jestem na forum budowlanym , a nie portalu plotkarskim nikogo się nie obawiam. Zachowujecie się jak już ktoś słusznie zauważył , jak dzieci . Dywagujecie nad czymś co redakcja postawiła jasno. Nie ma i nie będzie .
Nie jestem za pisem , gdybyś czytał moje wypowiedzi to byś wiedział ( mimo ,że rzadko o tym informuję - bo jak już wspomniałem jestem na forum budowlanym , a nie innym) .
Można chyba uznać ,że 99,5% użytkowników FM nie wplata polityki do wypowiedzi . Można ? Można...

Zbudujcie sobie forum polityczne , zarobicie niezła kaskę ...


Koniec to koniec , nie rozumiecie po Polsku ?

niktspecjalny
12-01-2019, 08:35
Jestem na forum budowlanym , a nie portalu plotkarskim nikogo się nie obawiam. Zachowujecie się jak już ktoś słusznie zauważył , jak dzieci . Dywagujecie nad czymś co redakcja postawiła jasno. Nie ma i nie będzie .
Nie jestem za pisem , gdybyś czytał moje wypowiedzi to byś wiedział ( mimo ,że rzadko o tym informuję - bo jak już wspomniałem jestem na forum budowlanym , a nie innym) .
Można chyba uznać ,że 99,5% użytkowników FM nie wplata polityki do wypowiedzi . Można ? Można...

Zbudujcie sobie forum polityczne , zarobicie niezła kaskę ...


Koniec to koniec , nie rozumiecie po Polsku ?

Tak tak tak masz rację.Masz fotowoltanikę ? jeśli nie masz powinieneś się wypowiadać czy li tylko pytać? Masz kolektory słoneczne tak samo dywagować , rozwodzić pierdołami czy pytać tych praktyków.Masz kominek tak samo, masz dom pasywny 3/5 litrowy tak samo itd itd.Jak ma wyglądać to FM? To kilka przykładów.

cuuube
12-01-2019, 08:49
Tak tak tak masz rację.Masz fotowoltanikę ? .... co to ? Jakaś nowa nauka ? Coś związanego z botaniką :confused:



Tak tak tak masz rację.Masz fotowoltanikę ? jeśli nie masz powinieneś się wypowiadać czy li tylko pytać? Masz kolektory słoneczne tak samo dywagować , rozwodzić pierdołami czy pytać tych praktyków.Masz kominek tak samo, masz dom pasywny 3/5 litrowy tak samo itd itd.Jak ma wyglądać to FM? To kilka przykładów.
jesteś politykiem ? Jesteś na forum politycznym ?

niktspecjalny
12-01-2019, 08:56
co to ? Jakaś nowa nauka ? Coś związanego z botaniką :confused:

Napisałem Ci o merytorycznej stronie zagadnień FM.Skoro masz panele fotow - używane to możesz nawijać do skutku , ale jak już wypowiadasz te swoje mądrości w temacie gdy takiej rzeczy nie posiadasz to by wątku nie zaśmiecać , powinieneś się wypowiadać czy nie? Popatrz co zrobiłeś z merytorycznej strony tego wątku , a piszesz
Zbudujcie sobie forum polityczne , zarobicie niezła kaskę ...
Koniec to koniec , nie rozumiecie po Polsku ?
Żenua.

perm
12-01-2019, 13:45
Jestem na forum budowlanym , a nie portalu plotkarskim nikogo się nie obawiam. Zachowujecie się jak już ktoś słusznie zauważył , jak dzieci . Dywagujecie nad czymś co redakcja postawiła jasno. Nie ma i nie będzie .
Nie jestem za pisem , gdybyś czytał moje wypowiedzi to byś wiedział ( mimo ,że rzadko o tym informuję - bo jak już wspomniałem jestem na forum budowlanym , a nie innym) .
Można chyba uznać ,że 99,5% użytkowników FM nie wplata polityki do wypowiedzi . Można ? Można...

Zbudujcie sobie forum polityczne , zarobicie niezła kaskę ...Niktspecjalny już ci odpowiedział. Nie pasuje ci? Kto zatem każe ci to czytać czy też komentować? Omijaj i tyle.

