PDA

Zobacz pełną wersję : jak długo schnie tynk



stachw
28-12-2018, 09:07
Witam.
Mam takie pytanie....
Mam dość wysoki strych a na nim wysoki komin. Po wizycie kominiarza ten kazał mi otynkować ten komin zwykłym tynkiem, a następnie ocieplić go wełną fasadową. Wszystko po to aby na tym moim zimnym i dużym strychu komin nie tracił temperatury!!!
Mam tylko pytanie czy mogę go otynkować już teraz, tzn w zimie, czy lepiej jest poczekać na zakończenie sezonu grzewczego i nie tynkować komina, który jest używany (palę węglem) ?? No i jeszcze jedna zasadnicza kwestia... Ile musi schnąć taki tynk aby można było potem na niego przylepić wełnę ??
Tynk zamierzam kupić taki gotowy z worka cementowo-wapienny i sam go naciągnąć, nie potrzebuję wielkiej precyzji na komin na strychu i to pod wełnę. Kominiarz jednak zalecił, że dla bezpieczeństwa muszę ten komin najpierw otynkować, a dopiero potem ocieplić....
Z góry dziękuję za wszelkie rady...

CityMatic
28-12-2018, 12:18
Tynkuj teraz, nie zapowiadają kolosalnych mrozów, a tynk zwiąże w 24h ...wyschnie będziesz widział po kolorze tynku.

sokratis
27-01-2019, 18:28
Temperatura podczas tynkowania powinna być zbliżona. Taka chemia budowlana właśnie inaczej reaguje zależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz.
Jak u mnie tynkowana tym Foveo Tech, to zwlekałem trochę czasu, po to by pogoda się ustabilizowała.