Koniec to koniec , nie rozumiecie po Polsku ?To już jest przegięcie! Kim ty jesteś, by o tym decydować? Jakiś moderator? Podwójne konto?

cuuube
12-01-2019, 14:35
Niktspecjalny już ci odpowiedział. Nie pasuje ci? Kto zatem każe ci to czytać czy też komentować? Omijaj i tyle.
To już jest przegięcie! Kim ty jesteś, by o tym decydować? Jakiś moderator? Podwójne konto?

Wam nie pasuje ,że nie ma wątku politycznego to się przenieście tam gdzie jest . Tu jest forum BUDOWLANE
O niczym nie decyduję , próbowałem tylko przypomnieć co redakcja zrobiła i czego nie zamierza robić co jasno daje do zrozumienia , ale widzę ,że nie dociera nic tak jak do Arturo. Dyskutujcie dalej o niczym , powodzenia

perm
12-01-2019, 19:27
Wam nie pasuje ,że nie ma wątku politycznego to się przenieście tam gdzie jest . Tu jest forum BUDOWLANE
...No i na forum budowlanym jest dział o muzyce, samochodach, zainteresowaniach, kuchni. Poza tym, dlaczego niby mamy się przenosić? Bo komuś tu nie podoba się krytyka "dobrej zmiany"?

kryzys
12-01-2019, 19:54
perm daj już spokój dziś krytyka tych jutro tamtych , po co ci to chłopie , polityka to bagno , daj na luza .

perm
12-01-2019, 20:11
perm daj już spokój dziś krytyka tych jutro tamtych , po co ci to chłopie , polityka to bagno , daj na luza .Nie dam na luz. To nadużycie wobec nas, forumowiczów. Są działy, gdzie, od lat jest kopanie się wzajemne. Nie tylko w tematach budowlanych. Jakoś nikomu do głowy nie przyszło, by cokolwiek likwidować. Temat o polityce, bez problemu da się ucywilizować, tyle, że najwyraźniej ktoś tu nie jest zainteresowany poruszaniem takich tematów. Gdyby chodziło tylko o zachowanie forumowiczów, to pewnie wprowadzono, by zasady podobne do tych, które wymieniłem i byłoby grzecznie. Najwyraźniej jednak jest tu ktoś, komu przeszkadza nie tyle rozmowa ile opisywane fakty. W związku z tym również, że wszyscy, jak jeden zwolennicy Kaczyńskiego wypowiedzieli się tu za likwidacją tematów politycznych wniosek może być tylko jeden. Na forum Muratora, z czyjejś woli nie wolno krytykować "dobrej zmiany".

niktspecjalny
13-01-2019, 07:58
Nie dam na luz. To nadużycie wobec nas, forumowiczów. Są działy, gdzie, od lat jest kopanie się wzajemne. Nie tylko w tematach budowlanych. Jakoś nikomu do głowy nie przyszło, by cokolwiek likwidować. Temat o polityce, bez problemu da się ucywilizować, tyle, że najwyraźniej ktoś tu nie jest zainteresowany poruszaniem takich tematów. Gdyby chodziło tylko o zachowanie forumowiczów, to pewnie wprowadzono, by zasady podobne do tych, które wymieniłem i byłoby grzecznie. Najwyraźniej jednak jest tu ktoś, komu przeszkadza nie tyle rozmowa ile opisywane fakty. W związku z tym również, że wszyscy, jak jeden zwolennicy Kaczyńskiego wypowiedzieli się tu za likwidacją tematów politycznych wniosek może być tylko jeden. Na forum Muratora, z czyjejś woli nie wolno krytykować "dobrej zmiany".

Czy Ty nie zrozumiałeś zapowiedzi Redakcji o kasacji topików? Skoro skasowali te to powoli będą kasowali takie w których choćby mały zalążek polityczno -Święty nastąpił.Zgrozą na FM jest szyderstwo i partykularyzm ,brak obiektywizmu i stronniczość co wielokrotnie podkreślałem.Nie ma tu nikogo coby się nie poddał takim procedurom. Uwierz ale nie ma.Każdy z nas dołożył cegiełkę do tego co się stało.Ludzi nie zmienisz , a ich wrodzonych nazwę to to poglądów politycznych, religijnych także.Zakładając hipotetycznie ,że Redakcja z jakiś to powodów moralnych wróci dostęp do polityki , a co z właśnie z religią? . Nie powiesz mi ,że w w/w watkach oprócz adwersarzy udzielali się li tylko skromni , grzeczni ,tolerancyjni forumowicze.

perm
13-01-2019, 12:03
...Proponuję dosyć surowe zasady moderowania takiego wątku. Posty usuwane w całości powodują, że osoba łamiąca zasady praktycznie przestaje istnieć. Sprawdziłem to, bo hen, dawno temu moderowałem takie wątki na forum jednego z pism komputerowych. To działa bezbłędnie. Tam wprawdzie, głównie ze względu na dosyć młody wiek forumowiczów rozmowy się nie kleiły, bo bez kłótni brakowało argumentów ale tu byłoby inaczej. Nie wiem czemu Redakcja nie chce spróbować. Tzn, domyślam się. Jest tu ktoś, komu bardzo zależy na braku rozmów o polityce. Argumenty o kłótniach czy obrażaniu polityków odpadają, bo z tym można sobie poradzić. Jakiś inny powód?

niktspecjalny
13-01-2019, 13:11
Proponuję dosyć surowe zasady moderowania takiego wątku. Posty usuwane w całości powodują, że osoba łamiąca zasady praktycznie przestaje istnieć. Sprawdziłem to, bo hen, dawno temu moderowałem takie wątki na forum jednego z pism komputerowych. To działa bezbłędnie. Tam wprawdzie, głównie ze względu na dosyć młody wiek forumowiczów rozmowy się nie kleiły, bo bez kłótni brakowało argumentów ale tu byłoby inaczej. Nie wiem czemu Redakcja nie chce spróbować. Tzn, domyślam się. Jest tu ktoś, komu bardzo zależy na braku rozmów o polityce. Argumenty o kłótniach czy obrażaniu polityków odpadają, bo z tym można sobie poradzić. Jakiś inny powód?

Myślałem ,że wiesz kto za tym stoi ? Ja się domyślam nawet więcej jak domyślam.Ale domniemam ,że Redakcja tylko wykonała wyrok , tak z automatu ubierając to w przepiękne piórka.Nie wiem jakiego musiałbyś użyć argumentu by wysłuchała tego co tu zakomunikowałeś zresztą bardzo otwarcie i konkretnie.Innego powodu może nie być jak te które zostały już tu wymienione.Gra Wielka Orkiestra to czemu ma nie grać FM z jego ...............ludźmi.Życie forum.

bobiczek
16-01-2019, 09:35
Jestem na forum budowlanym , a nie portalu plotkarskim nikogo się nie obawiam. Zachowujecie się jak już ktoś słusznie zauważył , jak dzieci . Dywagujecie nad czymś co redakcja postawiła jasno. Nie ma i nie będzie .
Koniec to koniec , nie rozumiecie po Polsku ?


Będąc konsekwentnym należałoby wywalić większość dzisiejszych postów (włącznie z moimi). Bo są nie na temat. Taka nasza specyfika..

Amen

bobiczek
17-01-2019, 16:31
Wiesz co perm... po ostatnich wydarzeniach moze faktycznie dobrze ze tego watku nie ma.
Moge sobie wyobrazic co by wypisywali przyklaskiwacze dobrej zmiany.


Masz rację.
Cieszy mnie, że się zgadzamy w kwestii zamknięcia wątku.
Mam nadzieję że masz świadomość że wpisy przeciwników "dobrej zmiany" byłyby w swej treści podobnie wredne

niktspecjalny
17-01-2019, 21:07
Masz rację.
Cieszy mnie, że się zgadzamy w kwestii zamknięcia wątku.
Mam nadzieję że masz świadomość że wpisy przeciwników "dobrej zmiany" byłyby w swej treści podobnie wredne

Wredne wpisy? Czy wredni ludzie? Widać ,że już nic nie przekona Redakcji na powrót wątków tematycznych jakie wywaliła.Pozostaje więc przyłożyć się do merytorycznej przypadłości FM, być grzecznym ,układnym,merytorycznym,niewulgarnym i zbierać podziękowania ..tylko po co? Nawet nie zauważacie jak to FM się od niedawna bardzo zmieniło.Wydaje mi się ,że Redakcja nie zdając sobie sprawy z takiego obrotu powoli będzie doświadczać zmniejszania frekwencji i ludzie powoli z FM będą znikać.Życie.Był wspaniały gospodarz ,który jakoś to inaczej ogarniał.Po łapkach dał ale FM tętniło życiem.Teraz nabrało szarości i jest nijakie.Nie pamiętam nigdy jak brzmi to powiedzenie ,że "po lepszym Panie.........itd.Coś w tym jest.Nie ma już pomysłu na mocne FM.Szkoda.:yes::cool:

noc
17-01-2019, 22:26
Masz rację.
Cieszy mnie, że się zgadzamy w kwestii zamknięcia wątku.
Mam nadzieję że masz świadomość że wpisy przeciwników "dobrej zmiany" byłyby w swej treści podobnie wredne

Być może, ale tylko i wyłącznie zwolennicy PiS triumfują. A nie sądzę by WSZYSCY przeciwnicy Wspaniałej Zmiany popełniali "wredne" wpisy, mów za siebie. Choć i tak uważam Ciebie, za jednego z bardziej ogarnietych zwolenników dzisiejszego, jedynie słusznego porządku .

d7d
17-01-2019, 23:59
Masz rację.
Cieszy mnie, że się zgadzamy w kwestii zamknięcia wątku.
Mam nadzieję że masz świadomość że wpisy przeciwników "dobrej zmiany" byłyby w swej treści podobnie wredne

Całkowicie się z twoją tezą nie zgadzam.
Jestem przeciwnikiem "dobrej zmiany" a nie tworzę i nie tworzyłem "wrednych wpisów".

Nie wmawiaj innym że mają "świadomość" (??) że przeciwnicy "dobrej zmiany" by tworzyli "wredne wpisy".
Masz podstawy aby tak sądzić?
Nie oskarżaj bezpodstawnie.

Wredne wpisy tworzyli zwolennicy "dobrej zmiany" opluwając przeciwników "dobrej zmiany".
I nie mam na myśli opluwania Forumowiczów tylko opluwanie osób publicznych o poglądach innych niż zbliżone do obecnej władzy.

Jest jedna zaleta likwidacji tematu politycznego:
zwolennicy "dobrej zmiany" nie tworzą "wrednych wpisów" czy paskudnych hejterskich i nienawistnych wpisów dotyczących osób publicznych.

PS1 Zgadzam się z wpisem NS - wredni ludzie tworzą wredne wpisy.
Sieją hejt i nienawiść.
PS2 Życzę Tobie miłego dnia a wszystkim życzę aby było lepiej, spokojniej i normalniej.

JTKirk
18-01-2019, 05:11
bobiczek - zbyt daleko idące uproszczenie IMHO ;)

perm
18-01-2019, 11:58
Jakiś moderator, najwyraźniej zwolennik "dobrej zmiany" usuwa moje posty. Gratuluję! Tak nisko upadłeś?

finlandia
18-01-2019, 12:35
Perm,
nie tylko Twoje i widzę ze nie tylko jeden moderator. Tym razem ja się spóźniłem, bo też chciałem to zrobić a do tego dać bana.
Temat wątku brzmi "Reorganizacja działu "O WAS". W dyskusji pojawiły się tu odpowiedzi nawiązujące do polityki, ale w kontekście "dobrze że usunęliście te tematy".
Ty wkroczyłeś z bezpośrednią polityką, nie związaną nijak z tematem i do tego z przytykiem do własnych oponentów. To jest zachowanie zasługujące na bana.
Zastanawiałem się, czy napisać to jako ostrzeżenie, PW, czy przemilczeć.
Napisałem publicznie, bo jest to jednocześnie moją zapowiedzią, że przy następnej takiej wymianie zdań jaka była w ostatnich godzinach usunę posty wszystkich uczestników sporu wraz z biletem na tygodniowy urlop.

I jeszcze jedno:
przypisujecie mi pomysł usunięcia działów politycznych. Ok, nie doceniałem siebie... Nie sądzę by partie polityczne sięgały tak nisko i naciskały na likwidację takich wątków w których bulgocze w każdą stronę. Ja popieram usunięcie, bo to były wątki dzielące forumowiczów. W przypadku muzyki, aut czy hobby takich niezdrowych emocji nie ma.

Redakcja
18-01-2019, 12:46
W dyskusji pojawiły się tu odpowiedzi nawiązujące do polityki, ale w kontekście "dobrze że usunęliście te tematy".
Tylko dopowiem, że posty wyrażające niezadowolenie ze zmian nie były usuwane. Można wyrazić swoją opinię "podoba mi się / nie podoba mi się, ponieważ..."
Nie ma natomiast zgody na przytyki do innych użytkowników i dyskusje, która ze stron jest ta gorsza.

finlandia
18-01-2019, 13:05
Faktycznie, można było odnieść (słuszne) wrażenie, że przytakuję tylko zwolennikom zmiany [edit: zmiany na forum, czyli wyrzucenie tematów politycznych]. Trudno bym się nie zgadzał z poglądami zbliżonymi do własnych :)
Nie mniej pewnie większość z Was zauważyła, że ja nie usuwam postów krytycznych (szczególnie wobec mojej osoby), co innego obrażające innych uczestników.
Na tym polega dyskusja - rozmawiamy, może nawet się kłóćmy, ale z poszanowaniem godności drugiej strony. Krytykujmy, ale nie wyśmiewajmy.

perm
18-01-2019, 14:47
Trudno przejść do porządku dziennego nad tym, ze z usunięcia wątku politycznego cieszą się jedynie zwolennicy "dobrej zmiany". Cokolwiek Redakcjo napiszesz, to jest to niestety inicjatywa jednej strony wsparta autorytetem moderatora. Niewątpliwie porządnego, co do tego nie mam wątpliwości, finlandia może być przykładem jak powinno się moderować ale jednak. Piszę o bobiczku, bo z jego postów aż bije niekłamana satysfakcja. Takie nabijanie się. No i co? Teraz możecie sobie pisać na Berdyczów. Udało się nam, zwolennikom Kaczyńskiego a wy pocałujcie się w nos. Nie chciała Redakcja spróbować rozmowy wg dosyć surowych zasad, bo??? "Dobrej zmianie" nie pachnie krytyka? Trzeba się tłumaczyć a tu nie ma jak? Nie przekonaliście mnie.

Redakcja
18-01-2019, 15:28
Piszę o bobiczku, bo z jego postów aż bije niekłamana satysfakcja
Bobiczek ma w tym wątku 3 (słownie: trzy) posty, z czego dwa są o treści "Amen"


Cokolwiek Redakcjo napiszesz, to jest to niestety inicjatywa jednej strony wsparta autorytetem moderatora.
Zatem nie wdaje się w dalsze dyskusje, skoro nie ma to sensu i niczego nie zmieni.

kryzys
18-01-2019, 17:01
:lol2::lol2::lol2::lol2: tak trzymać , za budowę domów i kopanie ogrodów się brać a nie polityke , startujcie na posłów i tam na wiejskiej się wypowicie , tu budujcie grilujcie .:D:D:D

perm
18-01-2019, 17:11
perm obyś nie przedobrzył z ta zajadłością :yes:Przedobrzył? Wczesniej było tu neutralnie. Teraz jest finlandia i Redakcja popierająca "dobrą zmianę". Dla myślących nie ma tu miejsca.

Elfir
18-01-2019, 17:13
Teraz ja usunęłam Twoje posty.
Za chwilę będzie ban za wyzwiska.
Nie odróżniasz przeciwników politycznych od ludzi, którzy po prostu mają inne zdanie niż ty.
Tylko potwierdzasz, że usuniecie wątku politycznego miało sens.

perm
18-01-2019, 17:19
Teraz ja usunęłam Twoje posty.
Za chwilę będzie ban za wyzwiska.
Nie odróżniasz przeciwników politycznych od ludzi, którzy po prostu mają inne zdanie niż ty.
Tylko potwierdzasz, że usuniecie wątku politycznego miało sens.Wiesz co? Mam to gdzieś. Nie mam zamiaru pisać na komunistycznym forum.

Elfir
18-01-2019, 17:23
Przecież nikt cię nie zmusza.

perm
18-01-2019, 17:32
Przecież nikt cię nie zmusza.Oczywiście. Jest to kwestia zgodności z własnym sumieniem, poglądami i, czego może nie zrozumiesz szacunku do siebie samego. Tu jest miejsce dla Piotrowiczów z całą tą obłuda i zakłamaniem. Jakoś mi nie po drodze.

Elfir
18-01-2019, 17:46
perm - ty nie potrzebujesz wątku politycznego (bo ciebie zupełnie nie interesuje zdanie i poglądy innych osób) tylko miejsca do wylewania swoich własnych frustracji.
Próbujesz obrażać teraz ludzi na forum (w dodatku kompletnie bez sensu), tylko dlatego, że się obraziłeś, bo zabrano ci zabawkę.

fotohobby
18-01-2019, 17:59
Wiesz co? Mam to gdzieś. Nie mam zamiaru pisać na komunistycznym forum.

Albo zjedz Snickersa i sie ogarnij, albo sie wyloguj.

finlandia
18-01-2019, 19:29
Ps. Proszę o spokój. Tym razem to ja usunąłem posty nie związane z tematem.

grend
18-01-2019, 19:43
Pytanie do REDAKCJI

jest mozliwość zlikwidowania mojego wątku w dziale samorobów

niktspecjalny
19-01-2019, 06:45
Ps. Proszę o spokój. Tym razem to ja usunąłem posty nie związane z tematem.

Wątek ,który o dziwo jeszcze istnieje zaznaczasz i jak wynika z Twojej odpowiedzi reorganizujesz go poprzez usuwanie postów tych co są niezwiązane z tematem.Jak w takim razie odpowiadać w w/w wątku ,który dokładnie mówi :
Reorganizacja działu „O WAS”.Zamknijcie go w pin-eche i po kłopocie.Sypia się bany zupełnie niepotrzebne jak zwyczajnie można go wywalić i nie dawać ludziom witaminy w jakąś bzdurną reorganizacje ,która nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem i poprawianiem dobrego imienia FM.Tyle.Powiem amen bo to przylgnęło do kończących się wypowiedzi.

Elfir
19-01-2019, 10:40
niktspecjalny - żaden mod nie ma technicznych możliwości reorganizowania działów.

To robi Redakcja.


Natomiast połowa wpisów z ostatnich dni to albo oskarżenia, że jesteśmy "czerwoną agenturą PiS" lub żalenie się na pracę moderacji. Nie ma nic wspólnego z dyskusją o wprowadzonych przez redakcję zmianach, dlatego zostało usunięte. Bany zostały dane za wyzwiska, które w tych usuniętych postach się znalazły.

Skargi na pracę moderatorów należy składać do Redakcji (ewentualnie założyć do tego osobny watek).

perm
26-01-2019, 12:52
...Bany zostały dane za wyzwiska, które w tych usuniętych postach się znalazły...Moderator kłamie? Nikogo nie "zwyzywałem" mimo zaczepek ale bana dostałem. Za co? Najwyraźniej za krytykę "słusznych" działań finlandii, który, w obronie swojego politycznego idola walnie przyczynił się do likwidacji wątku politycznego. Nie przeszkadzały mu wyzwiska w kulinariach, jakoś nie chciał działu likwidować ale tu... Bronić działań Kaczyńskiego nijak się nie da, więc w ogóle zlikwidujmy wątek w którym pisano głównie o jego oczywistych błędach. Brawo!!! Brawo Elfir za kłamstwa! Wstyd!

Elfir
26-01-2019, 14:41
perm - to, że tobie się wydaje, że nikogo nie obrażasz, nie oznacza, że ludzie nie czują się obrażeni.
Przy takiej retoryce pewnie nie dotrwasz do niedzieli bez bana...

perm
26-01-2019, 15:08
perm - to, że tobie się wydaje, że nikogo nie obrażasz, nie oznacza, że ludzie nie czują się obrażeni.
Przy takiej retoryce pewnie nie dotrwasz do niedzieli bez bana...Rozumiem, że na tym ci zależy. Nikogo nie obrażałem, nikogo nie "zwyzywałem" jak napisałaś. Ładnie tak kłamać?

Elfir
26-01-2019, 17:32
Ja nie kłamię. Ty nie rozumiesz.
Skargi na moderację pisz do redakcji.

perm
26-01-2019, 18:22
Ja nie kłamię. Ty nie rozumiesz.
Skargi na moderację pisz do redakcji.Pokazałaś swoja prawdziwa twarz.

...Bany zostały dane za wyzwiska, które w tych usuniętych postach się znalazły...To nie twoje słowa? Jakie wyzwiska??? Wstyd!!! Tak kłamać. Nawet nie potrafisz się przyznać.

Elfir
26-01-2019, 18:27
do czego przyznać?
Określenie "putinowski troll" to komplement, nie wyzwisko?

perm
26-01-2019, 18:43
do czego przyznać?
Określenie "putinowski troll" to komplement, nie wyzwisko?Wiesz co, Elfir. Kiedyś cię szanowałem, choćby za to, że próbowałaś zaprowadzić jakieś normy w wątku politycznym. Teraz jednak, kompletnie straciłem dla ciebie szacunek. Określenia, które cytujesz nie użyłem w tym wątku wobec nikogo, o czym doskonale wiesz. Nie używałem też żadnych obraźliwych określeń wobec kogokolwiek. Wymyślasz, coś co nie istnieje, tylko po to, by się usprawiedliwić. Żenujące to. Rozumiem, że ktoś, może ty, z rozpędu dał mi bana. Ludzką rzeczą jest się mylić. Dorabianie jednak do tego filozofii i dalsze kłamstwa nie mieszczą się już w moim pojęciu i dobrego wychowania i kogoś na poziomie. Sorry ale ze mną już nie porozmawiasz. Nie mam przyjemności. Napisz jeszcze parę kłamstw i dobrze się z tym czuj.

Elfir
26-01-2019, 18:56
zacytuję Redakcję, która m.in. moderowała twoje wypowiedzi w tym wątku:
"Nie ma natomiast zgody na przytyki do innych użytkowników i dyskusje, która ze stron jest ta gorsza."

Nawet nie widzisz w którym momencie obrażasz.
Popierałam aktywnie likwidację wątku politycznego właśnie z powodu takiego podejścia niektórych uczestników. Po próbie zwiększenia kultury dyskusji dostałam twarde dowody, że jakakolwiek poprawa jest niemożliwa.

perm
27-01-2019, 09:07
...Daj spokój. Tu nie ma z kim rozmawiać. Rozwiązali wątek, bo się krytyka władzy nie podobała i teraz dorabiają do tego filozofię. Mają swoje forum "dobrej zmiany". Ja tu już nie będę pisał.

kryzys
27-01-2019, 12:53
:lol2::lol2::lol2::lol2:

niktspecjalny
27-01-2019, 15:40
Ten co się udzielał bardzo nieelegancko w wątku politycznym znowu się dziwi.Aż dziw bierze ,że pytania zadaje.

Chef Paul
27-01-2019, 19:20
Daj spokój. Tu nie ma z kim rozmawiać. ...
W pełni się z Tobą zgadzam :)

perm
27-01-2019, 19:52
W pełni się z Tobą zgadzam :)No, byłbym niesprawiedliwy. Nie warto ale są wyjątki czyli ty, pepeg, i jeszcze parę innych sympatycznych osób. Zdziwisz się pewnie ale do nich zaliczam też NS-a. Wiem, co napiszesz, i zgadzam się z tobą ale... coś w nim jest. Miałem tu nie pisać. :) No nic, mordy zdradzieckie będą u mnie miały zawsze specjalne względy.

Chef Paul
27-01-2019, 22:28
No, byłbym niesprawiedliwy. Nie warto ale są wyjątki czyli ty, pepeg, i jeszcze parę innych sympatycznych osób. Zdziwisz się pewnie ale do nich zaliczam też NS-a. Wiem, co napiszesz, i zgadzam się z tobą ale... coś w nim jest. Miałem tu nie pisać. :) No nic, mordy zdradzieckie będą u mnie miały zawsze specjalne względy.
Na tym forum (przez tyle lat) nic mnie już chyba nie zdziwi :)
Pepeg jednak, już zrezygnował w zabawę tutaj, (parę innych osób również) i sam się zastanawiam czy podobnego kroku nie uczynić.